Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Καλημερα!!

Ριντι πολυ χαιρομαι που εισαι πιο αισιοδοξη!!! Ολα θα πανε καλα!!

Σοφια ευχομαι οι επομενες εξετασεις να βγουν καλυτερες! Απο κει και περα ειμαι σιγουρη οτι θα κανετε οτι καλυτερο για την μικρη σας. ΠΑρτε ομως 2-3 γνωμες.

Γιοβαννα με το καλο να δεις τον μπεμπη σημερα!!

Χτες ημουν ολο το απογευμα ξαπλα και εκλαιγα απο τους πονους , τι ηταν αυτο δεν μπορω να καταλαβω. Ευτυχως σημερα ξυπνησα πολυ καλα αλλα τελος οι ταρζανιες .

Βραζω τωρα τα αυγουλακια μας για να τα βαψω μετα μαζι με την μικρη, λεω να δοκιμασω να το κανω με χρωματα ζαχαροπλαστικης για να ασχοληθει και η μικρη. Μετα παω να παρω τα αποτελεσματα απο τις χθεσινες εξετασεις, να τις δει ο ντοκ και επιτελους να παραλαβω το κοριτσακι μου:tongue:


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσιααα! Επιτελους εχω ιντερνετ και θα μπορω και γω να επικοινωνω σαν ανθρωπος!!!!!!!!!!!!!

Απο κιλα ολες μια χαρα τα πατε εγω ξεφευγω μου φαινεται!χαχΑχα! Και ειμαι και ειδικος εφαρμογων διαιτητικης!Αν και μου ειπε ο γιατρος πως μπορει να ναι μεγαλη κατακρατηση!Παντων ειμαι 21 και 5 και εχω παρει 7 κιλακια! Και ναι...ντρεπομαι! :P


dev231prs__.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριλένα μου κοριτσάκι τελικά το σποράκι σου εεεεεεεεε???? Πολύ ντροπαλά μας βγήκαν τα κοριτσάκια του καφέ μας !!!

Όσο για την φαγούρα μη ρωτάς και πολλά όσα λιγότερα ξε΄ρεις τόσο το καλύτερο εξάλλου αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός σου εσύ γιατί τρώγεσαι εεεεεεεε??? Δεν είναι τίποτα απλά πρόσεχε με τι πλένεις την ευαίσθητη περιοχή σου και μακριά απο τα σερβιετάκια !!!

ναι θα προσπαθησω να ηρεμησω και να μην σκεφτομαι πολλα πολλα! δεν βαζω τωρα καποιες μερες σερβιετακι και δοξα το θεο χθες και σημερα ειμαι καλυτερα...

ευχομαι να μην συμβει κατι στην μπεμπα μου!!! ..

εμεις πηραμε τις εξετασεις της ελλης δυστυχως δεν ειναι καλες...το πρωτο τεστ εδειξε μερικη ελλειψη αυξητικης και τωρα πρεπει να κανει και 2ο κ αν βγει θετικο και οι 2 γιατροι λενε ν αρχισουμε απο τωρα την χορηγηση ορμονης κατι που δε θελω να σκεφτομαι κ ουτε εχω σκοπο να κανω αν υπαρχει δυνατοτητα να γινει αργοτερα(χωραει μεγαλη συζητηση το θεμα αλλα δεν ειναι της παρουσης).....23/4 κλεισαμε ραντεβου και βλεπουμε τι θα κανουμε μετα.

πηγαμε και στο γυναικολογο ο μπεμπης μας ειναι 320 ολοκληρα γραμμαρια και αναπτυσσεται πολυ καλα...επιβεβαιωσαμε το φυλο...ο γιατρος δε μου αφησε κανενα περιθωριο αμφιβολιας ειναι σιγουρος οτι ειναι αγορι:-) κλεισαμε για β επιπεδου στις 3/5.μου εδωσε και υποθετα για μυκητες αν και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο να εχω πολλα υγρα (εγω επεμενα να τα παρω ειμαι σιγουρη οτι ειναι μυκητες δε με εξετασε αλλα οπως του το περιεγραψα μου ειπε να τα παρω) απο κιλα μου ειπε αν θελω να γεννησω φυσιολογικα δε πρεπει να παρω πανω απο 10 κιλα συνολικα(ειμαι στο +4 τωρα:?) και να μη κανω διαβητη...αν εμφανισω διαβητη θα παμε παλι με καισαρικη στις 38 εβδομαδες περιπου.

φιλια πολλα και καλο βραδυ σε ολες!

μην ανησυχεις σοφια προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα!!! ολα θα πανε καλα!!! εχω μια γνωστη που η ανηψια της κανει ορμονες και ειναι τωρα μια χαρα το κοριτσακι! κοριτσαρος βασικα... :P¨το καλο ειναι οτι το κοριτσι απο την αρχη το πηρε πολυ θετικα σαν ενηλικας συμπεριφερθηκε και αυτο ειναι πολυ σημαντικο!!! ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

μπραβο στον μπεμπακο σου!!! στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχες διαβητη? ευχομαι αν το θελεις να γεννησεις φυσιολογικα....εγω ειμαι στα +3,5 κιλα δυστηχως αλλα βλεπω να παιρνω αρκετα γιατι δεν προσεχω καθολου...:(

Μαριλένα, και εσύ κοριτσάκι? Μου φαίνεται πώς από εδώ και πέρα μόνο για κοριτσάκια θα ακούμε. Και εσύ έχεις ρέζους αρνητικό? Εγώ έχω ραντεβού την 28 εβδομάδα για ένα εμβόλιο από ότι κατάλαβα και μετά ξανά κάποιο έλεγχο/ εμβόλιο στις 32 με 34 εβ. Σε εσένα από ότι κατάλαβα ο γιατρός ακολουθάει άλλη τακτικη.

(!

δεσποινα κοριτσακι ναι!!! :P ελπιζω να μην κανει λαθος ο γιατρος...σε δυο εβδομαδες θα κανω την β'επιπεδου οποτε θα το σιγουρεψουμε!!!

οσο αφορα το ρεζους....στην 31 εβδομαδα θα κανω την βελονα και οταν κανω εξετασεις κανω την Coombs (αιματολογικη εξεταση) που δειχνει αν εχει επηρεασει και καλα το εμβρυο...

Α μη σ' ανησυχεί. Για άλλου είδους φαγούρα διάβασα εγώ. Δε χρειάζεται να ξέρεις.

Φαγούρα από κάτω με πιάνει και εμένα καμιά φορά κυρίως εξωτερικά. Άμα δεν αισθάνεσαι τσούξιμο ή κάψιμο μην ανησυχείς.

Ο λόγος είναι αυτός που προανέφερα. Οι περιοχές των γεννητικών οργάνων υπεραιματώνονται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης (σκέψου ότι τριπλασιάζεται ο όγκος του αίματος) και έτσι προκαλείται αυτή η φαγούρα. Είναι φυσιολογικό.

Καληνύχτα, πάω να ξυθώ τώρα :tongue: !

ναι νιονιω ελπιζω και γω η φαγουρα να ειναι λογο εγκυμοσυνης!!!

αντε καλο ξυσιμο!!! :tongue: εγω ευτυχως χτες και σημερα ειμαι καλυτερα..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...μπήκα να σας πρώτα νεα μου απο την β επιπέδου...

Είναι μπεμπης και όλα είναι καλα απο οτι φαίνεται.....με ανησύχησε βεβαια κάτι αλλα μου είπε να μην το δώσω σημασία γιατι το έχουνε και φυσιολογικά παιδάκια....είδε στην αριστερή κοιλια της καρδιάς ένα κόμβιο....αυτο μου είπε είναι δείκτης για σύνδρομο down..αν οι εξετάσεις της γυναίκας (αυχενικη papa-a ) δεν είναι καλές (σε συνδυασμό με την ηλικία) πρέπει να κάνει αμνιοπαρεκεντηση για να δει..οι δικές μου εξετάσεις ήταν πολυ καλές όποτε μου είπε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχω...γιατι και να κάνω αμνιοπαρεκεντηση ο κίνδυνος αποβολής είναι 1:200...θα το συζήτησω και με τη γιατρο μου αλλα δεν θα κάνω αμνιοπαρεκεντηση ...δεν μπαίνω σε αυτο το ρίσκο οταν και οι εξετάσεις μου είναι καλές.....

Εσείς τι κανετε???τι θα κανετε το Πάσχα??εμεις εδω οικογενειακά......

Περιμένω να ξυπνήσουν οι άντρες μου για να κάνω τσουρέκια και να πάμε πιο μετα και σούπερ μάρκετ.....

Σας φιλω...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!σας ευχαριστω για το ενδιαφερον!σιγουρα θα παρουμε και τριτη γνωμη μολις κανουμε το 2οτεστ.

γιοβανα πως πηγε το ραντεβου στο γιατρο?τον ειδατε τον μπεμπη?

ναι στη πρωτη εγκυμοσυνη εκανα διαβητη που τον ρυθμιζα με διατροφη(δεν ηταν παρα πολυ υψηλες οι τιμες).και τωρα εχω αυξημενες πιθανοτητες να ξανακανω...η μονη περιπτωση να τη γλιτωσω ειναι να μη παρω πολλα κιλα.

λετα με το καλο ο μπεμπης σου1για το κομβιο που λες το εχω ξανακουσει απο μονο του δε σημαινει τιποτε...ολα καλα θα πανε θα δεις.

για το πασχα και μεις εδω οικογενειακα...γιορταζει ο μπαμπας μου και θα παμε στους γονεις μου για φαγητο.

καλη ανασταση και καλο πασχα σε ολες!φιλια πολλα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2038005i910eqbn0b.gif

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια. Χτες δεν μου άνοιγε καθόλου τη σέλιδα και δεν κατάφερα να μπω να σας πω τα νέα μας. Όλα καλά με τον μπέμπη μας. Αναπτύσσεται φυσιολογικά και έχει φτάσει 320 γραμ.:P:p:p:p:p Εγώ τσίμπησα 2 κιλάκια :evil::evil::evil::evil:..... γκρρρ, αλλά τι να κάνω; Θα προσέξω λίγο παραπάνω τώρα. Άς όψεται η νηστεία και τα τσουρεκάκια :tongue::tongue::tongue: Τεσπα, όλα καλά και ξεκινάω και εγώ σίδηρο, ασβέστιο, μαγνήσιο. Μου έγραψε και εξετάσεις που θα κάνω την επόμενη εβδομάδα και το επόμενο ραντεβού θα είναι η β' επιπέδου. Δεν κανονίσαμε ραντεβού, τον περιμένω να μου τηλεφωνήσει.

Leta800 δεν νομίζω να είναι κάτι σημαντικό αυτό το κομβίο..... μα και κάποια άλλη κοπέλα δεν το είχε γράψει αυτό :confused::confused::confused::confused::confused: Αν και η αμνιοπαρακέντηση δεν είναι κάτι τραγικό. Και εγώ τη φοβόμουνα αλλά τελικά όλα πήγαν καλά. Προσοχή θέλει μόνο 3-4 μέρες μετά. Συζήτησέ το με το γιατρό σου.

Κορίτσια μου εύχομαι ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι εμένα δεν άνοιγε χτες η σελίδα να μπω.. Σήμερα ξύπνησα απʼτα ξημερώματα με πόνους χαμηλά δεξιά στην κοιλιά κ ανησύχησα πολύ.. Τελικά πριν λίγο πήρα τον γιατρο μου κ μου είπε ίσως να είναι από το έντερο ή απ΄τη μήτρα που μεγαλώνει ή η μπέμπα έχει βολευτεί προς ταʼκει κ με ενοχλεί. Μου είπε να βάλω υπόθετο voltaren αν συνεχιστεί…ουφ!!!!Ας περάσει!!!

leta800 όλα καλά θα πάνε με το μπεμπάκι σου! Μην ανησυχείς, αφου στο ειπε κ ο γιατρός.

elisabeth εύχομαι όλα να πάνε καλά με την κορούλα σας. Πάρτε κ άλλη γνώμη.. Με το καλό ο μπέμπης σας!

Καλο Πάσχα σε όλες! 36_15_58.gif

Και του χρόνου… αγκαλια με τα μωράκια μας!!! bebe5.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα πολλα αλλα λιγα θυμαμαι.Ελπιζω αυτα τα προβληματακια που εμφανιστηκαν να ειναι περαστικα και να ειναι γερα τα μωρακια!! Αυτο το αγχος της εγκυμοσυνης δεν τελειωνει παρα οταν γεννησουμε με το καλο!

ridi και γω το ιδιο επαθα χτες και φοβηθηκα αλλα επειδη ειμαι αρρωστουλα εκατσα ολη μερα στο κρεβατι και με αφησε.

Εκλεισα και γω β-επιπεδου στις 25/4 και ελπιζω να πανε ολα καλα! Σχετικα με το πινακακι με τα μωρα εγω δεν θα το επηρεασω μιας και εχω ενα αγορακι και ενα κοριτσακι!!!

Καλη Ανασταση και Καλο Πασχα να εχουμε!!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...μπήκα να σας πρώτα νεα μου απο την β επιπέδου...

Είναι μπεμπης και όλα είναι καλα απο οτι φαίνεται.....με ανησύχησε βεβαια κάτι αλλα μου είπε να μην το δώσω σημασία γιατι το έχουνε και φυσιολογικά παιδάκια....είδε στην αριστερή κοιλια της καρδιάς ένα κόμβιο....αυτο μου είπε είναι δείκτης για σύνδρομο down..αν οι εξετάσεις της γυναίκας (αυχενικη papa-a ) δεν είναι καλές (σε συνδυασμό με την ηλικία) πρέπει να κάνει αμνιοπαρεκεντηση για να δει..οι δικές μου εξετάσεις ήταν πολυ καλές όποτε μου είπε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχω...γιατι και να κάνω αμνιοπαρεκεντηση ο κίνδυνος αποβολής είναι 1:200...θα το συζήτησω και με τη γιατρο μου αλλα δεν θα κάνω αμνιοπαρεκεντηση ...δεν μπαίνω σε αυτο το ρίσκο οταν και οι εξετάσεις μου είναι καλές.....

Εσείς τι κανετε???τι θα κανετε το Πάσχα??εμεις εδω οικογενειακά......

Περιμένω να ξυπνήσουν οι άντρες μου για να κάνω τσουρέκια και να πάμε πιο μετα και σούπερ μάρκετ.....

Σας φιλω...

Καλησπέρα σε όλες! Καλή Ανάσταση!

Λέτα μην ανησυχείς,δν είναι κάτι.το είχε κ ο δικός μου μπεμπούλης στη β-επιπέδου.δεν μου είπε τπτ για αμνιο!έκανα βέβαια μετά έναν εμβριακό ειδικό για την καρδούλα κ είναι μια χαρά!μου είπε πως σαν περίπτωση τείνει να καταργηθεί και από τη βιβλιογραφία!μην ανησυχείς καθόλου!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1.leta008 1-5/08 αγοράκι

2.ridi 3/8 κοριτσάκι

3.Despina80 6/8 κοριτσάκι

4.mimika84 6/8 αγοράκι

5.evri 10/8 αγοράκι

6.chiqui 11/08 αγοράκι

7.zipounaki 13/08

8.ΑΝΝΑ27! 18/08 αγοράκι

9.taniabell 19/8 (15 μερες νωριτερα) κοριτσάκι

10.eirinomama 20/8 αγοράκι

11.geo_angela 22/8 αγοράκι

12.afroad 24/8 κοριτσάκι

13.libero10 27/08 αγοράκι

14. Marilenaath 28/08 κοριτσάκι

15.ριτα79 30/8 αλλά θα παμε 15 μερες νωρίτερα

16.Giovanna 1/9 αγοράκι

17.moritsa 2/9 αγοράκι κοριτσάκι

18.myrina 3/9

19.elisabeth 6/9 αγοράκι

20.Rodakinoula 6/9 αγοράκι

21.kerasia 7/9 (μεσα Αυγούστου) κοριτσάκι

22.annia 10/9 (Αρεταιειο) κοριτσάκι

23.angelikig 10/9 κοριτσάκι

24.hara82 20/9 αγοράκι


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και καλή Ανάσταση να έχουμε. Φαντάζομαι ετοιμάζεστε όλες σας για την Ανάσταση και το Πάσχα! Εμείς δυστυχως εδώ δε θα γιορτασουμε. Του χρόνου εύχομαι.

Αλλά τα αυγάκια μου το έβαψα, δε πέτυχαν, αλλά η προσπάθεια μετράει.

Λέτα και Γιοβάνα να σας ζήσουν τα αγοράκια σας! Βασιλισσες θα πρέπει να σας έχουν με τόσους άντρες στο σπίτι!

Μορίτσα, να χαίρεσαι και εσύ τα διδυμάκια σας. Οπως τα έλεγες τελικά, ένα και ένα, για ποικιλία!

Σοφία εύχομαι αυτη τη φορα να μη κάνεις διαβήτη. Φαντάζομαι ήδη θα είσαι πιο προσεκτική. Αλήθεια, πώς το καταλάβατε τη πρώτη φορά το διαβήτη? Δε ξέρω γιατι αλλά με έχει πιάσει μια φοβία ότι θα πάθω, γιατί εδώ δε κάνουν το τεστ με το ζαχαρόνερο.

Ριντι μου εύχομαι οι πόνοι να έφυγαν. Και εμένα με πιάνει συχνα πόνος κάτω δεξίά κυρίως στα δεξιά. Αλλά αμέσως ή θα έχω αέρια (:confused:) ή θα χρειάζεται να πάω τουαλέτα, οπότε πιστεύω πως είναι το εντεράκι μου!

Μαριλένα, τελικά τα σερβιετάκια την έκαναν τη στραβη? Αλήθεια ο πρώτος σου γιος βγήκε ρέζους θετικός?

Και πάλι κορίτσια καλή Ανάσταση και καλές μάσες αύριο!

Link to comment
Share on other sites

1.leta008 1-5/08 αγοράκι

2.ridi 3/8 κοριτσάκι

3.Despina80 6/8 κοριτσάκι

4.mimika84 6/8 αγοράκι

5.evri 10/8 αγοράκι

6.chiqui 11/08 αγοράκι

7.zipounaki 13/08

8.ΑΝΝΑ27! 18/08 αγοράκι

9.taniabell 19/8 (15 μερες νωριτερα) κοριτσάκι

10.eirinomama 20/8 αγοράκι

11.geo_angela 22/8 αγοράκι

12.afroad 24/8 κοριτσάκι

13.libero10 27/08 αγοράκι

14. Marilenaath 28/08 κοριτσάκι

15.ριτα79 30/8 αλλά θα παμε 15 μερες νωρίτερα

16.Giovanna 1/9 αγοράκι

17.moritsa 2/9 αγοράκι κοριτσάκι

18.myrina 3/9

19.elisabeth 6/9 αγοράκι

20.Rodakinoula 6/9 αγοράκι

21.kerasia 7/9 (μεσα Αυγούστου) κοριτσάκι

22.annia 10/9 (Αρεταιειο) κοριτσάκι

23.angelikig 10/9 κοριτσάκι

24. Νιονιώ 12/9 κοριτσάκι

25.hara82 20/9 αγοράκι

Καλέ, μην με ξεχνάτε εμένα.:rolleyes:

Καλή Ανάσταση κοπελιές!

Link to comment
Share on other sites

χριστος ανεστη και χρονια πολλα!!

αναστασια να σε χαιρομαστε χρονια σου πολλα!

καλο πασχα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...