Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      καλή επιτυχία σ εύχομαι ! να πάνε οοοοολα καλα! 1η σ μεταφορά; 

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ναι και εγώ στεναχωρέθηκα όταν το είδα μετά από μέρες το μήνυμα σου.

Μεγάλη Δευτέρα ε? Με πρόκληση μπαίνεις?

Εύχομαι να πάνε όλα πολύ καλά και να έχεις έναν όμορφο και γρήγορο τοκετό. Με το καλό να αγκαλιάσεις τον μπεμπάκο σου!

Γέννα εσύ με το καλό και δεν θα χαθούμε! Άλλωστε σε μια πόλη είμαστε δεν θα βρούμε χρόνο να τα πούμε? Μέχρι να σαραντήσεις θα έχει καλοκαιριάσει κιόλας και θα είναι πιο εύκολο να βρεθούμε. Τον χειμώνα είναι λίγο πιο περιορισμένα με μικρά μωρά. Να μπαίνεις να τα λέμε, έτσι? Μην τρελαθείς με τον γιο και μας ξεχάσεις!!! Χεχεχε

Αχ αυτή η πρώτη ματιά που σου ρίχνει το μωρό σου είναι όλα τα λεφτά!!!

Τέλειες στιγμές. Πόσο χαίρομαι για σένα.

Η μικρή μου είναι καλά ευτυχώς. Λίγες μυξούλες ήταν και τις περάσαμε στο πόδι. Πάλι καλά γιατί σε τόσο μικρά μωρά το γυρνάει σε βρογχιολίτιδα και μετά είναι πίκρα.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eυχαριστώ Σόνια μου για τις ευχές σου!

Άσε κλαίω απο την ώρα που έμαθα πως Μ.Δευτέρα θα γεννήσω φαντάσου όταν θα με κοιτάξει κιόλας όπως λές.

Όχι καλέ φυσικά και θα μπαίνω και έχεις δίκιο θα καλοκαιριάσει και θα απολαύσουμε καλύτερα το καφεδάκι μας.Αν μπορέσω θα σου γράψω και απο το μαιευτήριο.

Περαστικά και πάλι στην μικρούλα σου!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Στέλλα!

Καλά δεν το συζητώ όταν θα σε κοιτάξει θα πάθεις την πλάκα της ζωής σου!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και μόλις μπορέσεις να μας ενημερώσεις!


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Στέλλα!

Σίγουρα θα έχεις πλέον τον μπέμπη σου αγκαλιά!

Να σου ζήσει!


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά!

Να σου ζήσει Στέλλα! να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος!

Θα περιμένουμε νέα σου.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Στέλλα! Ελπίζω να είστε καλά και εσύ και ο μπέμπης.

Υπομονή και θα στρώσει το μωράκι σιγά σιγά.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.

Ζοριζόμαστε πολύ με το θηλασμό.Στην κλινική πέτρωσε το στήθος μου και για να το ξεμπλοκάρει η μαία του γιατρού μου είδα και έπαθα με πάτουσε τόσο δυνατά τέτοιο πόνο δεν ξανανοιωσα.Τώρα με την θερμοφόρα είναι πολύ καλύτερα και το μωρό το έχω σχεδόν όλη την ημέρα στο στήθος τώρα αν τρώει και πόσο τρώει είναι άλλο θέμα ο παιδίατρος ευτυχώσ υποστηρίζει 100% τον θηλασμό και με βοηθάει πολύ.Ελπίζω να τα καταφέρουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα.

Ζοριζόμαστε πολύ με το θηλασμό.Στην κλινική πέτρωσε το στήθος μου και για να το ξεμπλοκάρει η μαία του γιατρού μου είδα και έπαθα με πάτουσε τόσο δυνατά τέτοιο πόνο δεν ξανανοιωσα.Τώρα με την θερμοφόρα είναι πολύ καλύτερα και το μωρό το έχω σχεδόν όλη την ημέρα στο στήθος τώρα αν τρώει και πόσο τρώει είναι άλλο θέμα ο παιδίατρος ευτυχώσ υποστηρίζει 100% τον θηλασμό και με βοηθάει πολύ.Ελπίζω να τα καταφέρουμε.

Γειά σου Στέλλα. Ο θηλασμός είναι στην αρχή λίγο δύσκολος αλλά μετά θα στρώσει στο λέω εκ πείρας.

Η θερμοφόρα πρίν από τον θηλασμό κάνει πολύ καλό και μετά τον θηλασμό μπορείς να χρησιμοποιήσεις κρύα κομπρέσα που βοηθάει στο να μειωθεί η παραγωγή. Το μωρό ξέρει πόσο τρώει δεν χρειάζεται να ξέρεις και εσύ. Εσύ πρέπει να προσέχεις τις βρεγμένες πάνες και τα κακά του για να είσαι σίγουρη ότι τρώει καλά. Θα το ζυγίσει κιόλας ο παιδίατρος στις 10 μέρες και θα δείτε. Άλλωστε ένα μωρό που κοιμάτε και φαίνεται γενικά καλά δεν μπορεί να είναι νυστικό. Καλά κάνεις και το έχεις όλη την ημέρα στο στήθος. Άλλωστε για να πετύχει ο θηλασμός πρέπει να έχεις στο μυαλό σου ότι ο θηλασμός είναι όσο θέλει το μωρό και όποτε θέλει.

Ποιόν παιδίατρο έχεις; Είναι πολύ σημαντικό να σε υποστηρίζει σε αυτό που θέλεις γιατί στην φάση που είσαι έχεις ανάγκη από υποστήριξη. Αν χρειαστείς κάτι και από εμένα μην δυστάσεις. Ό,τι ξέρω από την εμπειρία μου και από ό,τι έχω διαβάσει ευχαρίστως να βοηθήσω.

Σου έυχομαι να πάνε όλα καλά και να περάσει ο καιρός και να απολαμβάνεις το θηλασμό.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Στέλλα. Ο θηλασμός είναι στην αρχή λίγο δύσκολος αλλά μετά θα στρώσει στο λέω εκ πείρας.

Η θερμοφόρα πρίν από τον θηλασμό κάνει πολύ καλό και μετά τον θηλασμό μπορείς να χρησιμοποιήσεις κρύα κομπρέσα που βοηθάει στο να μειωθεί η παραγωγή. Το μωρό ξέρει πόσο τρώει δεν χρειάζεται να ξέρεις και εσύ. Εσύ πρέπει να προσέχεις τις βρεγμένες πάνες και τα κακά του για να είσαι σίγουρη ότι τρώει καλά. Θα το ζυγίσει κιόλας ο παιδίατρος στις 10 μέρες και θα δείτε. Άλλωστε ένα μωρό που κοιμάτε και φαίνεται γενικά καλά δεν μπορεί να είναι νυστικό. Καλά κάνεις και το έχεις όλη την ημέρα στο στήθος. Άλλωστε για να πετύχει ο θηλασμός πρέπει να έχεις στο μυαλό σου ότι ο θηλασμός είναι όσο θέλει το μωρό και όποτε θέλει.

Ποιόν παιδίατρο έχεις; Είναι πολύ σημαντικό να σε υποστηρίζει σε αυτό που θέλεις γιατί στην φάση που είσαι έχεις ανάγκη από υποστήριξη. Αν χρειαστείς κάτι και από εμένα μην δυστάσεις. Ό,τι ξέρω από την εμπειρία μου και από ό,τι έχω διαβάσει ευχαρίστως να βοηθήσω.

Σου έυχομαι να πάνε όλα καλά και να περάσει ο καιρός και να απολαμβάνεις το θηλασμό.

Καλημέρα Σόνια!

Μόνο δύσκολος εκνευρίζομαι γιατί χρειάζεται να του δίνω το βράδυ και συμπλήρωμα.Το βράδυ είναι πολύ χάλια τα πράγματα, πιανει το στήθος εκνευρίζεται το αφήνει και άντε πάλι απο την αρχή.Κλαίω όταν του δίνω το ξένο πότε θα το κόψουμε κι αυτό?Πάνες μέχρι στιγμής έχει περίπου 7 το 24ωρο, κακάκια έχει να κάνει 3 μέρες όμως.Την ημέρα τρώει απο το στήθος μετα κοιμάται εκεί όταν πάω να τον βάλω στο κρεββατάκι του κλαίει και ξυπνάειτον ξαναβάζω στο στήθος και κοιμάται μάλλον για πιπίλα το έχει.Τον Νίκο Φωτιάδη έχουμε παιδίατρο ήρθε σπίτι την επομένη να μου δείξει για τον θηλασμό και μετά απο 5 μέρες το μωρό πήρε μόνο 100γρ περίπου.Γιαυτο λέω φοβάμαι μήπως δεν του φτάνει αυτό που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια Χρονια Πολλα Χριστος Ανεστη!!!!

Τυχαια μπηκα και ειδα οτι το καφε μας εχει και παλι κινηση...χαρηκα πολυ γιατι καποια στιγμη μιλουσαμε καποιες κοπελες αλλα στην συνεχεια επεσε πολυ ησυχια

Ειμαι η Ιωαννα και εχω μια κορουλα 2,5 χρονων,μενουμε ομως Κιλκις λογω της δουλειας του αντρα μου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κοριτσια...Χρονια πολλα χριστος ανεστη!!..ξεχνιεμαι και εγω ξαναειδα τωρα κινηση και λεω αμαν ο ν.πιεριας...!!!:tongue::tongue:

Στελλα να σου ζησει κοριτσι μου.....να τον καμαρωσεις οπως θες να ναι γερος...!!

Μην στεναχωριεσαι με τον θηλασμο θα βρειτε τους ρυθμους σας σιγα σιγα...και θα κοψετε και τ ξενο αμα υπαρχει θεληση και διαθεση ολα γινονται με λιγο υπομονη...Οπως τα λεει η σονια στην αρχη λιγο δυσκολα...!!!

Σονια τι κανεις εσυ???

Κοριτσια να ρωτησω και εγω κατι???Θελω παιδιατρο για τ μεαυτηριο και για μετα αλλα για αρχη για τ μεαυτηριο....μου συστησαν την Κωτση...Την γνωριζει καμμια ειναι καλη???


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...