Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

τι τεστ?ωορρηξίας?θα με σκασετε εσεις!!!!

Ναι! χεχεχε... εγώ τη λέω την αμαρτία μου κορίτσια! Σε κάτι τετοιες φάσεις το χάνω! Όπου να'ναι θα έχω και αναγούλες, μη σας πω και καούρες και σε κανά μήνα πάω για β' επιπέδου!... χεχεχε... άντε βρε, καλά να'μαστε και πού θα πάει, θα κάτσει!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ενα μηνα εκανα τεστ ωορρηξιας (ολοι λενε οτι βοηθάνε) και ΔΕΝ ξανακάνω...χειρότερα είναι

όλα οσα εκανα βγηκαν αχνα,αυτο δε σημαινει κατι ...πρεπει να βγουν πιο σκουρα ή ιδια με την πρωτη γραμμη....θετικα σε εγκυμοσυνη βγαίνουν σε υψηλή χοριακη ...οχι νωρις.Επίσης σκουραίνουν 1-2 μερες πριν ερθει η κοκκινοσκουφίτσα.....χμμμμ

απ το να κοιταω ολη μερα τεστ...καλύτερα σεξ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαμαδες. Ειδα εχουμε και νεα κοριτσια στο παρεάκι!!καλως μας ηρθατε! καλη επιτυχια σε ολες για τις προσπαθειες που κανετε..εγω χάθηκα λιγο!

το σπορακι μου αποφάσισε να ερθει 3 εβδομαδες νωριτερα οποτε δουλειες με φουντες στο σπιτι!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλωσήρθατε οι νέες στην παρέα!

Κορίτσια, όπως τα είπε η Εύη είναι, μην μπερδευτείτε, το τεστ ωορρηξίας δεν λειτουργεί όπως το τεστ εγκυμοσύνης..Για να είναι θετικό το τεστ ωορρηξίας θα πρέπει η γραμμή αποτελέσματος να είναι ίδιου ή και εντονότερου χρώματος από την γραμμή ελέγχου..Οι αχνές γραμμές εδώ δεν πιάνονται..Εγώ έχω δοκιμάσει και τα απλά τεστ ωορρηξίας και τα ψηφιακά, και αν και τα απλά τεστ μια χαρά μου δούλεψαν, κλίνω πιο πολύ προς τα ψηφιακά λόγω της ευκολίας τους..Δεν έχεις το άγχος και την αμφιβολία να συγκρίνεις γραμμούλες, και μήπως δεν το κοίταξες καλά κτλ κτλ.

Αυτό που είπε η afrodite33 επίσης σωστό, σε μερικές γυναίκες (ή σε κάποιους κύκλους, δεν το ξέρω αυτό) το peak της ορμόνης LH διαρκεί λιγότερο από 24 ώρες, οπότε εκεί γύρω στην αναμενόμενη ημέρα της ωορρηξίας, κι ένα δεύτερο τεστακι δεν βλάπτει! Μου είχε τύχει κι εμένα αυτό, το πρωί εκείνης της ημέρας να βγει αρνητικό, και 4 ώρες μετά που ξαναέκανα, θετικό..

Χωρίς άγχος όμως αυτά, ε;; Βασικό!! :) Με συχνές επαφές δεν έχετε τίποτα να φοβάστε! :D


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

ενα μηνα εκανα τεστ ωορρηξιας (ολοι λενε οτι βοηθάνε) και ΔΕΝ ξανακάνω...χειρότερα είναι

όλα οσα εκανα βγηκαν αχνα,αυτο δε σημαινει κατι ...πρεπει να βγουν πιο σκουρα ή ιδια με την πρωτη γραμμη....θετικα σε εγκυμοσυνη βγαίνουν σε υψηλή χοριακη ...οχι νωρις.Επίσης σκουραίνουν 1-2 μερες πριν ερθει η κοκκινοσκουφίτσα.....χμμμμ

απ το να κοιταω ολη μερα τεστ...καλύτερα σεξ!!!!

Ναι βρε, δίκιο έχεις, δεν το συζητώ. Απλά ξέρεις πότε βοηθάνε πραγματικά; Όταν δεν είσαι και πολύ φαν του αθλήματος ή δεν προλαβαίνεις... Εγώ είδα είναι η αλήθεια πιο σκούρα γραμμή. Αλλά όπως λες κι εσύ, δεν ξαναμπαίνω στο τριπ!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μαμαδες. Ειδα εχουμε και νεα κοριτσια στο παρεάκι!!καλως μας ηρθατε! καλη επιτυχια σε ολες για τις προσπαθειες που κανετε..εγω χάθηκα λιγο!

το σπορακι μου αποφάσισε να ερθει 3 εβδομαδες νωριτερα οποτε δουλειες με φουντες στο σπιτι!

Να σου ζήσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλώς σε βρήκα!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλωσήρθατε οι νέες στην παρέα!

Χωρίς άγχος όμως αυτά, ε;; Βασικό!! :) Με συχνές επαφές δεν έχετε τίποτα να φοβάστε! :D

Καλώς σε βρήκα! "Χωρίς άγχος";;; Τι σημαίνει αυτό;;; Ένα άγχος προσωποποιημένο είμαι εγώ...


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πάντα θα εχετε την αμφιβολία του "λες να πέρασε η αιχμη της LH και να μη την πρόλαβα?".....στην τελικη ενα 5λεπτο θα το φας με το τεστ και αλλα 10 να το κοιτας....οπότε πάρε και 5 απ την σημαία...

20 λεπτα σου φτανουν και για κοκο που εχει σίγουρα αποτελέσματα!!! :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έτσι είναι! Μόνο που όταν πάει η μικρή για ύπνο εγώ δε μπορώ πλέον να σύρω τα πόδια μου!

Και λίγα λες!!!!Ο μικρός μας χθες βράδυ ξύπνησε στις 2.30 & ξανακοιμήθηκε στις 5:shock::shock::shock::shock::shock:Και τα προηγ βράδια δεν πήγαν καλύτερα.Απορώ που θέλουμε και δεύτερο..Πως θα την παλέψουμε??????:confused::confused::confused::confused:


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλωσήρθατε οι νέες στην παρέα!

Κορίτσια, όπως τα είπε η Εύη είναι, μην μπερδευτείτε, το τεστ ωορρηξίας δεν λειτουργεί όπως το τεστ εγκυμοσύνης..Για να είναι θετικό το τεστ ωορρηξίας θα πρέπει η γραμμή αποτελέσματος να είναι ίδιου ή και εντονότερου χρώματος από την γραμμή ελέγχου..Οι αχνές γραμμές εδώ δεν πιάνονται..Εγώ έχω δοκιμάσει και τα απλά τεστ ωορρηξίας και τα ψηφιακά, και αν και τα απλά τεστ μια χαρά μου δούλεψαν, κλίνω πιο πολύ προς τα ψηφιακά λόγω της ευκολίας τους..Δεν έχεις το άγχος και την αμφιβολία να συγκρίνεις γραμμούλες, και μήπως δεν το κοίταξες καλά κτλ κτλ.

Αυτό που είπε η afrodite33 επίσης σωστό, σε μερικές γυναίκες (ή σε κάποιους κύκλους, δεν το ξέρω αυτό) το peak της ορμόνης LH διαρκεί λιγότερο από 24 ώρες, οπότε εκεί γύρω στην αναμενόμενη ημέρα της ωορρηξίας, κι ένα δεύτερο τεστακι δεν βλάπτει! Μου είχε τύχει κι εμένα αυτό, το πρωί εκείνης της ημέρας να βγει αρνητικό, και 4 ώρες μετά που ξαναέκανα, θετικό..

Χωρίς άγχος όμως αυτά, ε;; Βασικό!! :) Με συχνές επαφές δεν έχετε τίποτα να φοβάστε! :D

Εγω πάντως και τι δυο φορές που έμεινα έγκυος δεν ήταν εντονότερη η γραμμή του τεστ.απλως θεώρησα ότι την επόμενη θα κάνω ωορηξια και είχα επαφές κάθε μέρα.εκτος και αν "έχασα"την έντονη γραμμή ανάμεσα στα 2 τεστ.

Εγω πάντως ούτε σήμερα είδα θετικο και είμαι στην 15η μέρα.το προηγούμενο μήνα είδα θετικό την 12η.


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι στη κατηγορία του δεν προλαβαίνω..

Α ρε oneiraki πόσο δίκιο εχεις.

Με το που κοιμάται η μικρή,κάθομαι στον καναπέ να χαζεψω τιβι και δεν καταλαβαίνω κάν ποτέ με παίρνει ο ύπνος.τις περισσότερες φορές διάθεση για αγαπουλες έχουμε το μεσημέρι μόνο.δουλευουμε σπαστο ωράριο και οι δυο και είμαστε μεσημερια Σπιτι.ο άντρας μου λέει ότι αν κάνουμε δεύτερο παιδί,πανε οι αγαπουλες....

Σοβαρά τώρα,μακάρι να μπορούσαμε να το απολαύσουμε οπότε θελουμε,όσο θελουμε,ναμαστε ξεκουραστες.ειναι όμως πολυτέλεια τη σημερον ημέρα.οποτε και τα τεστακια χρήσιμα ειναι κατα τη γνώμη μου.

Αντε καλό βόλι σε όλες μας,με τα ζουζουνια μας απο δίπλα!!!!!


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Αφροδίτη...Εγώ πάλι φεύγω από το σπίτι στις 8.30 το πρωί και επιστρέφω στην καλύτερη στις 7.30 το βράδυ.Στις 8.30 ο μικρός κοιμάται για βράδυ,ο άνδρας μου έχει επιστρέψει κατά τις 4-5 αλλά έχει φύγει από τις 6.30.Καταλαβαίνεις λοιπόν για τι πρόγραμμα μιλάμε..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...