Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλέ, μην με ξεχνάτε εμένα.:rolleyes:

αχ νιονιω μου συγνωμη δεν πηρα μαλλον τον τελευταιο πινακα...:tongue:

Μαριλένα, τελικά τα σερβιετάκια την έκαναν τη στραβη? Αλήθεια ο πρώτος σου γιος βγήκε ρέζους θετικός?

δεσποινα μαλλον παιζουν ρολο τα σερβιετακια ναι αφου τωρα δοξα το θεο νιωθω καλυτερα...

ο γιος μου εχει ρεζους θετικο ναι!!! πηρε ακριβως το ιδιο αιμα με τον πατερα του!!! ;)

Καλημέρα...μπήκα να σας πρώτα νεα μου απο την β επιπέδου...

Είναι μπεμπης και όλα είναι καλα απο οτι φαίνεται.....με ανησύχησε βεβαια κάτι αλλα μου είπε να μην το δώσω σημασία γιατι το έχουνε και φυσιολογικά παιδάκια....είδε στην αριστερή κοιλια της καρδιάς ένα κόμβιο....αυτο μου είπε είναι δείκτης για σύνδρομο down..αν οι εξετάσεις της γυναίκας (αυχενικη papa-a ) δεν είναι καλές (σε συνδυασμό με την ηλικία) πρέπει να κάνει αμνιοπαρεκεντηση για να δει..οι δικές μου εξετάσεις ήταν πολυ καλές όποτε μου είπε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχω...γιατι και να κάνω αμνιοπαρεκεντηση ο κίνδυνος αποβολής είναι 1:200...θα το συζήτησω και με τη γιατρο μου αλλα δεν θα κάνω αμνιοπαρεκεντηση ...δεν μπαίνω σε αυτο το ρίσκο οταν και οι εξετάσεις μου είναι καλές.....

λετα μου ευχομαι πραγματικα ολα να πανε καλα! αφου δεν ενησυχει ο γιατρος τοτε και συ μην ανησυχεις!!! ποσο μαλλον οταν εχεις ειδη παρει την αποφαση να μην το ψαξεις παρακατω...

φιλια πολλα στα αγορια σου!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και χριστος ανεστη...με το καλο να παρουμε τα μπεμπακια μας αγκαλια....

πως τα περασατε???εμεις παρα πολυ ωραια.....βεβαια εφαγα πολυ και ειμαι και κομματια αλλα χαλαλι....απο αυριο μπαινω σε διαιτα γιατι ξεφυγα.....

σας φιλω......


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου Χριστός Ανέστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Ότι καλύτερο εύχομαι για όλες μας!! ;)

Συγνώμη που έχω χαθεί τελευταία, με έχει πιάσει και ένα τρελό κρύωμα :| (πολύς βήχας και φλέματα, σήμερα πήρα ένα συρόπι το κάιζερ χωρίς να ρωτήσω το γιατρό, αλλά δεν την πάλευα άλλο..) παρ'όλα αυτά όμως δεν βάζω κάτω τον κώλο μου! :roll::oops: Από όταν μου είπε ο γιατρός ότι δεν βλέπει κάτι ανυσηχητικό στον υπέρηχο, έχω πάρει τους δρόμους, κάνω λίγες δουλίτσες, κοκ! :cool: Μου φαίνεται όμως ότι πρέπει να χαλαρώσω λίγο, για να μην έχω πάλι τα ίδια... :rolleyes:

Να καλωσορίσω τα καινούργια μας μέλη!! :D Επίσης από ότι βλέπω μόνο εγώ και η Ρίτα είμαστε ακόμα στα σκοτάδια όσον αφορά το φύλο!! Μα τι σεμνά που είναι αυτά τα παιδιά μας βρε Ρίτα μου!!! :lol:

Φιλιά πολλά!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη! Χρόνια πολλά κορίτσια! Και του χρόνου με υγεία και αγκαλιά με τα μωράκια μας!

Πως περάσατε? Εγώ πολύ ωραία! Πέρασαν κ τα πονάκια που είχα.(με voltaren βέβαια..) Σήμερα κι εγώ ξέφυγα λιγάκι με το φαγάκι… sEm_blush7.gif

Ευχαριστήθηκα και παγωτάκι!!! vil2_glace2.gif

Φιλάκια και καληνύχτες! sleep-in-bed.gif

post-31684-14825440824912_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου. Είστε όλες καλά; Εύχομαι να περάσατε όμορφα αυτές τις μέρες, να ξεκουραστήκατε και να χαλαρώσατε. Εμείς περάσαμε αρκετά καλά αν και ο καιρός δεν ήταν σύμμαχος για να βολτάρουμε όσο θα θέλαμε. Παρόλα αυτά και στους επιταφίους πήγαμε και στην Ανάσταση..... αν και η κορούλα μου φοβήθηκε τα πυροτεχνήματα και έβαλε τα κλάματα ..... οπότε φύγαμε άρον - άρον.:?:-? Όταν την είχαμε πρωτοπάει, το 2009 που ήταν 9 μηνών περίπου, γέλαγε και κουνούσε χέρια - πόδια από τη χαρά. Το 2010, 20 μηνών, είχε κρύψει το κεφάλι της και φώναζε ''σταματάτε μωρέ'', πέρσι είχε κρύψει μόνο το κεφάλι της, φέτος έβαλε τα κλάματα. Μα αντί να της περνάει ο φόβος γίνεται χειρότερος;;;:confused::confused::confused::confused: Τεσπά. Χτες και σήμερα το ρίξαμε στο φαί και κυριολεκτικά κλειστήκαμε μέσα αφού φυσάει και κάνει κρύο..... από αύριο δίαιτα γιατί αν μου κάτσει και άλλο κιλό την έχω βαμμένη :mad::mad::mad::mad: Αυτή την εβδομάδα πρέπει να πάω και για αναλύσεις και άντε να πάρω σβάρνα τους μικροβιολόγους που είναι στον ΕΟΠΥΥ..... τρεχαγυρευόπουλος δηλαδή. Επίσης έχω τραγικό θέμα με το σίδηρο και τις παρενέργειές....... ουφ..... και μια χαρά είχε στρώσει το εντεράκι μου μέχρι τώρα. :(:(:(:(

Ααααα και σίγουρα θα βρίσω τον επόμενο που θεωρεί ηθική του υποχρεώση να μου χαϊδέψει την κοιλιά μόλις ακούσει ότι είμαι έγκυος. :evil::evil::evil::evil: Μπαϊλντισα αυτές τις μέρες...... γκρρρρ

Σας πήρα μονότερμα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια και Χριστος Ανέστη. Από ότι κατάλαβα, πέσανε πολλές μάσες! Και εγώ, κάποια στιγμή θα πρέπει να αρχίσω διατροφή, γιατι άρχισα να τρώω πολλά γλυκά και σίγουρα δε θα μου βγει σε καλό!

Κορίτσια το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικη, αλλά για μια ακόμη φορά, πόσες φορές μέσα στη μέρα νιώθετε τα μωράκια σας? Σήμερα μόλις έκλεισα τις 24εβ, δε θα έπρεπε να το νιώθω γύρω στις 10 φορές τη μέρα και πιο έντονα από άλλες φορές? Εχω ανησυχήσει λίγο, προσπάθησα να πάρω στο νοσοκομείο, μου είπαν να πάρω τη μαία μου. Πήρα και άφησα μήνυμα σε τηλεφωνητή, ίσως να με τηλ μέσα στο επόμενο 48ωρο. Τώρα αυτό λέγεται πρόνοια? Δεν υπάρχει και κάποιο άλλο τηλέφωνο:cry:

Ριντι, μιμίκα που είμαστε και κοντά πόσο συχνά τα νοιώθετε τα μικρά σας? Πόσο δυνατά?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια και Χριστος Ανέστη. Από ότι κατάλαβα, πέσανε πολλές μάσες! Και εγώ, κάποια στιγμή θα πρέπει να αρχίσω διατροφή, γιατι άρχισα να τρώω πολλά γλυκά και σίγουρα δε θα μου βγει σε καλό!

Κορίτσια το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικη, αλλά για μια ακόμη φορά, πόσες φορές μέσα στη μέρα νιώθετε τα μωράκια σας? Σήμερα μόλις έκλεισα τις 24εβ, δε θα έπρεπε να το νιώθω γύρω στις 10 φορές τη μέρα και πιο έντονα από άλλες φορές? Εχω ανησυχήσει λίγο, προσπάθησα να πάρω στο νοσοκομείο, μου είπαν να πάρω τη μαία μου. Πήρα και άφησα μήνυμα σε τηλεφωνητή, ίσως να με τηλ μέσα στο επόμενο 48ωρο. Τώρα αυτό λέγεται πρόνοια? Δεν υπάρχει και κάποιο άλλο τηλέφωνο:cry:

Ριντι, μιμίκα που είμαστε και κοντά πόσο συχνά τα νοιώθετε τα μικρά σας? Πόσο δυνατά?

Γεια σας κορίτσια!

Despina μου εγώ πάντως δεν νιώθω την μπέμπα μου πολλές φορές την μέρα. Συνήθως την νιώθω τα βράδια που ξαπλώνω(πάντα στην ίδια ένταση). Τα τελευταία 2 βράδια τίποτα… Αλλά την ένιωσα το απόγευμα λίγο. Μην ανησυχείς! Κι εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω. Άσε που όποτε την νιώθω σκέφτομαι «Λες να ήταν το έντερο μου?» Ο άντρας μου με κοροϊδεύει πια… Εσύ πόσες φορές περίπου την μέρα την νιώθεις;

Δεν γίνεσαι καθόλου κουραστική κοπέλα μου! Μην το ξαναπείς! sLo_rose.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μην ανησυχειτε αν δεν νιωθετε τα μωρακια συνεχεια! τουλαχιστον εγω δεν ανησυχω...ενταξει την αναζητω που και που αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι. Την νιωθω κυριως τα βραδυα οταν ηρεμω και τις τελευταιες μερες και κατα την διαρκεια της ημερας αλλα οχι παντα...

το καθε μωρο και η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη!!! δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος αριθμος που θα πρεπει να τα νιωθουμε μεσα στην μερα...ποιος το ειπε αυτο? ξερω οτι κοντα στην γεννα θα πρεπει να τα κουμε περισσοτερο αλλα τωρα ειναι ακομα μικρα!!! στις 27 θα παω για την β'επιπεδου και θα ρωτησω αν ειναι τον εμβρυολογο αν και νομιζω οτι δεν πρεπει να αγχωνομαστε..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χρονια πολλα και Χριτος Ανεστη!!!

Απο οτι βλεπω ολες το ριξαμε στο φαι και σιγουρα και γω δεν αποτελω εξαιρεση:P. Οσο δεν ετρωγα στην πρωτη εγκυμοσυνη το αναπληρωνω τωρα χαχα

Δεσποινα μην ανυσηχεις για το μωρο, δεν υπαρχει συγκεκριμος αριθμος κινησεων των μωρων τις οποιες πρεπει να νοιωθουμε. Εξαρταται απο το ποσο κινητικο ειναι το μωρο καθως και τη θεση τοσο του μωρου οσο και του πλακουντα.Ειναι αλλωστε και μικρουλια! Και μην ξεχνας πως το αγχος σου σιγουρα δε σε αφηνει να τη νοιωσεις:tongue:

Σημερα ο συζυγος ξεκινησε παλι δουλιτσα οποτε μπαινουμε κι εμεις στην καθηερινοτητα μας, βρεχει και εχω πολλες δουλειες εξω τις οποιες δυστυχως δεν μπορω να αναβαλλω.

Παω να φτιαξω καφεδακι, ξυπνηστε υπναρούδες:tongue:


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Χρονια πολλα Χριστος Ανεστη με υγεια κουκλες κ με γερα μωρακια!!!!!

πως τα περασατε???φανταζομαι οτι επεσε τρελλη μασα ε???αχ κι εγω μια απο τα ιδια!!!χιχιχιχιχ!!!

Δεσποινα μην αγχωνεσαι για τις κινησεις του μωρου!εστω κ μια φορα να το ακους την μερα ειναι οκ!!!εμενα ο μικρος μου θα ελεγα οτι ειναι πολυ ζωηρουλης!απο το πρωι μεχρι το βραδυ το καταλαβαινω κ ειδικα χτες εφαγα κατι καλες κλωτσιες αλλο πραγμα!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Χριστος Ανεστη!!Υγεια και ευτυχια σε ολες και στις οικογενειες σας!!

Περασαμε πολυ ωραια και φυσικα και εμεις παραφαγαμε το μονο που με σωζει ειναι οτι κινηθηκα παρα πολυ!

σημερα ειμαι σπιτι με το γιο μου γιατι δεν εχει σταθμο οποτε θα σχολιασω μονο το τελευταιο.

Δεσποινακι οπως σου εχω ξαναπει μην αγχωνεσαι για τις κινησεις αφενος ειναι μικρα ακομα, αφαιτερου καθε παιδι και καθε μητρα ειναι διαφορετικη.Ο γιατρος μου εχει πει ,σε αυτη τη φαση ,μπορει να το ακουμε απο 1 εως 101 φορες που λεει ο λογος.

Εγω ας πουμε κατι συγκεκριμενες κινησεις που εκανε ο γιος μου απο την 19η εβδομαδα και ετσι τον καταλαβα, δλδ ενα συνεχομενο τακ τακ τακ ξεκαθαρες κλωτσιες και γρηγορες τις οποιες εκανε μεχρι τελους και φυσικα οταν γεννηθηκε οπου τα ποδια του δε σταματουσαν ποτέ ,ακομα δεν τις εχω νιωσει απο το μωρο αυτο.Μπορει να ειναι πιο ησυχο(μακαρι Παναγια μου)μπορει να ειναι κοριτσακι(ποιος ξερει;;;;χαχα)μπορει απλα να ειναι διαφορετικη η διαρρυθμιση στη μητρα.Ας πουμε τωρα ο πλακουντας μου ειναι προσθιος ενω στο γιο μου δεν ηταν εκει και σιγουρα η θεση του πακουντα επηρεαζει το πως νιωθω τς κινησεις αλλά και το οτι δεν ειχαμε καλη εικονα για να δουμε φυλο.Πολλα παιζουν ρολο και επισης παιζει ρολο και ποσο κινουμαστε κατα τη διακρκεια της μερας.

Οι κινησεις που νιωθω τωρα ειναι παντως διαφορετικης εντασης ειναι πιο πολυ σαν ψαρι να πω,που μου ελεγαν και δεν καταλαβαινα στο γιο μου γιατι το περιγραφουν ετσι, παρα σαν χτυπηματα που ειχα τοτε.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!χριστος ανεστη!

κ εμεις παρασαμε καλα φαγαμε του σκασμου το ευχαριστηθηκαμε!

εγω απο αυριο γυριζω στη δουλεια ωχ μανα μου!

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...