Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Εγκυούλες στην Αργολίδα


βασ32

Recommended Posts

Καλημέρααα!!! Τι κάνετε?

Nikole μου έχεις δίκιο. Κι εγώ πιστεύω πως αν ήμουν στην φάση που είσαι (για μετακόμιση δλδ), ούτε όρεξη θα είχα να φτιάξω το δωμάτιο! Κούνια και συρταριέρα από που πήρατε? Εγώ έχω δει ένα ωραίο σετάκι στα mothercare!

Jend το σκαθαράκι σου είναι ήσυχο σήμερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 779
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • tinaki

    tinaki 208 δημοσιεύσεις

  • peny

    peny 179 δημοσιεύσεις

  • jend

    jend 169 δημοσιεύσεις

  • nikole

    nikole 75 δημοσιεύσεις

Καλημέρααα!!! Τι κάνετε?

Nikole μου έχεις δίκιο. Κι εγώ πιστεύω πως αν ήμουν στην φάση που είσαι (για μετακόμιση δλδ), ούτε όρεξη θα είχα να φτιάξω το δωμάτιο! Κούνια και συρταριέρα από που πήρατε? Εγώ έχω δει ένα ωραίο σετάκι στα mothercare!

Jend το σκαθαράκι σου είναι ήσυχο σήμερα?

ρίξε μια ματιά στο ιντερνετ στο εξωτερικό είναι πολύ πιο φθηνά! Κοιτα στο τόπικ του parents για τις πρώτες αγορές. Απ'οτι γράφουν άλλες κοπέλες έχουν μεγάλη διαφορά!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!!! Τι κάνετε?

Nikole μου έχεις δίκιο. Κι εγώ πιστεύω πως αν ήμουν στην φάση που είσαι (για μετακόμιση δλδ), ούτε όρεξη θα είχα να φτιάξω το δωμάτιο! Κούνια και συρταριέρα από που πήρατε? Εγώ έχω δει ένα ωραίο σετάκι στα mothercare!

Jend το σκαθαράκι σου είναι ήσυχο σήμερα?

baby line πήρα την κούνια κομπλέ 420....συρταριέρα 200 από maya στην Άρια....με αρκουδάκια η συρταριέρα είχε 400....και η απλή την κάνει τι δουλειά της....μπορείς να παραγγείλεις και μέσω internet όπως είπε και η peny.....επιλέγεις.....και για τα υπόλοιπα jumbo φυσικά.....δεν συμφέρει αλλού....εκτός και αν περισσεύουν;)


Grya.jpgGryap3.png
Link to comment
Share on other sites

Peny και Nikole σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!!!!:) Peny το έχω διαβάζει αυτό το τοπικ και πραγματικά βοηθάει πολύ! Τα mothercare Αγγλίας έχουν μισή τιμή από την Ελλάδα, αλλά το κακό είναι οτι δεν στέλνουν έπιπλα και γενικά ογκώδη πράγματα και ειδικά αυτή την περίοδο δεν στέλνουν τίποτα στην Ελλάδα!!!:(:(:( Ήθελα να παραγγείλω την προίκα και κάποια άλλα πραγματάκια από εκεί αλλά τώρα...:( Το μόνο καλό είναι οτι είναι ακόμα νωρίς για αγορές για μένα κι έτσι ελπίζω μέχρι να χρειαστεί να στέλνουν ξανα Ελλάδα!:rolleyes:

Στα mothercare εδώ έχω δει ένα σετάκι λευκά έπιπλα με κούνια-κρεβάτι, συρταριέρα και στρώμα 760ευρώ. Αυτά και την προίκα θα μας τα πάρουν τα πεθερικά μου.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω καλη μου κ εσενα !!! Αντε με το καλο και εσυ να παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου !!!

Στο μητερα που ημουν δεν ειχα ιδιαιτερα προβληματα και πραγματικα ηταν ολοι πολυ καλοι μαζι μας ....γεννηκα θα στο προτεινα αλλα ειναι και θεμα του τι ζηταει κανεις .....οτι αποριες εχεις παντως θα χαρω να στις λυσω ...

Φιλιααα

Και πάλι να σου ζήσει και να εισαι ευτυχισμένη μαζί με τον άντρα σου.

πρεπει να γέννησες πολύ συντομα μεσα σε 2 ώρες???ρεκόρ!!!!!!!!!!!

Ευχαριστημένη με το μητέρα????? Αν ήσουν σε οικονομική θέση ποσα σου ήρθαν οι λυπητερες????

το μωράκι σου πώς ειναι ????Πώς νιώθεις τωρα Το θηλάζεις???? Απο παιδιατρο ?????

Σε τρέλανα στις ερωτησεις....Φιλιά να σα καλα καλο σαραντισμό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέραααααααααααα!!!!!!!!!!!! Είστε καλά???

Jend που είσαι δύο μέρες??? Αποφάσισε ο μικρός να σε κρατήσει μόνο για πάρτη του???:tongue::tongue::tongue:

τι κάνεις κυρία μου;εγώ σιδερώνω τα ρούχα της μπέμπας αλλά τζίφος,δεν τελειώνουν.....:tongue::tongue:τι καιρός είναι αυτός;;;;;:rolleyes::rolleyes:εσύ καλά το μπεμπέ;αυχενική διαφάνεια έχεις κάνει;


Grya.jpgGryap3.png
Link to comment
Share on other sites

Αααχχχ! Νικόλ μου, εμένα ο καιρός σήμερα δεν με νοιάζει, γιατί κάθε Παρασκευή δουλεύω και το απόγευμα κι έτσι είμαι όλη μέρα στο γραφείο...:rolleyes:

Φαντάσου τι θα γίνει όταν γεννηθεί που θα στα λερώνει συνέχεια!!!! χιχιχι!!!:tongue::tongue::tongue: Πάντως κάνε κουράγιο, γιατί πλησιάζει ο καιρός που θα γεμίσεις τα ρουχαλάκια της...:D:D:D

Αλήθεια έχετε αποφασίσει το όνομά της???

Πως τα πας αυτές τις μέρες γενικά? Σε κουράζει αρκετά που έχει μεγαλώσει η μπέμπα?

Αυχενική διαφάνεια έκανα τον προηγούμενο μήνα και ευτυχώς ήταν πολύ καλή!:D Τώρα την Τρίτη που θα παω ελπίζω να είναι καλά, να έχει μεγαλώσει και να δούμε και τι είναιιιιιι!!!!!!!!!! Και θα τον ρωτήσω πότε θα κάνω την β επιπέδου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααα!!!!!!

Παρουσαααα!!!!

τι κανετε φιλεναδες ??? η αληθεια ειναι πως το σκαθαρι μου μεγαλωνει μαλλον και γινεται καπως απαιτητικος !!! αλλα θα τον βαλω σε ταξη...δεν με ξερει καλαα χαχα

Για να μην ειμαι βεβαια και παραλογη δεν γκρινιαζει αλλα θελει παρεα, κουβεντες , τραγουδια κτλ (ολα ομως ενεργοβοραααα) , οποτε η μαμα το βραδυ ταβλιαζεται ..να φανταστειτε εχθες το πρωι ξυπνησε και εγω νυσταζα τοσο που του κουνουσα την καλαθουνα και του ελεγα οοοο κοιμησου ναν κτλ αλλα αυτος ανενδοτος και ξυπνησε ο μπαμπας μας και μου λεει εισαι τρελη ??? λες και ειναι ενος ετους και σε καταλαβαινει χαχαχαχα

τελος παντων θα μεγαλωσει και αυτος που θα παει ...

βλεπω μιλατε για ψωνακια και επιπλακια ..εμεις ακομα τπτ , μονο η κουνια μας ηρθε .. τα υπολοιπα αναμενονται!!!

Νικολ δεν ηξερα πως τα maya εχουν και παιδικα...να παω να ριξω καμια ματια ..γιατι αν εχουν αλλαξιερα με 200 ευρουλακια μια χαρα !! μηπως παρω και εγω γιατι αυτη της κουνιας εκανε σχεδον οσο η κουνια !!!!

Τινακι με τα ρουχα γινεται ενας κακος πανικος ....ο δικος μας δεν εχει αφησει μπουρνουζι για δευτερη φορα ..μια κανει τσισα μια κακα ολο μπουρνουζια πλενω χιχι αλλα θα τα δειτε εεεεεε !!!

Παντως οσο κουραστικο και αν ειναι σου σκαει ενα χαμογελακι και τρελαινεσαιιιι!!!

Φιλια και μην νομιζετε δεν σας εχω ξεχασει βρεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανουλίτσες.....jend μου δεν έχει παιδικά στο maya αλλά εγώ ήθελα για τα ρούχα συρταριέρα,και η απλή κάνει τι δουλειά της;).....αλλαξιέρα πήρα την απλή που μπαίνει στην κούνια γιατί είναι πανάκριβες αυτές με αρκουδάκια κ.λ.π. κ.λ.π.!!!!

Τινάκη μου όσο για το όνομα δεν έχει αποφασιστεί ακόμα!!:rolleyes::rolleyes:ελπίζω να αποφασιστεί με ηρεμία:rolleyes::cool:

όσο για το μπεμπάκι όσο μεγαλώνει θα θέλει παρεούλα μαμά jend......είναι κοινωνικό το παιδί τι νομίζεις;:-P


Grya.jpgGryap3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από εμένα κορίτσια ή μάλλον καλησπέρα, τέτοια ώρα! :lol:

Καλά είμαι κι εγώ, ειδικά τώρα που σχολάω!!! Άντε να καταλάβω κι εγώ τριήμερο!!!!:D:D:D

Και την Τρίτη θα παω στο γιατρούλη!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

Ααααχχχχ!!!! Θέλω τόσο πολύ να ξαναδώ το μπεμπάκι μου και να είναι καλά.....!!!!

Jend μου κουράγιο!!!!!! Αλλά όπως η ίδια λες, χαμογελάκι και όλη η κούραση είναι παρελθόν...!!!Πάντως σε ευχαριστώ για την πληροφορία, τώρα θα σημειώσω στην λίστα μου: Μπουρνουζάκια άπειραααα!!!!! χαχαχα!!!! :tongue::tongue::tongue: Εσείς έχετε αποφασίσει για το όνομα του μπέμπη?

Α! βάλε και καμία καινούργια φωτογραφία του στο fb!!!

Nikole μου η αλλαξιέρα πάνω στην κούνια θα σε βολέψει? γιατί έχω ακούσει ότι την ώρα του αλλάγματος υπάρχουν πολλές "διαρροές" και μην σου λερώνει την κούνια!:rolleyes:Jend τι λες εσύ ως έμπειρη? Μήπως θα βόλευε καλύτερα στρωματάκι αλλάγματος πάνω στην συρταριέρα, αν δεν είναι πολύ ψηλή?

Όσο για το όνομα, υγεία να υπάρχει και όλα τα άλλα βρίσκονται!

Αυτά κοριτσάκια μου! Ελπίζω να περάσετε ένα όμορφο τριήμερο! Θα τα πούμε και αργότερα! Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

την άλλαξιέρα όπου θες τη βάζεις,οπότε όπου βολέψει!!!!!!άντε Τινάκη μου να δείς το μωρούλι σου και εσύ...περιμένουμε νέα ε!!!!!:tongue:καλό τριήμερο να έχουμε και καλή ξεκούραση εργαζόμενη μανούλα;)


Grya.jpgGryap3.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδίτσες μου καλημέρα!!! Ελπίζω να είστε καλά και να περνάτε ακόμα καλύτερα! Έμεις δεν μπορώ να πω, μέχρι τώρα έχουμε περάσει πολύ καλά! Το Σάββατο πήγαμε σε έναν αποκριάτικο χορό με ζωντανή μουσική, την Κυριακή πήγαμε στο καρναβάλι και μετά έξω για φαγητό και το βράδυ ήρθαν δύο φίλοι μας και παίξαμε χαρτιά!!! Τα σημερινά θα σας τα πω αύριο, που ελπίζω να μπορέσετε να τα πουμε λίγο!

Φιλάκια πολλά!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? Εγώ πάντως χάλια! Θυμάστε που σας έλεγα ότι αναβάλλαμε το πάρτυ γιατί ο μικρός μου είχε πυρετό? Τελικά το Σάββατο έγινε το πάρτυ από την Κυριακή όμως εγώ είμαι με 39 πυρετό και δυο αμυγδαλές σαν καρύδια!Τουλάχιστον προλάβαμε και κάναμε το πάρτυ! Ο γιατρός μου έιπε πως θα ταλαιπωρηθώ πάνω από 10 μέρες.Ασε ούτε στον εχθρό μου κάτι τέτοιο!!Τι γκαντεμιά είναι αυτή...


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...