Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Χοχοχοχοχοχο!!!!!Ελπίζω να βρήκε το δρόμο!Αλλά από την άλλη άνδρες παιδί μου!!!Καμία φορά δεν προσανατολίζονται -που δεν στο εύχομαι!!!

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια χάπια..Πάντως μην απογοητεύεσαι γιατί μία πολύ καλή μου φίλη με βουλωμένες επίσης σάλπιγγες -δεν είμαι σίγουρη αν ήτανε μία ή και οι δύο μην λέω και βλακείες- έκανε εάν μωράκι με εξω και τώρα έμεινε έγκυος -αφου τους είχαν αποκλείσει να συλλάβει φυσικά και δεν προσεχαν - και είναι στην 10ηβδομ!Επομένως ποτέ δεν ξέρεις..

χαχαχαχαχαχαχα οχι μόνο δεν προσανατολίζονται ...δεν ρωτανε κιόλας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν είναι κάποια χάπια -όχι τελείως ακίνδυνα:evil:- που προκαλούν ωορηξια σε αυτές που δεν έχουν καθόλου και πολλαπλή ωορηξια σ αυτές που έχουν ωορηξια η' κακή ωορηξια... Τα χάπια αυτά τα δίνουν μόνο γιατροί και κατόπιν στενής παρακολούθησης γιατί όπως προειπα δεν είναι τελείως ακίνδυνα:(

Εγώ τα παίρνω για να αύξησω τις πιθανότητες σύλληψης γιατί αν η ωορηξια μου γίνει πχ αυτόν τον μήνα Απο την αριστερή σαλπιγγα (την βουλωμενη θυμάσαι;) δεν έχω ελπίδες. Αλλα με τα χάπια θα κανω και απο την αριστερή και απ την δεξιά οπότε εχω πιθανοτητες κάθε μήνα. Σε κατατοπισα η' σε μπερδεψα;;;:(

Βεβαίως αυτά τα χάπια θεωρούνται σαν "θεραπεία-αγωγή-" και δεν πρέπει να χρεισιμοποιουνται πάνω απο 6 μήνες. Ο δικός μου ο γιατρός μου είπε όχι πάνω απο 3 μήνες... Μετα πιστεύει ότι το θέμα δεν είναι η ωορηξια μου και άντε ξανά μανα "ψάξιμο..."

Ελπίζω ρε γαμωτο να έχουν κάποιο αποτέλεσμα...:-P

Αυτόν τον μήνα που πέρασε είχα 1 ωοθυλακιο 20χιλ απ την αριστερή (την "κιχ") και 2 ωοθυλακια 21-22 χιλ απ την δεξιά! 11η μερα του κύκλου, δηλ μάλλον σπασανε 12η μερα!

Και λέω εγώ τώρα....τόσα εκατόμμυρια σπερματα ΈΝΑ δεν στραβωθηκε να πέσει πάνω σε αυτά τα ωραία αυγουλακια;;;;; :-P

απορία:γιατί απλά δεν βλέπεται στον υπέρηχο πότε εχεις ωορ. απ την ανοιχτη σάλπιγγα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

που θα πάει...θα τον πιάσουμε τον σπόρο!!!!

εγω είμαι σε φαση παρακολούθησης ωορ. αντε να δουμε!!!

Anaida σπερμοδιαγραμμα φανταζομαι καλό ε?

Καλησπέρα Ευουλα!!! Το σπερματοδιαγραμμα πριν 8 μήνες ήταν αρκετά ικανοποιητικό...τώρα με τόσες έννοιες, εφορίες, χαράτσια κτλ δεν ξέρω για την αποδοτικότητα του:confused:

Ο γιατρός μου είπε ότι η ωορηξια γίνεται κάθε μήνα εναλλάξ δηλ ποτε απο την αριστερη και ποτε απο την δεξιά...αλλα και αυτο δεν είναι στανταρντ γιατί μπορεί να γίνει ωορηξια για 2 συνεχόμενους μήνες Απο την δεξιά και τον 3ο Απο την αριστερη! Επίσης μου είπε ότι πολλές γυναίκες έχουν συλλάβει τον μήνα που κάνανε ωορηξια Απο την βουλωμενη σαλπιγγα,,,παραλογο αλλα ιατρικά εξηγείται ,,,φυσικά η φύση βάζει το χεράκι της!

Ο λόγος που δεν περιμένω να δω κάθε ποιο μήνα κανω ωορηξια Απο την "καλη" μου σαλπιγγα είναι ότι θέλω με τη θεραπεία μου να αύξησω λίγο τις πιθανότητες και να κανω και απ τις δυο σαλπιγγες κάθε μήνα μπας και... Λέμε τωρα:-P

Εσυ ποτε περιμένεις ωορηξια και πως την παρακολουθείς; Με υπερηχο η τεστακια;

Oneiraki πως πανε τα πονακια σου και τα συμπτωματα :P

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω εμπιστοσύνη στα τεστάκια...άλλωστε η ανοδος της LH δε σημαίνει απαραίτητα καλή ωορ.

Ελεγα μήπως γλίτωνες τα φαρμακα....

Ούτε γω ειμαι υπέρ της χημείας...αλλα κανω την προσπάθεια μου για άλλους 2μηνες και μετα βλέπουμε...:?

Την ωορηξια την βλέπεις με υπερηχους ε; Και έτσι πως ξέρεις αν είναι καλη; Απο τα χιλ των ωοθυλακιων η' κανεις μετα και εξετάσεις αίματος;

Είσαι σε φάση ωορηξιας τώρα ;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπορω να δω αν εγινε ωορ. ....το αν το ωαριο είναι "καλο" δε φαινεται απο πουθενα...

πλησι'αζω στην ωορρηξια ναι...αν δεν τα καταφερουμε και τωρα...τον αλλο μηνα ξεκινά "ξεσκόνισμα" χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

μπορω να δω αν εγινε ωορ. ....το αν το ωαριο είναι "καλο" δε φαινεται απο πουθενα...

πλησι'αζω στην ωορρηξια ναι...αν δεν τα καταφερουμε και τωρα...τον αλλο μηνα ξεκινά "ξεσκόνισμα" χαχαχαχαχαχα

Σε ρωτάω γιατί ο γιατρός μου είχε πει να κανω μια εξέταση αίματος ( δεν θυμάμαι ποια γιατί δεν την έκανα (ήταν που ημουν σίγουρη ότι ημουν εγγυος!!!:-P:razz::-P) για να δει βάσει της τιμής αν έγινε καλη ωορηξια...

Anyway ελπιζω να μην μπερδευω...

Όταν λες " ξεσκονισμα" τι εννοείς;:shock:

Εύχομαι καλη επιτυχία αυτές τις μερουλες!!!!!! Ο γιατρός σου λέει συγκεκριμένες μερες επαφής η' πχ κάθε μερα;;

Oneiraki έχω καλο ενστικτο για σένα ίσως γιατί και γω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πολυ πριν την καθυστέρηση είχα αυτα τα πονακια της περιοδου και όλο πήγαινα τουαλέτα να δω αν αδιαθετησα, πράγμα το οποίο δεν έγινε ποτε!:eek:

Link to comment
Share on other sites

Nα δούμε..εγώ δεν θυμάμαι γιατί δεν ήμουνα υποψιασμένη και τα πονάκια τα είχα περιμένοντας περίοδο πολυ πιο κοντά στην ημερομηνία & αφού έκανα το θετικό τεστ..Θα με φάει η αφωνία μέχρι το άλλο Σαββατο :-/


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες εννοείς έχοντας κάνει τεστ ωορρηξίας & ξέροντας πότε ήτανε?Συγνωμη αν το έχεις αναφέρει επάνω αλλά έχω μπερδευτεί με τα τόσα θέματα που διαβάζω για τα τεστ:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ναι, η περίοδος μου ήρθε 4 μέρες νωρίτερα. Πάντως τεστ δεν ξανακάνω!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...