Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΕΣ ΤΟΥ PARENTS..


Recommended Posts

'Εχοντας παρατηρήσει τέτοιους ανθρώπους,δεν μπορούσα να μην προσέξω την θετική τους ενέργεια,το κουράγιο τους,τη στάση τους απέναντι στις αντιξοότητες αλλά και στα δύσκολα άτομα!

Η θετική αυτή ενέργειά τους πηγάζει από την πίστη τους και την ευλογία που τους δίνει ο Θεός.

.εξομολογείσαι?κοινωνάς συχνά?εκκλησιάζεσαι κάθε Κυριακή? κι αν ναι,πιστεύεις οτι όλα αυτά μαζί συντελούν στην ενδυνάμωση της πίστης σου και στο πώς νιώθεις γενικότερα ή νιώθεις οτι απλά κάνεις το χρέος σου σαν χρισιτανός??

Αυτά είναι που πρέπει να κάνει ένας σωστός χριστιανός, συν κι άλλα ακόμη. Δε γίνεται να μην αισθάνεται καλύτερα όταν μετέχει της εξομολογήσεως και της Θείας Κοινωνίας.

πχ μερικοί μου λένε οτι νιώθουν πολύ γαλήνιοι αν εξομολογούνται συχνά..τι λες γι'αυτό?? (Απάντησε γιατί έχω κι άλλες ερωτήσεις!)

Εγώ πάντως, έχω νιώσει πιο ανάλαφρη και πολύ χαρούμενη αμέσως μετά την εξομολόγησή μου. Φαντάζομαι πως και οι άλλοι χριστιανοί το ίδιο νιώθουν.

Ε,το προσπαθείς αρκετά τότε απο όσα μου λες!

Μήπως όμως είναι και θέμα ανθρώπου? Δηλ ξέρω άνθρωπο που η εξομολόγηση τον κάνει να είναι καλύτερος,ξέρω και άνθρωπο που δεν αντιλαμβάνεται σωστά τις συμβουλες του παπά,και πέφτει σε υπερβολές και φανατισμό και κατακρίνει τους άλλους. Αυτό το έχω δει σε άνθρωπο που ξέρω κ πραγματικά έχω μπερδευτεί!

Πολύ απλά ξαναπέφτουμε σε παραπτώματα μετά την εξομολόγηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 285
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

'Οταν λες οτι δεν είσαι καλή χριστιανή αναφέρεσαι στα ελαττώματά σου ή στο οτι δεν εκκλησιάζεσαι συχνά?

Ο καλός χριστιανός είναι αυτός που μετέχει των μυστηρίων της εκκλησίας και γενικά τηρεί τα τυπικά. Παράλληλα είναι και καλός άνθρωπος εφόσον είναι ταπεινός, φιλάνθρωπος και έχει αποκτήσει λίγο από τη Θεία Χάρη, που τον βοηθάει να είναι καλύτερος στην ψυχή του.

Ο καλός άνθρωπος δε σημαίνει ότι είναι καλός χριστιανός. Θα μπορούσε να είναι αντιδιαμετρικά αντίθετος με αυτό. Καλός άνθρωπος θα μπορούσε να είναι και ένας άθεος ή ένα μουσουλμάνος. Από τη στιγμή που δεν πειράζει κανένα και είναι αγαπητός στους συνανθρώπους του, άντε κι αν βοηθάει και μερικούς, τότε θεωρείται απλά καλός άνθρωπος.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Εγώ δεν ακολουθώ τα τυπικά της εκκλησίας καθαρά και μόνο από δική μου αμέλεια, όχι επειδή διαφωνώ με κάποιο απ' αυτά.

Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαι παλι και ελπιζω να σας προλαβα!!!!Να σου πω την αληθεια δεν ειμαι υπερ της εκκλησιας σαν συνολο γιατι σε αυτην εργαζοντε ανθρωποι και οι ανθρωποι γενικοτερα κανουμε λαθοι.Για μενα η εκκλησια ειναι σαν νοσοκομειο(γελειο ακουγεται)πας και βλεπεις αν σε εμπνεει το περιβάλλον και ο πνευματικος ειναι σαν ''γιατρος'' πρεπει να σου κανει το κλικ!οσο για το αν σε βοηθαει η πιστη,σε μενα πιανει αν και μολις 23 χρονων εχω περασει τα χιλια μυρια... ειχα ξεσπασματα θυμου,και στα εφιβικα μου χρονια ειχα βρει το ποτο ως μια πολυ καλη λυση πραγματα που οταν ανακαλυψα τον θεο και την δυναμη μεσα μου περασαν πια στο παρελθον.


pXWyp3.png

Τη θετική ενέργεια και την καλή σας σκέψη, παρακαλώ να στείλετε και ο Θεός να πέψει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Ήρθα μόλις είδα το μήνυμά σου myfavouritelullaby στο ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ.

πριν λιγο διαβασα το θεμα που εχετε ανοιξει και πραγματικα εχω ψιλομεινει αφωνη με τις συνομοσιες κ.τ.λ.


pXWyp3.png

Τη θετική ενέργεια και την καλή σας σκέψη, παρακαλώ να στείλετε και ο Θεός να πέψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου πω την αληθεια τωρα τελεφταια αρχισα να ψαχνομαι και για ολα φταιει η nova kai to national geog.που βαζει κατι τρομερα ντοκιμαντερ περι συνομοσιων θρησκειας κ.τ.λ.Η αληθεια ειναι οτι εχω αρχισει να αισθανομαι μαριονετα στα χερια αλλων.


pXWyp3.png

Τη θετική ενέργεια και την καλή σας σκέψη, παρακαλώ να στείλετε και ο Θεός να πέψει...

Link to comment
Share on other sites

ώπα,τώρα σας έχασα! Για εξηγείστε και σε μένα!!

λεγαμε για το καφε των μυστηριων.διαβασα εκει μεσα πραγματα που με αφησαν αφωνη!!!!και με ολα αυτα τα παιχνιδια που παίζονται πισω απο τις πλατες μας νομιζω οτι απλα ειμαστε πιονια σε ενα παγκοσμιο σκακι


pXWyp3.png

Τη θετική ενέργεια και την καλή σας σκέψη, παρακαλώ να στείλετε και ο Θεός να πέψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


παλι με δειχνει off και εχω βαλει δυο μνμ και δεν τα εμφανιζει!!!

νομιζω οτι πρέπει να πατάς: στο πρώτο διαβασμένο,για να σε βγάλει στο πιο πρόσφατο!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

λεγαμε για το καφε των μυστηριων.διαβασα εκει μεσα πραγματα που με αφησαν αφωνη!!!!και με ολα αυτα τα παιχνιδια που παίζονται πισω απο τις πλατες μας νομιζω οτι απλα ειμαστε πιονια σε ενα παγκοσμιο σκακι

Αναφέρεσαι στις προφητείες του Παίσιου? Γιατί γράφουν πολλά τα κορίτσια μέσα..

Σε αυτό λοιπόν στέκομαι κ λέω:μπορούμε να προστατευτούμε με κάτι? Μέσω της πίστης μας ας πούμε? Μήπως η απομάκρυνση απο το Θεό τα προκάλεσε όλα αυτά?

Πώς βοηθάμε τον εαυτό μα κ εκφράζουμε την πίστη μας χωρίς να γινόμαστε πιόνια όπως λες?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας περιμένω κοριτσάρες!Αν είδατε το "πάμε πακέτο" χθες έχουμε πολλά να πούμε!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στις προφητείες του Παίσιου? Γιατί γράφουν πολλά τα κορίτσια μέσα..

Σε αυτό λοιπόν στέκομαι κ λέω:μπορούμε να προστατευτούμε με κάτι? Μέσω της πίστης μας ας πούμε? Μήπως η απομάκρυνση απο το Θεό τα προκάλεσε όλα αυτά?

Πώς βοηθάμε τον εαυτό μα κ εκφράζουμε την πίστη μας χωρίς να γινόμαστε πιόνια όπως λες?

Μόνο η πίστη στο Θεό θα μας σώσει, εξάλλου αυτό το λένε και οι γραφές και το Καφέ των Μυστηρίων. Κάπου θα διαβάσεις το σημείο που λέει ότι ο Θεός θα σταματήσει προσωρινά τα τρομερά φαινόμενα και τους πολέμους μέχρι ο Άγγελός του να σφραγίσει όλους τους χριστιανούς και μετά θα επιτρέψει να συνεχιστούν τα έσχατα.

Η απομάκρυνσή μας από το Θεό σίγουρα προκαλεί τη θλίψη αλλά και την οργή Του. Στον αιώνα που ζούμε και μάλιστα τα πιο τελευταία χρόνια έχουμε απομακρυνθεί πάρα πολύ από τη θρησκεία και δυστυχώς αμαρτάνουμε με το χειρότερο τρόπο- οι περισσότεροι από μας.

Η πίστη μας μπορεί να εκφραστεί αν ακολουθήσουμε συχνά την εξομολόγηση και τη Θεία Κοινωνία. Αυτά τα δύο είναι τα ισχυρότερα μέσα εκφράσεως της πίστης μας. Αν τα ακολουθήσουμε αυτά, δε θα μας αφήσει ο Θεός να γίνουμε πιόνια κανενός.

Το πάμε πακέτο δεν το είδα χτες.

(κάνε έντιτ και ξαναγράψε το τελευταίο σου μήνυμα με μικρά γράμματα για θα σου δώσουν κίτρινη κάρτα για τα κεφαλαία, μετά θα κάνω κι εγώ έντιτ και θα σβήσω αυτά της παρένθεσης)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειδα φως κ μπηκα!!!να ρωτησω κατι κ μην με παρεξηγησετε ομως οταν βρισκω θρησκευομενα ατομα στο διαβα μου παντα ρωτω!!ο χριστιανισμος εχει πολλα παρακλαδια κ δεν καλυφθηκα στα παραπανω μνμτ,γι αυτο θελω να ρωτησω το μελος που ανοιξε το θεμα,μιλαμε για την ορθοδοξη χριστιανοσυνη-πιστη?προσευχεσε δηλαδη,στο Πατηρ Ιος κ Αγιο Πνευμα?ας μου επιτραπει αυτη η ερωτηση γτ εχω γνωρισει αρκετες καστες χριστιανων πολυ πιστους που δεν ειναι χριστιανοι ορθοδοξοι,χωρις φυσικα να κρινω κατι.πχ.ανετα θα μπορουσες να εισαι μια πιστη ευαγγελιστρια!ή ιεχοβου!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...