Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Σχετικα με το φυλο και μεις οταν ανακοινωσαμε οτι ειναι κοριτσι ολοι μας ελεγαν ε δεν πειραζει. Με αποκορυφωμα την ατακα της γιαγιας μου.

- καλα δεν μπορουσες να κανεις ενα αγορι??

-οχι της λεω μονο κοριτσια κανω

-ντροπη σου!!

και φυσικα του πατερα μου ο οποιος με υφος λες και χασαμε κανεναν μου ειπε να μην στεναχωριομαστε! Λες και του πε κανεις οτι στεναχωρηθηκαμε!

Κολλημενοι ανθρωποι τι να πεις!!!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λετα κοιτα και εμεις 8-8,30ξυπναμε αλλα εχω το μειον οτι το βραδυ η μεγαλη θα κοιμηθει βρεξει χιονισει στις 11-12 συν οτι ο μικρος με ξυπναει 2-3φορες την νυχτα και αντε να ξανακοιμηθω μετα..ΠΡαγματικα θελω μια μερα να με αφησουν μονη να κοιμαμαι:D:D:D


:-D

Link to comment
Share on other sites

taniabell σʼευχαριστω πολύ. sLo_hug2.gif Θα το έχω στα υπόψην μου και αυτό..

Μόλις μίλησα με τον αντρα μου. Μας εγκριναν την άδεια (που έληγε προχτές) με τα χίλια ζόρια και με πολλές ειρωνείες απʼότι μου είπε… (Είναι μέσα στα νεύρα!:confused:) Τώρα για την επόμενη άδεια(που ξεκίνησε χθες) περνάμε πάλι από βδομάδα από επιτροπή και βλέπουμε… Αν και πάλι το ίδιο θα γίνει,θα μας κόψουν και θα ξανακάνουμε ένσταση και πάει λέγοντας….:|

Αχ ridi μπράβο που καταφέρατε και πήρατε την άδεια αλλά δεν έχω καταλάβει. Που δουλέυεις και γιατί πρέπει να πέρνάς κάθε εβδομάδα από επιτροπή?


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Λετα κοιτα και εμεις 8-8,30ξυπναμε αλλα εχω το μειον οτι το βραδυ η μεγαλη θα κοιμηθει βρεξει χιονισει στις 11-12 συν οτι ο μικρος με ξυπναει 2-3φορες την νυχτα και αντε να ξανακοιμηθω μετα..ΠΡαγματικα θελω μια μερα να με αφησουν μονη να κοιμαμαι:D:D:D

Σε αυτο νομίζω είμαι λίγο καλύτερα...ο μικρός κοιμάται το αργότερο μέχρι τις 10 και ξυπνάει κανα 2 φορές το βράδυ αλλα ξανακοιμαται γρήγορα....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το φυλο και μεις οταν ανακοινωσαμε οτι ειναι κοριτσι ολοι μας ελεγαν ε δεν πειραζει. Με αποκορυφωμα την ατακα της γιαγιας μου.

- καλα δεν μπορουσες να κανεις ενα αγορι??

-οχι της λεω μονο κοριτσια κανω

-ντροπη σου!!

και φυσικα του πατερα μου ο οποιος με υφος λες και χασαμε κανεναν μου ειπε να μην στεναχωριομαστε! Λες και του πε κανεις οτι στεναχωρηθηκαμε!

Κολλημενοι ανθρωποι τι να πεις!!!

Ναι μωρε....γιατι είναι όλοι τόσο κολλημένοι????¨


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχετικα με το φυλο και μεις οταν ανακοινωσαμε οτι ειναι κοριτσι ολοι μας ελεγαν ε δεν πειραζει. Με αποκορυφωμα την ατακα της γιαγιας μου.

- καλα δεν μπορουσες να κανεις ενα αγορι??

-οχι της λεω μονο κοριτσια κανω

-ντροπη σου!!

και φυσικα του πατερα μου ο οποιος με υφος λες και χασαμε κανεναν μου ειπε να μην στεναχωριομαστε! Λες και του πε κανεις οτι στεναχωρηθηκαμε!

Κολλημενοι ανθρωποι τι να πεις!!!

χαχαχαχχαχα... έχει γέλιο όμως η όλη φάση.!!!! Νομίζω ότι πρέπει να τις πέρνουμε στα αστεία τέτοιες καταστάσεις... Κι εγώ που έχω αγόρι... έχω ακούσει διάφορα..

Με ρωτάει μία γυναίκα: Τι μωρό έχεις?

Εγώ απαντώ: Αγοράκι!!!:)

Γυναίκα: Τι να τα κάνεις τα αγόρια??? Τα κορίτσια καταλαβαίνουν τη μάνα... Τα αγόρια μόλις μεγαλώσουν τα έχασες!!!

Χααχαχαχα... άκου απαντηση... θα τρελαθώ!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχχαχα... έχει γέλιο όμως η όλη φάση.!!!! Νομίζω ότι πρέπει να τις πέρνουμε στα αστεία τέτοιες καταστάσεις... Κι εγώ που έχω αγόρι... έχω ακούσει διάφορα..

Με ρωτάει μία γυναίκα: Τι μωρό έχεις?

Εγώ απαντώ: Αγοράκι!!!:)

Γυναίκα: Τι να τα κάνεις τα αγόρια??? Τα κορίτσια καταλαβαίνουν τη μάνα... Τα αγόρια μόλις μεγαλώσουν τα έχασες!!!

Χααχαχαχα... άκου απαντηση... θα τρελαθώ!!!

Εμένα μου το λένε συνέχεια αυτο...χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Και μάλιστα λένε κανε τρίτο για να είναι κοριτσάκι να έχεις και εσυ κάποιον να σε προσέχει οταν γεράσεις...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !!!

Μάλλον αργά αποφάσισα να μπώ και γω στο καφέ να τα πούμε :oops:

Περιμένω κι εγώ το αγοράκι μου στις 26/08, πρώτη φορά μανούλα και όπως αρκετές με άγχη και με άγνοια ...σαν τυφλή ένα πράγμα... :P

Είχα κάποιες περιπετειούλες μέχρι τώρα (αιμοραγίες 2ο μήνα, ελαφριά αποκόλληση υμένα της μήτρας 3ο μήνα, εμπύρετη λοίμωξη του αναπνευστικού στο 4ο μήνα lol :D:shock:) αλλά τώρα όλα καλά αφού διάβασα και τα δικά σας μυνήματα για την περίπτωση μου, χαμηλός πρόσθιος πλακούντας , πάνω που πήγα να αγχωθώ ... ξεαγχώθηκα να σται καλά!

Την Δευτέρα είχαμε την β' επιπέδου κι ο μπέμπης μιά χαρά και συνεργάσιμος :cool: 22 εβδομάδων και 1 μέρα 541gr καλά μου ακούγεται :):):)

Ο γιατρός λέει πως αν παραμείναι χαμηλά ο πλακούντας θα μου τον πάρει μόλις μπώ στον μήνα μου ... αυτό λίγο με στεναχώρησε αλλά όσο ζώ ελπίζω !!!!!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!!!! :D

Καλώς μας ήρθες... Κάθε εγκυμοσύνη έχει τις αγωνίες και τις περιπέτειές της. Εύχομαι να ήταν οι τελευταίες και από δω και πέρα να είναι όλα καλά...

Όσο για τον μπομπιράκο σου κι εγώ όταν έκανα δτην β επιπέδου ήμουν 22 εβδ. και 1 μέρα και ο μικρός ήταν περίπου στα 550 γρ... Όσο για τον πλακούντα από συζήτηση των κοριτσιών άκουσα ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ανέβει... Θα το παρακολουθείς και θα δεις!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

αλο σας!!!!

Ιβα καλως ηρθες με το καλο να παρεις αγκαλιτσα τον μικρουλη σου κι ευχομαι να τελιωσειωσαν οι περιετειες της εγκυμοσυνης σου κ να την απολαυσεις απο δω κ περα!

σημερα βαφουμε το δωματιου του μικρουλη μας μιας κ την αλλη βδομαδα θα ερθουν τα πραγματακια του!!!γαλαζακι με λαχανι το κανουμε!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχχαχα... έχει γέλιο όμως η όλη φάση.!!!! Νομίζω ότι πρέπει να τις πέρνουμε στα αστεία τέτοιες καταστάσεις... Κι εγώ που έχω αγόρι... έχω ακούσει διάφορα..

Με ρωτάει μία γυναίκα: Τι μωρό έχεις?

Εγώ απαντώ: Αγοράκι!!!:)

Γυναίκα: Τι να τα κάνεις τα αγόρια??? Τα κορίτσια καταλαβαίνουν τη μάνα... Τα αγόρια μόλις μεγαλώσουν τα έχασες!!!

Χααχαχαχα... άκου απαντηση... θα τρελαθώ!!!

αρα για ολα εχουν κατι να πουν χαχαχα

Και μεις ευτυχως μεχρι τις 10 το αργοτερο κοιμομαστε αλλα το πρωι στις 7:30, δεν με πειραζει αφου προλαβαινω να χαλαρωσω το βραδυ.

και να σας ενημερωσω οτι φαγαμε χωρις ταματα σημερα τσακα τσακα ( ο καθενας με τον πονο του):tongue:


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Hello!! Πριν απο λιγο γυρισα και ειμαι κουρελι. Εκανα την καμπυλη και τωρα αναμενω αποτελεσματα. Πολυ απαισια η γλυκοζη ελπιζω να μην χρειαστει να την ξανακανω....

geo-angela επειδη ειναι διδυμη κυηση ειναι υψηλου κινδυνου και την κανω νωριτερα.

Αχ,διαβαζω για ντουλαπες και μαζεματα και να δω ποτε θα μου τα κανουν γιατι εγω αποκλειεται. Μακαρι να πατουσες το κουμπι και να ηταν ολα ετοιμα! Πολλα ζητάω ε??:D

Αααααααααα.. συγνώμη που ρώτησα αλλά δεν το φαντάστηκα.. Να μας πεις τα αποτελέσματα.. Πως γίνεται λοιπόν αυτή η εξέταση? Μία λήψη πριν το διάλυμα γλυκόζης και η δεύτερη λίγη ώρα μετά τη γλυκόζη?? Μήπως λέω βλακείες? Ιδέα δεν έχω!!!

καλά αποτελέσματα μορίτσα και φιλάκια στα δυδιμάκια σου!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

σηκώθηκα με νεύρα, κανα 20λεπτο πρόλαβα να ξαπλώσω, τώρα ξανα πανικός...

τώρα τι να πω κι εγώ για το φύλο...

συμφωνώ όλοι κάτι θα χουν να πουν ό,τι παιδί κι αν εχεις...

εννοείται μ εξοργίζει!!!

Link to comment
Share on other sites

iva καλως ηρθες!με το καλο το μωρακι σας!

καλα αυτες οι ατακε για το φυλο του παιδιου εχουν πολυ πλακα...εγω το λεω απο μονη μου οταν με ρωτανε...αγορακι περιμενω ε ενταξει τι να κανουμε κανεις δεν ειναι τελειος:P οποτε δεν εχουν τι να πουν μετα.

αχ κ εγω τελος του μηνα θα κανω τη καμπυλη σακχαρου...απαισια εξεταση!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...