Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ και πάλι όλες για το ενδιαφέρον σας και τις ευχές σας! Τί κάνετε? Εγώ αύριο πάω για καμπύλη ζαχάρου. Ελπίζω να μην έχω...αν και ο γιατρός το φοβάται γιατί ο μπέμπης είναι πολύ μεγάλος για την εβδομάδα που είμαι. Από την άλλη πάλι και ενώ τρώω σαν γουρούνι έχω πάρει μόνο 1μιση κιλό, γεγονός που πραγματικά με εκπλήσσει! Τρλωω κυριολεκτικά ότι να ναι ρε παιδιά. Πιτόγυρα, πίτσες, παγωτά, γλυκά. Δεν κάνω σε τίποτα κράτη. Απλά τρέχω με την δουλειά και δεν είναι καθόλου καθιστική η καθημερινότητα μου. Τί να πώ? Θα δείξει σύντομα! Τα μωρά μας να είναι καλά και όλα τα άλλα χαλάλι!

Τί σουπερ καιρός είναι αυτός??? Αν είναι και αύριο έτσι θα πάω παραλία για ηλιοθεραπεία κι αν αντέξω και για μια βουτιά!!!!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσακια!

εχω να μπω δυο μερες και γραψατε τοσααα πολλααα!

μιμικα και afroad να ειστε παντα ευτυχισμενες με τους αγαπημενους σας! Με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας και να ολοκληρωθει η ευτυχια σας!

αγλαια καλως μας ήρθες!!!

Μπραβο στα κοριτσακια που ειδαν τα μωρακια τους!

ριντι ελπιζω να πανε ολα καλα με την αδεια!

Εμεις ειμαστε καλα, αυτη τη βδομαδα ολο κατι εχω να κανω και δεν προλαβαινω να κατσω!

Ντουλαπες ξεκινησα και εγω σιγα σιγα και φανταζομαι θα τις ολοκληρωσω την επομενη εβδομαδα και μετα θα ξεστρωσω να τελειωνει κι αυτο!

Απο κιλα ειμαι στα +5 παρολο που τρωω παρα πολυ. Οσο για την καμπυλη θελω τοσο πολυ να την αποφυγω, να δουμε πως θα πεισω τον γιατρο:confused:

Σημερα θα παω στο νοσοκομειο για την αδεια μου κια γω, οποτε θα διανυκτερευσω εκει μιας και αλλιως δεν μου δινουν. Δεν πειραζει ξεκουραση! Αρχισα να διαβαζω και τα βιβλια της πατσουρου για τον θηλασμο και ελπιζω αυτη τη φορα να τα καταφερω, αν και τοσο που το σκεφτομαι στο τελος δεν θα κανω τπτ.


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Νιονιω καλο αυτο με τα παπουτσια!!!Αλλα το κακο ειναι οτι ολα εχουνε μια ροζ πινελια επανω τι μπορω να κανω με αυτο????Το κακο ειναι οτι ολες οι φιλες μου εχουνε κοριτσακια οποτε εγω δεν εχω να λαμβανω απο πουθενα :(.

GiovannaXA πως μα μην ζεις το ιδιο????Αφου ειναι τοσο παιδεμα καθε φορα :rolleyes: που δεν ξερεις απο που ν'αρχισεις και που να τελειωσεις......

agtog Μια φιλη μου γεννησε στο Ρεα προσφατα και οντως ειναι παρα πολυ τυπικοι με το ωραριο,βεβαια δεν μου πολυαρεσε αυτο γιατι διωχνανε κατευθειαν και τους μπαμπαδες και δεν μπορουσανε να κατσουνε λιγο παραπανω.

Σχετικα με τον ΕΟΠΥΥ βρε κοριτσια τι γινεται τελικα????Εγω θα γεννησω στο μητερα οπου ειναι συμβεβλημενο με τον ΕΟΠΥΥ αλλα δεν εχω καταλαβει ακομη τι θα δωσω και τι θα παρω:shock::shock::shock:.Μηπως ξερετε???


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρα σχετικα με τον εοππυ αυτο που ξερω εγω ειναι πως αν γεννησεις σε κλινικη συμβεμλημμενη ή σε δημοσιο νοσοκομειο δεν πληρωνεις τη νοσηλεια μονο τους γιατρους και δεν παιρνεις τπτ πισω. Εαν γεννησεις σε κλινικη μη συμβεβλημμενη τα πληρωνεις ολα και παιρνεις πισω 900 ευρω ( το ποσο αυτο ειναι στο δημοσιο).


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hello!! Πριν απο λιγο γυρισα και ειμαι κουρελι. Εκανα την καμπυλη και τωρα αναμενω αποτελεσματα. Πολυ απαισια η γλυκοζη ελπιζω να μην χρειαστει να την ξανακανω....

geo-angela επειδη ειναι διδυμη κυηση ειναι υψηλου κινδυνου και την κανω νωριτερα.

Αχ,διαβαζω για ντουλαπες και μαζεματα και να δω ποτε θα μου τα κανουν γιατι εγω αποκλειεται. Μακαρι να πατουσες το κουμπι και να ηταν ολα ετοιμα! Πολλα ζητάω ε??:D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για οσες ξερουν για το ρεα...δε μενει συνοδος το βραδυ μαζι μας?στο μητερα που γεννησα εμενε ο αντρας μου και η μαμα μου καθε βραδυ.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φιλενάδες!!!

αγλαία δικιά μου κι εσύ με το φύλο!

καλα το λέω εγώ ό,τι κάποιες κάνουν μόνο αγόρια και κάποιες μόνο κορίτσια!!!

συμφωνώ με άννια για τα ρούχα εγκυμοσύνης. υπάρχουν επιλογές τώρα το καλοκαίρι σε παντελόνια με λάστιχο, σαλβάρια κτλ. πήρα κι εγώ 2 ολόσωμες φόρμες.

σήμερα πήγα στο φαρμακείο για τη πίεση, λίγο αυξημένοι οι παλμοί, ταχυκαρδία. δε κοιμήθηκα όλη νύχτα απ τις κλωτσιές του μικρού. ζυγίστηκα κιόλας 73 κιλά με τα ρούχα. παραπάνω μου δείχνει η ζυγαρια του σπιτιού

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα μ αρέσει να τρώω! χτες τα δα όλα όμως. πολύ αναστάτωση και δυσφορία. σούπα λαχανικών για 2 μέρες να στρώσω και κομμένο το παγωτό καιμάκι που έχω τσακίσει!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Ακόμα δεν έχω νέα από τον άντρα μου… Έχει πάει στην επιτροπή. Περιμένω λοιπόν με αγωνία… :|

MarilenaAth καλά αποτελέσματα να έχεις σήμερα!!!

Moritsa μπραβο για τα μωράκια σου!!! Καλά αποτελέσματα κ στην καμπύλη.

taniabell εξήγησε μου σε παρακαλώ για την άδεια που στην δίνουν αν πάς στο νοσοκομείο… Τι κάνεις;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα! Ακόμα δεν έχω νέα από τον άντρα μου… Έχει πάει στην επιτροπή. Περιμένω λοιπόν με αγωνία… :|

MarilenaAth καλά αποτελέσματα να έχεις σήμερα!!!

Moritsa μπραβο για τα μωράκια σου!!! Καλά αποτελέσματα κ στην καμπύλη.

taniabell εξήγησε μου σε παρακαλώ για την άδεια που στην δίνουν αν πάς στο νοσοκομείο… Τι κάνεις;;;

Ριντι μου εγω βρηκα ενα γιατρο στο νοσοκομειο γιατι επειδη ειμαι στο δημοσιο μονο απο εκει δεχονται αδειες. Ο συγκεκριμενος γιατρος ομως επειδη προφανως θελει να ειναι καλυμμενος με κραταει ενα βραδυ μεσα και μου γραφει αδεια. Σε αλλα νοσοκομεια εδω κοντα απο οσο κερω δεν χρειαζεται να κανεις εισαγωγη, ενω σε καποιο αλλο οι γιατροι ζητανε κα ιτο κατιτις τους. Εσυ εχεις καποιον γιατρο στο νοσοκομειο?


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ριντι μου εγω βρηκα ενα γιατρο στο νοσοκομειο γιατι επειδη ειμαι στο δημοσιο μονο απο εκει δεχονται αδειες. Ο συγκεκριμενος γιατρος ομως επειδη προφανως θελει να ειναι καλυμμενος με κραταει ενα βραδυ μεσα και μου γραφει αδεια. Σε αλλα νοσοκομεια εδω κοντα απο οσο κερω δεν χρειαζεται να κανεις εισαγωγη, ενω σε καποιο αλλο οι γιατροι ζητανε κα ιτο κατιτις τους. Εσυ εχεις καποιον γιατρο στο νοσοκομειο?

Δεν έχω κάποιον… πρέπει να ρωτήσω κανέναν γνωστό αν είναι… Και με ποια αιτία σου κάνει την εισαγωγή; Ότι δεν αισθάνεσαι καλά ας πούμε και πας στο νοσοκομείο; Συγνώμη που σε ζαλίζω….:oops:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιον… πρέπει να ρωτήσω κανέναν γνωστό αν είναι… Και με ποια αιτία σου κάνει την εισαγωγή; Ότι δεν αισθάνεσαι καλά ας πούμε και πας στο νοσοκομείο; Συγνώμη που σε ζαλίζω….:oops:

Καταρχην δε με ζαλιζεις:P Καθε φορα γραφει και απο κατι, βρισκουν αυτοι! Απο οσο βλεπω καθε φορα που παω, τις εγκυες τις κανουν ευκολα εισαγωγη ενα ποναω στην κοιλια, ποναει η μεση μου ειναι αρκετο για να σε κρατησουν για παρακολουθηση. Δεν ρισκαρουν ευκολα! Παντως αν δεν βρεις γιατρο μεσω γνωστου μπορεις να κλεισεις ραντεβου στο νοσοκομειο σε καποιον γιατρο να σε εξετασει και να τον ρωτησεις.


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνομαμά ΚΑΛΗΜΕΡΑ....χαχαχα!

Ξέρεις εσύ γιατί γελάω.....:tongue:

Αγλαΐα, διαλυτικά και τόνος είναι το shift + W (ή αλλιώς τελικο σίγμα "ς")

Ευχαριστώ πολύ! Τώρα θα το θυμάμαι!

[

agtog Μια φιλη μου γεννησε στο Ρεα προσφατα και οντως ειναι παρα πολυ τυπικοι με το ωραριο,βεβαια δεν μου πολυαρεσε αυτο γιατι διωχνανε κατευθειαν και τους μπαμπαδες και δεν μπορουσανε να κατσουνε λιγο παραπανω.

Σχετικα με τον ΕΟΠΥΥ βρε κοριτσια τι γινεται τελικα????Εγω θα γεννησω στο μητερα οπου ειναι συμβεβλημενο με τον ΕΟΠΥΥ αλλα δεν εχω καταλαβει ακομη τι θα δωσω και τι θα παρω:shock::shock::shock:.Μηπως ξερετε???

Τί να πω σε μας ο μπαμπάς θα πρέπει να είναι με τα άλλα δύο, αν θέλουμε να τη βγάλουμε καθαρή, στην προηγούμενη γέννα η μεγάλη μου έμεινε με την πεθερά μου και το πρώτο βράδυ έκλαιγε και έκανε εμετό. Εγώ πάντως πολύ θα χαρώ να μείνω λίγο μόνη μου, δεν αντέχω άλλο...

Σχετικά με τον ΕΟΠΥΥ κοιτάξτε και εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=109761. Υπάρχει τιμολόγιο στο οποίο αφαιρούνται τα 900 ευρώ τα οποία θα παίρναμε ως επίδομα τοκετού. Αλλά π.χ. στο Ρέα από ότι διάβασα (δεν τους έχω μιλήσει ακόμα) αυτό ισχύει μόνο για το τρίκλινο (με επιφύλαξη πάντα, δεν έχω μιλήσει η ίδια)

Χαρα σχετικα με τον εοππυ αυτο που ξερω εγω ειναι πως αν γεννησεις σε κλινικη συμβεμλημμενη ή σε δημοσιο νοσοκομειο δεν πληρωνεις τη νοσηλεια μονο τους γιατρους και δεν παιρνεις τπτ πισω. Εαν γεννησεις σε κλινικη μη συμβεβλημμενη τα πληρωνεις ολα και παιρνεις πισω 900 ευρω ( το ποσο αυτο ειναι στο δημοσιο).

Δεν ισχύει, δυστυχώς, εκτός, υποθέτω, αν η κλινική έχει κόστος 900 ευρώ, στα ιδιωτικά της Αθήνας τουλάχιστον δεν παίζει δυστυχώς... δες στο παραπάνω λινκ.

ερωτηση για οσες ξερουν για το ρεα...δε μενει συνοδος το βραδυ μαζι μας?στο μητερα που γεννησα εμενε ο αντρας μου και η μαμα μου καθε βραδυ.

Πάλι, όχι από προσωπική πείρα, αλλά επειδή κοίταξα στο πάρεντς, διάβασα ότι δεν μένει παρά αν έχεις καισαρική και για το πρώτο βράδυ και μόνο γυναίκα...

αγλαία τώρα το είδα ότι είναι και συνομήλικα τα παιδιά μας! ακριβώς όμως!

Ναι! Η μεγάλη μου είναι τον Νοέμβριο του 2006 και η μικρή τον Ιούλιο του 2009. Τι θα κάνεις φέτος, θα στείλεις τον μικρό στον παιδικό;


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...