Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Καλησπερα!!!

Χαθηκα αλλα τρεχω πολυ την παρασκευη ειχε το αγορι μου την καλοκαιρινη του παρασταση στο θεατρο βραχων επαιξαν την αυλη των θαυματων του καμπανελη και ο γρ. μου ηταν λουστρακος !Φοβερος ηταν κουκουβααα!!!Ακρως διασκεδαστικη η παρασταση με υπεροχη μουσικη !

χθες γεννησε η αδερφη μου εναν παιδαρο με φ.τ και λειπω απο το σπιτι μου 2 μερες ειμαι πολυ κουρασμενη αλλα πολυ συγκινημενη!!!!!

Η μικρη εχει γινει ενα απιστευτο κοριτσακι πια που ξετρλενει κοσμο !Εχει εξελιχθει σε μεγαλο μαμουνι,αεικινητο και πολυ επικοινωνιακη,συννενοουμαστε πλεον πολυ καλα,δειχνει να με καταλαβαινει και να την καταλαβαινω τελεια !Αλλο πραγμα τα κοριτσια!εχουμε 7 δοντακια και ειμαστε 9,300 κιλα και 76 ποντους,μπουσουλαμε ταχυτατα και σηκωνομαστε ορθιες.Με το φαγητο τα παμε πολυ καλα,μασαμε κανονικοτατα και πολυ λιχουδω μας βγηκε αυτη καλα που δε στεκεται καθολου χιχιχιχ!

Νικολετα συγχαρητηρια!!!Ετοιμασε περπατοπιτα!Καλο τρεξιμο!!!

Agtog μου φτανει ο καιρος που φευγετε !Αντε με το καλο να ανασανετε και να ξεκουραστειτε.Θα μας λειψεις.

Μυρινα καλη αρχη στον παιδικο.Απο δωρα ναι ,μας εφεραν παρα πολλα δε με χαλασαν γιατι απο κοριτσιστικα γιοκ οποτε εχουμε να πορευομαστε!

Δεσποινα μην γκρινιαζεις για την μικρη γιατι ειναι πολυυυυ μπροστα ειπαμε !!! ;)


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας γλυκές μανούλες. Τι κάνετε;

Μύρινα μια χαρά μου φαίνεται η μικρή σου. Μαλλον ταλαιπωρήθηκε αρκετά η μικρούλα με το τεστ. Πότε θα βγουν τα αποτελέσματα; Μακάρι να μην έχει καμιά αλλεργία. Οσο για το πόσο τρώνε, μάλλον τη δικιά μου την έχω θεονήστικη! Δεν ασχολήθηκα ποτέ με ποσότητες. Προσπαθώ πάντα να της δίνει επιλογές, να έχω τρία ή τέσσσερα διαφορετικά φρούτα, ή λαχανικά στο πιάτο της. Οσο φάει έφαγε. Τι να πω, μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά μέχρι να χρονίσει με ενδιαφέρει η μικρή να μάθει να τρώει, να παίζει με το φαγητό της, να καταλάβει πως κάθε τι έχει και άλλη υφή, γεύση, χρώμα και να αγαπήσει το φαγητό. Δε θα ήθελα με τίποτα να την πιέσω να φάει, μου φαίνεται πως αυτό θα κάνει τα πράγματα χειρότερα. Ισως άμα έβλεπα πως δεν έτρωγε σχεδόν τίποτα να της πρόσφερα φαγητό περισσότερες φορές μέσα στη μέρα (τώρα τρώμε 3 φορές, αλλά νομίζω πως πρέπει να γίνουν 4).

Link to comment
Share on other sites

Λέτα μπράβο στο μικρό σου! Μεγαλώνουν τα άτιμα, και πολύ γρήγορα!

Ρίτα να σας ζήσει ο ανηψιός. Η αδερφή σου πως είναι; Εύχομαι να μη ταλαιπωρήθηκε πολύ! Μπράβο και στο Γρηγοράκι, τον καλύτερο λουστράτο! Αλλά και η μικρή σου πρέπει να είναι μια γλύκα! Αρχισε να καταλαβαίνει κιόλας; Ζηλεύω!!! Αν και δεν έχω εμπειρία με αγοράκια, τα κοριτσάκια φαίνεται να είναι τέλεια. Αν και να πω την αμαρτία μου, ενώ πάντα έλεγα πως ήθελα κοριτσάκι, τώρα καταλαβαίνω πως και τα αγοράκια έχουν τη χαρη τους, με τα αυτοκινητάκια και τις μπάλες τους. Ολα τους είναι υπέροχα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κι απο εδω!τι μου κανετε;Εμεις ολα καλα !Δυσκολη πιστα με πολυ τρεξιμο και κυνηγητο, η Υβοννη μου εχει ξεφυγ!χαχαχα!!!

Τρελλλααααα ειναι το ζουζουνι μου!τι να σας λεω!!!!Κουκουβααα!

Σας εχω και ενα ευχαριστο ,γεννησε η Γιοβαννα μας σημερα τη νυχτα εναν υγιεστατο ,κουκλο πανευκολα και ταχυτατα!Ειμαι πολυ συγκινημενη για την φιλεναδα μου, της αξιζει καθε ευτυχια!

Κατα τα αλλα ολα αυτα τα baby boom αυτου του μηνα γιατι περα απ οτην αδερφη μου γεννησαν και αλλες φιλες, με εκαναν να νοσταλγησω! γυρισα πριν λιγο το καφε μας πισω και τετοιες μερες ποζαραμε με τις κοιλιες μας,ειχαμε τις αγωνιες μας ,τα ερωτηματα μας,τις αγορες και γενικοτερα ολη αυτη την γλυκια προετοιμασια!Καλα που υπαρχει το καφε και τα ξαναθυμομαστε,νιωθω τυχερη που συμμετειχα και τοτε στο γιο μου και στη μικρη !!!Και εις αλλα με υγεια περναει πολυ γρηγορα ο καιρος!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες!!!!!τι κανετε??????εγω ειμαι χαμενη γιατι λειπει ο αντρας μου ταξιδι ηδη 1 μηνα κι εχω ενα τερας να κυνηγαω ολη μερα!!!!!!!Ο Αλεξανδρος μου πριν 10 μερες ηταν στους 78π κ 10.300!εχει ξεκινησει να στεκεται ορθιος χωρις να κρατιεται κ να κανει κανα βηματακι αλλα αμμεσως φοβαται κ καθεται στο κωλι του κ μπουσουλαει σφεντονα!απο δοντακια ειμαστε στα 8 κι ειναι φουσκωμενα τα πισω!ισως γι αυτο να μην τρωει αυτες τις μερες γμτ!

Λετα το πρωτο μωρακι του φορουμ που περπατησε!μπραβο στην αγορινα σου!περπατοπιτα εκανες?????

Ριτακι να σας ζησει το ανηψακι αγαπη!αχ το γιοβαννακι μας γεννησε?μπραβο το κοριτσι μας γερο κ καλοτυχο στην ζωουλα του να ναι!

Μυρινακι καλη αρχη με τον παιδικο αγαπη μου!!!!!!οσον αφορα τα δωρακια μια χαρα!με τα χρηματα εχεις την δυνατοτητα να παρεις οτι πραγματικα σου λειπει ενω εαν σου φερνανε πολλα θα επρεπε να τρεχεις να τ αλλαζεις!ρωτα κι εμενα.......μαζεψα παααααρα πολλα ρουχα κι ετρεχα να τ αλλαζω!τουλαχιστον πηρα χειμωνιατικα που δεν ειχα καθολου!

Δεσποινακι μην αγχωνεσαι για το υψος της μικρης!θα δωσει μποι το κοριτσι σου!!!!!

αυτα απο μενα λεμε την κυριακη να κανουμε το πρωτο μας μπανακι!!!!!!!!!φιλακιαααααα


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες. Αναπολουσα τα παλιά κ μπήκα! Πέρυσι τέτοιες μέρες γνωριστήκαμε κ οπτικά- τι ωραία ήταν!πολύ τις νοσταλγώ αυτές τις μέρες κορίτσια μου!όμως ευτυχώς τα συναισθήματα είναι ακόμη μέσα μ ζεστά!για να δούμε θα βρεθούμε ξανά με καμία σε καινούργιο καφέ;

Ο Γιώργης μου στέκεται από την Παρασκευή κ επιτέλους είπε μαμά!!τέτοια. Χαρα δεν την περίμενα! Εχει ήδη πει μπαμπά,παππού,γιαγιά!είναι πολύ ήσυχο παιδάκι! Σας φιλώ όλες!καλό τριήμερο


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη χαρα κοριτσια μου οι κουβεντουλες οντως!!Εμας πρωτα απο ολους φωναξε τον αδερφο της.Τι προσπαθεια κατεβαλε δε λεγεται!γηοοοοηηηηη (γρηγορη)!!!!

Λιμπερακι μην βιαζεσαι μανα μου να περπατησει...ακου και μενα την καμμενη!χαχαχαχα!

Και το δικο μου τερατινι εχει οργιασει μιλαμε!!!!!!Δεν την προλαβαινω!Ξεκινησε να θελει να σκαρφαλωνει κιολας ΚΑΙ αυτη δε μπορει κατι λαθος κανω ,αφου μου μεταλλαχτηκε και το καλο μου χαρτι...χαχαχα!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια. Επιτέλους κινήθηκε και λίγο το καφέ! Μα γιατί χάνεστε;

Γιοβάνα, αν και φαντάζομαι που χρόνος τώρα να μπαίνεις στο καφέ μας, να σου ζήσει ο μικρός! Καλοτυχός και πάντα χαρούμενος να είναι. Να έχεις και εσύ μια καλή ανάρρωση!

Μπράβο στα μωράκια σας, πολύ βιάζονται τα άτιμα! Να τα χαίρεστε!

Η μικρή μου ακόμα δε μιλάει πολύ, μάλλον και σε αυτό (γιατί είπαμε το ύψος το έχουμε δεδομένο!) έμοιαξε του άντρα μου. Κόπο του κάνει του χριστιανού να πει καμιά κουβέντα κάθε βράδυ! Βέβαια, εδώ που τα λέμε δεν έχει πάρει και τίποτα άπο εμένα. Χαρακτηριστικό σχόλιο μιας κοπέλας που γνώρισα πρόσφατα: Να φανταστώ πως η μικρή μοιάζει του άντρα σου, γιατί από σένα δεν έχει πάρει τίποτα!:confused: (Με έπιασε η φλυαρία πάλι!)

Λίμπερο, υπομονή που είσαι μοναχουλα. Εύχομαι ο αντρούλης να γυρίσει σύντομα. Με το καλό το πρώτο σας μπανάκι!

Εύρι, μήπως σου λείπει η κοιλίτσα; Θα μας κάνεις την έκλπηξη;

Ριτα και η δικιά σου η μικρή σωστό πιθικάκι! Τι να πω ίσως να φταίει το νερό;:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι προχωρημένα παιδάκια είναι αυτά, να τα χαίρεστε όλες!!!! Τέλεια όλα ακούγονται, μπράβο σας!!!

Εμείς τρέχουμε για τα τελευταία πριν τις διακοπές και δεν προλαβαίνουμε! Η δική μου κρατιέται στα έπιπλα για να σταθεί, αλλά παίρνει και πολλές τούμπες η κακομοιρούλα... Δοντάκια 4 και δεν έχω καταλάβει να λέει κουβεντούλες πέρα από τα μαμαμαμαμαμα κτλ. Είναι 79 εκατοστά και 10.600 και αυτό που διαπίστωσα σήμερα είναι ότι ιδρώνει τρομερά, έτσι ήταν και η μεγάλη μου, η μεσαία δεν καταλάβαινε τίποτα, μιλάμε νομιζε ο άνδρας μου ότι είχε χυσει νερό στο παρκι και είχε βραχεί... Τέλειο μωράκι πάντως, η μεσαία τώρα που σταματήσαμε και τον παιδικό κάνει πάλι καψόνια. Πάτησε επίτηδες το χεράκι του μωρού και το μελάνιασε στις κλειδώσεις, όταν του καθαρίζω τα χεράκια αν εχει λερωθεί κλαψουρίζει στο αριστερό χεράκι.... Τρέχουμε, τρέχουμε, έχουμε και τα της βάφτισης ακόμα!! Φιλιά!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


agtog τι κοριτσαρος η Ελενη!!!

Τι κανετε;;;εμεις καλα τρεχουμε και δε φτανουμε αλλα παραδοξως το ευχαριστιεμαι!!!το σκ καναμε και τα μπανακια μας και ολα καλα!Η σκατουλα μου εχει μεγαλωσει πολυ !

Δεσποινα μην ανησυχεις βρε για την ομιλια το καθε παιδι εχει το χρονο του ποσο μαλλον εσενα που θα ειναι και διγλωσση.Τυχερη!Ο γιος μου στον χρονο ,συγκεκριμενα την ημερα των γενεθλιων του ελεγε παρα πολλες λεξεις ''μαμα'',''μπαμπα'',γιαγια,παπππ= παππους,καεκα=καρεκλα,νονε,μπάμπα=μπαλα,νανα=η αδερφη μου..χαχα και πολλα ακομα

η μικρη παλι λεει μονο 3 λεξεις ξεκαθαρα, μπαμπα,γηοοηη=γρηγορης,παει =οταν ριχνει κατι κατω.Μαμα δεν μας εχει κανει την τιμη ακομα...μονο αυτο το χαραχτηριστικο μααααμμμμ οταν πειναει και πειναει συχνα το ατιμο!χιχιχι!Αυτο το μωρο πολυ το χαιρομαι στο φαγητο ξερω οτι μελλοντικα θα αλλαξω γνωμη και θα με τρεχει κι αυτη αλλά προς το παρον τρωει τα παντα ολα με μεγαλη διαθεση !!!!

Α και κανει και φουυυυ να σβησουμε το φως...καλα θα το φυσηξουμε το κερακι μας λεμε!!!!!!!!!!!τρελλααααα!

Καλο βραδυ!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίριασε και βγήκατε στις παραλίες;

ευριδίκη, αφού το θέλετε, μακάρι να σας έρθει σύντομα.

αγκοτ καλό σας ταξίδι, εύχομαι να περάσετε πολύ ωραία!

Ριτά ναι, δεν άγχώνομαι, αλλά όσο να είναι, ξέρεις πως πάει, τι καμάρι άμα το μωρό κάνει κάτι έξτρα!

Link to comment
Share on other sites

:idea: moritsa 2/9 αγοράκι κοριτσάκι18/7

:idea: mimika84 6/8 αγοράκι 22/7

:idea: agtog 24/7 ή 6/8 ΙΑΣΩ κοριτσάκι 24/7

:idea: Despina80 6/8 κοριτσάκι 25/7

:idea: ridi 3/8 κοριτσάκι 28/7

:idea: Τaniabell 19/8 κοριτσάκι 30/7

:idea: ΑΝΝΑ27! 18/08 ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ αγοράκι31/7

:idea: chiqui 11/08 ΡΕΑ αγοράκι 31/7

:idea:Archon 23/08 κοριτσάκι 3/8

:idea:Greta 17/08 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ αγοράκι 8/8

:idea:myrina 3/9 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΠΑΓΝΗ) κοριτσάκι 9/8

:idea:evri 10/8 αγοράκι 9/8

:idea:leta800 1-5/08 αγοράκι 9/8

:idea:ριτα79 30/8 Ιασώ κοριτσάκι 10/8

:idea:geo_angela 22/8 ΑΚΕΣΩ ΒΟΛΟΥ αγοράκι 16/8

:idea:libero10 27/08 αγοράκι 16/8

:idea:kerasia 7/9 ΜΗΤΕΡΑ κοριτσάκι 16/8

:idea:Marilenaath 28/08 ΜΗΤΕΡΑ ΚΡΗΤΗΣ κοριτσάκι 17/8

:idea:Νιονιώ 12/9 κοριτσάκι 27/8

:idea:Rodakinoula 6/9 αγοράκι 28/8

:idea:hara82 4/9 ΜΗΤΕΡΑ αγοράκι 1/9

:idea:angelikig 10/9 κοριτσάκι ΡΕΑ 2/9

:idea:elisabeth 6/9 αγοράκι 2/9

:idea:annia 10/9 ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ κοριτσάκι 6/9

:idea:xristinio 28/9 Ρεα αγοράκι 14/9

Σε λιγες μερες τα πρωτα μας μωρακια χρονιζουν!Απιστευτο πως περασε ο καιρος!!!!!Προσωπικα ουτε που τον καταλαβα και ανετα το ξαναζουσα αλλά ειδωμεν....!!!!!!!!!!!!

Moritsa πως ειναι τα διδυμακια σου;;σε χασαμε τελειως!

Μιμικα χρονιζει σε λιγες μερες ο πριγκηπακος καλε !!!!!!!!!!!ουαου!

greeeetaaaaaaa που εισαι γκρετα;Ολο μας μαλωνεις να μη χανομαστε και ολο χανεσαι φιλη!Αντε ελα να μας πεις νεα!!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσαρες??πραγματι περασε ο καιρος...

εμεις μπουσουλαμε αβερτα και σηκωνωμαστε ορθιοι οταν βεβαια πιανεται απο καπου.δοντακια δεν εχουμε ακομα.εχει αρχισει και παιζει με το μεγαλο και μαλιστα διεκδικει πραγματα.τις προαλλες βουτηξε την πιπιλα του μεγαλου και αρχισαν τα γλεντια!!!απο φαγητο ευτυχως δεν με ταλαιπωρει,ειναι καλοφαγος.θηλαζουμε ακομα και το βραδυ ξυπναει ακομα 2-3 φορες.


mOlSp3.png

R9wLp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα χριστινιω αρχισαν τα οργανα και η μικρη σουσου μου δεν τον αφηνει σε χλωρο κλαρι τον μεγαλο...μη δει ταπα μονσουνο τον καβαλαει ολοκληρο να του τις παρει !ευτυχως ο μεγαλος μου ειναι πολυ υπομονετικος προς το παρον.....πολυ πλακα εχουν!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...