Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Άσε με εμένα .. Εμένα ήταν από την πεμπτη εβδομάδα … ιδιαίτερη περίπτωση εγώ δεν συγκρίνεται καν … απλά στο ανέφερα γιατί δεν έβρισκα την γυναικολόγο μου … 

      Είμαι και μόνη μου δεν έχει γυρίσει ο άντρας μου από τη δουλειά. Έχω δυο εμβρυακια. Λέτε να έχουν πάθει τίποτα και τα δυο; Αχ τι ρωτάω τώρα κι εγω.. που να ξέρετε..τώρα δεν έχω ξανά δει εδώ και ένα τέταρτο κάτι 

Πώς νιώθουμε στο τρίτο τρίμηνο!!!


Recommended Posts

'Ελα ΣΤΕΓΙΑ τι κάνεις? Ολα καλά?

Εγώ ετοιμάζω το δωμάτιο της μικρής!Θέλω να βάλω ταπετσαρία!Εσυ?

Αλήθεια,ακόμα θηλάζεις όντως?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ έχω το δωμάτιο που θα βάλω την Σταχτοπούτα έτοιμο...

είναι κολλητά με το δικό μας και ενώνεται με μια συρόμενη πόρτα...εκεί κοιμάται ακόμα και ο γιος μας,αλλά αυτές τις μέρες θα ετοιμάσουμε το παιδικό για να μεταφερθεί.....

Στον τοίχο είχαμε πάρει και μείς αυτοκόλλητα με φάρμα και το είχαμε βάψει με ουρανό και βουνό-πεδιάδα....

έχουμε την κούνια 3 σε 1 από μαδερμπειμπυ(πολύ καλή αγορά..)την συρταριέρα και την πολυθρόνα του θηλασμού(είναι μικρούλη το δωμάτιο,μια σταλιά...)


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ και ναι θηλάζει ακόμα.....πρωί-βράδυ βέβαια αλλά αν γινόταν θα ήθελε και μέσα στην διάρκεια της μέρας....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά???Μα,γίνεται να θηλάζεις ενώ είσαι έγκυος???Κι αν ναι πώς τα κατάφερες??Δουλειές πώς έκανες? Μου λένε όλες οτι είναι πολύ δύσκολο.Εγώ πήρα κ πολλά κιλά κ θέλω να τα χάσω..Να με συμβουλέψεις,να θηλάσω κ εγώ καιρό!

Κι εμάς μικρούλι είναι το παιδικό,έχουμε μεγάλη ντουλάπα πέρα ως πέρα οπότε τρώει χώρο.'Ισα ίσα χωράει η κούνια και η συρταριέρα,αλλά την κούνια θα την έχω στο δικό μας για αρχή-είμαι πρωτομαμά κ φοβάμαι!

Νιώθω το μωρό ήδη πολύ χαμηλά,νιώθω σαν να με πιέζει στην ουροδόχο κύστη,άστα.Κάτι με χτυπάει εκεί κάτω,αναρωτιέμαι αν είναι τα ποδαράκι της,νόμιζα όμως οτι είχε πάρει θέση!Επίσης απο τον πόνο εκεί κάτω νιώθω να με πιάνει ακράτεια!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεσαι ειδικά στις πρωτομανούλες παίρνει θέση νωρίς νωρίς....και εμένα έχει πάρει θέση απλά στο πρώτο είναι πιο χαμηλά....

όσο για το θηλασμό με υπομονή και επιμονή όλα τα καταφέρνουμε....στην αρχή όντως από δουλειές τίποτα σιγά σιγά βάζεις πρόγραμμα (στον άντρα σου και σε βοηθάει,χαχαχαχαχα)

Έμεινα έγκυος ενώ θήλαζε οπότε δεν έκανα κάτι.....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και τα χτυπήματα κάτω κάτω που νιώθω ρε συ τι είναι?

Εγώ αγχώνομαι λίγο,εδώ που μένω κάνουν κι απο νωρίς τις επισκέψεις,πριν καν κλείσεις τις 40!Μακάρι πάντως,σου λέω θέλω πολύ να θηλάσω!:-P


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι χεράκι το κεφάλι.....

όσο για τις επισκέψεις καλύτερα να έρθουν στο μαιευτήριο παρά στο σπίτι........καλό είναι να το πετάς σε συζητήσεις....

από που είσαι?


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Στεγία τι κάνεις? Δεν σε πετυχαίνω ποτέ μέσα!

Ρε θέλω να σε ρωτήσω κάτι για το θηλασμό.

<Μου έχουν πει οτι κάθε φορά που είναι να θηλάσεις,πλένεις πρώτα το στήθος σου,κ όταν τελειώσεις βάζεις πάντα κρέμα!Και μετά πάλι πλύσιμο κλπ.Επίσης πολλές ματώνουν.Τι έχεις να πεις?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Στεγία τι κάνεις? Δεν σε πετυχαίνω ποτέ μέσα!

Ρε θέλω να σε ρωτήσω κάτι για το θηλασμό.

<Μου έχουν πει οτι κάθε φορά που είναι να θηλάσεις,πλένεις πρώτα το στήθος σου,κ όταν τελειώσεις βάζεις πάντα κρέμα!Και μετά πάλι πλύσιμο κλπ.Επίσης πολλές ματώνουν.Τι έχεις να πεις?

θηλαζω το γιο μου 17 μηνες και παμε για οσο θελει;) 1)το στηθος δεν το πλενεις με αφρολουτρο ΜΟΝΟ νερακι οταν κανεισ ντουζ , 2)αν ερεθηστει θα παρεις μια κρεμα λανολινις και μετα απο καθε θηλασμο θα βαζεις (αυτην την κρεμα μπορει να την φαει το μωρο) 3)αν ματοσει το στηθος πατας λιγο της θηλες να τρεξει γαλα και αφηνεις να στεγνοσει στον αερα(τοπλες:cool:)

Link to comment
Share on other sites

θηλαζω το γιο μου 17 μηνες και παμε για οσο θελει;) 1)το στηθος δεν το πλενεις με αφρολουτρο ΜΟΝΟ νερακι οταν κανεισ ντουζ , 2)αν ερεθηστει θα παρεις μια κρεμα λανολινις και μετα απο καθε θηλασμο θα βαζεις (αυτην την κρεμα μπορει να την φαει το μωρο) 3)αν ματοσει το στηθος πατας λιγο της θηλες να τρεξει γαλα και αφηνεις να στεγνοσει στον αερα(τοπλες:cool:)

Τέλεια!! 17 μήνες ουαου!! "λανολίνις" ε? απο φαρμακείο?γράψε την και στα αγγλικά πλιζ!!

Και απο την αρχή θήλασες κανονικά?Στο έδωσαν αμέσως να το θηλάσεις?Μέχρι την τρίτη μέρα καθόλου ξένο?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρααααααααααααααααααααααααααααααααααα

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

myfavouritelullaby θα συμφωνήσω με την από πάνω....

μόνο μενεράκι ακόμα και στο μπάνιο μόνο νερό και εγώ προσωπικά έβαζα γαλατάκι ΜΟΝΟ σε περίπτωση ερεθισμού τίποτα άλλο....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς ο Κύριος Στεγία!!!

Δηλαδή ρε συ,τον πρώτο καιρό,άμα μάτωναν οι θηλές σου και υπέφερες έβαζες μόνο γαλατάκι κι όλα οκ?Και όταν ερχόταν η ώρα να θηλάσεις το έβαζες κατευθείαν στο στήθος χωρίς πλύσιμο? Σε ρωτάω γιατί πχ αν βγω έξω με το μωρό δεν θα μπορώ να πλυθώ :shock: 'Εχω πρήξει όλες τις κοπέλες που θηλάζουν!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρώτα να σου πω πως ήμουν πολύ τυχερή μάνα και δεν με μάτωσε ΠΟΤΕ!!απλά από τις πολλές ώρες θηλασμού με ερέθιζε οπότε το γαλατάκι είναι το καλύτερο...αλλά και να ματωνα πιστεύω πως το γαλα είναι το καλύτερο!!!!

όταν είσαι έξω με λίγο νεράκι και βαμβακάκι έτοιμη!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά!!Σε ευχαριστώ!Μακάρι να τα καταφέρω!

Πώς νιώθεις γενικά?Κοντεύουμε!!Εγώ νομίζω πια οτι ο καιρός είναι πολύς,βαρέθηκα!Βάρυνα πολύ,έβαλα πολλά κιλά και δεν αντέχω να περιμένω άλλο!Ανυπομονώ να δω και την μπέμπα!!

Κι εσύ μπέμπα δεν είπαμε έχεις?Πώς νιώθεις που θα κάνεις κορίτσι??


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!! 17 μήνες ουαου!! "λανολίνις" ε? απο φαρμακείο?γράψε την και στα αγγλικά πλιζ!!

Και απο την αρχή θήλασες κανονικά?Στο έδωσαν αμέσως να το θηλάσεις?Μέχρι την τρίτη μέρα καθόλου ξένο?

lanolish medela το μωρο το θηλασα2 ωρες μετα τον τοκετο (καισαρικη) που θα γεννησεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...