Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εβελίνα


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονια!

Θέλουμε να βαφτίσουμε το κοριτσάκι μας Εβελίνα. Δεδομενου οτι δεν ειναι χριστιανικό όνομα, ξέρετε αν η εκκλησία το δέχεται? Εχετε ακουσει αλλα κοριτσάκια να εχουν βαφτιστει με το όνομα αυτο? Όχι Ευαγγελία από το οποίο να βγαίνει το Εβελίνα, αλλά Εβελίνα κατ'ευθείαν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να κανετε πρώτα ονοματοδοσία. μετά δεν θα έχετε πρόβλημα. Άλλωστε η βάφτηση ουδεμια σχέση έχει με την ονοματοδοσία. Και η εκκλησια δίνει το όνομα την 8η μέρα μετά τη γέννηση του μωρού. Στη βάφτιση απλά αναφέρεται ποιος βαφτίζεται.

Κανονικά αν το παιδί το έχεις δηλώσει στο ληξιαρχεια "σοκολάτα" (μιαμ μιαμ να είχα λιγη τώρα :tongue::P:p) ο παπάς θα πρέπει να πεί βαφτίζεται η δούλη του :Pεού σκοκολάτα:tongue::tongue::tongue::tongue:.

Να σου ζήσει η λοιπόν η Εβελίνα σου:P:p:p που παρεπιμπτώντος είναι πολύ ωραίο όνομα


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα και καλή χρονια!

Θέλουμε να βαφτίσουμε το κοριτσάκι μας Εβελίνα. Δεδομενου οτι δεν ειναι χριστιανικό όνομα, ξέρετε αν η εκκλησία το δέχεται? Εχετε ακουσει αλλα κοριτσάκια να εχουν βαφτιστει με το όνομα αυτο? Όχι Ευαγγελία από το οποίο να βγαίνει το Εβελίνα, αλλά Εβελίνα κατ'ευθείαν.

πραγματικά απ τα αγαπημένα μου ονοματάκια...εννοείται είναι στη λίστα μου....!:P να ναι καλά το παιδάκι σου κ να χαίρεται το ονοματάκι της!!!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να θέσω κ γω το δικό μου θέμα?με τον καλό μου εχουμε αρραβωνιαστεί κ σκεφτόμαστε από τώρα(!) ονοματάκια για τα παιδάκια μας...για αγοράκι έχουμε αποφασίσει μα για κοριτσάκι ειμαι πολύ αναποφασιστη...ετσι λοιπόν είπα να πάρω κ τη γνώμη σας κ να ψηφισετε τα 2 αγαπημένα σας απο την εξης λίστα: Βαλέρια Δανάη Χριστιάννα Αλίκη Εβελίνα Νεφέλη Μαρίλια Ηλιάνα Καλυψώ Ιωάννα Μαρίζα Φένια Βεατρίκη (της αγαπημένης μου γιαγιάς) Ισμήνη Ήριννα Αγγελική Φοίβη Λουίζα Ιόλη Εμμέλεια Νάντια Κατερίνα Γλαύκη Ηδύλη Κορίνα (της γιαγιάς του δικού μου που της είχε αδυναμία) Μαρίνα κ Ειρήνη?τα αγαπημένα του καλού μου ειναι τα Κορίνα Φένια Καλυψώ κ Ισμήνη....μα εμένα το Φένια κ Ισμήνη δεν μου πολυαρέσουν...τα υπόλοιπα είναι στην δικιά μου λίστα....περιμένω ψηφοφορία....φιλάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καταρχας εχεις πολυ ωραια ονοματα στην λιστα και ειναι λιγο δυσκολο...Ιωαννα λενε την κορη μου,αλλα απο τι λιστα μ'αρεσουν πιο πολυ το Νεφελη και το Ισμηνη,ειναι τελεια και τα δυο!


pHk7p2.png

lazxc8j25zd0r93a.pngkk3vi7jqfg1legqo.png

Link to comment
Share on other sites

βούλα μου ευχαριστώ για την απάντηση...αλλά άνοιξα καινούριο θέμα γιατί έχω μικρίνει τη λίστα μου...ονοματάκι για την 2η κορούλα μου το λέω...μπορείς να μου απαντήσεις εκεί γιατί τροποποίησα τη λίστα μου?:D

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...