Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

227174-easter450a-A.gif

Κορίτσακια μου γύρισα επιτέλους στο σπιτάκι μου ελπίζω να περάσατε όλες καλά τις μέρες αυτές γιατί εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου με έπιασε βήχας μπούκωμα ευτυχώς δεν ανέβασα πυρετό!!!

Ελπίζω όλα τα μωράκια εντός και εκτός κοιλίτσας να είναι καλά !!!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλες σας κορίτσια! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! Και εμείς περάσαμε όμορφα αν και με πολύ χάλια καιρό. Όσο για φαγητό δεν το συζητάω...Δεν ξέρω τι θα γίνει με το θέμα των κιλών...Τις προηγούμενες μέρες με την κούραση πρηστήκανε και τα πόδια μου που να βαρύνω περισσότερο να πιάσουνε και οι ζέστες!!

Annia δική σου είναι η φωτογραφία; Και μένα τώρα η κοιλίτσα ξεπετάχτηκε!

Τη β-επιπέδου εγώ την έκανα στο νοσοκομείο και δεν πλήρωσα τίποτε


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

myrina kai rodakinoula περαστικα σας,μα και αυτος ο καιρος πια δεν ξερεις πως να ντυθεις..Εγω μ.παρασκευη ημουν με πονολαιμο αλλα ηπια χαμομηλι με μελι και με βοηθησε παρα πολυ!!!Evri ναι εγω ειμαι στην φωτο(η μπεμπα βασικα:tongue:)


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άννια ευχαριστώ για τις ευχές!! Ας ελπίσουμε να μην κρατήσει πολύ!! Ροδακινούλα μάλλον το ίδιο έχουμε πάθει, περαστικά σου κι εσένα!!

Άννια η κοιλίτσα σου έχει μεγαλώσει αρκετά!! :D Μια χαρά η κορούλα σου ;) Μήπως γι'αυτό σε πονάει και η πλάτη; Γιατί γενικά είσαι λεπτούλα!! Εμένα τα πλευρά με πονάνε αλλά είναι από τον βήχα :-P

Όσο για τις κλωτσιές που λέτε, κι εγώ δεν το νοιώθω κάθε μέρα το μωράκι μου, και ούτε καν έντονα ακόμα, αλλά δεν ανησυχώ, νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα!! :)


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα με υγεια και του χρονου να μαστε καλα και να περασουμε καλυτερα!!!

Εγω ακομα αρρωστη ειμαι, ευτυχως χωρις πυρετο αλλα μεγαλη ταλαιπωρια. Ξεκινησε με πονοκεφαλο και συνεχισε με βουλωμενη μυτη, βουητο στα αυτια και λιγο βηχα. Περαστικα μας λοιπον στις αρρωστουλες.

Το μονο ευχαριστο πως ενιωσα τα μωρακια μου :D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου χρονια πολλα και απο μενα .Εγω οπως σας ειχα γραψει εκανα το πρωτο ραντεβου με το αλεξανδρα στα πρωινα ιατρεια και τελικα αποφασισα να μην συνεχισω.

Απογοητευτηκα σε σχεση με ο,τι περιμενα μπορει να επεσα και σε ατυχη στιγμη δεν ξερω.

Βρηκα γιατρο στο μητερα που πραγματικα φαινεται να μην ενδιαφερεται για το χρημα και νομιζω ειμαι τυχερη .Τελικα κακα τα ψεματα ο γιατρος πρεπει να σε εμπνεει .

Το κοριτσακι μας ,ναι ειναι κορουλα τελικα μεγαλωνει μια χαρα 260 γραμμαρια.

Μου εγραψε μαγνησιο και 2 κολπικα υποθετα για τις φαγουρες που ειχα ολα καλα .

Φιλακια πολλα σε ολα τα κοριτσακια καλη ξεκουραση και τα λεμε αυριο γιατι ηταν δυσκολη μερα η σημερινη .

Περαστικα στις αρρωστουλες μας και καλωσηρθατε οι καινουργιες !!!


N34Jp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε? Σας ευχαριστώ πολύ για τα λόγια συμπαράστασης. Τελικά ίσως να είμαι λίγο υπερβολικη :tongue: αλλά σίγουρα μετά από όσα μου είπατε αισθάνομαι καλύτερα. Το μωράκι να το ένιωθα 5 6 φορές μόνο να με κλωτσάει. Απλώς με αυτά που διαβάσω που και που νομίζω πως το μωρό πρέπει να παίζει καράτε με τη κοιλιά μου, αλλά οπώς σωστα είπατε κάθε εγκυμοσύνη και κάθε μωράκι είναι διαφορετικό. Μακάρι η μικρή μας να είσαι γενικά ήσυχη και καλόβουλη (δηλαδή να μη πάρει ούτε από το μπαμπά ούτε από τη μαμά!)

Παντώς σήμερα ή εγώ το σκέφτομαι πιο πολύ ή η μικρή μεγάλωσε, το ένιωσα πιο συχνά!

Μιμίκα, έρχεται η ώρα του γάμου, με το καλό, να είστε πάντα αγαπημένοι και σύντομα το μωράκι σας να ολοκληρώσει την οικογένεια σας!

Αννια τι κοιλίτσα είναι αυτή. Μεγάλωσες αρκετα. Και νόμιζα πως η δικιά μου ήταν μεγάλη (άρα να φάω λίγο παραπάνω!)

Μύρινα, ροδακινούλα και μορίτσα περαστικά σας. Εύχομαι σύντομα να είστε περδίκια.

Αφρο καλά αποτελέσματα για αύριο, που είμαι σίγουρη πως θα είναι!

Μου αρέσει που ακούω και λίγα καλά για τα ελληνικά νοσοκομεία. Είναι κρίμα να σκεφτόμαστε πώς δεν υπάρχει δημόσια υγεία στην Ελλάδα. Είναι και οι γονείς μου μιας ηλικίας, θέλω να ξέρω πως άμα κάτι συμβει, θα είναι σε καλά χέρια.

Αννιά για την πλάτη, γενικά δεν έχω πρόβλημα, αλλά όταν γυρνάω από τη δουλειά και ξαπλώνω, με το που σηκώνομαι με πονάει κάπως. Εύχομαι να μη χειροτερέψει.

Φαίρη καλως ήρθες στη παρέα μας! Και εγώ παιδί του Σεπτεμβρίου είμαι, αλλά δε μου άρεζε, γιατί πάντα στα γενέθλια τα σχολεία δεν είχαν ανοίξει ακόμα και δε μπορούσα να καλέσω τους συμμαθητές!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Δέσποινα!! Ευχαριστούμε για τα περαστικά!! Για το θέμα των δημοσίων νοσοκομείων στην Ελλάδα, προσωπικά είμαι ευχαριστημένη, αν και σαφώς πολύ ταλαιπωρημένη από αυτό!! Συγκρίνοντας με το NHS, από τη σύντομη εμπειρία μου στην Βρετανία, από το οποίο καθόλου ευχαριστημένη δεν έμεινα, και στην Γαλλία όπου έκανα το μεταπτυχιακό μου, όπου αφενώς ήτανε απίστευτη η εξυπηρέτηση στο κέντρο υγείας που πήγα, δηλαδή με είδανε αμέσως κοκ, αφετέρου πλήρωσα 70 περίπου ευρώ για ανάλυση ούρων (ουρολοίμωξη είχα πάθει) και έπρεπε να κάνω μία τεράστια διαδικασία, ώστε μετά από περίπου 6 μήνες να πάρω πίσω κάποια από τα χρήματα...

Εδώ που πήγα εχθές στο νοσοκομείο, δεν λέω περίμενα πολύ ώρα, αν και ήμουνα περιστατικό με προτεραιότητα λόγω εγκυμοσύνης, αλλά γινότανε χαμός! Παρ'όλα αυτά μου έκαναν τα πάντα όλα από εξετάσεις και φυσικά δεν πλήρωσα τίποτα απολύτως! Βέβαια οι περισσότεροι που θα ρωτήσεις δεν έχουνε την ίδια άποψη με εμένα.. :?


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κ απο μενα!τι κανετε?

αφροαντ καλα αποτελεσματα σημερα!

αννια τι ωραια κοιλιτσα που εχεις κανει!οσο για τους πονους εμενα με ποναει η μεση μου χαμηλα...τον ιδιο ακριβως πονο ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη μεχρι να γεννησω.

σοφακι καλως ηρθες κ εδω!πολυ χαρηκα που θα σε εχουμε στη παρεα μας!

εγω σημερα πηγα για δουλεια...χαλαρα τα πραγματα οι περισσοτεροι λειπουν με αδεια..να δουμε πως θα παει.

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!

Σοφάκι επέστρεψες στη δουλειά? πως σου φαίνεται μετα απο τόσο καιρό?

Αννια όντως ωραια η κοιλίτσα σου!!!

εμενα η δικη μου εχει διακυμανσεις!

το πρωι ξεφουσκωνει και το βραδυ φουσκωνει!:tongue::tongue::tongue:

afroad καλά αποτελέσματα!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε???Πολυ χαλια καιρος εδω βρεχει απο τα ξημερωματα και φυσαει πολυ καταχειμωνο μου θυμιζει...Μυρινα δεν ειδατε φυλο προχτες??:P


:-D

Link to comment
Share on other sites

Αννια όντως ωραια η κοιλίτσα σου!!!

εμενα η δικη μου εχει διακυμανσεις!

το πρωι ξεφουσκωνει και το βραδυ φουσκωνει!:tongue::tongue::tongue:

Φαιρυ και εγω καπως ετσι ειμαι οταν εβγαλα την φωτο ειχα φαει μισο κιλο κοκορετσι αρνι πατατες τσουρεκι:oops:


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...