Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Τίποτα έκανα το πρωί τεστ και ήτανε αρνητικό (θεωρητικά 4 μέρες νωρίτερα) και τώρα πονάει πάρα πολυ η κοιλιά μου λογικά θα αδιαθετήσω,το θέμα είναι πότε..

Κρίμα :( δεν πτοουμαστε όμως!!

Και μένα μου έρχεται 12 μερες μετα την ωορηξια!

Εσένα ειναι -11η; Ειμαστε στα επιτρεπτά όρια :)

Ο γιατρός μου ειπε οτι αν μου έρθει περίοδος λιγότερο απο 11

Μερες, πρεπει να πάρω προγεστερονη, να μεγαλώσω λίγο την ωχρινικη φάση μου

Γιατι λέει και να έχω συλλάβει, ο οργανισμός ήδη εχει ξεκινήσει διαδικασίες περιόδου και δεν μπορω να το κρατησω. Καλα μιλάμε, χαμός γινεται εκει κατω!!! Μην μου στεναχωρηθεις, όπως εγω πριν μια εβδομάδα... Εδω όλες μαζι θα δίνουμε ευχές και δύναμη να ξεπερναμε αυτα που μας πονάνε!!!

Άλλωστε μην ξεχνάς οτι είσαι ο ήρωας μου!! Αχαχαχα σε φιλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΧ μωρέ..με μένα νομίζω πως θα είναι λίγο πιο περίπλοκα τα πράγματα λόγω θηλασμού..Απορώ που είχα κύκλο 30 ημερών αυτό το μήνα..τι να πεις..!!Πάμε για τον άλλο μήνα:) Τουλάχιστον η διαδικασία είναι ευχάριστη;)


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες ΔΕΝ ΠΤΟΟΥΜΑΣΤΕ!!! Η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή μας! Κι εγώ έχω πήξει γιατί περνάμε βαθμούς στο σχολείο αλλά μπαίνω και παρακολουθώ εξελίξεις! Αισιοδοξία και, πού θα πάει,,, θα μας κάτσει!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στεναχωρεθεί λίγο σήμερα..

Βρε μην στεναχωριεσαι, θα δεις ότι μέσα σε λίγο καιρο θα έχουμε ευχάριστες εξελίξεις!! Στα λέω εγω, που σε 3εβομαδες θα παρηγορεις εμένα που θα ειμαι πάλι του θανατααααα:(!!!!

Βασικά να σου κανω και μια ερώτηση, που οκ ξέρω την απάντηση αλλα.... αφού ένα δεύτερο παιδάκι θα ήταν μεγάλη χαρά για σένα και αφου ξέρεις ότι ο θήλασμος "στέκεται ολίγον τροχοπέδη" γιατί δεν τον κόβεις αφου και το παιδάκι σου είναι ήδη "μεγάλο";; Σορρυ, δεν θέλω να σε φέρω σε δύσκολη θέση και ξέρω επίσης το δέσιμο που έχουν όλες οι θηλαζουσες, απλά ρωτάω γιατί ΕΣΥ γνωρίζεις την "λύση" . Αυτα, φιλιαααα πολλααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταλαβαίνω τι λες.Η μία απόψη λέει γενικώς για τον θηλασμό ότι μετά τον χρόνο δεν εμποδίζει την σύλληψη κάτι που προσωπικά δεν το πιστεύω..Όσο για τον αποθηλασμό,τον αναβάλλω αφενός γιατί είναι ο μόνος χρόνος που έχω με τον μικρό,δεν είναι και εκείνος έτοιμος ακόμη νομίζω,το να πω ότι δεν πίνει οποιοδήποτε άλλο γάλα μάλλον δεν έχει νοήμα ούτε δικαιολογία είναι. Απλώς θέλω να τον αφήσω να αποθηλάσει μόνος του.Αν ως τότε μας προλάβει μία νέα εγκυμοσύνη..γιάυτό υπάρχει και το tandem nursing.


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι λες.Η μία απόψη λέει γενικώς για τον θηλασμό ότι μετά τον χρόνο δεν εμποδίζει την σύλληψη κάτι που προσωπικά δεν το πιστεύω..Όσο για τον αποθηλασμό,τον αναβάλλω αφενός γιατί είναι ο μόνος χρόνος που έχω με τον μικρό,δεν είναι και εκείνος έτοιμος ακόμη νομίζω,το να πω ότι δεν πίνει οποιοδήποτε άλλο γάλα μάλλον δεν έχει νοήμα ούτε δικαιολογία είναι. Απλώς θέλω να τον αφήσω να αποθηλάσει μόνος του.Αν ως τότε μας προλάβει μία νέα εγκυμοσύνη..γιάυτό υπάρχει και το tandem nursing.

Το tandem nursing δεν το ξέρω, αλλα θα μπω να το google-ρω μετα να ενημερωθω:-P τρελαινομαι να μαθαίνω για όλα αυτα!!!!

Όσο για το δέσιμο του θηλασμου (αν και δεν πολυθηλασα γιατί έπαθα μαστιτιδα:( ) το καταλαβαίνω!!!!! Τυχερες μανουλες!!!

Φαντάζομαι θα δουλεύεις πολλές ωρες για να μην έχεις όσο ελεύθερο χρόνο θα ήθελες με τον μικρο ε; Με τι ασχολείσαι;;βοήθεια έχεις;;

Εγω άρχισα σήμερα τεστακια ωορηξιας και βγήκε αχνό θετικο...άρα σε λίγες μερες θα αρχίσουν ξανά οι προσπάθειες...άντε να δούμε...:|

Link to comment
Share on other sites

'Εχω πάθει κάπου 6-7 μαστίτιδες..Με την τελευταία πριν από κανένα μήνα περίπου..

Εργάζομαι στον ιδ. τομέα σε μία πολυεθνική. Δεν έχω βοήθεια από γιαγιάδες αν αυτό εννοείς,δεν τις έχουμε κοντά (καλύτερα να σου πω κιόλας). Τον μικρό τον κραταει κοπέλα..

Χαχαχαχαχα γέλασα με το μην σου ότι εντυπωσιάστηκες!!


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είδες που σε έκανα και γελασες;;;;;;,;; :-P

Σιγά μην σε άφηνα να στεναχωριεσαι!!!

Εεεεε είναι να μην εντυπωσιαστες με αυτές τις γυναίκες;;; Μπράβο και σ αυτές και σε γυναίκες όπως εσένα, που αψηφειτε πόνους και δυσκολίες και συνεχίζετε!!

Βασικά να σου πω την αληθεια, καταστάσεις τύπου 2-3 ετών το παιδι και να θηλαζει,,, μου φαίνεται κάπως παρατραβηγμενο,,,,αλλα δεν ειμαι πάθουσα για να κρινω... Και αυτο φαντασου το λέω για στις φωτο του google σε αυτο το θέμα έχει κάτι γυναίκες με κάτι παιδια μεγαλουτσικα να κρέμονται απ τα στήθη εεεεε και εντάξει αυτο μου φαίνεται κάπως ,,,αλλα έχει και φωτος με μωρακια κοντά σε ηλικίες που είναι πολυ στοργικες!!!

Όσο για την βοήθεια και τη δουλειά, φαντάζομαι πόσο δύσκολο θα είναι... Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έχω στεναχωρεθεί λίγο σήμερα..

μη στεναχωριέσαι καλέ!!!δες θετικα!ενας μηνας ακομα γουτσου γουτσου!

Αν υποπτεύεστε μικρη εκκριτική φαση καλύτερα ελεγχος ωορ. με υπέρηχο.Μην εμπιστεύεστε τοσο τα τεστ....

Απο σήμερα αρχίζει το δυσολο κομματι του κυκλου για μένα....η αναμονή!!!κλαψ!

Link to comment
Share on other sites

μη στεναχωριέσαι καλέ!!!δες θετικα!ενας μηνας ακομα γουτσου γουτσου!

Αν υποπτεύεστε μικρη εκκριτική φαση καλύτερα ελεγχος ωορ. με υπέρηχο.Μην εμπιστεύεστε τοσο τα τεστ....

Απο σήμερα αρχίζει το δυσολο κομματι του κυκλου για μένα....η αναμονή!!!κλαψ!

Γεια σας κορίτσια & Ευουλα

Εγω ειμαι σκατα,... γιατί αύριο-μεθαύριο αρχισζουν οι γόνιμες...και καναμε έναν τσακωμο σήμερα με τον άνδρα μου...όχι απ αυτούς με τις φωνές,,, όσο με την στεναχώρια και τα νεύρα ... Ασε και εγω αν ειμαι έτσι, δεν μπορώ να μπω σε μουντ έρωτα και αγκαλιτσες,,, γμτ:evil:

Αν υποψιαστω ότι χαπακωθηκα και δεν θα γίνει τίποτα αυτές τις μερες... Θα ειμαι να με κλαιν & οι ρεγγες...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια & Ευουλα

Εγω ειμαι σκατα,... γιατί αύριο-μεθαύριο αρχισζουν οι γόνιμες...και καναμε έναν τσακωμο σήμερα με τον άνδρα μου...όχι απ αυτούς με τις φωνές,,, όσο με την στεναχώρια και τα νεύρα ... Ασε και εγω αν ειμαι έτσι, δεν μπορώ να μπω σε μουντ έρωτα και αγκαλιτσες,,, γμτ:evil:

Αν υποψιαστω ότι χαπακωθηκα και δεν θα γίνει τίποτα αυτές τις μερες... Θα ειμαι να με κλαιν & οι ρεγγες...

τελικά???

Link to comment
Share on other sites

τελικά???

Τελικα...προσπάθησα και άλλαξα το κλίμα, και ευτυχώς επειδή δεν ήταν και σοβαρός ο λόγος, ξεχάστηκε αμέσως... ήταν και το 3ήμερο, που βγαιναμε κάθε μερα και ήμασταν αγαπημένοι και εγω πιο καλη και ήρεμη απο ποτε...σήμερα έκανα και τεστ ωορηξιας (στικακια) και έδειξε καραμπαμ θετικο:-P άρα σήμερα, αύριο και μεθαύριο, βουρ στις αγκαλιες:oops:

Είναι ο δεύτερος μήνας των χαπιών και μετα τέλος, αλλάζω και γυναικολογο ( την Τετάρτη έχω ραντεβού με τον καινούργιο και άντε να δούμε τι θα γίνει και αυτόν τον μήνα:?

Εσείς τι κάνετε; Ευουλα εσυ είσαι στην αναμονή ε; Ποτε :evil:Δεν:evil: περιμένεις;;; φιλιαααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...