Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΕΣ ΤΟΥ PARENTS..


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια και απο μενα!!διαβασα τα περισσοτερα που γραψατε....

Koufetaki βλεπω εισαι ενημερωμενη για πολλα πραγματα στη θρησκεια -θρησκειες...αυτο ειναι θετικο πιστευω ,να εχεις αντιληψη του τι συμβαινει γυρω και να μην φοραμε παρωπιδες!!

Favouritelullaby σε κανα δυο σημεια διαβασα για την πεθερα σου οσο αφορα τη θρησκεια....μοιαζει με τη δικια μου...μπας και εχουμε την ιδια??

Οσο αφορα εμενα τωρα να πω οτι ειμαι χριστιανη ορθοδοξη...απλα τα τελευταια χρονια ,16 περιπου ,που εχασα τη μητερα μου που ηταν θρησκα ...οχι με την εννοια της φανατισμενης αλλα με αυτην της αγνης και καλοπροεραιτης,απομακρινθηκα απο την εκκλησια απο την εφηβεια μου ...Μαλλον δεν ηθελα να αποδεχτω οτι αφηνει ο Θεος να φυγουν καλοι ανθρωποι....Μεγαλωνοντας πια αρχιζω και αποζητω τη βοηθεια Του για να με βοηθησει σε δυσκολες στιγμες, για να κανω παιδι ,για να μπορω να βοηθαω οποιους μπορω,για να μπορω να μην κραταω κακια...Ισως σε καποιους ακουστει οτι το κανω "απο αναγκη πια" ισως να ναι?Πραγματικα δεν ξερω...Δεν μου αρεσει ο θεσμος της εκκλησιας οπως ειναι σημερα..εχω να κοινωνησω απο τα 13μου και δεν εχω εξομολογηθει ποτε...Εχω αρχισει να διαβαζω ομως τελευταια και θα ηθελα να εβρισκα εναν παπα που να ειναι περισσοτερο παπας παρα ανθρωπος να μπορεσω να εξομολογηθω χωρις να με κατακρινει και να μπορεσω μετα να κοινωνησω..Τελευταια το εχω αναγκη!

Ελπιζω να μην σας κουρασα...εγραψα πολλα!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 285
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Chot καλημέρα κοπέλα μου και καλωσήρθες στην παρέα μας!

Η.."άρνησή" σου ήταν θέμα αυτοσυντήρησης,και πολύ φυσιολογική.Κι ένας φίλος μου το πέρασε,όταν έχασε τον αδελφό του.

Οι δύσκολες στιγμές πολλές φορές έρχονται για να μας φέρνει πιο κοντά του,έτσι νομίζω εγώ μερικές φορές!

Κάπου διάβασα οτι ο πνευματικός είναι όπως ο γιατρός κ πρέπει να "ταιριάξετε" κ να δέσει η σχέση σας,να αποκτήσετε μια σχέση εμπιστοσύνης κ να κάνει καλή "δουλειά" πάνω σου. Είναι αλήθεια.

'Εχω δει ανθρώπους να αλλάζουν πάρα πολύ με τη συμβολή του πνευματικού τους κ να γίνονται άλλοι άνθρωποι.

Εγώ πήγαινα εκεί που πήγαινε η πεθερά μου κ ποτέ δεν ένιωθα άνετα (πάει μετά κι εκείνη κ ...τεσπα,άστα μην χαλάσω την κουβέντα,υποτίθεται μιλάμε καλοπροαίρετα εδώ!) αμαρτία που το λέω το ξέρω,αλλά δεν ένιωσα ποτέ τόσο άνετα να ανοίξω την ψυχή μου. ΄'Εχω ακούσει όμως για κάποιον άλλον σε άλλη ενορία κ σκέφτομαι να πάω εκεί,μου έχουν πει οτι είναι λες κ είναι άγιος κ πολύ κοντά στην νεολαία.

'Ενα ξέρω πάντως,όποιον βλέπω να ασχολείται -όχι να ψευτοασχολείται,αλλά να ασχολείται,γαληνεύει η ψυχή του,η όψη του,η συυμπεριφορά του.Κι εγώ αυτό θέλω να το νιώσω.

'Αντε,έλα μαζί να κάνουμε ένα πείραμα κ να αρχίσουμε την εξομολόγηση σιγά σιγά! :wink:

σημ:εννοώ να ασχολείται επιφανειακά για το "φαίνεσθαι" αλλά να μην γαληνεύει κ να κριτικάρει τους άλλους..


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλα εμενα μου πηρε καποια χρονια να ερθω κοντα....Καποιους οι δυσκολες στιγμες τους φερνουν κοντα στη θρησκεια και καποιους τους απομακρυνουν!Θελω και εγω να βρω καποιον πνευματικο σαν αυτο που λες να μπορεις να ανοιξεις τη ψυχη σου και να νιωθεις ανετα με αυτο οχι να σε κοιταει σαν τη χειροτερη αμαρτωλη!Και οσο αφορα αυτο το "φαινεσθε " που λες πραγματικα μου προκαλει αηδια οταν οτι κανουν το κανουν για αυτο και μονο....


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με κι εγώ σαν κι εσένα ήμουν-είμαι! Ακόμα κ σήμερα,όταν πιάνω κάποιον κ κάνει το σταυρό του κάθε 5 λεπτά,τον βρισκω γραφικό κ πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται :"μα τι κάνει αυτός τώρα τρεις την ώρα?" μετά λέω "είναι πειρασμικό αυτό" κ δεν το σκέφτομαι.

Δεν πήγαινα ποτέ εκκλησία κ πέρασα κ περιόδους αμφισβήτησης.Όμως στις δύσκολες στιγμές,με την ουρά στα σκέλια,Εκείνον επικαλέστηκα κ με βοήθησε,ΟΛΕΣ τις φορές.Τυχαίο?Και δεν είμαι και κανένα νούμερο ή αδιάβαστη,μηχανικός είμαι,αλλά πάλι,σου λέω,το βλέπω,Υπάρχει και Είναι εκεί.

'Ελέγα παλιά οτι σιγά,η προσευχή τι βοηθάει,όμως τελευταία που είπα"ξέρεις τι?θα το δοκιμάσω..δεν ξέρεις!!" και προσεύχομαι πρωί κ βράδυ,βλέπω τεράστια διαφορά στην ψυχολογία μου. Πήρα ένα προσευχητάριο κ διαβάζω εκεί,και μετά κάθομαι κ λέω και τα δικά μου,κουβεντιάζω εκεί με τον Μεγάλο κ μέτά πάω για ύπνο.'Αλλη φάση.Λιγότερα νεύρα καταρχάς!

Μετά άλλο.'Οσες φορές είχα ένα πρόβλημα ή κάποιος με αδικούσε κ δεν έβρισκα λύση,έλεγα:το αφήνω σε Σένα,κανόνισέ το.Και χαλάρωνα κ ξαφνικά βρισκόταν μια λύση.

Για να μην σε κουφάνω πρισσότερο κ σου πώ οτι μια φορά που Τον αμφισβητούσα,Του λέω δώσε μου πια ένα σημάδι!Αμάν! Και κλέινουν ξαφνικά με ένα Τσακ τα φώτα και τα είδα κωλυώμενα.

(Ελπίζω να μην προκαλώ με αυτά που γράφω έτσι???)

'Ολα αυτά που σου λέω όμως άρχισαν να ενώνονται τα τελευταία 2 χρόνια κ να νιώθω μία ανάγκη να έρθω πιο κοντά χωρίς να έχω κάποιο άλλο κίνητρο (τπτ παραπάνω απο ό,τι είχα μια ζωή δηλαδή)

Νομίζω οτι αξίζει τον κόπο να ασχοληθεί κανείς,στο κάτω κάτω εμείς δεν χάνουμε τπτ,ίσα ίσα κερδίζουμε!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκαλεις ισα-ισα....Εχω ακουσει και δει πολλα παρομοια και εγω ..Εχεις δικιο σε αυτα που λες!Πολλες φορες με πιανω με σκεψεις οχι και τοσο καλες για διαφορους ανθρωπους που με ενοχλουν και προσπαθω να το αποβαλλω αλλα δυστυχως καμια φορα ο θυμος και τα νευρα μας δε μας αφηνουν και ξερω οτι δεν ειναι σωστο!Ειναι ωραιο που μπορεις και προσευχεσε ,εγω δεν τα καταφερνω τοσο καθημερινα,ισως επειδη πιεζω τον εαυτο μου να το κανει ενω δεν πρεπει!Ισως επειδη εχω στο περιβαλλον ανθρωπους που με πιεζουν να παω εκκλησια ,να νηστεψω,και δεν ξερουν οτι εχω αναγκη να το κανω,οχι επειδη μου το λενε αλλα απο μεσα μου αλλα δεν ξερω απο που να αρχισω μαλλον...να εξομολογηθω? να προσπαθησω να μην θυμωνω ?να μην σκεφτομαι με κακια για καποιους ?προσπαθω να προσευχομαι αλλα οπως σου ειπα το κανω λιγες φορες δυστυχως...Αν θελεις μου λες τι προσευχηταριο πηρες?Σκεφτομαι και εγω να παρω ενα ...Θελω να παω και σe ενα μοναστηρι να μιλησω με τις μοναχες να ηρεμησω,αλλα δεν ξερω πως θα το κανω για να μην το ξερει κανεις..Θελω να ηρεμησω μονο χωρις υποδειξεις και σχολια απο τους δικους μου...


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πωπω..μιλάμε στα ίδια είμαστε!!

είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα,ΑΚΡΙΒΩΣ,και να ξέρεις οτι όσοι σε πιέζουν μόνο στο δρόμο του Θεού δεν είναι.Ο άλλος πρέπει να σε τραβάει με το παράδειγμά του κ τη γαλήνη του κι όχι με κύρηγμα και κριτική.

Ο σοφός ο παππούλης Παίσιος είχε πει κάτι που μ'άρεσε:'Αρχισε απο κάτι που είναι εύκολο.Μπορείς να νηστέψεις Τετάρτη κ Παρασκευή? κάνε το.Μπορείς πχ να πας την Κυριακή στην εκκλησία? κάνε εκείνο?μπορείς να προσεύχεσαι.Δεν είναι ανάγκη να λες ένα κατεβάτό,πες μόνο :κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με.

'Εχω ένα προσευχητάρι κόκκινο,το πήρα απο ένα μαγαζάκι με εκκλησιαστικά είδη κ βιβλία.Στην αρχή μου φαινόταν πάρα πολύ δύσκολο να προσευχηθώ.Μετά βρήκα μια ωραία προσευχούλα που απευθύνεσαι στον φύλακα άγγελό σου (καλό ε???) και έπαθα την έμπνευση χεχε. Κάποια μέρα ή πρωινό μπορεί να μην προλάβω.Δεν τρέχει κάτι.Απλά κάτι θα μουρμουρήσω.Μπορείς να σηκωθείς το πρωί και να κάνεις το σταυρό σου κ να πεις "σ'ευχαριστώ Θεε μου που μου ξημέρωσες αυτήν την μέρα"..και έτσι πορεύεσαι. 'Οσο για το θυμό ή τη μνησικακία,ε,σε καταλαβαίνω.Είναι ένα πάθος/ελάττωμα κ μην νιώθεις τύψεις,άνθρωπος είσαι. Απλά η προσευχή σε βοηθά να το ξεπερνάς.Εγώ είδα μεγάλη βελτίωση κ είμαι ακόμα στην αρχή σου λέω.

'Οσο για αυτούς που πιέζουν..εγώ είπα στην πεθερά μου "με έχεις κάνει να μην θέλω να περάσω έξω απο την εκκλησία.Θες να 'χεις αυτό το κρίμα στο λαιμό σου?" Εκεί πια σταμάτησε. Βέβαια ακόμα δίνει συμβουλές χωρίς να τη ρωτήσω,αλλά δεν δίνω σημασία.

Μην νιώθεις άσχημα κ μην αφήνεις κανένα να ανακατεύεται με την Πίστη σου,είναι προσωπικό σου ζήτημα.

Τέλος,να εκφράσω μια προσωπική πεποίθηση-ας μου επιτραπεί-οτι η θρησκεία,όπως όλα στη ζωή είναι ζήτημα ισορροπιών.'Ολα στη ζωή,στην υπερβολή τους,δεν βγαίνουν σε καλό.'Ασε που μετά καταντάει επίδειξη..(τι θυμάμαι τώρα πάλι,άσε μην κολαστούμε είπαμε :lol:)


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο γεροντας Παισιος ειχε πει φοβερα πραγματα που με αγγιξαν με εναν παραξενο τροπο....Μπορω να πω οτι ειναι ενας απο τους λογους που αρχισα να πιστευω ξανα οταν διαβασα διδαχες του ....Εχει γραψει και προσευχες ....Τον θαυμαζω τοσο πολυ ,τοση γαληνη και ηρεμια που ειχε ,εχω ευχηθει πολλες φορες να τον ειχα γνωρισει,να ειχα εξομολογηθει σε αυτον!Εδω ισχυει αυτο που λες..με τραβηξε με το παραδειγμα του!!Οταν με πιεζουν προσπαθω και εγω να μην δινω σημασια ,αλλα καποιες στιγμες κολαζομαι που λεμε!Δυστυχως εχω καποιους ανθρωπους που ειναι πολυ 'Θρησκοι "οπως το αντιλαμβανοντε αυτοι,αλλα δεν συμμεριζομαι καθολου τις αποψεις τους,προτιμω εναν ανθρωπο φιλεσπλαχνο και ας μην πιστευει παρα εναν ανθρωπο που φωναζει οτι πιστευει και μετα πληγωνει τους αλλους...Ο Θεος να μας δειξει το σωστο δρομο και ας μας συγχωρεσει ...Αυτο συνηθιζω εγω να λεω!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γεροντας Παισιος ειχε πει φοβερα πραγματα που με αγγιξαν με εναν παραξενο τροπο....Μπορω να πω οτι ειναι ενας απο τους λογους που αρχισα να πιστευω ξανα οταν διαβασα διδαχες του ....Εχει γραψει και προσευχες ....Τον θαυμαζω τοσο πολυ ,τοση γαληνη και ηρεμια που ειχε ,εχω ευχηθει πολλες φορες να τον ειχα γνωρισει,να ειχα εξομολογηθει σε αυτον!Εδω ισχυει αυτο που λες..με τραβηξε με το παραδειγμα του!!Οταν με πιεζουν προσπαθω και εγω να μην δινω σημασια ,αλλα καποιες στιγμες κολαζομαι που λεμε!Δυστυχως εχω καποιους ανθρωπους που ειναι πολυ 'Θρησκοι "οπως το αντιλαμβανοντε αυτοι,αλλα δεν συμμεριζομαι καθολου τις αποψεις τους,προτιμω εναν ανθρωπο φιλεσπλαχνο και ας μην πιστευει παρα εναν ανθρωπο που φωναζει οτι πιστευει και μετα πληγωνει τους αλλους...Ο Θεος να μας δειξει το σωστο δρομο και ας μας συγχωρεσει ...Αυτο συνηθιζω εγω να λεω!

Συμφωνώ και επαυξάνω!!Αυτοί με κολάζουν κι εμένα..Στον κόσμο έξω το παίζουν άγιοι κ μες το σπίτι τέρμα ο εγωισμός!Πληγώνουν κ κοιτάνε την πάρτη τους...αχ τι μου λες!Τι με κάνεις!!

Αλλά σάμπως εγώ καλύτερη είμαι?Κι εγώ κουσούρια έχω και θυμώνω πολύ εύκολα κ όλα.

Ποιο έχεις του Παίσιου με τις προσευχές???Εγώ έχω τους 3 απο τους τόμους που τον αφορούν,κάτι άσπρα βιβλία.


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ειχε μια φιλη παλιοτερα και μου το ειχε δανεισει,αλλα δεν θυμαμε ονομα...Κατα καιρους διαβαζω και αυτα που γραφουν στο ιντερνετ...αν γραψεις παισιος σου βγαζει αρκετα για διαβασμα!!Τωρα περιμενω να ανακαμψουν τα οικονομικα μας (ελπιζω!!!)να βγω για ψωνια σε βιβλιοπωλειο για να παρω τετοια βιβλια ...Γιατι οπως λεει και ο αντρας μου στο διαβασμα δεν συμφερω...βγαζω χαλαρα ενα βιβλιο καθε 2μερες...σε σημειο που εχω διαβασει οτι εχουν γνωστοι και φιλοι εκτος της δικιας μου βιβλιοθηκης που περιεχει διαφορων ειδων!

Στο θεμα μας γιατι ξεφυγα,κουσουρια εχουμε ολοι, το θεμα ειναι αν τα αναγνωριζουμε και αν προσπαθουμε να τα διορθωσουμε!!Γιατι καποιοι επειδη πανε καθε Κυριακη εκκλησια κτλ πιστευουν οτι εχουν και το αλαθητο και την ευλογια του θεου για οτι κανουν και λενε!!!Να παλι κακια γινομαι!!Ουφ.......


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχα καλά τα λες.

Κι εγώ με το διάβασμα έτσι είμαι.Δεν είμαι του λούσου,αλλά στα βιβλία ξοδεύω. Τώρα που περιμένω παιδί διαβάζω διαρκώς βιβλία για παιδιά/εγκυμοσύνη και βγάζω εκεί τα απωθημένα μου.


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το πρωτο σου??Αντε μια καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι απο τη καρδια μου!!Να απολαυσεις την ωραιοτερη περιοδο της γυναικας οσο μπορεις!!Το διαβασμα ειναι οτι καλυτερο...ετσι και εγω πιο πολλα ξοδευω εκει απο οπουδηποτε αλλου!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι το πρώτο μου είναι,και είναι όντως ό,τι καλύτερο μου έχει συμβεί!!Εσύ έχεις παιδάκια?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

απλα τα τελευταια χρονια ,16 περιπου ,που εχασα τη μητερα μου που ηταν θρησκα ...οχι με την εννοια της φανατισμενης αλλα με αυτην της αγνης και καλοπροεραιτης,απομακρινθηκα απο την εκκλησια απο την εφηβεια μου ...Μαλλον δεν ηθελα να αποδεχτω οτι αφηνει ο Θεος να φυγουν καλοι ανθρωποι...

Γεια σου κι εσένα chot, πάνω σ' αυτό ήθελα να σου πω ότι ο Θεός πολλές φορές παίρνει κοντά Του τους καλούς ανθρώπους για να μην αμαρτήσουν αν ζήσουν περισσότερο. Αυτό λειτουργεί σαν ανταμοιβή για τους εκλιπόντες, ώστε να δουν τον παράδεισο στην άλλη ζωή. Ίσως αυτό να γίνει παρηγοριά για σένα και να αλλάξεις στάση απέναντί Του.

.Δεν μου αρεσει ο θεσμος της εκκλησιας οπως ειναι σημερα..εχω να κοινωνησω απο τα 13μου και δεν εχω εξομολογηθει ποτε...

Εδώ η παγίδα είναι ότι βλέπεις την εκκλησία σαν θεσμό κι όχι σαν τόπο λατρείας. Ο παπάς την ώρα που σε εξομολογεί και ειδικά την ώρα που σου δίνει συγχώρεση παύει να είναι ο Κώστας, ο Πέτρος, ο Δημήτρης και είναι ο αντιπρόσωπος του Θεού. Να σκέφτεσαι, ότι εκείνη την ώρα την άφεση αμαρτιών σου τη δίνει ο ίδιος ο Θεός.

Εχω αρχισει να διαβαζω ομως τελευταια και θα ηθελα να εβρισκα εναν παπα που να ειναι περισσοτερο παπας παρα ανθρωπος να μπορεσω να εξομολογηθω χωρις να με κατακρινει και να μπορεσω μετα να κοινωνησω..Τελευταια το εχω αναγκη!

Τώρα, όσο για τις συμβουλές που δίνει ο εξομολόγος, όταν δούμε ότι κάτι δε μας κολλάει, απλά ψάχνουμε να βρούμε κάποιον ποιο αξιόπιστο. Γιατρούς, γιατί ψάχνουμε 2-3 για να μας δώσουν τη σωστή διάγνωση; Ο παπάς είναι ο γιατρός της ψυχής.

Οι δύσκολες στιγμές πολλές φορές έρχονται για να μας φέρνει πιο κοντά του,έτσι νομίζω εγώ μερικές φορές!

Αυτό είναι 100% αλήθεια.

Κατα καιρους διαβαζω και αυτα που γραφουν στο ιντερνετ...αν γραψεις παισιος σου βγαζει αρκετα για διαβασμα!!

Πραγματικά στο ίντερνετ θα βρείτε θησαυρούς.

Τωρα περιμενω να ανακαμψουν τα οικονομικα μας (ελπιζω!!!)να βγω για ψωνια σε βιβλιοπωλειο για να παρω τετοια βιβλια ...

Γιατί δε ρίχνεις μια ματιά στη δανειστική βιβλιοθήκη της περιοχής σου; Πού ξέρεις μπορεί να εκπλαγείς.

Link to comment
Share on other sites

myfavouritelullabyσου ευχομαι απο καρδιας μια ομορφη τελειωμηνη εγκυμοσύνη.Με ρωτησες προχθες αν εχω παιδια προσπαθησα να σου απαντησω αλλα οτι και να εγραφα δεν το εβγαζε.Λοιπον δεν εχω καταφερει ακομα να κανω παιδακια αλλα πιστευω οτι με την βοηθεια του θεου θα ερθει και αυτο.Η αποψη μου ειναι να δωσεις στο παιδακι σου οσο περισσοτερα ερεθισματα μπορεις για την πιστη μας,να γινεις εσυ το παραδειγμα του ,μεσα απο τις πραξεις σου να γινεις προτυπο για το αγγελουδι σου,εχεις το χαρισμα σαν μαμα του να το επιρεασεις θετικα ,μην το πιεσεις,δειξε του τον δρομο και εκεινο θα σε ακολουθησει!

Οσο για το αλλο θεμα που κουβεντιαζεται με την chotειναι φυσικο στην αρχη να μην γνωριζεις πως να προσεγγίσεις την θρησκεια ,βρησκεις ομως τον τροπο σε βοηθάει εκείνοςθα δεις οτι με τον καιρο θα νιωθεις την γαληνη του να σε περιβαλει.


pXWyp3.png

Τη θετική ενέργεια και την καλή σας σκέψη, παρακαλώ να στείλετε και ο Θεός να πέψει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...!

Eviri αυτο που λες για την αφεση αμαρτιων που μας την δινει ο Θεος και οχι ο εκαστοτε παπας,δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω γιατι να μην τα λεμε απευθειας στον Θεο ,γιατι θα πρεπει να μεσολαβει ο αντιπροσωπος του Θεου?Οσο αφορα αυτο με τους καλους ανθρωπους ετσι το σκεφτηκα και εγω τα τελευταια χρονια,πιστευω οτι ετσι θα μπορει και καλυτερα να μας προσεχει απο ψηλα καθε ωρα και στιγμη...ετσι νιωθω!

Luckym2 ουτε εγω εχω παιδια ακομα αλλα πιστευω οτι ο Θεος θα βαλει το χερι του να μου στελει καποια μερα, ευχομαι και σε σενα συντομα!!

myfavouritelullaby να το ζησεις πραγματικα σαν οτι καλυτερο,πιστευω οτι δεν υπαρχει ωραιοτερη στιγμη στη γυναικα απο αυτο!!!Μια φιλη ελευθερη με ρωτησε μολις παντρευτηκα αν οντως ειναι η σημαντικοτερη στιγμη στην γυναικα ο γαμος και της απαντησα οτι πιστευω οτι ειναι η εγκυμοσυνη και ο τοκετος και εμεινε να με κοιταει ....:)Δεν περιμενε αυτην την απαντηση μαλλον αφου ημουν φρεσκοπαντρεμενη(λιγων ημερων ) και δεν ειχα ξεκινησει και προσπαθειες για παιδι ακομα!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...