Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Ντρεπομαι που το λες αλλα ΦΟΒΑΜΕ !!!!


Recommended Posts

Καλησπερα απο εμενα.

Σε καποιους μηνες θα γινουμε γονεις με τον ανδρα μου κι δεν ξερω γιατι αλλα με εχει πιασει ενας φοβος να το πω ενας πανικος δεν ξερω ακριβως τι ειναι αυτο αλλα σκεφτομαι πολυ εντονα πριν τον τοκετο την ωρα του τοκετου κι μετα τον τοκετο κι πανω απ'ολα αν θα ειμαι καλος γονιος.

Δεν ξερω με εχουν αγχωσει πολυ αυτα κι δεν ξερω.

Ειλικρινα φοβαμε κι δεν ξερω ποιον να ρωτησω με ποιον να μιλησω.

Ελπιζω οι κοπελες που τα εχουν περασει κι που εχουν γινει μανουλες μπορουν να μου πουν κατι για αυτο:confused::confused::confused::confused::confused:


RVysp3.png

eimai mia xazomama !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

uF2hp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Αννουλα....Εγω εχω λιγες μερες που εμαθα οτι ειμαι εγκυος και νιωθω ακριβως τα ιδια με εσενα....

Καμμια βετερανα μανα να μας ηρεμησει ρε παιδια????

Υπαρχει κανενα χαπακι να παρουμε να το σταματησουμε αυτο??Κανενα Ηρεμολ???Κανενα Ξεαγχολ???Κανενα Αντιτοτεκοστρες???:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ορμονες!!!!!!! Δεν ειναι τιποτα θα περασει.....σε λιγους μηνες, γιατι την στιγμη που γεννας κατα ενα μαγικο τροπο ξερεις ακριβως τι να κανεις πως να το κανεις και γιατι..... Και το λεω εγω που ακομα δεν εχω φυγει απο "το βρακι της μανας μου" 25 χρονων γαϊδαρα!

Ακομα θυμαμαι την ωρα που εσπρωχνα και ενιωθα το κεφαλι της στα ποδια μου να αναρωτιεμαι τι ειναι αυτο που θα αντικρισω? Πως θα ειναι η ζωη μου απο δω και περα πως θα τα καταφερω....Κι ομως καθε μερα ειναι ευτυχια, ακομα και οταν κλαιει αμα καθησω λιγα δευτερολεπτα και την κοιταξω χωρις να κανω κατι θα καταλαβω γιατι κλαιει, και εγω ο πιο αγχωδης ανθρωπος δειχνω απιστευτη ψυχραιμια σε ολα!

Γι αυτο λοιπον μην σκατε???? Μια περιοδος ειναι θα περασει και τη στιγμη που θα τα παρετε αγκαλια θα ξερετε τι πρεπει να κανετε......θελει πολυ μεγαλη υπομονη και ψυχραινια μην ακουτε γιαγιαδες παππουδες θειους και γενικα το σοι! Εσεις θα ξερετε καλυτερα! απο ενστηκτο κα μονο!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας. Το αφύσικο θα ήταν να μην να νιώθετε όλα αυτα. Εγώ λοιπόν πέρασα όλη την εγκυμοσύνη μόνη μου γιατί ο άντρας μου εργάζεται στο εξωτερικό. Δούλευα και γυρνούσα σε ένα άδειο σπίτι και έπρεπε να α κάνω όλα μόνη μου χωρίς βοήθεια. Έκλεγα από την κούραση. Τον άντρα μου τον έβλεπα λίγες μέρες τον μήνα. Τι να μου πρωτοκάνει και εκείνος. Τώρα που γέννησα θα ξαναφύγει πάλι. Θα έχω μονη μου τ μωράκι. Και πάλι δύσκολ θα έιναι. Μόλις τον πρωτοπήρα αγκαλια, ξέχασα όλες τις δυσκολίες που πέρασα, μέσα σε λίγα λεπτα.....

Μην σκάτε με αυτά γιατί υπάρχουν και χειρότερα. Χαρείτε κάθε μέρα τις εγκυμοσύνης σας γιατι δεν θα ξαναυπαρξει, και αφήστε να σας απασχολήσει ο τοκετός μόλις θα φτάσετε στο μαιευτήριο. Τώρα για το άν θα είμαστε καλοί γονεις, έχει φροντήσει η φύση. Κατά ένα περιεργο τρόπο μετά τη γέννα θα ξέρετε πόλλά πράγματα.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας. Το αφύσικο θα ήταν να μην να νιώθετε όλα αυτα. Εγώ λοιπόν πέρασα όλη την εγκυμοσύνη μόνη μου γιατί ο άντρας μου εργάζεται στο εξωτερικό. Δούλευα και γυρνούσα σε ένα άδειο σπίτι και έπρεπε να α κάνω όλα μόνη μου χωρίς βοήθεια. Έκλεγα από την κούραση. Τον άντρα μου τον έβλεπα λίγες μέρες τον μήνα. Τι να μου πρωτοκάνει και εκείνος. Τώρα που γέννησα θα ξαναφύγει πάλι. Θα έχω μονη μου τ μωράκι. Και πάλι δύσκολ θα έιναι. Μόλις τον πρωτοπήρα αγκαλια, ξέχασα όλες τις δυσκολίες που πέρασα, μέσα σε λίγα λεπτα.....

Μην σκάτε με αυτά γιατί υπάρχουν και χειρότερα. Χαρείτε κάθε μέρα τις εγκυμοσύνης σας γιατι δεν θα ξαναυπαρξει, και αφήστε να σας απασχολήσει ο τοκετός μόλις θα φτάσετε στο μαιευτήριο. Τώρα για το άν θα είμαστε καλοί γονεις, έχει φροντήσει η φύση. Κατά ένα περιεργο τρόπο μετά τη γέννα θα ξέρετε πόλλά πράγματα.....

Καλησπερα κοριτσια ευχαριστς για τις απαντησεισ σας πρωτα απ'ολα.

Εμενα ο ανδρας μου ειναι μακρια στο εξωτερικο κι τον βλεπω καθε τριμηνο ακομα κι την εγκυμοσυνη την εμαθε οταν ηταν εξωτερικο,να ναι καλα οι γονεις μου που μας βοηθανε (γτ οι δικοι του μην σηκωθουν κι κουραστουν) κι φεωρω οτι ειμαι μονη μου κι ας ειναι εδω οι γονεις μου κι οσο μιλαμε καταφερνουμε να μαλωσουμε κι ετρσι νοιωθω ποιο μονη μου.

Αλλα ποιο πολυ απ'ολα φοβαμε την εγκυμοσυνη γιατι απ'οσο μου εχει πει η γιατρος μου εχω μια δυσκολη εγκυμοσυνη:(


RVysp3.png

eimai mia xazomama !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

uF2hp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντως αννα μου εμεις εδω ειμαστε.....Οποτε δε νιωθεις καλα οτιδηποτε και αν σε φοβιζει ή σε στεναχωρει το λες σε μας.....Δεν εισαι μονη σου....εχεις το παιδι σου! Και εμας φυσικα! Να προσεχεις αυτα που σου λεει η γιατρος σου και να ξεσπας εδω σε μας για να ξεθυμενεις!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου αυτά που νιώθετε είναι απολύτως φυσιολογικά και αναμενόμενα!!!Οποιαδήποτε αλλαγή στην ζωή μας λίγο ή πολύ μας τρομάζει πόσο μάλλον ένα παιδί που είναι Η αλλαγή!!!Παρόλα αυτά όπως είπαν και οι άλλες μανούλες πιο πάνω η φύση τα έχει προνοήσει όλα και έτσι όταν με το καλό γεννήσετε ως δια μαγείας θα ξέρετε πολλά πράγματα αλλά και θα μάθετε άλλα τόσα στην πορεία καθώς κάθε παιδάκι είναι τόσο μα τόσο διαφορετικό...Ούτε βέβαια θα πάψετε ποτέ να αγωνιάτε και να φοβάστε για τα παιδιά σας..Αυτό πιστεύω είναι σύμφυτο της μητρικής φύσης αλλά η αγωνία και ο φόβος δεν είναι τίποτα μπροστά σ'αυτό το γλυκό πλασματάκι που έρχεται στην ζωή σας και την κάνει τόσο όμορφη,μαγική,ονειρεμένη όσο ποτέ δεν φανταζόσασταν μέχρι τώρα!!!Γι'αυτό χαλαρώστε και αφήστε την φύση να κάνει την δουλειά της..Απολαύστε την εγκυμοσύνη σας, τις αλλαγές στο σώμα σας, τον πρώτο χτύπο της καρδούλας του, την πρώτη κίνηση του μέσα σας και όλα τα άλλα θα πάψουν να έχουν σημασία...Ακόμα και αν έχετε δύσκολη εγκυμοσύνη το πλασματάκι σας θα σας αποζημιώσει με τον καλύτερο τρόπο...

Κι εγώ νέα μανούλα είμαι κι εμένα ο άντρας μου κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου έφυγε από Αθήνα με μετάθεση και τον έβλεπα σαββατοκύριακα μόνο..Ήταν πολύ δύσκολο για μένα να μαι μόνη μου όμως όλα πήγαν τέλεια και τώρα χαίρομαι την κορούλα μου και έχω ξεχάσει όλα τα άλλα...

Ότι άλλο θέλετε να μοιραστείτε μαζί μας κορίτσια μην διστάσετε...Θα προσπαθήσουμε όσο περνάει από το χέρι μας να σας βοηθήσουμε...


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα σας πρηζω!!!Σας το λεω!!!!:tongue:

Βρε κοριτσακια σας ευχαριστω πολυ για την εμψυχωση!!!Αχ αυτες οι ορμονες αχ!!!

Να μας πρήζεις, να μας πρήζεις όπως πρήζαμε κι εμείς τις άλλες μανούλες πριν γίνουμε κι εμείς....Σε λίγο καιρό θα σαι και συ στη θέση μας και θα δίνεις συμβουλές στις μέλλουσες μανούλες...:):) Προς το παρόν κοίταξε να χαρείς αυτήν την όμορφη και πρωτόγνωρη περίοδο της ζωής σου και να μην αγχώνεσαι για τίποτα γιατί αγχώνεται και το μωράκι σου....Πάντως μου θυμίζεις τον εαυτό μου πριν λίγους μήνες...;)


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Αννα και εγω θα συμφωνησω με τις αλλες μανουλες όλεσ τα περναμε αλλεσ τα παραδεχονται άλλες οχι και εγο παρ ολο που ο αντρας μου ειναι διπλα μου και με στηριζει περνουσα φασεις στη εγκυμοσυνη δύσκολες μεσα ατα νευρα και την ανασφαλεια.Μέχρι να μου φέρπυν το παιδι ενιωθα φοβο οτι ισως δςν τα καταφερω μολισ ομως μου την φερανε ηξερα πολυ καλα τι επρεπε να κανω και πως η φύση βοηθαει παρα πολυ.Μην ντρεπεσαι ειναι λογικο να φοβασαι και δεν ειναι κακο.Μην ανησυχεις χωρις αγχος θα πανε ολα καλα να εχεισ μια τελιομηνη εγκυμοσυνη!


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ φυσιολογικό να νοιώθετε έτσι, ανοίγει μια καινούρια σελίδα στη ζωή σας και νοιώθετε να βαδίζετε προς το άγνωστο......!! Έτσι αισθανόμουν κι εγώ...!

Θα σας περάσει με το που θα αντικρύσετε τα μωράκια σας....!!

Με το καλό..!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Κουκλιτσες καλημερα,λοιπον Αννα και Λουκουμακι μου οι αποριες τα αγχη και ολα τα συναφη ειναι δικαιολογημενα να υπαρχουν.Μην ξεχνατε την περιοδο της εγκυμοσυνης οι ορμονες σας κανουν παρτυ και ειναι οι κυριαρχοι του παιχνιδιου.Δεν υπαρχε ομως λογως ανησυχιας,πιστεψτε με.Διανυειτε μια υπεροχη περιοδο της ζωης σας,ακομα κι αν υπαχουν δυσκολιες.Το μονο που πρεπει να σκεφτεστε σε καθε αναγουλα,ναυτια,ζαλη και τα σχετικα,ειναι οτι δεν σας ταλαιπωρει καμια ιωση,αλλα ενα μικρο μπουμπουκακι που δημιουργηθηκε απο σας και τον καλο σας με πολυ αγαπη.Οταν το νιωσετε να κινειτε μεσα σας για πρωτη φορα θα ειναι μαγεια!Τωρα οσον αφορα την ωρα του τοκετου,ξεχαστε την και φροντιστε να απολαυσετε αυτους τους 9 παραδεισενιους μηνες της ζωης σας.Γιατι κοριτσια αν δεν το εχετε καταλαβει αυτη τη στιγμη ζειτε την απολυτη ευτυχια.Αυτα προς το παρον θα ειμαι εδω για οτι χρειαστειτε,πολλα φιλια στις φουσκωμενες κοιλιτσες σας.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησποερα κι ευχαριστω πολυ κοριτσια για αυτα που λετε.

Η εγκυμοσυνη μου θεωρειτε δυσκολη , εχω προβλημα με την πιεση εχω συσπασεις (ναι απο τωρα) κι αν το σκεφτω μονο αυτο αγχονομαι κι φοβαμε μην ερθει το μωρο μας νωριτερα απο οτι το περιμενουμε.Απο την στιγμη που υπαρχει μεγαλος κινδυνος να μην ζησει το μπεμπε τωρα που δεν ειμαι ουτε 5 μηνων


RVysp3.png

eimai mia xazomama !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

uF2hp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησποερα κι ευχαριστω πολυ κοριτσια για αυτα που λετε.

Η εγκυμοσυνη μου θεωρειτε δυσκολη , εχω προβλημα με την πιεση εχω συσπασεις (ναι απο τωρα) κι αν το σκεφτω μονο αυτο αγχονομαι κι φοβαμε μην ερθει το μωρο μας νωριτερα απο οτι το περιμενουμε.Απο την στιγμη που υπαρχει μεγαλος κινδυνος να μην ζησει το μπεμπε τωρα που δεν ειμαι ουτε 5 μηνων

Α!!Αννούλα μου δεν θέλω να ακούω τέτοια!!!Όχι απαισιοδοξία καλή μου αλλά θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!!Ούτε η πρώτη είσαι ούτε η τελευταία που έχει μια δύσκολη εγκυμοσύνη αλλά άμα προσέχεις και ακούς τις συμβουλές του γιατρού σε 4 μήνες θα κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου και θα διαβάζεις αυτά που γράφουμε τώρα και θα χαμογελάς...Εξάλλου αν στεναχωριέσαι και αγχώνεσαι δεν κάνεις καλό στο μωράκι σου ενώ αν είσαι ήρεμη αυτό θα ναι το καλύτερο και για σένα και γι'αυτό!!!Εντάξει κοριτσάκι μου???Εμείς από εδώ θα σου στέλνουμε συνεχώς κύματα θετικής σκέψης και ενέργειας για να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να αποκτήσεις ένα υγιέστατο μπεμπέ...:):)Όποτε σε απασχολεί κάτι να μπαίνεις εδώ και να το συζητάμε και δεν θα το καταλάβεις για το πότε θα περάσουν οι μήνες...


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...