Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

taniabell σʼευχαριστω πολύ. sLo_hug2.gif Θα το έχω στα υπόψην μου και αυτό..

Μόλις μίλησα με τον αντρα μου. Μας εγκριναν την άδεια (που έληγε προχτές) με τα χίλια ζόρια και με πολλές ειρωνείες απʼότι μου είπε… (Είναι μέσα στα νεύρα!:confused:) Τώρα για την επόμενη άδεια(που ξεκίνησε χθες) περνάμε πάλι από βδομάδα από επιτροπή και βλέπουμε… Αν και πάλι το ίδιο θα γίνει,θα μας κόψουν και θα ξανακάνουμε ένσταση και πάει λέγοντας….:|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια !!!

Μάλλον αργά αποφάσισα να μπώ και γω στο καφέ να τα πούμε :oops:

Περιμένω κι εγώ το αγοράκι μου στις 26/08, πρώτη φορά μανούλα και όπως αρκετές με άγχη και με άγνοια ...σαν τυφλή ένα πράγμα... :P

Είχα κάποιες περιπετειούλες μέχρι τώρα (αιμοραγίες 2ο μήνα, ελαφριά αποκόλληση υμένα της μήτρας 3ο μήνα, εμπύρετη λοίμωξη του αναπνευστικού στο 4ο μήνα lol :D:shock:) αλλά τώρα όλα καλά αφού διάβασα και τα δικά σας μηνύματα για την περίπτωση μου, χαμηλός πρόσθιος πλακούντας , πάνω που πήγα να αγχωθώ ... ξεαγχώθηκα να σται καλά!

Την Δευτέρα είχαμε την β' επιπέδου κι ο μπέμπης μιά χαρά και συνεργάσιμος :cool: 22 εβδομάδων και 1 μέρα 541gr καλά μου ακούγεται :):):)

Ο γιατρός λέει πως αν παραμείνει χαμηλά ο πλακούντας θα μου τον πάρει μόλις μπώ στον μήνα μου ... αυτό λίγο με στεναχώρησε αλλά όσο ζώ ελπίζω !!!!!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!!!! :D


S8iup3.png
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο ANNA27!

αγλαία τώρα το είδα ότι είναι και συνομήλικα τα παιδιά μας! ακριβώς όμως!

Ναι! Η μεγάλη μου είναι τον Νοέμβριο του 2006 και η μικρή τον Ιούλιο του 2009. Τι θα κάνεις φέτος, θα στείλεις τον μικρό στον παιδικό;

__________________

αν τον πάρουν εννοείται! πέρυσι δε τον πήραν. εμένα ο μεγάλος είναι δεκέμβρη του 06 κι ο μικρός αύγουστο του 09!

Link to comment
Share on other sites

Ρίντι ωραία που πήρες την άδεια, αλλά ρε γμτ είναι πολύ άσχημη όλη η διαδικασία.. Πρέπει να έχεις έναν άνθρωπο διαθέσιμο κάθε τόσο να τρέχει μόνο γι'αυτό! Υπομονή κορίτσι!

Ίβα καλοσώρισες στην παρέα μας! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Όπως βλέπεις όλες κι από κάτι περνάμε!!! Οπότε παρηγορήσου!!! :D


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε δεν σας προλαβαίνω......ποσά γράψατε παλι????

καταρχήν να καλωσορίσω την Iva...με το καλο το μωρακι σου..

Είμαι πτώμα κορίτσια...ακόμα δεν ξεκίνησαν οι ζεστές και εγω άρχισα να μην την παλεύω.....ειμαι και όλη μέρα στο δρομο οπότε χαμός.....

Χθες πήγαμε στη γυναικολογο και ο μικρός μια χαρα ζωηρος όπως πάντα....

Το σκ έχω και εγω ξεκαθάρισμα ρούχων για τα παιδιά...και Δευτέρα Τρίτη λέμε να πάμε χαλκιδικη στο εξοχικό της κουμπαρας μας.....να αλλάξουμε και λίγο παραστάσεις.....

Την Τετάρτη έκλεισα ραντεβού και εγω για καμπύλη ζαχαρου...και την ίδια μέρα θα μας έρθουν τα έπιπλα για το παιδικο του γιου μου....άντε να δω πως θα τΑ καθαρίσω....

Για ρουχα ψάχνω και εγω...αλλα δεν έχω πολλή διάθεση να τρέχω στα μαγαζιά......ουφ...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ μολις εφαγα και εγω και θα ηθελα να τσακισω κατι γλυκο αλλα δεν εχω:cry::cry:πρεπει επειγοντως να παμε σ.μαρκετ..Iva καλως ηρθες και απο μενα...Κοριτσια μου την εχει δωσει γιατι μας ρωτανε πχ αν ειδαμε φυλο και οταν τους λεμε ναι κοριτσι ειναι λενε δεν πειραζει:shock::shock::shock:Εννοειτε τους απανταμε δεν πειραζει αυτο δεν ειναι παιδι.???Τα νευρα μουυυυ


:-D

Link to comment
Share on other sites

Αχ μολις εφαγα και εγω και θα ηθελα να τσακισω κατι γλυκο αλλα δεν εχω:cry::cry:πρεπει επειγοντως να παμε σ.μαρκετ..Iva καλως ηρθες και απο μενα...Κοριτσια μου την εχει δωσει γιατι μας ρωτανε πχ αν ειδαμε φυλο και οταν τους λεμε ναι κοριτσι ειναι λενε δεν πειραζει:shock::shock::shock:Εννοειτε τους απανταμε δεν πειραζει αυτο δεν ειναι παιδι.???Τα νευρα μουυυυ

Αχαχχαχαχ..εσυ τουλάχιστον έχεις ένα και ένα...εμένα επειδη και το πρώτο είναι αγόρι μου λένε έλα μωρε δεν πειράζει ..γέρο να είναι...άμα θα κανείς κανένα τρίτο.....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

ριντι μπραβο για την αδεια! Ελπιζω να συνεχισετε ετσι!

Iva καλως μας ηρθες! Ευχομαι απο δω και περα το ταξιδι να ειναι πολυ ομορφο!

Ο ταλιμπαν μου σημερα ξυπνησε απο τις 6 και κοιμηθηκε μονο μια ωρα για μεσημερι, εγω ουτε που προλαβα να ξαπλωσω! Μα που την βρισκουν τοση ενεργεια? Τωρα ελπιζω να φαει( κανουμε ταματα καθε φορα) για να χτυπησω ενα προφιτερολ που εχουμε, γιατι αν με δει δεν θα φαει.

Εμεις παιδικο δεν θα παμε φετος, αφου θα μαι σπιτι το μωρο θα ειναι πολυ μικρο δεν ειμαι διατεθειμενη να περασω ενα χειμωνα με ιωσεις!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις ιώσεις το σκέφτομαι πολύ, αλλά η μεγάλη μου θα πάει πρώτη, δεν θα τις γλιτώσουμε... βέβαια και η μικρή θα μας φερνει τις δικές της. Αλλά φυσικά δεν ξέρω αν θα μας πάρουν...


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω δεν ξερω μπορει να κανω τα χαρτια να στειλω και τον μικρο...Η μεγαλη υποχρεωτικα θα παει νηπια φετος!!Αχ πως θα ξυπναω απο τα χαραματα??Ελπιζω μεχρι τοτε να φτιαξει ο υπνος του μικρου


:-D

Link to comment
Share on other sites

Αχ μολις εφαγα και εγω και θα ηθελα να τσακισω κατι γλυκο αλλα δεν εχω:cry::cry:πρεπει επειγοντως να παμε σ.μαρκετ..Iva καλως ηρθες και απο μενα...Κοριτσια μου την εχει δωσει γιατι μας ρωτανε πχ αν ειδαμε φυλο και οταν τους λεμε ναι κοριτσι ειναι λενε δεν πειραζει:shock::shock::shock:Εννοειτε τους απανταμε δεν πειραζει αυτο δεν ειναι παιδι.???Τα νευρα μουυυυ

Τα ίδια λένε στον αδερφό μου κάτι γιαγιές στο νησί... Μόλις τον ρωτάνε τι έχει και λέει 2 κορίτσια.. του λένε δεν πειράζει ίσως το επόμενο βγει παιδι.... Τι νοοτροπία κι αυτή!!!! Γερές να είναι οι ψυχούλες μας....

Να αφήσεις τα νεύρα σου ήρεμα... γιατί το παιδί χρειάζεται ηρεμία!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω του χρόνου λέω να τον στείλω παιδικο.....

Φέτος δεν πηγε αλλα η ανιψια μου που πηγε μας κόλλουσε συνέχεια.... Για αυτο και δεν θελω να τον στείλω...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω μπορει να κανω τα χαρτια να στειλω και τον μικρο...Η μεγαλη υποχρεωτικα θα παει νηπια φετος!!Αχ πως θα ξυπναω απο τα χαραματα??Ελπιζω μεχρι τοτε να φτιαξει ο υπνος του μικρου

Εγω νομίζω οτι δεν θα έχω πρόβλημα....ήδη ξυπναμε όλοι μαζι απο τις 7 για να ετοιμαστουμε και να φύγουμε....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε δεν σας προλαβαίνω......ποσά γράψατε παλι????

καταρχήν να καλωσορίσω την Iva...με το καλο το μωρακι σου..

Είμαι πτώμα κορίτσια...ακόμα δεν ξεκίνησαν οι ζεστές και εγω άρχισα να μην την παλεύω.....ειμαι και όλη μέρα στο δρομο οπότε χαμός.....

Χθες πήγαμε στη γυναικολογο και ο μικρός μια χαρα ζωηρος όπως πάντα....

Το σκ έχω και εγω ξεκαθάρισμα ρούχων για τα παιδιά...και Δευτέρα Τρίτη λέμε να πάμε χαλκιδικη στο εξοχικό της κουμπαρας μας.....να αλλάξουμε και λίγο παραστάσεις.....

Την Τετάρτη έκλεισα ραντεβού και εγω για καμπύλη ζαχαρου...και την ίδια μέρα θα μας έρθουν τα έπιπλα για το παιδικο του γιου μου....άντε να δω πως θα τΑ καθαρίσω....

Για ρουχα ψάχνω και εγω...αλλα δεν έχω πολλή διάθεση να τρέχω στα μαγαζιά......ουφ...

Να σκέφτεσαι την εκδρομή σας στην Χαλκιδική και να πέρνεις δύναμη!!!! Όλα τα άλλα θα γίνου σιγά σιγά!! Καλά αποτελέσματα και στην καμπύλη ζαχάρου.... Ζωηρούλη ο μικρός, ε? Μπράβο!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...