Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι μωρέ θα μας κάτσει,που θα πάει??? Ναι τα στριπς έχω πάρει.Νόμιζα πως όταν δείχνουν θετικά έχεις ωορρηξία..η άσχετη εντελώς!:P

Εεε δεν είσαι τελείως λάθος!! Με το που βλέπεις θετικό το τεστ αυτό σημαίνει ότι μέσα σε 24 με 36 ωρες θα σπάσει το ωοθυλακιο! Δηλ με το που βλέπεις θετικο τεστ κανεις επαφές την ίδια μερα & τις επόμενες 3 για να είσαι σίγουρη!!! Την Δευτέρα θα παραγγειλω και γω!! Άντε ελπίζω να είναι και τα τελευταία:oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες κορίτσια! Sinagrida καλώς σε βρήκα, Anaida καλώς μας ήρθες! Λοιπόν, έχω δυσάρεστα: χτες αδιαθέτησα. Μακριά από εσάς κορίτσια!!! Εύχομαι να έχουμε ευχάριστα από κάποια! Δεν πειράζει, είπαμε να το δούμε πιο συστηματικά αυτό το μήνα! Καλά αποτελέσματα στις υπόλοιπες! Ας μην το βάλουμε κάτω, θα τα καταφέρουμε!!!!!!!!!!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες κορίτσια! Sinagrida καλώς σε βρήκα, Anaida καλώς μας ήρθες! Λοιπόν, έχω δυσάρεστα: χτες αδιαθέτησα. Μακριά από εσάς κορίτσια!!! Εύχομαι να έχουμε ευχάριστα από κάποια! Δεν πειράζει, είπαμε να το δούμε πιο συστηματικά αυτό το μήνα! Καλά αποτελέσματα στις υπόλοιπες! Ας μην το βάλουμε κάτω, θα τα καταφέρουμε!!!!!!!!!!

Καλώς σε βρήκαμε! Εγώ αδιαθετησα προχθές... Δεν πειράζει παμε δυναμικά και τον άλλο μήνα!!! Εγώ θα πάρω χάπια ωορηξιας για 2ο μήνα και ελπίζω στο θαυματακι μου!!! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Ωπ καλημέρα!Μα όλες χθες αδιαθετήατε?Εγώ ακόμη έχω δρόμο ως τότε αφού έχω υπολογίσει κατά τις 23 (ωορρηξία την περασμένη βδομάδα) αλλά παρόλα αυτά τα πονάκια καλά κρατούν.Και χθες ήτανε πιο έντονα.Τι να πω?Ίσως έρθει νωριτερα..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ' εμένα ήρθε 4 μέρες νωρίτερα. Στο απεύχομαι! Αισιόδοξες καλημέρες, κορίτσια!

4 μέρες εννοείς έχοντας κάνει τεστ ωορρηξίας & ξέροντας πότε ήτανε?Συγνωμη αν το έχεις αναφέρει επάνω αλλά έχω μπερδευτεί με τα τόσα θέματα που διαβάζω για τα τεστ:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες εννοείς έχοντας κάνει τεστ ωορρηξίας & ξέροντας πότε ήτανε?Συγνωμη αν το έχεις αναφέρει επάνω αλλά έχω μπερδευτεί με τα τόσα θέματα που διαβάζω για τα τεστ:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Oneiraki, εγώ γνώριζα τόσο καιρο ότι μετα την ωορηξια που προεβλεπα με τα τεστακια, η περιοδος μου ερχόταν πάντα 12 μερες μετα. Αυτο τον μήνα παίρνοντας χάπια για πρωτη φορα και μη γνωριζοντας " παρενεργειες " και βλέποντας την ωορηξια με υπερηχο, μου ήρθε 16 μερες μετα (γι αυτο και είχα ελπίδες και ημουν με τις μαύρες πλερεζες μου!!):-P

Τα τεστακια βοηθάνε να μάθουμε το σώμα μας και τα μηνύματα που μας στέλνει ( τις περισσότερες φορες:oops:)

Rica , εσυ πως και αδιαθετησες τόσο νωρίς; Ακουλουθεις αγωγή;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν χάπια..Τι κάνουν?προκαλούν ωορρηξία?Πωπω μιλάμε είμαι εντελώς άσχετη με το θέμα..

Λοιπόν είναι κάποια χάπια -όχι τελείως ακίνδυνα:evil:- που προκαλούν ωορηξια σε αυτές που δεν έχουν καθόλου και πολλαπλή ωορηξια σ αυτές που έχουν ωορηξια η' κακή ωορηξια... Τα χάπια αυτά τα δίνουν μόνο γιατροί και κατόπιν στενής παρακολούθησης γιατί όπως προειπα δεν είναι τελείως ακίνδυνα:(

Εγώ τα παίρνω για να αύξησω τις πιθανότητες σύλληψης γιατί αν η ωορηξια μου γίνει πχ αυτόν τον μήνα Απο την αριστερή σαλπιγγα (την βουλωμενη θυμάσαι;) δεν έχω ελπίδες. Αλλα με τα χάπια θα κανω και απο την αριστερή και απ την δεξιά οπότε εχω πιθανοτητες κάθε μήνα. Σε κατατοπισα η' σε μπερδεψα;;;:(

Βεβαίως αυτά τα χάπια θεωρούνται σαν "θεραπεία-αγωγή-" και δεν πρέπει να χρεισιμοποιουνται πάνω απο 6 μήνες. Ο δικός μου ο γιατρός μου είπε όχι πάνω απο 3 μήνες... Μετα πιστεύει ότι το θέμα δεν είναι η ωορηξια μου και άντε ξανά μανα "ψάξιμο..."

Ελπίζω ρε γαμωτο να έχουν κάποιο αποτέλεσμα...:-P

Αυτόν τον μήνα που πέρασε είχα 1 ωοθυλακιο 20χιλ απ την αριστερή (την "κιχ") και 2 ωοθυλακια 21-22 χιλ απ την δεξιά! 11η μερα του κύκλου, δηλ μάλλον σπασανε 12η μερα!

Και λέω εγώ τώρα....τόσα εκατόμμυρια σπερματα ΈΝΑ δεν στραβωθηκε να πέσει πάνω σε αυτά τα ωραία αυγουλακια;;;;; :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χοχοχοχοχοχο!!!!!Ελπίζω να βρήκε το δρόμο!Αλλά από την άλλη άνδρες παιδί μου!!!Καμία φορά δεν προσανατολίζονται -που δεν στο εύχομαι!!!

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια χάπια..Πάντως μην απογοητεύεσαι γιατί μία πολύ καλή μου φίλη με βουλωμένες επίσης σάλπιγγες -δεν είμαι σίγουρη αν ήτανε μία ή και οι δύο μην λέω και βλακείες- έκανε εάν μωράκι με εξω και τώρα έμεινε έγκυος -αφου τους είχαν αποκλείσει να συλλάβει φυσικά και δεν προσεχαν - και είναι στην 10ηβδομ!Επομένως ποτέ δεν ξέρεις..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χοχοχοχοχοχο!!!!!Ελπίζω να βρήκε το δρόμο!Αλλά από την άλλη άνδρες παιδί μου!!!Καμία φορά δεν προσανατολίζονται -που δεν στο εύχομαι!!!

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια χάπια..Πάντως μην απογοητεύεσαι γιατί μία πολύ καλή μου φίλη με βουλωμένες επίσης σάλπιγγες -δεν είμαι σίγουρη αν ήτανε μία ή και οι δύο μην λέω και βλακείες- έκανε εάν μωράκι με εξω και τώρα έμεινε έγκυος -αφου τους είχαν αποκλείσει να συλλάβει φυσικά και δεν προσεχαν - και είναι στην 10ηβδομ!Επομένως ποτέ δεν ξέρεις..

Έλα ντε... Άνδρες!!! Στραβωμαρα παιδι μου τα δικά μας σπερματακια:-P

Όσο για την Φιλη σου και για όλες τις κοπέλες με "σοβαρά" θεματακια... ναι πιστεύω και στα θαύματα & στο οπότε θελήσει ο θεός θα τα στείλει τα μωρακια... αλλα μετα πάλι ξεχναω αυτή τη θεωρία και αρχιζω παλι τους υπολογισμους μου και αντε και τα συμπτωματα και αντε και οι ελπιδες&

όταν μου έρχεται η τρις-καταρατη στεναχωριεμαι και θλίβομαι..:oops:

Link to comment
Share on other sites

Όχι μωρέ μην αισθάνεσαι έτσι..Τα μωράκια δεν έρχονται με παραγγελία,ξέρουν αυτά πότε είναι η ώρα τους..!!

Και για να έρθω λίγο στα δικά μου...τα πονάκια συνεχίζονται & σήμερα όλη μέρα ένιωθα λες και είχα περίοδο μονο που δεν έχω..Θεωρητικά το άλλο Σαββ περιμένω,να κάνω κανα τεστ νωρίτερα ή μπα?


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι μωρέ μην αισθάνεσαι έτσι..Τα μωράκια δεν έρχονται με παραγγελία,ξέρουν αυτά πότε είναι η ώρα τους..!!

Και για να έρθω λίγο στα δικά μου...τα πονάκια συνεχίζονται & σήμερα όλη μέρα ένιωθα λες και είχα περίοδο μονο που δεν έχω..Θεωρητικά το άλλο Σαββ περιμένω,να κάνω κανα τεστ νωρίτερα ή μπα?

Τα πονακια είναι τέλειο συμπτωμα!!!!

Θα σου πρότεινα να κανεις ένα τεστακι 2 μερες πριν την αναμενόμενη -που εύχομαι ποτε να μην έρθει!!!!!-:-P περίοδο...

Εκείνες τις μερες είναι αρκετά πιθανό να δείξει κάτι το τεστ... :P

Νωρίτερα δεν ξέρω.... στην πρώτη σου εγκυμοσύνη είχες κάνει νωρίτερα η' είχες καθυστέρηση;

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη εγκυμοσύνη ήτανε λίγο..περίεργη!Ειχα ΤΕΡ 9/2 και ήρθα σε επαφή 7-9/3 (δηλ 3 μέρες πριν την υποτιθέμενη περίοδο) αλλά ο κύκλος μου είχε πάθει κοκομπλόκο εκείνο το μήνα προφανώς και μεγάλωσε. Έκανα ένα τεστ 15/3 (δηλ θεωρητικά με 5 μέρες καθηστέρηση) και βγήκε αρνητικό και 17.3 άλλο και βγήκε θετικό κ η χοριακή εκείνη τη μέρα ήτανε στο 36. Αλλά ουσιαστικά αν θεωρήσουμε ότι έγινε ωορρηξία κάπου στις 8/3πχ τότε θα επρεπε να περιμένω στις 22 (όπως και τώρα) επομένως στην πραγματικότητα έκανα το τεστ σχεδον 5 μέρες νωρίτερα..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...