Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

κορίτσια εμενα το σκατούλι κοιμάται μετα τις 11!!!!!

και μονο αν πάει καποιος μαζι της!!!Τις περισσότερες φορες απ την κουραση μας παίρνει ο υπνος στο παιδικό...και κατα τις 1-2 το βραδυ που θα ξυπνησει όποιος πάει...ξυπνάει και τον άλλον!!!!:shock:....αν δεν το πάρει σερί μεχρι το πρωι....οπότε καταλαβαίνω.....είναι δύσκολο ...αλλα το μονο σίγουρο....:|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η ζωή με τα 2 ειναι λιγο διαφορετική απο τη ζωή με το ενα!!!κοριτσια εχετε βοηθεια στο σπιτι??ειδικα στην αρχη χρειάζεται!!ουτε εγω εχω αλλά για πρωτο μηνα εχω τον ανδρα μου με αδεια να με βοηθα!!!αλλα αξιζει τον κοπο η κουραση και το εξτρα ξενυχτι!!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το πελαγωμα με τα δυο σκέφτομαι και λέω αστο ακόμα το δεύτερο.αλλα μπήκα και στα 36,ποτέ θα το κάνω το δεύτερο;με πιέζει και ο χρόνος βλέπεται.ουτε εγω έχω βοήθεια,ελάχιστη απτή μαμα μου τα απογεύματα,αλλα για 2-3 ώρες.ειναι μεγάλη και δεν θέλω να την κουραζω.η μικρή θέλει και τρέξιμο πλέον.τοχω δεδομένο οτι θα παει παιδικό απο Σεπτέμβρη.ευτυχως που τις νύχτες κοιμάται σερί και πραγματικά ξεκουραζομαι.

Επιτέλους σήμερα είδα θετικο τεστ ωορ.ξαναεκανα και μετά απο 8 ώρες και πάλι το ίδιο θετικό.δεν ειναι εντονότερο απο γραμμή του τεστ.λογικα αύριο θα κάνω ωορηξια,αν και αποφασίσαμε να μην ξεκινήσουμε προσπάθειες απο αυτόν τον μήνα.

Καληνύχτα μας!!!


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες!! Rica και afrodite καλώς ήρθατε και σύντομα με μια τεράστια κοιλιά!!!!

Ούτε εμένα με βοήθησαν τα τεστ ωορρηξίας πολύ. Υπήρχε φορά που δεν έδειξε ποτέ θετικό και συνέλαβα μια χαρά!

Και εγώ βοήθεια ελάχιστη έως καθόλου, δυστυχώς!


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες του cafe..Ηθελα να δω αν υπαρχει αλλη κοπελα που να αντιμετωπισε δυσκολιες στην δευτερη εγκυμοσυνη..

Εχω εναν γιο 3 και 9 μηνων και προσπαθουμε για δευτερο αλλα τζιφοε..Ειχα πριν 9 μηνες 2 αποβολες...Το τελευταιο τριμηνο ξαναβαλαμε μπρος αλλα ακομα περιμενουμε το θαυματακι μας!!!

Εχει βιωσει καμμια αλλη κατι παρομοιο;

Είναι κανεις εδώ να το ξανάνοιξουμε το θέμα;;;;;;:|

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες του cafe..Ηθελα να δω αν υπαρχει αλλη κοπελα που να αντιμετωπισε δυσκολιες στην δευτερη εγκυμοσυνη.. Εχω εναν γιο 3 και 9 μηνων και προσπαθουμε για δευτερο αλλα τζιφοε..Ειχα πριν 9 μηνες 2 αποβολες...Το τελευταιο τριμηνο ξαναβαλαμε μπρος αλλα ακομα περιμενουμε το θαυματακι μας!!! Εχει βιωσει καμμια αλλη κατι παρομοιο;
Είναι κανεις εδώ να το ξανάνοιξουμε το θέμα;;;;;;:|
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδώ είμαστε όλες:) Και συζητάμε τον πόνο μας..!

Συγνώμη ρε oneiraki... Σήμερα μόλις έκανα έγγραφη και ακόμα ανακαλύπτω το forum. Ξέρεις, καταχαρηκα που σας βρήκα, με το θέμα 2ο παιδάκι... Ξέρεις, το πόσο ποθυτο είναι ένα παιδάκι, δεν έχει να κάνει αν θα είναι το 1ο η το 2ο... Αυτό το λέω γιατί πολλές και όχι αδίκως, μου λένε: βρε αφού έχεις ένα τι το θες το άλλο...η' αφού έχεις μείνει μια φορα θα ξαναμεινεις κτλ...

Όλα αυτά τα ακούω πια βερεσε. Προσπαθώ για 2ο εδώ και ένα χρόνο...και τίποτα. Σήμερα αδιαθετησα ενώ είχα ελπίδες και απ το πρωί ειμαι με μαύρες πλερεζες και ολίγον κλαματακια:|

Αυτά... Εσυ;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ..αυτό το μήνα δοκίμασα πρώτη φορά τεστ ωορρηξίας αλλά η αλήθεια είναι πως α) δεν είχα καταλάβει καν πως λειτουργεί και β) τι να το κάνεις?Μετά βίας βρήκα χρόνο για σεξ! Η αλήθεια είναι πως όταν έχεις ήδη ένα παιδάκι νομίζω πως είναι κάαααπως καλύτερα τα πράγματα από το να μην έχεις κανένα. Τουλάχιστον έχεις μία παρηγοριά..αλλά φυσικαα αυτό δεν είναι δικαιολογία να μην θέλεις άλλο προφανώς..

Μην στενχωριέσαι,πιστεύω πως όλα γίνονται για ένα σκοπό. Ίσως να μην ήρθε απλώς η ώρα του ακόμη..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα home test πήρες τι δεν κατάλαβες να σου εξηγήσω;; Εγώ να σας πω την αμαρτία μου, έχω έναν γιο 3 1/2 ετών που ποτε ούτε σαν μωρό ούτε μεγαλύτερος δεν μου έχει δημιουργήσει ποτε πρόβλημα. Ούτε στον ύπνο, ούτε σχολείο, ούτε σε συμπεριφορά... Και αυτό έχει ως συνέπεια να μην νιώθω ούτε κουρασμένη και να θέλω τόσο πολυ και 2ο μη σου πω και 3ο... Αλλα......;;;

Link to comment
Share on other sites

Τα home test πήρες τι δεν κατάλαβες να σου εξηγήσω;; Εγώ να σας πω την αμαρτία μου, έχω έναν γιο 3 1/2 ετών που ποτε ούτε σαν μωρό ούτε μεγαλύτερος δεν μου έχει δημιουργήσει ποτε πρόβλημα. Ούτε στον ύπνο, ούτε σχολείο, ούτε σε συμπεριφορά... Και αυτό έχει ως συνέπεια να μην νιώθω ούτε κουρασμένη και να θέλω τόσο πολυ και 2ο μη σου πω και 3ο... Αλλα......;;;

Υπομονή θα γίνει!!!!

Μας κακοφαινεται στο δεύτερο να μην γίνει όσο σύντομα έγινε στο πρώτο,ενώ όσες παιδευτηκαν για το πρώτο ξεκινούν προσπάθειες αμέσως για το επόμενο.αν έχεις αποκλείσει οποιοδήποτε γυναικόλογικο πρόβλημα τότε υπομονή και μόνο υπομονή.θα γίνει που θα παει.


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή θα γίνει!!!!

Μας κακοφαινεται στο δεύτερο να μην γίνει όσο σύντομα έγινε στο πρώτο,ενώ όσες παιδευτηκαν για το πρώτο ξεκινούν προσπάθειες αμέσως για το επόμενο.αν έχεις αποκλείσει οποιοδήποτε γυναικόλογικο πρόβλημα τότε υπομονή και μόνο υπομονή.θα γίνει που θα παει.

Το ιστορικό μου με δυο λόγια είναι το εξής: τον Δεκέμβρη του 2008 συνελλαβα μετα Απο 2μηνες προσπάθειας τον μικρό μου γιο, που τώρα είναι 3 1/2 ετών. Απο περσυ την άνοιξη προσπαθώ για 2ο παιδάκι...τι με τεστ ωορηξιας...τι κάθε μερα...τι μερα παρα μερα... Τι πρωί τι βράδυ...τίποτα. Anyway, τον ιανουριο πήγα να κανω μια σαλπιγγογραφια..η οποία μας έδειξε ότι η αριστερή μου σαλπιγγα δεν έκανε ούτε κιχ!! Δηλ φουλ βουλωμενη!:? τώρα ημουν πρώτο μήνα με serpafar και ενώ είχα πολυ καλο ενστικτο (τρομάρα μου:-P) πάλι σήμερα ήρθε η τρις-καταρατη:-P

Αυτά... Θα μας κάτσει ρε γαμωτο έτσι δεν είναι ρε κορίτσια;;;;;;;;;;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...