Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σου κορίτσι. Να υποθέσω Κορίνα λέγεσαι; Από Κατερίνη;

15 Αυγούστου 2009 γέννησα τον γιο μου. Στο νοσοκομείο γέννησα την κόρη μου τον Ιανουάριο. Ότι θέλεις σου λέω.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα!

Σόνια τί κάνεις?Μια χαρά η μπέμπα σου τα πάει βλέπω, μεγαλώνετε!Μπορώ να φανταστώ τί επικρατούσε στο σπίτι σας, αφού τελειωσατε με το βάψιμο τα πραγματα θα τακτοποιηθούν σιγά σιγά πήρες αδεια απο τη δουλειά ή όχι?

Και εμείς εχθές πήγαμε στον παιδίατρο και κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο και ένα ακόμη σε μορφή σταγόνων απο το στοματάκιΗταν πολύ καλό το μανάρι μου έκλαψε λίγο για δευτερόλεπτα την στιγμή του τσιμπήματος, πιο πολύ εγώ φοβήθηκα.φτάσαμε τα 5115 και 59 πόντους.Ο παιδίατρος είπε ότι τα πάω τελεια με το θηλασμό με τόσα που τράβηξα και εγώ νοιώθω κάπως καλύτερα γιατί είχα αρχίσει να εχω τύψεις.

Αν μπορείς μου λες πως έκανες τα χωνάκια για τους μικρούς στη βάφτιση?

Κοrin εγώ δεν έχω εμπειρία απο το νοσοκομείο, θα σου πει η Σόνια.Απο Κατερίνη είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ναι μενω Κατερινη τα τελευταια πεντε χρονια.Σονια θα ηθελα να μου πεις για τους γιατρους πως ητανη εμπειρια σου.Εγω εκλεισα την Παρασκευη ραντεβου (ειναι το δευτερο) και λογικα θα μου πουν τι να παρω μαζι μουγια τον τοκετο και μαλλονθα συζητησουμε και το ενδεχομενο της καισαρικης λογω της μεγαλης μυωπιας που εχω.Παντως περα απο το νοσοκομειο παω και σε ιδιωτη γιατρο για να κανω τους υπερυχους.........ειμαι λιγο αγχωμενη οσο πλησιαζει ο καιρος!.........Σας ευχαριστω για. τις απαντησεις........:oops:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Στέλλα. Μια χαρά ο μπέμπης βλέπω. Φτου φτου το μανάρι μου. Δεν θα έπρεπε να έχεις τύψεις για τίποτα. Στο είπα και άλλη φορά. Άλλη στην θέση σου θα τα είχε παρατήσει. Οπότε μην μασάς τίποτα.

Εμείς τρώμε φρούτα πλέον αλλά μου κάνει μια φορά κάθε μέρα πλέον πράσινα κακά και δεν ξέρω τι να κάνω τώρα πλέον. Τέσπα.

Τα χωνάκια για τις μπομπό των μικρών τα έκανα με τετράγωνο χρωματιστό χαρτί . Τα γύρισα στο χέρι για να γίνουν χωνάκια και τα κόλλησα. Δεν είναι τίποτα είναι πολύ εύκολο.

Ευτυχώς με το βάψιμο τελείωσα. Αλλά δεν τελείωσα με όλες τις δουλειές του σπιτιού ακόμη γιατί όλο και κάτι βγήκε κάθε απόγευμα αυτή την εβδομάδα και δεν τα κατάφερα. Ελπίζω τώρα το ΣΚ κάτι να κάνω. Στην δουλειά ήμουν κανονικά γιατί δεν μπορώ να πάρω άδεια μέχρι να γυρίσει η συνάδερφος μου.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίνα εγώ από το νοσοκομείο έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Είχα και πολύ γρήγορη γέννα φυσικά. Με έπιασαν πόνοι 12μιση το βράδυ, πήγα στο νοσοκομείο στις 2παρά και 2:35 είχα γεννήσει. Εκείνο το βράδυ είχε βάρδια η γιατρός η Ξένια και ο ειδικευόμενος ο Θωμάς. Η γιατρός δεν με πρόλαβε γιατί δίπλα γεννούσε μια άλλη κοπέλα με πέντε λεπτά διαφορά. Σε εμένα ήταν ο Θωμάς και μια πολύ καλή μαία η Δέσποινα. Όλη την εγκυμοσύνη μου όμως την παρακολουθούσε ο επιμελητής ο Λουσιόπουλος. Με εκείνον θα γεννούσα αλλά έτυχε να γεννήσω το μοναδικό βράδυ που δεν είχε εφημερία. Είχε δυο βράδια πριν και δυο μετά.

Το πρώτο σου μωράκι είναι; Δεν έχεις πολύ μέχρι τον Αύγουστο. Μην φοβάσαι όλα καλά θα πάνε.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Τί κάνεις Σόνια?Τελείωσες με τις δουλείς του σπιτιού, θα μου πεις τελειώνουν ποτέ αυτές.Ππάσινα κακάκια κάνει και ο δικός μου που και που και συνήθως τότε έχει και γενικά μια ανυσηχία.

Το χαρτόνι θα μπορέσει να γυρίσει που είναι τόσο χοντρό?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Στέλλα. Μια χαρά είμαστε εμείς. Έλπίζω το ίδιο και εσείς.

Όσο για τις δουλειές του σπιτιού όπως λές δεν τελειώνουν ποτέ. Ειδικά τώρα το καλοκαίρι που είναι και ανοιχτά οι πόρτες άντε να ησυχάσεις.

Άσε αυτά τα πράσινα κακάκια είναι το μόνιμο πρόβλημα μας έδω και 1μιση μήνα. Σήμερα έκανε 3 φορές και είχαν φυσιολογικό χρώμα. Το πόσο χάρηκα δεν λέγεται. Ελπίζω να το καρατήσει όμως. Τι να πώ;

Ναι το χαρτόνι γυρίζει μην το φοβάσαι. Δεν είναι εκείνο το πολύ χοντρό. Είναι σαν να έβαλες μερικές κόλλες Α4 μαζί. Τόσο πάχος έχει το χρωματιστό. Μια χαρά δουλεύεται για να γίνει χωνάκια και αντέχει για να μην σχιστεί από τα ζαχαρωτά και τις καραμέλες.

Πώς τα πάτε με την ζέστη; Κάνετε βολτίτσες; Τώρα που έστρωσε ο καιρός να κανονίσουμε εκείνον τον καφέ που λέγαμε. Τι λές; Ένα απόγευμα που δεν δουλεύω καλά θα ήταν να τα λέγαμε.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη κουραστεί με τις ζέστες δεν μου ήρθε και περίοδος ακόμη και νοιώθω ότι έχει 50 βαθμούς, βράζω.Λογικά θα αδιαθετήσω όταν τελειωσω με το θηλασμό ή λέω βλακείες?

Βολτούλες βγαίνουμε όποτε εν έχω επισκέψεις, μόνο που έχει πολύ ζέστη και ήλιο οπότε πάμε αργά και γυρνάμε νωρίς γιατί έχουμε να κάνουμε μπανάκι και να κοιμηθούμε.Σήμερα κοιμόταν απο τις 10 μέχρι τις 5.30, ξεκουράστηκα και εγώ λίγο, για να δούμε θα το κρατήσει.

Βέβαια όποτε θες να κανονίσουμε και να το πιούμε εκείνο το καφεδάκι επιτέλους.Την Δευτέρα και την Τετάρτη περιμένω πάλι κόσμο, Τρίτη θα πάω Θεσ/νικη στην αιματολόγο να με δει και απο Πέμπτη αν θέλεις κανονίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Στέλλα.

Δεν είχαμε μια εβδομάδα νετ γιατί κάναμε κάτι δουλειές και τώρα κατάφερα να μπώ.

Ελπίζω να είστε καλά. Τι κάνει ο μπέμπης;

Μάλλον θα αδιαθετήσεις όταν σταματήσεις το θηλασμό. Συνήθως έτσι γίνεται αλλά φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις.

Ναι να το κανονίσουμε από εβδομάδα να πιούμε καφέ μια μέρα. Αργούτσικα το απογευματάκι για να μην έχει πολή ζέστη.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Kαλησπέρα Σόνια.Πώς είστε?Πώς τα πάτε με την ζέστη?Τί κάνουν τα μπουμπούκια σου?Κάνατε κανένα μπανάκι?

Χαθηκα γιατί τρέχαμε σε διάφορους γιατρους με το μωρό για έναν προληπτικό έλεγχο που έπρεπε να κάνουμε για να αποκλείσουμε κάποιες παθήσεις ευτυχώς όλα καλά ο μπέμπης είναι σούπερ.Την Δευτέρα γίναμε 3 μηνών πήγαμε και παιδίατρο....φτάσαμε τα 6190 και 62 πόντους απο τα πιο ψηλά παιδιά είναι λέει.Εδώ και μία εβδομάδα προσπαθεί να γυρίσει φτάνει μέχρι την άλλη αλλά δεν μπορεί να πάρει ακόμη το χεράκι του απο κάτω.Εν τω μεταξύ μπορώ πια να πω ότι έχουμε πρόγραμμα εδώ και ένα μηνα πια το οποίο ο ίδιος απο μόνος του δεν το χαλάει με τίποτα στρατιωτάκι χιχιχιχ, κοιμάται και τρώει πια συγκεκριμένες ώρες και το βράδυ 10ωρα 9ωρα γενικά είναι πολύ καλό μωρό τρώει παίζει ήσυχα καμιά ώρα και μετά πάλι ύπνο να μην το ματιάσω το μανάρι μου.

Απο την Τρίτη λέει θα πέσει η θερμοκρασία να βρεθούμε να γνωριστούμε επιτέλους, τώρα με αυτόν τον καύσωνα δεν βγαίνουμε καθόλου.Πρέπει όμως να ορίσουμε ημερομηνία ειδάλλως δεν θα το κάνουμε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Στέλλα.

Και εμείς παιδευόμαστε με την ζέστη όπως όλοι φαντάζομαι.

Ο μεγάλος μου μια χαρά ζωηρεύει και πάει. Η μπέμπα πάει σχετικά καλά με την σουπίτσα της πλέον το μεσημέρι. Αλλά θέλει να μπουσουλήσει και να είναι όρθια και όλο κλαίει γιατί δεν μπορεί.

Μπράβο ο γιόκας σου. Μια χαρά το μανάρι μου. Φτου φτου.

Φυσικά τώρα που θα στρώσει λίγο να τα πούμε και από κοντά πλέον. Ένα απογευματάκι που δεν θα έχει πολύ ζέστη.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Kαλησπέρα και Χρόνια Πολλά.Η Παναγία να βοηθάει όλο τον κόσμο.

Σόνια απ'ότι βλέπω ο μικρός σου έχει γενέθλια...να τον χαίρεσαι, να 'ναι πάντα γερός και καλότυχος στη ζωή του και εσείς να τον καμαρώνετε.

Χαθηκα...σου έστειλα πμ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, επειδη πλησιάζει το φθινόπωρο μηπως ξέρετε που μπορώ να βρω οικονομικά ξύλα για το τζάκι?Ακουσα από Βουλγαρία ότι συμφέρει να τα παραγγείλεις απευθείασ...έχετα καμιά ακρη?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια,

με λένε Νατάσα και μένω στο Λιτόχωρο εδώ και 3 χρόνια (αποφασίσαμε αποκέντρωση!).

Απ' οτι καταλαβαίνω οι περισσότερες είστε στην Κατερίνη.

Είμαστε σε φάση που ωάχνουμε να αγοράσουμε ένα σπιτάκι, κατά προτίμηση μονοκατοικία, εδώ. Αν ξέρετε κάτι, θα με βοηθήσετε πολύ.

Κι αν έρχεστε απο τα μέρη μας καμιά φορά για βόλτα, ελπίζω να γνωριστούμε κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...