Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πώς νιώθουμε στο τρίτο τρίμηνο!!!


Recommended Posts

Μιας και σε μιαμιση εβδομάδα μπαίνω στο τρίτο τρίμηνο μανούλες που είστε ήδη εκεί πως είστε?Τι αισθάνεστε?Πως περνάτε την μέρα σας?


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι έγινε δεν είναι καμια στο τρίτο τρίμηνο?

Εμένα λοιπόν έχει ανέβει ψηλά και μετά τις 8 το βράδυ δε μπορώ να φάω ΤΙΠΟΤΑ!!!!Το πρωί έχω ξελιγωθεί στην πείνα...

  • Μου αρέσει 1

cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

τώρα εντόπισα το θεματάκι!

όπως βλέπεις στο τικερακι μου είμαι προ πολλού στο 3ο τρίμηνο,έχω μπει στον 9ο μήνα και περιμένω να δεχτώ το μωράκι μου. Έτσι ψηλά πρέπει να είναι. Τη προηγούμενη εβδομάδα σε μένα άρχισε να χαμηλώνει αλλά βρίσκεται ακόμα ψηλά. Θέλω να πιστεύω ότι όσο πλησιάζει η τελική εβδομάδα θα κατεβαίνει.

Από φαγητό έτρωγα από την αρχή κανονικά. Μόνο όταν έπινα γάλα κάπως αισθανόμουν περίεργα. Κάποιες νύχτες όντως πεινάω (όχι όμως κάθε νύχτα) και κάνω επιδρομή στο ψυγείο. Μην αφήνεις πάντως τόσες ώρες άδειο το στομάχι. Ακόμα κι ένα κρακεράκι καλό είναι να το τρως.

Από τη στιγμή που πήρα την άδεια του ΙΚΑ ξεκουράστηκα και άρχισα να τακτοποιώ τα πραγματάκια του μωρού. Πλέον όλα είναι έτοιμα. Ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα.

Με το καλό σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό το θαυματάκι σας.....

Εμένα είναι το δεύτερο και περιμένω την Σταχτοπούτα τώρα....

Στο γιοκαρίνι μου δεν είχα κανένα θέμα.....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Εμένα είναι πολύ χαμηλά η κοιλιά μου αλλά νιώθω ένα βάρος ψηλά,τις τελευταίες μέρες έχω ένα σφίξιμο,μια δύσπνοια,ίσως είναι που μεγάλωσε το μωρό κ με πιέζει?Ποιος ξέρει!!

Είμαι βαριά,λαχανιάζω εύκολα κ πονάει η μέση μου! Αλλά έχω γίνει πολύ δραστήρια (με έπιασε το "σύνδρομο της φωλιάς",καθαρίζω τρεις την ώρα!).Κοιμάμαι λίγο περισσότερο απο πριν. 'Εχω γίνει ακόμα πιο κυκλοθυμική κ αγχώδης.Και πεινάω,πεινάω πολύυυ!!

κι εγώ κορίτσι έχω σαν κι εσένα,αλλά είναι το πρώτο μου! Είμαι περίεργη να δω αν θα γεννήσουμε την ίδια μέρα!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό κοριτσάρα μου γλυκιά.......

Λοιπόν πλέον η μήτρα έχει μεγαλώσει και έχει ανέβει πολύ ψηλά...επίσης το θαυματάκι μας έχει μεγαλώσει και καθώς έχουν όλα τα όργανα μετακινηθεί προς τα πάνω είναι λογικό να νιώθουμε έτσι όπως περιγράφεις,,,

εμένα προ 15 μέρου η Σταχτοπούτα είχε τα πόδια στο στομάχι και δε μπορούσα να τρώω μετά τις 8...πλέον είμαστε οκ...

έχουμε φουσκώσει και σιγά σιγά βλέπω ως κουράζομαι πιο γρήγορα...βέβαια εγώ το βλέπω και με το να ¨κυνηγάω¨το γιοκαρίνι μου....

όσο για το σύνδρομο της φωλιάς δε ξέρω δεν απαντώ στον γιό μου δε με έπιασε αν το περίμενα ακόμα έγκυος σε αυτόν θα ήμουν.....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ΠΗΤ 12/6/12 εσύ το ίδιο?


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας μου κοβόταν κι εμένα η όρεξη,καλά θα ήταν..

Ψηλά η μήτρα ε? Λες γι'αυτό να πόνεσα προχθές που με ζούληξε η πεθερά μου?? (ήθελε να δει αν κουνηθεί το μωρό:shock::shock:)

Αφού θήλασες τόσο καιρό να με συμβουλέψεις και εμένα!Που θέλω και εγώ να θηλάσω!

Με το καλό και για σένα!Αχ δεν περνάνε οι μέρες ρε συ!!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ με το καλό να υποδεχτούμε τις μικρούλες μας....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!Περιμένω πώς και πώς!!Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο την λαχταρώ!!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω μιας και είναι το πρώτο αλλά να ξέρεις πως και εγώ πάλι την ίδια αγωνία και ανυπομονησία έχω και ας είναι το δεύτερο!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά ύπνο ελαφρύ σου εύχομαι όνειρα γλυκά....

αααα έχουμε καφέ ιουνίου να μας επισκεφτείς.....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...