Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα!

Καλα είμαστε Σόνια μου.Σήμερα δηλαδή γιατί εχθές ήταν μία κακή ημέρα...και νύχτα...εκτός του ότι δεν κοιμήθηκε το βράδυ δεν κοιμήθηκε καθόλου και την ημέρα.Πήρα τον παιδίατρο και μου είπε εφόσον μειώσαμε τα γεύματα σε 5 να αυξήσουμε τώρα πια σιγα σιγα την ποσότητα, ετσι το κάναμε 150μλ.Και εχθές το βράδυ παρ'όλο που είπιε μόνο 110 κοιμήθηκε σερί 5 ώρες, ξεκουραστήκαμε και εμεις ξύπνησε στις 7 έφαγε 7.30 150 και κοιμήθηκε μέχρι τις 11.30, ηρέμησε το μωρό μου.Πήγαμε κια εμείς παιδίατρο την Πέμπτη και μας βρήκε σούπερ, στα κιλά ξεφύγαμε πια......από 3635 σε 4415 σε 14 μέρες...ξεφύγαμε, περιορίσαμε και το ξένο πια σε ένα γεύμα την ημέρα και ευελπιστούμε οτι θα το κόψουμε τελείως, νομίζω πως και το γάλα μου αυξάνεται μερα τη μέρα.

Το πρόβλημα της μπέμπας παραμένει ?Πήγατε στον Νίκο ε?Πώς σου φάνηκε?Είναι πολύ ψίρας, λέει πάρα πολλά βέβαια αλλά μ'αρεσει που στα εξηγεί όλα, ειδικά εγώ που δεν έχω καθόλου πείρα τα θέλω πιο αναλυτικά, και με τα παιδάκια είναι πολύ καλός.

Αααα άρχισε τα χαμογελάκια ο μπεμπάκος μου και νομίζω πως ένα εγκεφαλικο θα το πάθω, τόση κούραση δεν έχω ξανανοιώσει στη ζωή μου αλλά μόλις με κοιτάξει κια σπάσει το χειλάκι του τα ξεχνάω όλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σου Στέλλα.

Πάντα θα υπάρχουν οι καλές και οι κακές μέρες. Είναι συνηθισμένο φαινόμενο. Τις πρώτες φορές σε ενοχλεί αλλά μετά λές μέρα είναι θα περάσει.

Μια χαρά ο μπεμπάκος έγινε ολόκληρο παιδί. Φτου φτου σκόρδα στο γιαβρί μας. Άντε να το κόψετε σιγά σιγά το ξένο να απολαμβάνει μόνο της μανούλας το παιδί.

Ναι πήγαμε στον Νίκο. Όντως είναι πολύ ψίρας. Τα ξεσκονίσαμε όλα. Είμασταν πάνω από ώρα εκεί. Την εξέτασε κιόλας από την κορυφή ως τα νύχια. Αναλύσαμε και τα πάντα. Αλλά το κακό είναι ότι λύση δεν βρήκαμε. Και φάνηκε ότι στεναχωρέθηκε που δεν καταλήξαμε σε ουσιαστικό συμπέρασμα. Μου είπε βέβαια ότι άλλο χρειαστώ μπορώ να τον ενοχλήσω.

Ευτυχώς η μπέμπα δείχνει να πηγαίνει καλύτερα. Βελτιώνεται μάλλον και αυτό είναι καλό. Θα περιμένουμε λίγο ακόμα και βλέπουμε.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσακια μου τι κανετε???:tongue::tongue::tongue:!!!

Γεννησααααααα....το μαναρακι μου 3400:tongue::tongue:

Την νυχτα που ηταν να μπω με προκληση με πιασαν λιγες ωρες πριν οι πονοι:P:p!!!

Νομιζω ηταν το πιο δυσκολο π εχω περασει στην ζωη μου δεν με επιασε η επισκληρηδιος μονο η 1η δοση.....2 φορες μου την ξανακαναν απο την αρχη πισω και δεν επιανε με τιποτα...φταει τ προβλημα της μεσης μου....τραβηξα τετοιους πονους αφηστε τα, τα θυμαμαι και κλαιω:| πολυ δυσκολη γεννα ειχα λιποθυμησα και 2 φορες το μονο π θυμαμαι ειναι να λεει ο γιατρος κοιταξτε τ κοριτσι τ κοριτσι κοιταξτε μολις βγηκε ο μικρος.....

Βεβαια μολις τον πηρα αγκαλια τα ξεχασα ολα τελικα ισχυει αυτο που μ τ λεγα ολοι....δοξα τον θεο το μωρο ειναι μια χαρα και αυτο μου αρκει και ας περασα οτι περασα....αλλα θα το ξανασκεφτω για 2ο:tongue::tongue:!!!!

Ειμαστε σπιτι εδω και 5 μερες και παλευουμε με τον θηλασμο επειδη με πληγωσε στην κλινικη ανοιξαν οι θηλες μ κ τρεχαν αιματα του δωσαμε ξενο.......απο οταν γυρισαμε σπιτι και λιγο επουλωθηκαν ξεκινησαμε και θηλασμο κ ξενο....με ψευδοθηλες...εδω και 3 μερες κοψαμε τελειως τ ξενο και απο προχθες και τις ψευδοθηλες:D:D!!!

Απλα ζοριζομαι πολυ αλλα οσο παει τον βλεπω φτιαχνει εμαθε μ τ μπιμπερο και την πιπιλα γκρρρρρρρ τ διναν πιπιλα στο μαιευτηριο....και βαριεται να ρουφηξει νευριαζει και κλαει σαν τρελος........σιγα σιγα ομψς τον βλεπω παει καλυτερα πιανει πιο ηρεμα...μακαρι να τα καταφερουμε.....

εχθες και σημερα δεν εκανε καθολου κακακια αλλα η γιατρος μ ειπε δεν πειραζει αρκει να βρεχει πανες απο πανες ειμαστε 6-7 φουλ βρεγμενες βαριες πολυ!!!

Αντε να παμε να δουμε αν παιρνει βαρος γιατι αγχωνομαι αν χορταινει.....

Η γιατρος μ ειπε να μην τον αφηνω πανω απο 5 ωρες αταιστο.....κατα τα αλλα οποτε ζηταει....

Την νυχτα αγχωνομαι λιγο γιατι ξυπναει πειναει τον βαζω στο στηθος θηλαζει 3 λεπτα τ πολυ και τον παιρνει ο υπνος δεν ξυπναει με τιποτα.....γ αυτο αγχωνομαι...αλλα ολοι μ λενε αν δεν χορταινε θα ετρωγε.......

Τζαμπα αγχωνομαι λετε βρε κοριτσια??

Αχ σονια μου ελπιζω να τ ξεπερασετε γρηγορα περαστικουλια να ειναι.....

Στελιτσα τ κανεις εσυ???δεν προλαβα να σας διαβασω θα μπω αργοτερα...


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Jo. Να σου ζήσει το αντράκι σου. Να είναι πάντα γερό και δυνατό. Και η μανούλα να το καμαρώνει πάντα. Μην αγχώνεσαι κορίτσι αφού πάτε καλά από πάνες και το μωρό κοιμάται μια χαρά θα τα πάτε.

Είδες που σου είχα πει ότι μπορεί να αποφασίσει να έρθει πριν την πρόκληση; Μέσα έπεσα τελικά. Διάβασα και την ιστορία σου. Ταλαιπωρήθηκες αλλά όλα καλά τελικά. Θα δεις που στο δεύτερο με το καλό θα σου φανεί περίπατος. Και εμένα στον γιο μου δεν με είχε πιάσει η πρώτη δόση της επισκληριδίου και συνέχιζα να πονάω. Η δεύτερη δόση δεν πρόλαβε να με πιάσει γιατί είχα γεννήσει. Στην κόρη μου δεν έκανα καθόλου επισκληρίδιο και το μυαλό μου ήταν πιο συμμαζεμένο και έλεγχα καλύτερα τον πόνο.

Πώς είναι το αντράκι σου τώρα που πέρασαν οι μέρες;

Η μπέμπα μου πάει καλύτερα. Αρχίσαμε να έχουμε πάλι μουσταρδί χρώμα και πολύ λίγες φορές πράσινο. Συνεχίζω την αποχή από τα γαλακτοκομικά μέχρι να στρώσει τελείως και μετά θα τολμήσω να ξαναδοκιμάσω.

Στέλλα τι κάνετε; Χάθηκες κορίτσι. Αχ αυτός ο γιος. Το μυαλό σου μόνο εκεί είναι μου φαίνεται. Χαχαχα

Φιλία πολλά και καλό βράδυ.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τζο να σου ζήσει ο παίδαρος.Εγινε και όπως ήθελες χωρίς πρόκληση μια χαρά.

Τί τράβηξες κοριτσάκι, φαντάζομαι πόνος.....και εμένα μ'αφήσαν μία ώρα χωρίς επισκληρίδιο όταν πια αποφασίστηκε η καισαρική, μέχρι να έρθει όλη η ομάδα για το χειρουργείο.....τον ένοιωσα για τα καλά...Τέλος καλά όλα καλά όμως σημασία έχει ότι και οι δύο είστε καλά.Οσο για το δεύτερο μέχρι τότε θα τους έχεις ξεχάσει τους πόνους και όλα όσα πέρασες.

Σόνια τί κάνετε?Διαβάζω ότι η μπουμπού τα πάει καλύτερα άντε μπράβο σας.

Εμείς καλά είμαστε.Κλείσαμε και για την βάφτιση τον Σεπτέμβρη και επειδή σχεδόν όλα θα τα ετοιμάσω μόνη μου ξεκινάω να φτιάχνω απο τώρα.Εσείς Σόνια πότε λέτε να βαφτίσετε την μπέμπα σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Στέλλα και καλό μήνα.

Χαίρομαι που είστε καλά. Πώς τα πάτε με το θηλασμό; Κόψατε το ένα γεύμα ξένο που έδινες;

Βάφτιση ακούω; Και εμείς για τον Σεπτέμβριο λέμε μάλλον στις 2.

Στον γιο μου έκανα μόνη μου προσκλητήρια και μπομπονιέρες-ενηλίκων και παιδιών. Τώρα στην κόρη μου λέω να κάνω και τα γλυκάκια μόνη μου και τα μαρτυρικά. Έχει πολύ δουλειά αλλά το αποτέλεσμα σε ανταμείβει. Εγώ τουλάχιστον ένοιωσα πολύ όμορφα που τα έκανα μόνη μου.

Εμείς όσο πάμε στρώνουμε. Χθες και σήμερα δεν μου έκανε άλλο πράσινα. Για να δούμε αν έστρωσε. Μακάρι γιατί πλέον είχα αρχίσει να ανησυχώ πραγματικά.

Jo τι κάνεις με τον παίδαρο; Πως τα πάτε; Είναι ήσυχο μωρό;


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Στέλλα και καλό μήνα.

Χαίρομαι που είστε καλά. Πώς τα πάτε με το θηλασμό; Κόψατε το ένα γεύμα ξένο που έδινες;

Βάφτιση ακούω; Και εμείς για τον Σεπτέμβριο λέμε μάλλον στις 2.

Στον γιο μου έκανα μόνη μου προσκλητήρια και μπομπονιέρες-ενηλίκων και παιδιών. Τώρα στην κόρη μου λέω να κάνω και τα γλυκάκια μόνη μου και τα μαρτυρικά. Έχει πολύ δουλειά αλλά το αποτέλεσμα σε ανταμείβει. Εγώ τουλάχιστον ένοιωσα πολύ όμορφα που τα έκανα μόνη μου.

Εμείς όσο πάμε στρώνουμε. Χθες και σήμερα δεν μου έκανε άλλο πράσινα. Για να δούμε αν έστρωσε. Μακάρι γιατί πλέον είχα αρχίσει να ανησυχώ πραγματικά.

Jo τι κάνεις με τον παίδαρο; Πως τα πάτε; Είναι ήσυχο μωρό;

Καλημέρα και καλό μήνα.

Και εγώ προσκλητήρια μπομπονιέρες και γλυκάκια μόνη μου θα τα κάνω.Δεν έχω καταλήξει ακόμη για τις μπομπο των μικρών, πες καμία ιδέα.Σκέφτομαι να δώσω βιβλιαράκια με θέμα τον δράκο (σχετικό με τον Αγιο Γεώργιο), δεν ξέρω όμως ακόμη, και οι μπομπο των μεγάλων θα είναι γλαστράκι με θυμάρι το οποίο θα τυλίξω με τούλι και θα βάλω ένα καρτελάκι με ενα κείμενο που συνδέει τον Αγιο με το φυτό, γιαυτο λέω και για τους μικρούς να έχω κάτι σχετικό με τον Αγιο.

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα πάτε με το θηλασμό; Κόψατε το ένα γεύμα ξένο που έδινες;

όσο για το θηλασμο....είναι μια πονεμένη ιστορία.Δυστηχώς καταφέρνω να συλλέξω μόνο 500μλ την ημέρα αρα του δίνω και το ξένο, εχθές όλη μέρα έκλαιγα έφτασα στα όρια μου, όλη την ημέρα την περνάω αγκαλιά με το θήλαστρο δεν μπορώ να κάνω τίποτα είμαι με το άγχος μην ξυπνήσει και δεν έχω προλάβει να του συμπληρώσω το γε΄υμα του νοιώθω πως δεν μπορώ να τα καταφέρω δεν ξεκουράζομαι καθόλου όταν κοιμαται θα επρεπε να κοιμάμαι λίγο κι εγώ αλλά εγώ έχω ραντεβού με το χαζοθήλαστρο.Συγνώμη για το ξέσπασμα αλλά δεν αντέχω άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Στέλλα μην στεναχωριέσαι. Αφού τα πηγαίνατε τόσο καλά τι έγινε τώρα; Δεν θηλάζει όλη την ημέρα και του δίνεις μόνο ένα μπουκάλι ξένο; Ή δεν κατάλαβα καλά; Γιατί εγώ που θηλάζω όλη την ημέρα και πίνει μόνο το πρωί από το μπουκάλι θέλω περίπου 400 μλ. Η δικιά μου πίνει πότε ένα και πότε 2 γεύματα όσο λείπω. Κάνω άντληση το πρωί πριν φύγω και το μεσημέρι αφού έρθω και την καλύπτω. Έχω πάντα στο ψυγείο τα 2 γεύματα από 200μλ και ένα ακόμα γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται καμιά φορά. Εσύ τι ακριβώς κάνεις και είσαι συνέχεια με το θήλαστρο;


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφη η ιδέα σου για τις μπομπο των μεγάλων. Γιώργος θα είναι ο μικρός; Όπου Γιώργος και μάλαμα που λέει και το τραγούδι. Έχω άντρα και αδερφό με το ίδιο όνομα. Τώρα για τις μπομπο των μικρών θα σκεφτώ κάτι και θα σου πω αν είναι. Για γλυκάκια τι λές να κάνεις; Εγώ σκέφτομαι να κάνω cupcakes ή cake pops ή γλασαρισμένα μπισκότα. Στον γιο μου για παιδικές μπομπο είχα κάνει χρωματιστά χωνάκια γεμάτα ζαχαρωτά και εκείνο που κάνουν φούσκες και τα είχα δεμένα σε διαφάνεια με ένα καρτελάκι με το όνομα του παιδιού. Δεν έμεινε ούτε μια για δείγμα. Στους μεγάλους είχα πετσέτα χεριών τυπωμένη με το όνομα του παιδιού και δεμένη σαν καραμέλα.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημ'ερα Σόνια!

Λοιπόν αυτό που κάνω είναι το εξής: πριν απο κάθε γεύμα τον θηλάζω πρώτα και μετά δίνω το συμπλήρωμα με το μπουκάλι, μόνο που το συμπλήρωμα είναι 150μλ δηλαδή όσο πίνει και χωρίς να τον βάλω στο στήθος, ευτυχώς φτάσαμε στο σημείο να δίνω μόνο ένα γεύμα ξένο.Το πρωί που σηκώνομαι μαζεύω 150μλ σε 20' η υπόλοιπη μέρα βγαίνει πιο δύσκολα, σήμερα το πρωι γύρω στις 5 τον θήλασα και νομίζω πως ήταν απο τις καλύτερες φορές μας έπινε για ένα 15' μετα του έδωσα 80μλ δικά μου και δεν ήθελε άλλο.Τί να πω πρσγματικά προσπαθώ πολύ, μου λένε και που το έφτασα εδώ να βγάζω τόσο γάλα είναι πολύ καλά.Συνεχίζω όμως δεν θα σταματήσω μήπως και μεγαλώσει λίγο και πιάνει μόνο το στήθος (τρελά όνειρα κάνω έ?).......

Και ένα ευχάριστο....την Κυριακή κοιμόταν απο τις 10.30 και ξύπνησε στις 6 το πρώτο μας σερί 7 ωρών, βεβαια εγώ γύρω στις 5.30 σηκώθηκα τρομαγμένη όταν δε αντιλήφθηκα ότι όλο το βράδυ δεν ξύπνησα να τον θηλάσω έτρεξα στην κούνια του να δω αν είναι καλά.Ο παιδίατρος είπε οτι μπορεί να είναι περιστασιακό αλλά συνεχίστηκε και την επόμενη, σήμερα όμως πάλι ξύπνησε 2-3 φορες.

Link to comment
Share on other sites

Τελεια η πετσετούλα που έκανες για τους μεγάλους πολύ πρωτότυπο μπράβο.Αυτό με τασ χωνάκια το σκέφτηκα κι εγώ να βάλω μέσα καραμελίτσες, γλυφιτζούρια και μία σαπουνόφουσκα.Τα χωνάκια τα πήρες έτοιμα ή τα έκανες μόνη σου απο χαρτόνι?

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια η πετσετούλα που έκανες για τους μεγάλους πολύ πρωτότυπη ιδέα μπράβο!

Τα χωνακια τα σκέφτηκα κι εγώ να τα γεμίσω με καραμελίτσες, γλυφιτζούρια και ,μια σαπουνόφουσκα.Τα χωνάκια τα αγόρασες ή τα έκανες μόνη σου με χαρτόνι?

Κάτι άλλο που βρήκα είναι μικρά καδράκια σκιτσαρισμένα με μπογιες για να το ζωγραφίσουν τα παιδάκια μόνα τους και να το κρεμάσουν στο δωμάτιό τους.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Στέλλα. Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε καλά.

Χάθηκα τόσες μέρες γιατί έβαφα στο σπίτι και μπορείς να φανταστείς τον χαμό. Όλα τα έπιπλα αλλού τοποθετημένα, ο βαφέας να πηγαινοέρχεται, το ίδιο και ο γιος μου και η μπέμπα να κλαίει. Ευτυχώς μετά από λίγο βρήκαμε ρυθμούς όλοι και κύλησαν όλα ομαλά. Την Κυριακή το βράδυ είχαμε σχεδόν τακτοποιηθεί. Τουλάχιστον έγινε το σπίτι κατοικήσιμο.

Μια χαρά τα καταφέρνεις με τον θηλασμό ούτε να το συζητάς. Άλλη αν ήταν θα είχε σταματήσει. Αφού το καλύπτεις το παιδί ούτε συζήτηση. Άλλωστε μόλις κλείσετε τον πέμπτο και μετά θα είναι πιο εύκολα αφού θα βάλεις και άλλες τροφές Και άρα δεν θα θέλεις τόσες πολλές αντλήσεις.

Εμείς σήμερα πήγαμε παιδίατρο. Η μπουμπού έγινε 6480 κιλά και 66,5 πόντους στο ύψος. Έβαλε πάλι μισό κιλό. Σταθερό το κορίτσι μου κάθε μήνα. Βέβαια εγώ ακόμα συνεχίζω την αποχή από τα γαλακτοκομικά αλλά έχουμε σημαντική βελτίωση στα κακά. Τώρα θα βάλουμε σιγά σιγά και φρουτάκι και ρυζάλευρο. Αρχίζουμε πλέον και το κουτάλι.

Τα χωνάκια που λες για τα παιδάκια τα είχα κάνει μόνη μου και αγόρασα μεγάλες συσκευασίες με διάφορα χαζολόγια που αρέσουν στα παιδιά και τα γέμισα. Τώρα σκέφτομαι να κάνω μόνη μου marsmallows για να δώσω στα παιδιά. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη. Αλλά θα πρέπει να το κάνω σύντομα.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα περιμενω και εγω τον μπεμπη μας με ΠΗΤ 15/8/2012 θα ηθελα να ρωτησω αν καποια απο εσας γεννησε στο νοσοκομειο Κατερινης. Θα γεννησω εκει.....ευχαριστω πολυ......:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...