Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      μακάρι να μου πει κάτι καλό! αγχώνομαι λίγο όταν το σκέφτομαι αλλά λέω ότι είναι τώρα θα το δει ο εμβρυολογος και θα μ πει ποτέ είναι το μωράκι έτοιμο για τη μεγάλη έξοδο! 

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλέ έφτασες τις 30εβδομαδες,είναι τέλειο ❤️Και θα δεις που θα έχεις και σούπερ νέα στο ντοπλερ,θα γεννηθεί ένας μπεμπαρος άλλο πράγμα🥰

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

      😁🙏

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

oneiraki, αφού είδες γραμμούλα, βουρ! Μη περιμένεις πότε θα σκουρύνει! Εγώ την είδα τη γραμμή πράγματι πιο σκούρα απ' ό,τι στο παράθυρο ελέγχου αλλά μόνο για 2 μέρες έκανα το "καθήκον" μου... Άντε να δούμε, μας έκατσε;;;

Δε μου λέτε, ρε κορίτσια, τι γνώμη έχετε για τα τεστ που "δείχνουν" από την 5η μέρα της σύλληψης;;;


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εξαρτάται.....εμενα άλλοτε ποναει παααρα πολυ κι αλλοτε καθόλου......μια απ τις φορες που πονουσε ημουν εγκυος...τον προηγουμενο μηνα όχι.....

Εμένα προσωπικά δε μου έχει ξανασυμβεί και είναι το μόνο που με κάνει να ελπίζω! Αισιόδοξο πάντως αυτό που μου είπες!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες έκανα ωορρηξία αλλά..σκατά!Το χάσαμε το αυγό λόγω ανωτέρας βίας (παιδιού!). Από το μεσημέρι & μετά ήμουνα χάλια με πόνο και βάρος χαμηλά και έκανα το βράδυ και ήτανε όντως 2 γραμμούλες ΑΛΛΑ ο μικρός μας κοιμήθηκε ως τις 11 και μετά ανά μία ώρα ήτανε στο πόδι ως τις 6 που ξύπνησε οριστικά & ξανακοιμήθηκε πριν λίγο!Κοντεύω απλώς να πέσω κάτω από την κούραση, μέσα σε όλα αυτά μόλις κοιμήθηκε πριν κανά ώρα πέσαμε στο ψητό αλλά τι να το κάνεις?Τώρα που έκανα ξανά τεστ τίποτα,μία γραμμούλα μόνο...Το χάσαμε το αυγό αυτό τον μήνα....


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες έκανα ωορρηξία αλλά..σκατά!Το χάσαμε το αυγό λόγω ανωτέρας βίας (παιδιού!). Από το μεσημέρι & μετά ήμουνα χάλια με πόνο και βάρος χαμηλά και έκανα το βράδυ και ήτανε όντως 2 γραμμούλες ΑΛΛΑ ο μικρός μας κοιμήθηκε ως τις 11 και μετά ανά μία ώρα ήτανε στο πόδι ως τις 6 που ξύπνησε οριστικά & ξανακοιμήθηκε πριν λίγο!Κοντεύω απλώς να πέσω κάτω από την κούραση, μέσα σε όλα αυτά μόλις κοιμήθηκε πριν κανά ώρα πέσαμε στο ψητό αλλά τι να το κάνεις?Τώρα που έκανα ξανά τεστ τίποτα,μία γραμμούλα μόνο...Το χάσαμε το αυγό αυτό τον μήνα....

Οχι ρε συ,σήμερα γίνεται η ωορηξια.

Το τεστ ανιχνεύει την ορμόνη 24-36 ώρες πριν γίνει η ωορηξια.απο την ώρα που έχεις 2 κόκκινες γραμμουλες το επόμενο 24ωρο ειναι το γόνιμο.

ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΑΤΕ στάνταρ την ωορηξια!!!!


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

oneiraki, αφού είδες γραμμούλα, βουρ! Μη περιμένεις πότε θα σκουρύνει! Εγώ την είδα τη γραμμή πράγματι πιο σκούρα απ' ό,τι στο παράθυρο ελέγχου αλλά μόνο για 2 μέρες έκανα το "καθήκον" μου... Άντε να δούμε, μας έκατσε;;;

Δε μου λέτε, ρε κορίτσια, τι γνώμη έχετε για τα τεστ που "δείχνουν" από την 5η μέρα της σύλληψης;;;

Δεν τα ξέρω,αλλά ανιχνεύουν την χοριακη σε μικρότερο νούμερο.

Κανε ένα τεστ ωορηξια αν έχεις.ξανααυξανετε η LH όταν είσαι έγκυος,έτσι ξέρω.

Αντε μακάρι να σας έκατσε!


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

oneiraki, σιγουρα το πέτυχες ρε συ! Όπως τα λέει η afrodite33 είναι! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Λοιπον, afrodite33 άκου να δεις τι συνέβη. Κυριακή έκανα το τεστ κι έδειξε όπως σας είπα. Την Τρίτη το ξανακάνω, απλά και μόνο για να τσεκάρω αν λειτουργεί σωστά. Περίμενα λοιπόν να δω ύστερα από 48 ώρες να δείξει ότι δεν έχω ωορρηξία. Κι όμως το άτιμο έδειξε πάλι σχεδόν το ίδιο αποτέλεσμα με μια ελάχιστη διαφορά, δηλαδή τη γραμμούλα πιο αμυδρή κι ακόμη αναρωτιέμαι τι να σήμαινε αυτό! Βρε λες;;; Πάω να ξανακάνω αμέσως!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

oneiraki, σιγουρα το πέτυχες ρε συ! Όπως τα λέει η afrodite33 είναι! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Λοιπον, afrodite33 άκου να δεις τι συνέβη. Κυριακή έκανα το τεστ κι έδειξε όπως σας είπα. Την Τρίτη το ξανακάνω, απλά και μόνο για να τσεκάρω αν λειτουργεί σωστά. Περίμενα λοιπόν να δω ύστερα από 48 ώρες να δείξει ότι δεν έχω ωορρηξία. Κι όμως το άτιμο έδειξε πάλι σχεδόν το ίδιο αποτέλεσμα με μια ελάχιστη διαφορά, δηλαδή τη γραμμούλα πιο αμυδρή κι ακόμη αναρωτιέμαι τι να σήμαινε αυτό! Βρε λες;;; Πάω να ξανακάνω αμέσως!

Ειναι νωρίς ακόμα πιστεύω να δείξει

Κανε 2-3 μέρες πριν την περίοδο να δεις της ωορηξιας αν θετικόποιουνται.εμενα και σήμερα αρνητικοτατο το τεστ.ειμαι στην 11η μέρα βέβαια,αλλά το προηγούμενο μήνα έδειξε θετικό την 12η.για να δούμε αυτή τη φορά.


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ,σήμερα γίνεται η ωορηξια.

Το τεστ ανιχνεύει την ορμόνη 24-36 ώρες πριν γίνει η ωορηξια.απο την ώρα που έχεις 2 κόκκινες γραμμουλες το επόμενο 24ωρο ειναι το γόνιμο.

ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΑΤΕ στάνταρ την ωορηξια!!!!

oneiraki, σιγουρα το πέτυχες ρε συ! Όπως τα λέει η afrodite33 είναι! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Λοιπον, afrodite33 άκου να δεις τι συνέβη. Κυριακή έκανα το τεστ κι έδειξε όπως σας είπα. Την Τρίτη το ξανακάνω, απλά και μόνο για να τσεκάρω αν λειτουργεί σωστά. Περίμενα λοιπόν να δω ύστερα από 48 ώρες να δείξει ότι δεν έχω ωορρηξία. Κι όμως το άτιμο έδειξε πάλι σχεδόν το ίδιο αποτέλεσμα με μια ελάχιστη διαφορά, δηλαδή τη γραμμούλα πιο αμυδρή κι ακόμη αναρωτιέμαι τι να σήμαινε αυτό! Βρε λες;;; Πάω να ξανακάνω αμέσως!

Σοβαρά..??Μπερδεύτηκα..Νόμιζα πως την μέρα που βγαίνει η γραμμούλα είναι η ωορρηξία και πρέπει να πέσεις στο ψητό:confused::confused::confused::confused:Λέτε να το πέτυχα??Σήμερα όμως δεν έδειχνε τίποτα το τεστ,μία γραμμούλα μόνο!!


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τότε τι σκ@τ@ ήταν αυτή η γραμμή ;;;

Τεσπα, oneiraki το self clear σου δείχνει ότι μέσα στις επόμενες 24-36 θα συμβεί και λέει στις οδηγίες ότι μέσα σ' αυτό το διάστημα πρέπει να έρθεις σε επαφή.

Afrodite33 κάνε κι αύριο ένα, θα σου'λεγα.

Κοντός ψαλμός, κορίτσια...


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όχι η δεύτερη γραμμή ήτανε πιο αχνή από αυτή του ελέγχου αλλά όπως και να έχει σήμερα δεν υπάρχει γραμμή άρα ήτανε κάτι..Ίσως εχθές να ήτανε πιο σκούρη από προχθές αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουρια..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

oneiraki, αφού είδες γραμμούλα, βουρ! Μη περιμένεις πότε θα σκουρύνει! Εγώ την είδα τη γραμμή πράγματι πιο σκούρα απ' ό,τι στο παράθυρο ελέγχου αλλά μόνο για 2 μέρες έκανα το "καθήκον" μου... Άντε να δούμε, μας έκατσε;;;

Δε μου λέτε, ρε κορίτσια, τι γνώμη έχετε για τα τεστ που "δείχνουν" από την 5η μέρα της σύλληψης;;;

δεν δείχνουν τοσο νωρις,η εμφύτευση γίνεται 6-12 μερα.Ασε που τον Γεναρη εκανα με καθυστερηση ενα τετοιο...βγηκε αρνητικο και η χοριακη ήταν 24!!!

Τελικά χθες έκανα ωορρηξία αλλά..σκατά!Το χάσαμε το αυγό λόγω ανωτέρας βίας (παιδιού!). Από το μεσημέρι & μετά ήμουνα χάλια με πόνο και βάρος χαμηλά και έκανα το βράδυ και ήτανε όντως 2 γραμμούλες ΑΛΛΑ ο μικρός μας κοιμήθηκε ως τις 11 και μετά ανά μία ώρα ήτανε στο πόδι ως τις 6 που ξύπνησε οριστικά & ξανακοιμήθηκε πριν λίγο!Κοντεύω απλώς να πέσω κάτω από την κούραση, μέσα σε όλα αυτά μόλις κοιμήθηκε πριν κανά ώρα πέσαμε στο ψητό αλλά τι να το κάνεις?Τώρα που έκανα ξανά τεστ τίποτα,μία γραμμούλα μόνο...Το χάσαμε το αυγό αυτό τον μήνα....

12-36 ωρες μετα...αλλα και νωρίτερα να εγινε ...τις προηγούμενες μερες δεν είχατε επαφες?

Δεν τα ξέρω,αλλά ανιχνεύουν την χοριακη σε μικρότερο νούμερο.

Κανε ένα τεστ ωορηξια αν έχεις.ξανααυξανετε η LH όταν είσαι έγκυος,έτσι ξέρω.

Αντε μακάρι να σας έκατσε!

δεν αυξάνεται η LH ,απλα σε υψηλες τιμες χοριακης βγαινει θετικό και το τεστ ωορρηξίας,λόγω του οτι μοριακα μοιαζουν οι ορμόνες.

Λοιπόν, μόλις το έκανα! Πράγματι υπήρχε μια αμυδρή αλλά σαφέστατη γραμμούλα! Το είδε και ο άντρας μου! Βρε λέτε ;;;

τι τεστ?ωορρηξίας?θα με σκασετε εσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

12-36 ωρες μετα...αλλα και νωρίτερα να εγινε ...τις προηγούμενες μερες δεν είχατε επαφες?

Καλημέρα, δυστυχώς όχι..Μόνο εχθές. Δεν νομίζω ότι το προλάβαμε αλλά δεν πειράζει. Ο πρώτος μήνας είναι πάντα δοκιμαστικός,όπως αποδείχθηκε δεν ήξερα καν πως λειτουργούν.


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...