Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Χελοου κοριτσια!καταρχην,καλως τις νεες αφιξεις!!!Με το καλο τα μωρακια σας!!!Δυστυχως σημερα αδιαθετησα(μετα απο 17 μερες καθυστερησης....):cry:Προφανως ,κατι προκαλεσε αυτην την τεραστια αλλαγη στον κυκλο μου ,που δεν ηταν εγκυμοσυνη...Σιγουρα ομως,θα κανω και 3ο μωρακι στο μελλον,γιατι ειναι κατι που το θελω πολυ,γιατι δεν υπαρχει τιποτα πιο σημαντικο κ ωραιο απο το μεγαλωμα ενος παιδιου!!Κοριτσια,ζηστε το οσο πιο δυνατα μπορειτε ,ειναι μια απο τις πιο ευτυχισμενες μερες στη ζωη μας!!!Αυτη η γλυκια ονειροποληση,ειναι θειο δωρο και οσες θα γεννησετε 1η φορα ,θα καταλαβετε τι σημαινει η λεξη Ευλογια!!!!

Ευχομαι κατα το Δεκεμβρη να γεμισει μωρακια το καφε σας!:D:D:D:D:D:D

Σας χαιρετω και θα σας διαβαζω!!!Καλο καλοκαιρι!


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χελοου κοριτσια!καταρχην,καλως τις νεες αφιξεις!!!Με το καλο τα μωρακια σας!!!Δυστυχως σημερα αδιαθετησα(μετα απο 17 μερες καθυστερησης....):cry:Προφανως ,κατι προκαλεσε αυτην την τεραστια αλλαγη στον κυκλο μου ,που δεν ηταν εγκυμοσυνη...Σιγουρα ομως,θα κανω και 3ο μωρακι στο μελλον,γιατι ειναι κατι που το θελω πολυ,γιατι δεν υπαρχει τιποτα πιο σημαντικο κ ωραιο απο το μεγαλωμα ενος παιδιου!!Κοριτσια,ζηστε το οσο πιο δυνατα μπορειτε ,ειναι μια απο τις πιο ευτυχισμενες μερες στη ζωη μας!!!Αυτη η γλυκια ονειροποληση,ειναι θειο δωρο και οσες θα γεννησετε 1η φορα ,θα καταλαβετε τι σημαινει η λεξη Ευλογια!!!!

Ευχομαι κατα το Δεκεμβρη να γεμισει μωρακια το καφε σας!:D:D:D:D:D:D

Σας χαιρετω και θα σας διαβαζω!!!Καλο καλοκαιρι!

Δεν πειραζει..αντε με το καλο τον αλλο μηνα τοτε σου ευχομαι:D!!!! Δεν ειχες κανει τεστ εγκυμοσυνης?


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μολις σημερα εμαθα την εγκυμοσυνη κ πεταω στα συννεφα, μετα απο προσπαθεια 2,5 χρονων ηρθε και για μας το θαυματακι.ειναι το 1ο μας σπορακι

κανονικα εχω πητ 7-01 αλλα λογο καισαρικης θα ερθει νωριτερα πρωτα ο θεος κατα τελη δεκεμβρη

ειμαι πολυ χαρουμενη που θα μοιραζομαστε αποριες, αγωνιες και συναισθηματα

ραντεβου στο γιατρο εχω 21 μαιου, βοηθεια μου , πως θα περασουν οι μερες

συγχωρεστε με για τα πολλα τικερακια, αλλα ειμαι τελειως τρελλαμμενη


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μολις σημερα εμαθα την εγκυμοσυνη κ πεταω στα συννεφα, μετα απο προσπαθεια 2,5 χρονων ηρθε και για μας το θαυματακι.ειναι το 1ο μας σπορακι

κανονικα εχω πητ 7-01 αλλα λογο καισαρικης θα ερθει νωριτερα πρωτα ο θεος κατα τελη δεκεμβρη

ειμαι πολυ χαρουμενη που θα μοιραζομαστε αποριες, αγωνιες και συναισθηματα

ραντεβου στο γιατρο εχω 21 μαιου, βοηθεια μου , πως θα περασουν οι μερες

συγχωρεστε με για τα πολλα τικερακια, αλλα ειμαι τελειως τρελλαμμενη

Τι ωραια!!!! Με το καλο!!!:D:D:D


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σ ευχαριστω πολυ grace3, και εσυ με το καλο να υποδεχτεις το 3ο σου μωρακι

απο τα τικερακια μας βλεπω πολυ κοντα ειμαστε, αντε με το καλο σε ολες μας τελειομηνες εγκυμοσυνες και γερα μωρακια :P

να αναφερω και τα δικα μου συμπτωματα μιας κ διαβασα τα δικα σας

εγω εχω διαταραχες υπνου η θα κοιμαμαι μονο 5-6 ωρες η δεν θα ξυπναω, φουσκωμα στην κοιλια σαν να περιμενω περιοδο, καποιες ζαλαδες, κ στηθος πρησμενο ειδικα στο πλαι αυτα...


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ grace3, και εσυ με το καλο να υποδεχτεις το 3ο σου μωρακι

απο τα τικερακια μας βλεπω πολυ κοντα ειμαστε, αντε με το καλο σε ολες μας τελειομηνες εγκυμοσυνες και γερα μωρακια :P

να αναφερω και τα δικα μου συμπτωματα μιας κ διαβασα τα δικα σας

εγω εχω διαταραχες υπνου η θα κοιμαμαι μονο 5-6 ωρες η δεν θα ξυπναω, φουσκωμα στην κοιλια σαν να περιμενω περιοδο, καποιες ζαλαδες, κ στηθος πρησμενο ειδικα στο πλαι αυτα...

Τα νεα σου ειναι φανταστικα!!!Και εγω εμεινα εγκυος μετα απο 2,5 χρονια προσπαθειας και εχω τρελαθει απο την χαρα μου!!!Καταλαβαινω λοιπον πως νιώθεις!!!Σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!! Το στηθος το ειχα και εγω απο πολυ αρχη και τωρα παρολο που συνεχιζει να ειναι αρκετα πιο μεγαλο, τουλαχιστων δεν ποναει. Η κοιλια μου απο την 5η εβδομαδα πρηστικε κανονικοτατα!!!Δεν μου κανει κανενα παντελονι μου!!!Επειδη ειμαι κανονικη προς το αδυνατο ειναι πολυ φυσιολογικο να κανεις κοιλια αμεσως!Ειναι κατακρατηση κυριως, το μωρακι αργει ακομη να κανει την εμφανιση του!!

Σου ευχομαι να διατηρησεις την χαρα και την αισιοδοξια σου γιατι ετσι ειναι η καλλητερη προσεγγιση!!!Εγω δυστυχως αφηνω το αγχος μου (παραλογο κατα πασα πιθανοτητα) να επισκιαζει την χαρα μου μερικες φορες!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χελοου κοριτσια!καταρχην,καλως τις νεες αφιξεις!!!Με το καλο τα μωρακια σας!!!Δυστυχως σημερα αδιαθετησα(μετα απο 17 μερες καθυστερησης....):cry:Προφανως ,κατι προκαλεσε αυτην την τεραστια αλλαγη στον κυκλο μου ,που δεν ηταν εγκυμοσυνη...Σιγουρα ομως,θα κανω και 3ο μωρακι στο μελλον,γιατι ειναι κατι που το θελω πολυ,γιατι δεν υπαρχει τιποτα πιο σημαντικο κ ωραιο απο το μεγαλωμα ενος παιδιου!!Κοριτσια,ζηστε το οσο πιο δυνατα μπορειτε ,ειναι μια απο τις πιο ευτυχισμενες μερες στη ζωη μας!!!Αυτη η γλυκια ονειροποληση,ειναι θειο δωρο και οσες θα γεννησετε 1η φορα ,θα καταλαβετε τι σημαινει η λεξη Ευλογια!!!!

Ευχομαι κατα το Δεκεμβρη να γεμισει μωρακια το καφε σας!:D:D:D:D:D:D

Σας χαιρετω και θα σας διαβαζω!!!Καλο καλοκαιρι!

Δεν πειράζει, ευχαριστήσου τα δυο παιδακια σου, ευχαριστήσου λιγο καιρο μονη και βουρ για το τριτο μωράκι.

(Το δεν πειράζει δεν το λεω υποτιμιτικα, αλλα παρηγορητικα, καταλαβαινω πως σε πειραξε αλλα σιγουρα θα γινει και αυτο που θες!!)

Να εισαι καλα!!!:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

pepitsa σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια , ευχομαι ολα τα κοριτσια να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες και γερα μωρακια

φανταζομαι και εσυ πετας στα συννεφα σαν και εμενα μετα απο τοσο καιρο :rolleyes:

οσο για το αγχος εχω κατι τρελλες σκεψεις ωρες ωρες, οπως λες να ειναι εξωμητριο, θα ακουσουμε καρδουλα και αλλα τετοια αλλα προσπαθω να τις διωχνω λεγοντας στον εαυτο μου πως ολα θα πανε καλα!αυτο το σπορακι ηρθε και θα μεινει, αυτο να λες και εσυ pepitsa μου και θα δεις θα φευγει αμεσως το αγχος σου

βασικα εγω αγχωνομαι και αρκετα γιατι αργει ακομα το ραντεβου με το γιατρο, με πεταξε στα βαθια ο ατιμος απο τοσο νωρις


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

pepitsa σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια , ευχομαι ολα τα κοριτσια να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες και γερα μωρακια

φανταζομαι και εσυ πετας στα συννεφα σαν και εμενα μετα απο τοσο καιρο :rolleyes:

οσο για το αγχος εχω κατι τρελλες σκεψεις ωρες ωρες, οπως λες να ειναι εξωμητριο, θα ακουσουμε καρδουλα και αλλα τετοια αλλα προσπαθω να τις διωχνω λεγοντας στον εαυτο μου πως ολα θα πανε καλα!αυτο το σπορακι ηρθε και θα μεινει, αυτο να λες και εσυ pepitsa μου και θα δεις θα φευγει αμεσως το αγχος σου

βασικα εγω αγχωνομαι και αρκετα γιατι αργει ακομα το ραντεβου με το γιατρο, με πεταξε στα βαθια ο ατιμος απο τοσο νωρις

Κοριτσαρα μην σκας. Ποτε ειναι ο υπερηχος σου? Εγω εκανα σημερα (κολπικο υπερηχο) κι ειδατο φασολακι μου κι ακουσα και την καρδουλα του!!!!! Ημερομηνια 29 Δεκεμβρη!!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τελεια τα νεα σου grace3 μου, με το καλο να ερθει το φασολακι σου στον κοσμο

αντε και στα δικα μας τωρα, να ακουσουμε και οι υπολοιπες καρδουλα

ακουσες καρδουλα τοσο νωρις ε?τι καλα!σου εφυγε το αγχος, κατα μια εννοια

εγω εχω ραντεβου 21μαιου 7βδομαδων θα ειμαι πρωτα ο θεος, για να ακουσουμε σιγουρα ειπε ο γιατρος μου, μακαρι να ακουσω καρδουλα και ολα να κυλησουν ηρεμα και ομαλα

τελευταια περιοδο ποτε ειχατε βρε κοριτσια?


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

τελεια τα νεα σου grace3 μου, με το καλο να ερθει το φασολακι σου στον κοσμο

αντε και στα δικα μας τωρα, να ακουσουμε και οι υπολοιπες καρδουλα

ακουσες καρδουλα τοσο νωρις ε?τι καλα!σου εφυγε το αγχος, κατα μια εννοια

εγω εχω ραντεβου 21μαιου 7βδομαδων θα ειμαι πρωτα ο θεος, για να ακουσουμε σιγουρα ειπε ο γιατρος μου, μακαρι να ακουσω καρδουλα και ολα να κυλησουν ηρεμα και ομαλα

τελευταια περιοδο ποτε ειχατε βρε κοριτσια?

Σ ευχαριστω:D!! Αντε και στα δικα σας..!!! Εγω ειχα τελευταια περιοδο 27 /3 αλλα εχω μικρο κυκλο 26 ημερων οποτε ειμαι λιγο παραπανω απ οτι βγαζουν οι υπολογιστες εγκυμοσυνης. Ειμαι στην 6η εβδομαδα. Εσενα γιατι σε καθυστερει τοσο πολυ αφου απ την αλλη βδομαδα θα φαινεται, εκτος αν ο γιατρος σου δεν κανει κολπικους υπερηχους και περιμενει να κλεισεις την εβδομη για να το δει κανονικα απ την κοιλια.


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω καρδουλα ακουσα οταν πηγα 6 εβδομαδων και 3 ημερων! Παντως ο γιατρος μου, μου ειπε απο το να καθομαι και να ανησυχω μεχρι το επομενο ραντεβου, αν με πιανει μεγαλο αγχος, να πηγαινω και ενδιαμεσα...Τον ενδιαφερει η ψυχολογικη μου κατάσταση. Επομένως αν εισαι οκ με την αναμονη, τελεια, θα εισαι και πολυ ψυχραιμη μανουλα...Αλλα αν δεν αντεχεις τοτε μιλα με τον γιατρο σου και βαλτε και ενα ραντεβου ενδιαμεσα!!Φανταζομαι μολις αρχισουμε και ακουμε τα μωρακια μας θα περασουν πολλες τετοιες ανασφαλεις!!:P

Καλημέρα σε όλες!!:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια, τι κανετε, πως ειστε?

εγω τελευταια περιοδο ειχα 2-04 και κυκλο 27-28ημερων

ο γιατρος μου ειπε οτι θα κανουμε κολπικο υπερηχο στις 21 που θα παω και συμφωνα με τα τικερακια μου θα ειμαι 7βδομαδων, και λογικα αν ειναι ολα οκ θα πρεπει να την ακουσουμε την καρδουλα!τι να πω θα δουμε στην πορεια, το μονο που ευχομαι και παρακαλω ειναι να την ακουσω και εγω οπως και εσεις :D

pepitsa μου για την ωρα την αντεχω την αναμονη γιατι εχω και κατι δουλειες οποτε δεν το πολυσκεφτομαι, αλλα αν μετα το 1ο ραντεβου δω οτι δεν πολυαντεχω εννοειται θα του πω να κανουμε συχνοτερες επισκεψεις!και συμφωνω απολυτα με οτι ανεφερες για την ψυχολογικη μας κατασταση


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια, τι κανετε, πως ειστε?

εγω τελευταια περιοδο ειχα 2-04 και κυκλο 27-28ημερων

ο γιατρος μου ειπε οτι θα κανουμε κολπικο υπερηχο στις 21 που θα παω και συμφωνα με τα τικερακια μου θα ειμαι 7βδομαδων, και λογικα αν ειναι ολα οκ θα πρεπει να την ακουσουμε την καρδουλα!τι να πω θα δουμε στην πορεια, το μονο που ευχομαι και παρακαλω ειναι να την ακουσω και εγω οπως και εσεις :D

pepitsa μου για την ωρα την αντεχω την αναμονη γιατι εχω και κατι δουλειες οποτε δεν το πολυσκεφτομαι, αλλα αν μετα το 1ο ραντεβου δω οτι δεν πολυαντεχω εννοειται θα του πω να κανουμε συχνοτερες επισκεψεις!και συμφωνω απολυτα με οτι ανεφερες για την ψυχολογικη μας κατασταση

Θα την ακουσεις και θα τρελαθεις απο την χαρά σου!!!!!Ειναι ο πιο γλυκος ηχος που εχω ακουσει!!!Φανταζομαι ακομη καλυτερος ειναι ο ηχος του μωρου σου.....Ενημέρωσε μας!!:-P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...