Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αυτό με το φύλο είναι τραγικό!! Εμένα που δεν ξέρω κιόλας ακόμα τι είναι, έχουμε όλοι "ένστικτο", όλοι εκτός από εμένα δηλαδή :P ΕΛΕΟΣ!! Πραγματικά αντί να λένε γερό να βγει, τι άνθρωποι!! Στο μεταξύ διάβαζα σε ένα βιβλίο ότι το φύλο καθορίζεται από το χρωμόσωμα του πατέρα!! Δηλαδή αφενώς αλλού τα παράπονα :tongue: αφετέρου πως το κανονίζεις δηλαδή να κάνεις κάτι συγκεκριμένο;;;; Πω πω συγχίζομαι τώρα με αυτό το θέμα, λες και μιλάμε για σκυλάκια!!!!!!! Ξανά ΕΛΕΟΣ!! Αν και ξερετε, πιστεύω ότι απλά βγάζουν τα αποθυμένα τους, επειδή τους τα έκαναν αυτούς αυτά, κάνουν κι αυτοί τώρα τα ίδια!!!!!!!! :rolleyes:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το φύλο είναι τραγικό!! Εμένα που δεν ξέρω κιόλας ακόμα τι είναι, έχουμε όλοι "ένστικτο", όλοι εκτός από εμένα δηλαδή :P ΕΛΕΟΣ!! Πραγματικά αντί να λένε γερό να βγει, τι άνθρωποι!! Στο μεταξύ διάβαζα σε ένα βιβλίο ότι το φύλο καθορίζεται από το χρωμόσωμα του πατέρα!! Δηλαδή αφενώς αλλού τα παράπονα :tongue: αφετέρου πως το κανονίζεις δηλαδή να κάνεις κάτι συγκεκριμένο;;;; Πω πω συγχίζομαι τώρα με αυτό το θέμα, λες και μιλάμε για σκυλάκια!!!!!!! Ξανά ΕΛΕΟΣ!! Αν και ξερετε, πιστεύω ότι απλά βγάζουν τα αποθυμένα τους, επειδή τους τα έκαναν αυτούς αυτά, κάνουν κι αυτοί τώρα τα ίδια!!!!!!!! :rolleyes:

Είναι κάποιοι άνθρωποι που πάντα βρίσκουν κάτι να πουν. Εκτός την παραπάνω ιστοριούλα με την κυρία... έχει τύχει γνωστή μας να μου πει... και που περιμένεις γιο.. τι νομίζεις ότι θα σου φέρει το καράβι έξω από την πόρτα??????????? χαχαχαχαχαχαχαχ!!!!

Πεθαίνω στα γέλια... Που τα βρίσκουν και τα λένε!!!!

Ας λένε ότ θέλουν, εγώ απλά γελάω μαζί τους!!!

Κοριτσάκια μου τελειώσα κάτι δουλίτσες και πάω μία μίνι βόλτα... Θα τα πούμε αργότερα!!! Φιλιά!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά εκνευρίζομαι όταν διαβάζω τέτοια πράγματα καλά δε όταν μου τα λένε βγάζω αφρούς μα δεν έχουν καθόλου μυαλό μερικοί άνθρωποι απαππαπαππα!!! Τώρα θυμήθηκα την πεθερά μου που όταν τις είπαμε ότι είναι αγοράκι γύρισε και μου είπε ¨ αν σου πω ότι χάρηκα ακόμα περισσότερο τώρα ¨ και φυσικά πήρε την απάντηση της και απο τότε συνέχεια λέει γερό να είναι και ότι θέλει ας είναι εεεεεεε μαν πια δηλαδή εμείς που γεννηθήκαμε γυναίκες δεν έχουμε αξία ή οι γονείς μας δεν χάρηκαν γιατί ήμασταν κοριτσάκια ουφ τα είπα και ξεθύμανα. Τι σημασία έχει να είναι αγοράκια ή κοριτσάκια όλα παιδάκια είναι γέρα να είναι τα μωράκια μας και όλα τα άλλα είναι χωρίς σημασία !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα και ναι το βλέπω πως λίγο πολύ όλες έχουμε το κάτι τις μας έτσι για να περνάει η ώρα GetInline.aspx?messageid=77e9c21b-9066-11e1-87f6-00237de4a798&attindex=0&cp=-1&attdepth=0&imgsrc=cid%3aimage001.gif%4001CD248C.E6E2B150&shared=1&hm__login=asproyla&hm__domain=hotmail.com&ip=10.13.214.8&d=d5075&mf=0&hm__ts=Fri%2c%2027%20Apr%202012%2015%3a11%3a10%20GMT&st=asproyla&hm__ha=01_6ceba9ea45f04b60b2715d7b7efd061a49f4064b7eaffe84e9c6e3a7d3776e5c&oneredir=1

Όσο αφορά το Ρέα που αναρωτιέσται κάποιες (μου διαφεύγει ποιές GetInline.aspx?messageid=77e9c21b-9066-11e1-87f6-00237de4a798&attindex=1&cp=-1&attdepth=1&imgsrc=cid%3aimage002.gif%4001CD248C.E6E2B150&shared=1&hm__login=asproyla&hm__domain=hotmail.com&ip=10.13.214.8&d=d5075&mf=0&hm__ts=Fri%2c%2027%20Apr%202012%2015%3a11%3a10%20GMT&st=asproyla&hm__ha=01_67bc816e8f1e8ebfa7d2f83ed15342a2fa69de215eef6f5f5d8163f9d5c0a164&oneredir=1) η αδερφή μου γέννησε εκεί το δικό της μπέμπη την Μεγ. Δευτέρα. Ο καλός της ήταν εκεί όσο ήθελε απλά το βράδυ το πόσο αργά έφευγε είχε να κάνει και με τους συγκατοίκους (εκείνη ηταν τυχερή) :) Όντως οι security δεν άφηναν εκτός επισκεπτηρίου αλλά αν πείς είμαι ο μπαμπάς ή ο παππούς κλπ ήταν πιο χαλαροί, συγκεκριμένα ο άντρας της συγκατοίκου της μιά μέρα ήρθε στι 12 τα μεσάνυχτα να την δει(μάλλον θα δούλευε ως εκείνη την ώρα)!Άν θέλετε να ρωτήσετε κάτι άλλο για το Ρέα (και γώ μάλλον εκεί θα γεννήσω αν και προτιμώ το Λητώ, ας όψεται η απόσταση :-() τώρα που τα έχουμε φρέσκα ακόμα ελπίζω να μπορώ να βοηθήσω.

Για το φύλο του παιδιού το καλύτερο το έχω ακούσει από την μαμά μου(μιας και ήδη ξέραμε οτι η αδερφή μου περίμενε αγοράκι).Γυρνώντας από την αυχενική τους ανακοινώσαμε ότι κατα πάσα πιθανότητα είναι αγοράκι .... και η μαμά μου με πεσμένα τα φτερά "Αγοράκι ε? Και είχα στηρίξει τις ελπίδες μου σε σενα , να στολίσω κανα κορδελάκι" :shock: χιχι τι να πεις αχαχα :tongue:

Rodakinoula ζημιά μας έκανες :P


S8iup3.png
Link to comment
Share on other sites

Ιβα καλώς μας ήρθες ελπίζω να σου κρατήσουμε ωραία παρέα για το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου.....!!!

Όσο για την ζημιά δεν μπορείς να φανταστείς πόσα κιλά φράουλες έχω φάει απο τότε που βγήκαν ο άντρας μου με κοροιδεύει συνέχεια πάλι καλά που μου αρέσουν σκέτες αλλιώς θα είχαμε δράματα με τη ζυγαριά !!!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά την έχεις βρεί εσύ , εγώ το πρώτο κόλλημα το έφαγα με τα αγγουράκια τουρσί :cool::tongue: που μου τα απαγόρευσαν μετά απο λίγο καιρό (λόγω σπαστική κολίτιδας εντέρου, μαζί με τα όσπρια και πολλά άλλα :shock:) και αμέσως μετά κόλλησα με την φέτα... εδώ η επιλογή μου δεν χρειάζεται άλλα σχόλια καταλαβαίνεις φαντάζομαι :P χαχα οπότε μιας και δυστυχώς έχω φορτώσει ήδη 7-8 κιλά το χω ρίξει στο μασούλημα πρασινάδας :?


S8iup3.png
Link to comment
Share on other sites

Ιβά καλά μη νομίζεις και γω 8 πήρα και ας τρώω φράουλες ................ δεν τρέφομαι μόνο με αυτές χιχιιχιχι !!! Πάντως και την φετούλα όσο θα καλοκαιριάζει λόγο κατακράτησεις απο το αλάτι και πριξίματος μάλλον θα σε στεναχωρήσω αλλά θα πρέπει να όχι να την κόψεις να την περιορίσεις !!! Ειδικά προς τον τελευταίο μήνα πολλοί γιατροί λένε καθόλου αλάτι.


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κόρες ,

Μην πάρει χαμπάρι ο μικρός οτι άνοιξε τα μάτια της η μαμά .... ταμπούρλα και μόλις σηκωθώ ο αλήτης την πέφτει για ύπνο :( χιχι :tongue:

Ροδακινούλα , το ξέρω για το αλάτι και θα μου έιναι τόσο δύσκολο , μιας και συνήθως θέλω αλμυρά και όχι γλυκά :roll: Ευτυχώς η πίεση μου ως τώρα είναι μεταξύ του 6-7 (η μικρή)και του 9-10(η μεγάλη). Αλλά αυτή η κυρία η κατακράτηση μου τα χαλάει όλα :P Τις τελευταίες 10 μέρες βλέπω κι εγώ λίγο πρήξιμο στα πόδια :? πφφφφ


S8iup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου. Ωραία μέρα σήμερα. Χτες το απόγευμα ήμουν χώμα και δεν μπήκα καθόλου.

Να καλωσορίσω και εγώ την Iva στο καφέ μας. Καλώς ήρθες. Κάνουμε καλό παρεάκι εδώ.

Αναστασία να σου πω ευχαριστώ που ενδιαφέρεσαι:D:D:D:D Έστειλα την αδερφούλα μου χτες στην τράπεζα και τα χρήματα δεν έχουν σηκωθεί. Προσπάθησα να ξαναδώσω παραγγελία βάζοντας τον αριθμό μιας δικής μου πιστωτικής, προχωράει πιο κάτω η συναλλαγή, αλλά και πάλι δεν δείχνει να ολοκληρώνεται. Τι κάνω λάθος ρε γμτ;;;:confused::confused::confused::confused:

Rodakinoula μου θυμίζεις εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη. Τέτοιο κόλλημα με τις φράουλες είχα και εγώ, αλλά και πάλι ένα σουρωτήρι φράουλες δεν είναι λιγουλάκι πολλές;;;; ;);););););)

Libero με το καλό να φτιάξετε το δωμάτιο του μπεμπούλη σου. Ωραίος συνδυασμός το γαλάζιο - λαχανί. :o:o:o:o Τα επιπλάκι τι χρώμα είναι; Εμείς λέμε να το βάψουμε σε ένα ελαφρυ΄κιτρινάκι, αν και δεν έχω δει δειγματολόγιο ακόμα, μιας και τα επιπλάκια θα είναι στο χρώμα του ξύλου.

Όσο για τις μανούλες που έχουν μεγαλύτερα παιδάκια και σκέφτονται το θέμα παιδικού, να σας πω ότι προβληματίζει και εμένα, αλλά δνε νομίζω να τη σταματήσω. Τι θα κάνει όλη μέρα σπίτι ένα 4χρονο παιδί, όταν η μαμά θα είναι απασχολημένη αλλού; :confused::confused::confused: Πάει ήδη 3 χρόνια παιδικό και δεν θα ήθελα να καταστρέψω την καθημερινότητά της. Τις ιώσεις τις φοβάμαι αλλά θα το αντιμετωπίσω όταν και αν έρθουν. Γι' αυτό και θέλω να θηλάσω για να προστατεύσω τον μπέμπη όσο το δυνατόν περισσότερο.

Για τα φύλα και τις ατάκες τώρα τι να πω; Όταν γεννήθηκα εγώ, τα χρόνια εκέινα τα παλιά που δεν υπήρχαν υπέρηχοι, η νοσοκόμα λέει στον μπαμπά μου ''να σας ζήσει αλλά είναι κορίτσι'' ...... Κρητικός σου λέει αυτός και δεν θα θέλει κορίτσι. Και ο μπαμπάς μου της απάντησε ότι ήθελε κορίτσι και μόνο κορίτσι. Τώρα που έχω αγοράκι οι περισσότεροι δνε κρύβουν την χαρά τους, πλην της πεθεράς μου που περίμενε να κούσει όνομα και δεν της έκατσε :tongue::tongue::tongue: αλλά και κάποιοι μου λένε ''τουλάχιστον το πρώτο σου είναι κορίτσι''..... τι να πεις;;;


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ GiovannaΧΑ , ναι το βλέπω οτι έχετε καλό παρεάκι ;)

Εμείς το δωμάτιο θα το βάψουμε πράσινο ανοιχτό και γαλάζιο ανοιχτό.

Τον ένα τοίχο θα τον κάνουμε μισό μισό και τον απέναντι του μόνο γαλάζιο και τους πλαινούς που είναι πιο μικροί πράσινοι.

Στο μισό μισό θέλω να βάλω αυτοκόλλητα τοίχο και να το κάνω να μοιάζει σαν χορτάρι και ουρανός και συγκεκριμένα αυτά τα αυτοκόλλητα:show_image_in_imgtag.php?filename=c5b6744d4bfe883ca6f7c75b42eda165.jpg&newxsize=160&newysize=160&fileout=show_image_in_imgtag.php?filename=952eecc7d70baf14f9a94ea1ca5b934d.jpg&newxsize=160&newysize=160&fileout=show_image_in_imgtag.php?filename=d2e5faab1a068697396570bf2d5b1565.gif&newxsize=160&newysize=160&fileout=

και τέλος μιας και κατα πάσα πιθανότητα θα βγει λιονταράκι αυτό :D

http://www.cosycorner.gr/el/category/%CE%B1%CE%B3%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CE%AF%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B1/%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AC%CF%81%CE%B9-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B4%CE%B9-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CF%8C%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%AF%CF%87%CE%BF/


S8iup3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! :D

Ίβα πολύ καλή η ιδέα σου για το παιδικό!! :D Κι εγώ του αλμυρού είμαι, και ιδιαίτερα του παστου! :tongue: ΑΛΛΑ όταν μου είπε ο γιατρός, από την αρχή σχεδόν της εγκυμοσύνης, να προσέξω γιατί είχα ανεβασμένο ουρικό οξύ (αναμενόμενο με την διατροφή μου) φυσικά έκοψα τα παστά, και στο φαγητό βάζω ελάχιστο έως καθόλου αλάτι! Να σου πω ότι το συνήθισα πλέον και δεν μου λείπει καθόλου;; ;)

Γιοβάννα μου δεν έχω χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο site για αγορές δυστυχώς :| Ευτυχώς βέβαια που δεν σου πήραν χρήματα! Αν θέλεις θα μπορούσαμε να δούμε πως θα μπορούσαμε να το κάνουμε μαζί κάποια στιγμή; Από το τηλέφωνο ή κάτι τέτοιο;

Ροδακινούλα οι φράουλες νομίζω είναι από τις πιο υγειηνές εξαρτήσεις που μπορούν να σε πιάσουν τώρα! Καλύτερα από τις σοκολάτες :tongue:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι των πάντων! από ζυμαρικά με τυριά μέχρι παγωτό και γλυκό του κουταλιού. με το κρέας δε τα χα καλά ποτέ. γι αυτό και το σίδηρο μου είναι στα τάρταρα!

φτιάχνω γρανίτα φράουλα με τ αγόρια! επλίζω να βγει καλή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...