Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσια!

geo_angela είμαι ιδιωτική υπάλληλος. Μέχρι πριν λίγο καιρό δεν είχα πρόβλημα με τις άδειες. Μου έγραφε 1 μήνα ο γιατρός μου κ όλα καλά. Τελευταία όμως δεν εγκρίνουν από το ικα εύκολα τις άδειες και ιδίως αν είναι 1 μήνας. Οπότε τώρα γράφουμε 15 μέρες. Περνάμε από επιτροπή κ ενώ κ εκεί μας περνούσαν (με το ζόρι βεβαία, γιατί θέλουν να έχεις κάτι που να μπορείς να το αποδείξεις με κάποιον υπέρηχο, π.χ. αποκόλληση) τώρα δεν μας περνάνε κ κάνουμε ένσταση και μας στέλνουν να περάσουμε από δευτεροβάθμια επιτροπή οπότε κάθε βδομάδα είμαστε εκεί και μέσα στο άγχος αν την εγκρίνουν!!! Δυστυχώς στη δουλειά μου πρέπει να είμαι συνέχεια όρθια κ με κακές θερμοκρασίες.Δηλαδή δεν μπορώ να δουλέψω!Μακάρι να ήταν πιο ξεκούραστη κ δεν θα είχα σταματήσει καθόλου! :(

Εν το μεταξύ χτες που περάσαμε από τη δευτεροβάθμια, είπε του άντρα μου ενας στην επιτροπή ότι είναι η τελευταία που μου εγκρίνουν και όταν την υπόγραφε του λέει όλο ειρωνεία: «Κι εγώ δεν είμαι καλά αλλά δεν παίρνω αναρρωτικές!» Τι να πεις εκείνη την ώρα;;;:confused::confused::confused: Έχε χάρη που μου την υπόγραφε λέει ο άντρας μου..

libero αν είχα αγοράκι κι εγώ με τέτοια χρώματα είχα σκεφτεί να βάψω το δωμάτιο!! Πολύ ωραία!sHa_thumbsup3.gif

Iva κι εγω παρήγγειλα αυτοκόλλητα τοίχου! Κάτι νεράιδες κ ένα κάστρο! Πολύ ωραία! Με το καλό να φτιάξουμε τα δωματιάκια των μωρών μας!:D:D:D

Rodakinoula μια χαρά εσύ με τις φραουλες. Τις τρως σκέτες! Εγώ που πήρα προχτές λίγες, μόλις ήρθα σπίτι σκέφτηκα, δεν κάνω μια μαρμελάδα; Έγινε τέλεια και καταλαβαίνεις……..:tongue:

ANNA Γρανβίτα φράουλα ε; Πολύ ωραια!!! Κι εγώ πριν λίγο έφτιαξα παγωτάκι.. Με καραμελωμένα αμυγδαλα!babines.gif

Link to comment
Share on other sites

αλο κοριτσακια!!!!

γιοβαννακι μου τα επιπλα ειναι λευκα κι ετσι θα ταιριαζει πολυ το γαλαζιο με το λαχανι!ενα δοκαρι εγινε γαλαζιο κ ολος ο απεναντι τοιχος λαχανι!οι αλλοι 2 θα μεινουν λευκοι οπου στον εναν θα βαλουμε αυτοκολλητα τοιχου!παραγειλλαμε αυτα:http://www.livewall.gr/bubbles-wall-art.html αλλα οχι σε αυτο το χρωμα.....

επισης μου αρεσε πολυ αυτο το χαλι κ ετσι φανατζομαι οτι ο συνδιασμος θα δεσει

http://e-tapis.gr/shop/el/paidika-xalia-play-8211-galazio.html.....


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

ιβα τελεια ειναι!!!!

ροδακινουλα εγω τρωω 2 κουπακια φραουλες σε 2 μερες!!!τρελλα λεμε!!!!!

αχ αννουλα κι εγω ετσι το κρεας δε το πολυσυμπαθω αλλα ο γιατρος με εχωσε να τρωω μια φορα την βδομαδα μοσχαρι μπλιαχ κ σαρδελες!τα ζυμαρικα τα αποφευγω καπως γιατι δεν με χορταινουν με τιποτα...μπορει να φαω μια πιαταρα μακαρονια με σαλτσα κ στο μισαωρο να πειναω....οποτε κανω μια στα τοσα πλεον!

ριντι πωπω ταλαιπωρια με τις αδειες ε?εγω επειδη ειμαι δ.υπαλληλος παιρνω αναρρωτικες ανα 30 μερες,κ στελνω τον αντρα μου επιτροπη με εναν υπερηχο....


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σται καλά όλες για τα καλά σας λόγια :D

ΑΝΝΑ27 πως την φτιάχνεις την γρανίτα φράουλα??? Μιαμ !!!

Ridi και Libero10 κι εγώ στο Δημόσιο είμαι με ΙΚΑ/ΕΟΠΠΥ όμως και αντιμετωπίζω προβλήματα όταν χρειαστώ άδειες και να φανταστείς λόγω συχνής χρήσης των ιατρών του ΙΚΑ στην 33 χρονη ζωή μου τους ξέρω όλους στις επιτροπές :shock: Έμαθα πως τους έχει ζητήθεί να μην εγκρίνουν πλέον τις άδειες περαν κάποιων ημερών και επίσης πως αν ο θεράπων ιατρός έχει εγκρίνει πχ 10 μέρες εκείνη να κόβουν κάποιες και να εγκρίνουν λιγότερες :confused:

Σε νιώθω Ridi εμένα με την αποκόλληση μου ενέκριναν μόνο 15 μέρες και άλλες τόσες με τις αιμοραγίες .... γύρισα στη δουλειά και ακόμα δεν είχα καθαρίσει απο το καφέ αίμα(μπλιαχ? μπα? ε καλά άμα αναγούλιασα καμμιά σας sorry:tongue:)Όσο για την ατάκα "Κι εγώ δεν είμαι καλά αλλά δεν παίρνω αναρρωτικές!" δεν τον ρώταγε το φύλο του παιδιού που περιμένει ο επιτοπάρχης χιχι :evil:;):P Πόσες μέρες χρειάζεσαι ακόμα ?Κανονική άδεια ή άλλης ασθένειας άδεια, όπως π.χ. η μέση σου άπό κάποιο ορθοπεδικό ? Άστα και μένα το τέλος Ιουνίου που σταματάω από την δουλειά μου φαίνεται ΠΟΛΥ μακρυά!

Libero10 πολύ ωραίες οι φουσκαλίτσες !!!Και είδα και κάτι ωραία σύννεφα στο site χμμμμμ ;)

Παρεπιπτόντως το site με τα αυτοκόλλητα είναι το sticky gr(αυτό που ανέβασα μόνο τις εικόνες)

Όσο για τα αλμυρά θα σας πω το ουρικό μου οξύ την Δευτέρα και την Πέμπτη έχω ραντεβού με το γιατρό ... που θα με σκοτώσει γιατί αυτό τον μήνα ξέφυγα στα κιλά,τα 3 από τα οχτώ κέρδισα χιχι:cool:

Με το κρέας και τα αυγά έχω αποκτήσει κι εγώ θέμα μου προκαλλούν αηδία :(

Επεξεργάστηκαν by Iva*
Είμαι έγκυος και ξεχνάω :p

S8iup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τόσο οικονομικό το μητέρα;;; τότε δε συμφέρει με τίποτα το δημόσιο πια! από πολλές πλευρές...

γρανίτα φράουλα: μια κούπα ζάχαρη βράζεις με μια κούπα νερό. γίνεται σιρόπι. τ αφήνεις να κρυώσει. χτυπάς στο μπλέντερ 600 γρ. φράουλες ψιλοώριμες να ναι. τις ρίχνεις στο σιρόπι μαζί με χυμό μισού λεμονιού.

ανακατεύεις.

βάζεις κατάψυξη.

ανα τακτά διαστήματα ανακατεύεις και πάλι.

το τρως!

είναι εύκολο να γίνει μαζί με παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια....

εγω ψοφησα στις δουλειες απο το πρωι.....γυρισα σπιτι εψησα τα ψαρακια μας και κοιμησα και τον μικρο εννοειται οτι η μεση με εχει ψοφησει....

και τωρα στεναχωρηθηκα κιολας....με πηρε η κολλητη μου που γεννησε πριν 5 μερες και εκλαιγε στο τηλεφωνο...θα πανε τη μικρη στο νοσοκομειο γιατι εβγαλε αιμα απο τον ποπο...λετε να ειναι κατι κακο????ανησυχησα.....

και για πειτε βρε κοριτσια...εγω που εχω τρελα με τα γλυκα πως θα τα κοψω???


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ ψάρια ψήνω και σαλάτα. λαζάνια είχα για τα παιδιά γιατί ο μεγάλος είναι αλλεργικός στο ψάρι.

μήπως είναι κάτι ορμονολογικό λέτα;;; επειδή είναι πολύ βρεφάκι μήπως είναι καταλοιπα απ τη κοιλιά; καλά κάνουν πάντως που θα πάνε να το κοιτάξουν. θέλει όμως ψυχραιμία από τις λεχωνούλες! να της το πεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κι εγώ ψάρια ψήνω και σαλάτα. λαζάνια είχα για τα παιδιά γιατί ο μεγάλος είναι αλλεργικός στο ψάρι.

μήπως είναι κάτι ορμονολογικό λέτα;;; επειδή είναι πολύ βρεφάκι μήπως είναι καταλοιπα απ τη κοιλιά; καλά κάνουν πάντως που θα πάνε να το κοιτάξουν. θέλει όμως ψυχραιμία από τις λεχωνούλες! να της το πεις!

πως να την καθυσηχασεις βρε αννα μου...δεν με ακουγε εκλαιγε....την πηρα πριν κανα 20 λεπτο η μαμα της μου ειπε οτι θηλαζει και περιμενει τον αντρα της της ειπα να με παρει αλλα ακομα δεν πηρε...μπορει να εκανε και αλλεργια σε κατι το μωρο....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

είναι δύσκολη η ψυχολογία σου τόσο νωρίς απ τη γέννα, το μωράκι τίποτα δε θα χει. η μαμά μόνο ταράζεται και δε κάνει. να πάρουν καμιά παιδίατρο γιατί τα νοσοκομεία είναι ου μπλέξεις λέω εγώ.

περαστικά όλα!

Link to comment
Share on other sites

Λέτα και η βαφτιστήρα μου όταν ήτανε βρεφάκι είχα βγάλει αιματάκι στα κακάκια της, και τελικά ήτανε από αλλεργία όπως λες! Και φυσικά η μαμά της (επειδή θήλαζε αποκλειστικά) έπρεπε να κόψει από τη διατροφή της οτιδίποτε προκαλεί αλλεργία συνήθως, και μετά κάθε βδομάδα προσθέταν και κάτι, ώστε να δουν που είχε την αλλεργία. Η δικιά μας ήτανε στο γάλα το αγελαδινό και νομίζω (δεν είμαι σίγουρη) σε οτιδίποτε αγελαδινό (και κρεας πχ)!!! Ο γιατρός όμως θα της πει τι ακριβώς είναι!! Σίγουρα είναι δύσκολο, κι εγώ στη θέση της θα είχα πανικοβληθεί πιστεύω.. Κουράγιο και τη θετική μας ενέργεια!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? Εμεις χτες πηγαμε για την β'επιπεδου και δοξα το θεο ολα φαινοντε καλα!!! Η μπεμπα μας ειναι περιπου 450 γραμμαρια... :)

πλακα ειχε η φατσουλα μου και ειδα τα πατουσακια της και θελω να τα δαγκασω!!! αχχχχ

Ιβα καλοσορισες με το καλο το μωρακι σου!!!

Λετα και γω πιστευω οτι το μωρακι θα εχει καποια αλλεργια...

Αννα στειλε μας και μας μια γρανιτα μιαμ μιαμ....χτες το βραδυ εφαγα και γω παγωτακι!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πηρα και γω τον τιμοκαταλαγο απο το μητερα κρητης και θελουμε 2300 για το οικονομηκοτερο δωματιο χωρις τον γιατρο και χωρις φπα βεβαια....

αχχχχχχχχχχχ η φαση ειναι οτι δεν ξερω ποσα θα παρω πισω απο το ικα. στην πρωτη γεννα ειχα παρει πολυ καλα λεφτα αλλα τωρα δεν παιζει με τιποτα, εχουν αλλαξει παρα πολλα...

οσο για το δωματιο, προσπαθω να πεισω τον συζηγο να καταργησουμε το γραφειο να το κανουμε δευτερο παιδικο μιας και θα ειναι διαφορετικου φυλλου τα παιδια αλλα δεν θελει..

μεχρι λεει καποια ηλικια να τα εχουμε μαζι... :( κριμα και γω θελω να ζωγραφισω νεραιδουλες....

και μεις ψαρια φαγαμε σημερα αλλα μετα το μεσημερι χτυπησα και ενα κρουασαν...

κοριτσια ειμαι 5 κιλα συν...και βλεπω να πηγαινει μακρια η βαλιτσα γιατι δεν προσεχω καθολου!!!

κοριτσια πεινετε τα φαρμακα σας? εγω δεν ειμαι και τοσο πιστη...δεν τα μπορω ρε γαμωτο!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...