Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Διαιτα: Λετε να πετυχει?


Σωσωκα

Recommended Posts

10 κιλά σε 23 μέρες

01η μέρα:

* ρύζι με τυρί τριμμένο, απεριόριστη ποσότητα

02η μέρα:

* μακαρόνια μαύρα με τυρί, απεριόριστη ποσότητα

03η -04η -05η μέρα:

* μπιφτέκια ψητά χωρίς ψωμί

* σαλάτα: ντομάτα, αγγούρι, πιπεριά, κρεμμύδι, απεριόριστη ποσότητα

06η -07η -08η μέρα:

* μπριζόλα μοσχαρίσια ψητή

* σαλάτα: ντομάτα, αγγούρι, πιπεριά, κρεμμύδι, απεριόριστη ποσότητα

09η -10η -11η μέρα:

* κοτόπουλο ψητό

* σαλάτα: ντομάτα, αγγούρι, πιπεριά, κρεμμύδι, απεριόριστη ποσότητα

12η -13η μέρα:

* πατάτες τηγανιτές

* 1 κομμάτι φέτα

* βραστά λαχανικά, απεριόριστη ποσότητα

14η -15η μέρα:

* μοσχαρίσια κατσαρόλας, απεριόριστη ποσότητα

16η -17η μέρα:

* σαλάτα: ντομάτα, αγγούρι, πιπεριά, κρεμμύδι, απεριόριστη ποσότητα

18η -19η μέρα:

* φρούτα της αρεσκείας σας, απεριόριστη ποσότητα.

20η μέρα:

* ρύζι με τυρί τριμμένο, απεριόριστη ποσότητα

21η μέρα:

* μακαρόνια με τυρί τριμμένο, απεριόριστη ποσότητα

22η μέρα:

* βραστά λαχανικά, απεριόριστη ποσότητα

23η μέρα:

* μια τούρτα της αρεσκείας σας όλη μέρα

Πηγη

Λεω να την αρχισω απο Δευτερα (ακριβως!!!).... Τι λετε?

Καλη Χρονια να εχουμε κοριτσια! Χρονια Πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Σωσώκα και καλή χρονιά

Αυτήν ακριβώς τη δίαιτα την έκανα πριν από κάποια χρόνια και όντως είχε αποτέλεσμα,αλλά θα σου συνιστούσα να ΜΗΝ την κάνεις.

1ον Από ένα σημείο και μετά μπουχτίζεις από το συγκεκριμένο φαγητό,παρόλο που μπορείς να το φας σε ποσότητα

2ον Το γεγονός ότι είναι χημική την καθιστά επικίνδυνη

3ον Πολύ γρηγορα θα υποφέρεις από δυσκοιλιότητα.Πού να σου λέω τι είχα τραβήξει!!

4ον Η τελευταία μέρα με την τούρτα που φαντάζει τόσο δελεαστική είναι η χειρότερη από όλες!Και εγώ και άλλο ένα άτομο που την έχουμε κάνει πάθαμε διάρροια και κάναμε και εμετό!!!Sorry για την ακριβή περιγραφή,αλλα πιστεύω ότι θα πρεπει να ξέρεις

5ον Δεν θα χάσεις 10 κιλά σε καμιά περίπτωση.Ξέρω πολλούς που την έκαναν και δεν έχασαν πάνω από 5-7

6ον Νεύρα-νεύρα-νεύρα κι απόλυτα κακή διάθεση

Θα σου έλεγα να το σκεφτείς πολύ καλά προτού το αποφασίσεις.Μήπως να επέλεγες ένα διαιτολόγιο πιο ισορροπημένο και να έχανες τα κιλά με πιο αργό ρυθμό,αλλά αποτελεσματικά και υγιεινά;

Οταν την είχα κάνει είχα σκεφτεί ότι θα είναι ιδανική για να χάσω γρήγορα κάποια κιλά και να συνεχίσω μετά με κάτι πιο ισορροπημένο.Η αλήθεια είναι ότι το έκανα,αλλά ξαναπήρα και τα κιλά που έχασα!!Το αποτέλεσμα δεν είναι μόνιμο

Θέλει προσοχή

Είμαι κι εγώ σε φάση δίαιτας με διαιτολόγο και μάλιστα ξεκίνησα λίγο πριν τις γιορτές και τα πηγαίνω πολύ καλά,ούτε έχω παρασυρθεί από τα τσιμπούσια των ημερών

Ξέρω πώς είναι να θες να αλλάξεις γρήγορα την εικόνα σου,αλλά με τέτοιους τρόπους δεν ωφελεί...

Link to comment
Share on other sites

απαπα μακρυά! Πέφτεις με τα μούτρα μετά και είναι απαίσια διατροφή, θα κάνεις το μεταβολισμό σου μαντάρα. Θα τρως σωστά και θα παχαίνεις μετά. Μπορεί να είμαι 100 κιλά πια αλλά έχω χάσει στο παρελθόν πολλά κιλά και ήταν με διατροφή και γυμναστική.


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα....εγω θα σας παραπεμψω εδω

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=1481&highlight=%E3%EF%F1%E3%EF%ED%E5%F2

ενα θεμα με σωστες συμβουλες κ τροπους για σωστη διατροφη-ασκηση για απωλεια βαρους-λιπους για καλη υγεια πρωτα απο ολα;)

σωσωκα θα συμφωνησω με τα κοριτσια....μια ισορροπημενη διατροφη χρειαζεσαι, πολυ νερο, ελαττωσε το αλατι σου κ βαλε στο προγρμμα σου την ασκηση...εστω και ενα γρηγορο περπατημα 30 λεπτα την ημερα ή εστω 3 φορες την εβδομαδα.....κανε τα 5 γευματα ημερησιως χωρις να παραλειπεις κανενα για να λειτουργησει σωστα ο μεταβολισμος σου και σε λιγο καιρο θα τριβεις τα ματια σου στον καθρευτη σου....απλα πραγματα ...ειδικα εαν εισαι αποφασισμενη θα το πετυχεις...μακρια απο διαιτες που υποσχονται μεγαλη απωλεια κιλων σε μικρο χρονικο διαστημα....στατιστικα τσεκαρισμενο θα τα ξαναπαρεις σε χρονο dt

καλη αρχη :D


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...