Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια!Έχετε γράψει τόσα πολλά που ελάχιστα θυμάμαι.Μόλις κάθισα και εγώ μιας και η χτεσινή και σημερινή μέρα ήταν πολύ γεμάτες.Έφτιαξα ντουλάπες να δω τι γίνεται,βεράντες που είχαν από το χειμώνα πανικό και τώρα έφτιαξα και ένα γλυκάκι και κάθισα να διαβάσω νέα σας.

Leta το είχε πάθει και ο ανιψούλης μου αυτό και κόψανε στη μαμά του όλα τα γαλακτοκομικά και αυτός ήταν εντάξει μετά. Μην ανησυχείτε!

Έχει καμιά σας υπόψιν της την εταιρεία picci; Είναι ιταλική και έχω δει δυο κούνιες που μου άρεσαν πολύ αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι διαδικτυακά,για παραγγελία εννοώ.


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλησπέρα κορίτσια!!!

Μαριλένα μου χαίρομαι που όλα πήγαν καλά με την β΄επιπέδου και η μπουμπύκα σου είναι μια χαρά !!! Όσο για τα φαρμακάκια να τα πίνεις καλό μου, δεν είναι τίποτα μια συνήθεια είναι!! Απο τι κατάλαβα το Μητέρα στην Κρήτη δεν μπήκε στο ΕΟΠΥΥ γι΄αυτό και είναι τέτοια η τιμή εεεεεε??? Κρίμααααααα αν είχε μπει θα ήταν τα μισά χρήματα !!!!

Λιμπερό μου αρχήσατε και το βάψιμο απο το δωμάτιο εεεεεε???? Εμένα ο δικός μου μου είπε ότι θα βάψουμε το σπίτι όλο τον Ιούνιο μετά τις 15 οπότε μέχρι τότε θα αρκεστώ στο να παίρνω ρουχαλάκια και ψιλολογιά. Πάντως σαν συνδιασμός τα χρωματάκια που το βάψατε μου ακούγονται πολύ ωραία !!!

Λέτα μου και μένα φίλη μου που το κοριτσάκι της είχε το ίδιο θέμα τελικά ήταν απο αλλεργία σε κάτι που έφαγε και μέχρι να το ανακαλύψουν είχε κόψει τα πάντα σχεδόν απο την διατροφή της !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

ιβα καλώς όρισες και με το καλό το μωράκι σου!Έχουμε το ίδιο πρόβλημα με τον πλακούντα! Ας ελπίσουμε να ανέβει και να μην χρειαστεί να κάνουμε καισαρική! :-)

libero τι ωραία που φτιάχνεται το δωματιάκι...Ωραία χρώματα και μου αρέσει πολύ το λευκό στα έπιπλα! Να τα χαρείτε με υγεία!!

Όσο για το φύλο εμάς επειδή υπάρχουν πολλά αγόρια στις 2 οικογένειες ήθελαν όλοι κοριτσάκι,οπότε σίγουρα άκρη δε βγάζουμε!!

Καμπύλη ζαχάρου θα κάνω και εγώ σε 2 εβδομάδες,άλλα έχω κάνει ήδη μια στον 4ο δεν ξέρω γιατί!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρώτη φορά το έκανα αλλά βγήκε τέλειο. "Ελαφρύ" Πλάκα κάνω, έχει στρώσεις από μπισκότα ορεο τριμμένα, κρέμα γάλακτος,κρέμα πατισσερί και φιλαδέλφεια

Όσο για την εταιρεία εγώ έχω ξετρελαθεί αλλά είναι τσιμπημένα δυστυχώς!!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το έκανα αλλά βγήκε τέλειο. "Ελαφρύ" Πλάκα κάνω, έχει στρώσεις από μπισκότα ορεο τριμμένα, κρέμα γάλακτος,κρέμα πατισσερί και φιλαδέλφεια

Όσο για την εταιρεία εγώ έχω ξετρελαθεί αλλά είναι τσιμπημένα δυστυχώς!!

Όταν λέμε ακριβά τι ακριβώς εννοούμε ???? Πόσο ????

Όσο για το γλυκάκι ακούγετε πολύ ωραίο καλοφάγωτο να είναι !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και αφού σου αρέσουν οι φράουλες έχω μια πολύ ωραία συνταγή,απλούστατη για γλυκό φράουλα

ΑΑΑΑΑ ευχαριστώ πολύ αλλά δεν είμαι φαν του γλυκού προτιμώ τα φρουτάκια να τα τρώω ωμά. Μόλις βγούνε τα κεράσια να δεις τι θα γίνει με τα κιλά μου τα στέλνουν απο το χωριό τα πεθερικά ξέρουν ότι μου αρέσουν και πάνε και μου μαζεύουν απο τα χωράφια της θείας χιχιχιχιι!!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κ απο μενα!

λιμπερο και ιβα θα γινουν πολυ ωραια τα δωματια για τα μωρακια σας!

λετα προσπαθησε να καθησυχασεις τη φιλη σου οπως σου ειπαν τα κοριτσια το πιο πιθανο ειναι να εχει αλλεργια στα γαλακτικομικα ας συμβουλευτει εναν παιδιατρο κριμα ειναι να τρεχουν στα νοσοκομεια.

μαριλενα μπραβο για τη β επιπεδου!

αννα βγηκε καλη η γρανιτα?

αυτο που λετε με τον εοππυ δε ξερω μου φαινεται πολυ καλο για να ναι αληθινο...ασε που μεχρι να ερθει εκεινη η ωρα μπορει παλι να τ αλλαξουν.παντως καλη φαση θα ναι αν ισχυει.

εμεις μολις γυρισαμε απο ναυπλιο...περασαμε πολυ ωραια αν κ φαγαμε τη βροχη το μεσημερι...ευτυχως κρατησε λιγο κ ετσι μπορεσαμε και καναμε τη βολτα μας το απογευματακι.βρηκαμε και σπιτι κ ετσι εκτος απροοπτου θα κανουμε διακοπες ενα μηνα φετος:D

παω να κανω κανα μπανιο και να ξεραθω...

καλο βραδυ σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από τη βροχερή Αγγλία!

Τι κάνετε? Εδώ ο καιρός μυρίζει φθινόπωρο, ίσως και χειμώνα! Μια βδομάδα τωρα βρέχει, άραγε θα έχουμε καθόλου καλοκαίρι φέτος?

Αρχίσατε να γράφετε τόσα πολλά, ποιος σας προλαβαίνει. Οταν με το καλό σταματήσω τη δουλειά εύχομαι και εγώ να μπορώ να συμμετέχω περισσότερο στις συζητήσεις σας!

Να καλως όρίσω και τις καινούριες εγκυούλες και να πω πώς πολύ χαίρομαι που ακούω όλο τέλεια νέα από τις εξετάσεις σας!

Από ότι καταλαβαίνω σύντομα όλες θα κάνετε και τη καμπύλη σακχάρου. Μπορεί να γκρινιάζετε για τη γεύση, αλλά μακάρι να την έκανα και εγώ. Δυστυχώς εδώ την κάνουν μόνο άμα το θεωρήσουν απαραίτητο, οπότε το πιο πιθανό είναι να μη την κάνω. Αλλά ως τρελή μαζόχα, μου αρέσουν οι αναλύσεις και εξετάσεις, γιατί τότε νιώθω πιο χαλαρή!

Βλέπω αρχίσαν και οι ετοιμασίες για τα μικρά σας! Ολα τα σχέδια και τα χρώματα είναι πολύ ωραία, με το καλό να γεμίσουν και με τα μικρά σας! Εμείς έχουμε ακόμα, είμαστε και οι δύο αναποφάσιστοι! Αλλά έχω αρχίσει λίγο να ανησυχω όσο αφορά τι θα χρειαστώ για τη μπέμπα μας, τουλάχιστον τον πρώτο καιρό. Οι δευτερομάνες και τριτομάνες μπορούν να βοηθήσουν? Πόσα σεντονάκια, πετσετούλες, ρουχαλάκια θα χρειαστούμε στην αρχή? Πότε πρέπει να αρχίσουμε να ψωνίζουμε?

Ηθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο και όλο το ξεχνάω. Διαβάζω στα βιβλία εγκυμοσύνης πως καλό είναι να μιλάμε στα μπεμπάκια μας και να τους παίζουμε κλασική μουσική. Το τηρείτε αυτό? Που και που προσπαθώ να μιλάω στη κοιλιά μου, αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο. Οσο για τη κλασική μουσική, δεν είμαι και πολύ φαν, προτιμώ το έντεχνο ελληνικό, πιάνεται?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια !!!!

Μόλις ετοιμάστηκα έχουμε βάφτιση σήμερα και περιμένω να έρθει να με πάρει ο αντρούλης μου έτσι μπήκα να δω τι κάνετε αλλά απο τι βλέπω έχει πολύ ησυχία σήμερα.....

Εvri μου όντως πολύ ακριβή η προίκα του μωρού απλησίαστη θα έλεγα !!!!

Δεσποινάκι εγώ πάντως του βάζω λαικά και ακούει χιχχιιχιι !!!

Φεύγω ήρθε ο αντρούλης μου θα τα πούμε ποιο μετά !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!! Εμείς σήμερα είχαμε έναν φίλο και κάναμε τραπέζι, σκάσαμε από το φαί!! Αυτοί (με τον άντρα μου) πήγαν για καφέ τώρα, εγώ δεν έχω το κουράγιο, δεν έχω αναρώσσει πλήρως ακόμα και θέλω να προσέξω, μην μου κάνει καμιά επιπλοκή πάλι!! Οπότε τώρα χαλαρώνω στο σπιτάκι!! ;)

Λοιπόν Δέσποινα εγώ βάζω που και που μουσική από αυτό το site:

http://classicalwebcast.com/onepage.htm

Και μου αρέσει ιδιαίτερα το 7 που λέει Ancient!! :-)

Επίσης για το αν του μιλάω, θα με πείτε υπερβολική ίσως :rolleyes: αλλά κάποιες φορές (όταν έχω όρεξη :tongue:) στο κρεβάτι ξάπλα και πριν κοιμηθώ που έχει και ησυχία του διαβάζω παραμυθάκια!!!!!! :tongue::D Μία φορά αισθάνθηκα να ανταποκρίνεται (ένοιωσα κάτι κλωτσιδάκια!) :D

Σοφία τέλειο το Ναύπλιο!! Να περάσετε όμορφα!! Φαντάζομαι προς το τέλος κιόλας της εγκυμοσύνης θα είναι, ε;

Εύρι μου εδώ 100 που τις βρίσκω στα μαγαζιά τις προίκες μου φαίνονται πολλά.. Σκέφτομαι μιας κι έχω χρόνο κάποια πραγματάκια να τα φτιάξω μόνη μου, μιας και μ'αρέσει κιόλας το εργόχειρο!! Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο τελικά θα μου βγουν φθηνότερα όντως, αλλά τουλάχιστον θα έχω και την ικανοποίηση της δημιουργίας !! ;) Το γλυκό σου το ακούω ΚΟΛΑΣΗ!!!! Αχ να είχα ένα κομμάτι τώρα!!!!!!!!! Στείλε!!!!!!! :tongue:

Μαριλένα συγχαρητήρια για την β' επιπέδου!! :D Όσο για το μητέρα δεν με εκπλήσει καθόλου.. Την έχουνε δει μονοπώλιο εδώ κάτω.. :rolleyes:

Ροδακινούλα μπράβο σου που προτιμάς τα φρούτα από τα γλυκά!! Είναι και πιο υγιεινά!! Να παίρνεις κεράσια ναούσης να ενισχύεις και τον τόπο μου :tongue: Καλά να περάσετε στην βάφτιση!! (αν και θα έχετε γυρίσει οστώσο!!) ;)

Κορίτσια, εμένα το ζάχαρο δεν μου το έχει κοιτάξει ως τώρα!! Να ανυσηχίσω;; Βέβαια δεν προσέχω καθόλου.. Α και τελευταία με έχουν πιάσει τρελές πείνες, σε φάση βουλιμίας! Θέλω να τα φάω όλα!!!!!! Τρώω και μεγάλες ποσότητες, ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό δεν είχα και πολύ όρεξη.. Εσείς πως πάτε από όρεξη;; Άνοιξε;; :confused:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου. Ενώ το ΣΚ μας ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για να περάσουμε όμορφα χτες το βράδυ που πήγα τουαλέτα είδα λίγο καφέ καθώς σκουπίστηκα....:(:(:(:(:( .Χeθτ£$κ@ από το φόβο μου αλλά ήταν πολύ αργά για να πάρω το γιατρό. Σήμερα το πρωί δεν είχα τίποτα αλλά το μεσημέρι που ξαναπήγα τουαλέτα, και η αλήθεια είναι πιέστηκα λίγο, είδα λίγο ροζ. :(:(:(:(:( Πήρα το γιατρό μου τηλέφωνο και μου είπε να το παρακολουθήσω. Με ρώτησε αν πονάω αλλά όχι. Το πιθανότερο, από ότι μου είπε, είναι να είναι κάτι τυχαίο και να μην συμβαίνει τίποτα αλλά αν ξαναδώ να πάω από εκεί να με δει. Ίσως μου είπε να είναι και κάτι στα ούρα και αν είναι θα μου πει να κάνω μια Γενική Ούρων.....ουφ........:(:(:(:(:(:(:(


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...