Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts

Πω πω βρε σονια οντως τι λαγονικο η κυρια??χαχαχχαχαχα:tongue::tongue::tongue:

θελω και εγω να μυριζω μωρουδιλααααααααααααα χεχε!!!

Ανοιγω την συρταριερα που τα εχω πλυμμενα σιδερωμενα και παιρνω αρωμα...:tongue::tongue::tongue:

σονια μου δουλευεις ε????πω πωωω και η μικρη???

Τζο και εσύ ξενυχτάς απ'ότι βλέπω.........Κοιμήσου τώρα που μπορείς, μου το έλεγαν και εμένα και με εκνεύριζαν αλλά τελικά πόσο δίκιο είχαν....

Υπομονή σε λίγο θα μυρίζεις και εσύ μωρουδίλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πω πω βρε σονια οντως τι λαγονικο η κυρια??χαχαχχαχαχα:tongue::tongue::tongue:

θελω και εγω να μυριζω μωρουδιλααααααααααααα χεχε!!!

Ανοιγω την συρταριερα που τα εχω πλυμμενα σιδερωμενα και παιρνω αρωμα...:tongue::tongue::tongue:

σονια μου δουλευεις ε????πω πωωω και η μικρη???

Ναι όντως λαγονικό η κυρία. Μην στεναχωριέσαι και σε λίγο καιρό θα μυρίζεις και εσύ έτσι! Τι όμορφη μυρωδιά που είναι. Πολύ καλύτερη από τα καθαρά ρούχα.

Ναι έχω 2μιση εβδομάδες έχω που γύρισα στην δουλειά. Βγάζω γάλα και την αφήνω για να πιεί το πρωί. Είναι λίγο μπελάς αλλά δεν πειράζει. Τα μωρά μου τα προσέχει η μαμά μου το πρωί που πηγαίνω στην δουλειά.

O μπέμπης καλά είναι με το θήλασμό προσπαθούμε πολύ σκληρά, πρώτα τον θηλάζω κια μετά του δίνω συμπλήρωμα είτε ξένο είτε δικό μου που έχω αντλήσει άλλες φορές πίνει πολύ συμπλήρωμα και άλλες όχι, τί να πω εγώ πάντως προσπαθώ πολύ.Και εμείς την Τρίτη θα πάμε και μου είπε πως αν συνεχίζει και παίρνει τόσο βάρος θα τουθ κόψουμε το μπουκάλι τελείως μήπως και τον παιδέψουμε και αρχίζει και πίνει και δεν τεμπελιάζει.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, αν παραγγείλω αυτήν για το σύγκαμα θα την πάρω σίγουρα.Αυτός ο κωδικός που είπες τί είναι?

Μπράβο που προσπαθείτε με τον μπέμπη. Εμείς θα πάμε την Πέμπτη το απόγευμα για εμβόλιο.

Όταν κάνεις την παραγγελία στο σαίτ και πριν πληρώσεις το καλάθι σου βάζεις τον κωδικό KID315 και θα σου αφαιρέσει 5 δολάρια από το σύνολο της αγοράς σου. Αλλά είναι μόνο για την πρώτη παραγγελία. Συνήθως κάνουν 10 μέρες να έρθουν από Αμερική τα πράγματα. Έχει και πολλά άλλα προιόντα το σαίτ. Έχω παραγγείλει αρκετά. Και μας συμφέρει η διαφορά δολαρίου-ευρώ. Έχει και τα βιολογικά τα Badger που έχουν καλά παιδικά αντηλιακά.

Αυτήν για το σύγκαμα την έχω από την προηγούμενη χρονιά και ακόμα να τελειώσει γιατί χρειάζεσαι λίγο. Και του την βάζω και όταν χτυπάει ή όταν θέλει ενυδάτωση.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιααααααααααααα:P:p:p

στελλιτσα βλεπω ξενυχτια ε????ετσι ειναι εμενα η κολλητη μου ακομα και κοντευουν να χρονισουν ελπιζω να μπειτε σε προγραμμα.....ειναι πολυ μικρουλης ακομη μωρε θα στρωσουν τα πραγματα σιγα σιγα;);)

Σονια αφου εχεις βοηθεια ενταξει η μανουλα οτι καλυτερο αν μπορει να βοηθαει μπραβο


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Πώς είστε?Τζό φαντάζομαι θα είσαι μέσα στην αγωνία τώρα για τον ερχομό του μπέμπη ε?Τί λέει ο γιατρός σου θα τον φάς τον μήνα σου?

Σόνια είναι καλύτερα το δερματάκι της μικρής σου?

Εμείς εχθές πήγαμε παιδίατρο.Ο μπέμπης έφτασε τα 3640 και 54εκ.μια χαρά είναι το μανάρι μου.Σήμερα έχουμε και τα πρώτα μας γενέθλια γινόμαστε ενός!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια!

Πώς είστε?Τζό φαντάζομαι θα είσαι μέσα στην αγωνία τώρα για τον ερχομό του μπέμπη ε?Τί λέει ο γιατρός σου θα τον φάς τον μήνα σου?

Σόνια είναι καλύτερα το δερματάκι της μικρής σου?

Εμείς εχθές πήγαμε παιδίατρο.Ο μπέμπης έφτασε τα 3640 και 54εκ.μια χαρά είναι το μανάρι μου.Σήμερα έχουμε και τα πρώτα μας γενέθλια γινόμαστε ενός!

αχ τι καλα μπραβο το παλικαρακι σου......:tongue::tongue:

Ασε απο αγωνια αλλο τιποτα....μπα ο γιατρος θελει μεχρι 15 να χω γεννησει γιατι ειναι μεγαλος και εχει μεγαλη περιμετρο κεφαλιου και δεν θελει να παμε για καισαρικη....δεν χωραει απο την λεκανη αν μεινει κ αλλο....

Ασε που απο την αρχη βγαινει 2 εβδομαδες μεγαλυτερος και η υπερηχογραφικη μου πητ παντα βγαινει 15/5 ενω η πητ βαση τεπ 3\6 αλλα ο γιατρος ειπε τ πολυ μεχρι 20 τ μηνα...τριτη θα παω....και βλεπουμε....αν και απο οτι καταλαβα θα μ βαλει χερι και θα περιμενουμε να γεννησω...τη προηγουμενη βδομαδα ημουν ετοιμη λεει αλλα..δεν μ εβαλε χερι...ας περιμενουμε μεχρι τις 14 ειπε....αντε να δουμε....ουφφφφ .....


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

Γαρίδα το μάτι ο μπέμπης, κάθε βράδυ τα ίδια.Πότε σταματάνε να ξυπνάνε βράδυ?Σόνια η δικιά σου ξυπνάει?Θηλάζει και μετά δεν κοιμάται με τίποτα.

Καλησπέρα και από εμάς! Τι κάνετε Στέλλα; Και η δικιά μου ξυπνάει μέσα στην νύχτα. Πότε μια πότε 2 φορές. Τώρα πριν λίγο θήλασε και τώρα θα ξυπνήσει ή κατά τις 2 και μετά 6 ή κατευθείαν στις 5 το πρωί και μετά 8. Εξαρτάτε από το πόσο βαθιά κοιμάτε και από το πόσο θήλασε μέσα στην ημέρα.

Γειά σας κορίτσια!

Πώς είστε?Τζό φαντάζομαι θα είσαι μέσα στην αγωνία τώρα για τον ερχομό του μπέμπη ε?Τί λέει ο γιατρός σου θα τον φάς τον μήνα σου?

Σόνια είναι καλύτερα το δερματάκι της μικρής σου?

Εμείς εχθές πήγαμε παιδίατρο.Ο μπέμπης έφτασε τα 3640 και 54εκ.μια χαρά είναι το μανάρι μου.Σήμερα έχουμε και τα πρώτα μας γενέθλια γινόμαστε ενός!

Χαρούμενα μηνογενέθλια! Μια χαρά αναπτύσεται ο μπεμπάκος σου. Μπράβο το αγόρι μας.

Το δερματάκι της μπέμπας είναι πάρα πολύ καλύτερα. Έχει μείνει πολύ λίγο στην κορυφή του κεφαλιού της και στο μέτωπο της μερικές φορές όταν δεν τις βάζω ενυδατική. Ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω το λαδάκι για την ατοπική για 15 ακόμα μέρες και μετά να χρησιμοποιήσω αυτό που είχα πρίν και βλέπουμε.

Σήμερα πήγαμε παιδίατρο και κάναμε εμβόλιο. Έκανε μόνο ένα ουά στο τσίμπημα και μετά τις κουνήσαμε έναν μελωδό που έχει ο γιατρός κρεμασμένο και σταμάτησε αμέσως. Είχε πολύ πλάκα. Ουά και στόπ.

Α δεν σας είπα γίναμε 6 κιλά και 64,5 πόντους ύψος. Μια χαρά 550 γραμμάρια από τον προηγούμενο μήνα και 4 πόντους έβαλε η σκατού. Και κάνει και κάτι γέλοια και φωνούλες γλύκα είναι.

Jo άντε κορίτσι μου κάνε λίγη υπομονή ακόμα. Λίγο έμεινε-μόνο η ουρά που λένε. Για την ακρίβεια μάλλον μόνο η φούντα της ουράς έμεινε. Σε λίγες μέρες θα κρατάς το μικρό σου θαυματάκι στα χέρια σου και δεν θα το πιστεύεις. Αχ πολύ όμορφες στιγμές. Και θα μείνουν χαραγμένες στην μνήμη σου για πάντα.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Τζό λογικά τώρα θα έχεις γεννήσει ε?Θα περιμένουμε νέα σου

Σόνια μια χαρά η μπουμπού σου σε βάρος και ψηλό μωρό.Και ο δικός μου βλέπω πως κάθε βράδυ τ'ωρα τελευταία ξυπνάει τις ίδιες ακριβώς ώρες και ανάλογα με το πόσο θηλάζει ξυπναει ή στις 5 ή 7.

Την Παρασκευή σαραντίζω.......πότε πέρασαν σαράντα μέρες.

Κατακλυσμός έξω τί βροχή είναι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Τζό λογικά τώρα θα έχεις γεννήσει ε?Θα περιμένουμε νέα σου

Σόνια μια χαρά η μπουμπού σου σε βάρος και ψηλό μωρό.Και ο δικός μου βλέπω πως κάθε βράδυ τ'ωρα τελευταία ξυπνάει τις ίδιες ακριβώς ώρες και ανάλογα με το πόσο θηλάζει ξυπναει ή στις 5 ή 7.

Την Παρασκευή σαραντίζω.......πότε πέρασαν σαράντα μέρες.

Κατακλυσμός έξω τί βροχή είναι αυτή.

Καλημερα στελλιτσα....;););)

Δεν γεννησα ακομα...αν δεν βγει μονος του μεχρι την κυριακη δευτερα θα μπω με προκληση γιατι δεν μπορει να μεινει αλλο μεσα....μετα δεν θα μπορουμε να κανουμε φτ:|:neutral:!!!!

Εχω σκασει δεν θελω τεχνητους απο την μια και σκεφτομαι αντε βρε αγορι μου βγες μονος σου....:tongue::tongue:Δεν ξερω τι να κανω για να βγει...ειναι χαμηλα ειναι αριστερα εχει την τελεια θεση αλλα για να βγει ουτε λογος...:eek:

Περπαταω κιολας δεν ξερω τ αλλο ν κανω:):)

Περασαν 40 μερες?πω πωωωω αντε θα πατε βολτιτσες ανοιξε και ο καιρος τι καλαααααα....

Καλε οντως τι βροχη ηταν αυτη αυτες τσ μερες....

Σσονια τι κανεισσσσσσσσσσσσσ??


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Δεν είχα νετ αυτές τις μέρες. Κάτι έγινε με τον κατακλυσμό που έκανε και σήμερα το φτιάξαμε.

Άντε Στέλλα μια χαρά. Καλό Σαραντησμό. Μακάρι να φτιάξει ο καιρός και να βγαίνετε βόλτες.

Jo υπομονή κορίτσι μου. Μακάρι να σου κάνει έκπληξη ο γιός σου και να κάνει το τζά μέχρι την Κυριακή. Πραγματικά σου το εύχομαι. Στην κόρη μου με είδε ο γιατρός την Κυριακή και είχα τελευταία μέρα την Τρίτη. Είχα διαστολή ήδη μια εβδομάδα και συσπάσεις αλλά τίποτα άλλο. Μου είπε την Τρίτη που θα έρθεις θα σε κρατήσω μέσα και θα σου βάλω ορό να ξεκινήσουμε. Εγώ γέννησα την Δευτέρα το βράδυ στις 2 και 35 το ξημέρωμα. Γι αυτό σου λέω μπορεί να έρθει μεχρι τότε.

Αλλά και πρόκληση να κάνεις αφού το παιδί έχει καλή θέση όλα καλά θα πάνε. Πότε είναι η τελική σου ημερομηνία; Αχ τώρα δεν σε χωράει ο τόπος! Θυμάμε τον εαυτό μου πριν 4 μήνες.

Εμένα η μπέμπα έχει από την Παρασκευή που κάνει πράσινα κακά. Ο παιδίατρος είπε να περιμένουμε μήπως είναι καμία ιωσούλα αλλά δεν το βλέπω να στρώνει και υποψιάζομαι αλεργία. Σήμερα είδα και λίγο αιματάκι. Άρχισα από μόνη μου να μην τρώω γαλακτοκομικά μήπως και είναι από αυτό. Θα δώ τί θα μου πεί και αύριο και βλέπουμε. Αν χρειάστει Στέλλα θα μου δώσεις το τηλ του δικού σου γιατρού να δώ τί θα μου πεί και εκείνος. Μετά την δερματίτιδα τώρα αυτό. Για να δούμε πώς θα το αντιμετωπίσουμε και αυτό.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα!!!

Τζο μπορεί να έχεις γεννήσει μακάρι να έκανε ο μπέμπης μόνοσ του την εμφάνιση του και να μην χρειαστεί να μπείς με πρόκληση αν και η πρόκληση τελικά δεν είναι τίποτα, σε μενα μια χαρά λειτούργησε άσχετα που έκανα καισαρική τελικά λόγω θρομβοφιλίας.Έυχομαι να πάνε όλα καλά, να γεννηθεί ένα γερό μωρό και εσύ να είσαι καλά.

Σόνια τί κάνει η μπέμπα σου?Όλα μαζί σας βρήκαν.Τελικά είναι ιωσούλα?

Εμείς είμαστε καλά.Εχθές κοιμηθήκαμε όλοι πρώτη νύχτα στα κρεββάτια μας, με τον άντρα μου στο δικό μας και ο μπέμπης στο δωμάτιό του......μια χαρά τα πήγε να μην τον μιατάξω, πιαστήκαμε κια εμείς τόσες μέρες στους καναπέδες.Βγήκαμε και την πρώτη μας βόλτα, όχι πολύ μεγάλη βέβαια αλλά για αρχή καλή ήταν, ο μπέμπης το απόλαυσε ειδικά στο αυτοκίνητο που κοιμόταν σα πουλάκι, μέχρι και οι κολικοί δεν τον έπιασαν.

Τώρα που ξανανοίγει ο καιρός να βρεθούμε για καφεδάκι!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!!

Τζο μπορεί να έχεις γεννήσει μακάρι να έκανε ο μπέμπης μόνοσ του την εμφάνιση του και να μην χρειαστεί να μπείς με πρόκληση αν και η πρόκληση τελικά δεν είναι τίποτα, σε μενα μια χαρά λειτούργησε άσχετα που έκανα καισαρική τελικά λόγω θρομβοφιλίας.Έυχομαι να πάνε όλα καλά, να γεννηθεί ένα γερό μωρό και εσύ να είσαι καλά.

Σόνια τί κάνει η μπέμπα σου?Όλα μαζί σας βρήκαν.Τελικά είναι ιωσούλα?

Εμείς είμαστε καλά.Εχθές κοιμηθήκαμε όλοι πρώτη νύχτα στα κρεββάτια μας, με τον άντρα μου στο δικό μας και ο μπέμπης στο δωμάτιό του......μια χαρά τα πήγε να μην τον μιατάξω, πιαστήκαμε κια εμείς τόσες μέρες στους καναπέδες.Βγήκαμε και την πρώτη μας βόλτα, όχι πολύ μεγάλη βέβαια αλλά για αρχή καλή ήταν, ο μπέμπης το απόλαυσε ειδικά στο αυτοκίνητο που κοιμόταν σα πουλάκι, μέχρι και οι κολικοί δεν τον έπιασαν.

Τώρα που ξανανοίγει ο καιρός να βρεθούμε για καφεδάκι!

Γειά σου Στέλλα. Σήμερα η μπέμπα δεν είναι καλά. Μου έκανε πυρετό, το πρωί στις 6 είχε 38. Όλη την ημέρα ήταν μεταξύ 37 και 37μισό και το βράδυ μου έκανε πάλι 38. Το πρωί θα πάμε παιδίατρο για να μας δεί. Έλπίζω να περάσει γρήγορα γιατί δεν μπορώ να την βλέπω να κλαψουρίζει και να μην μπορώ να την βοηθήσω. Ναι τώρα που θα φτιάξει ο καιρός θα το κανονίσουμε να το πιούμε εκείνο το καφεδάκι που λέγαμε. Καλές βόλτες από δώ και πέρα. Έτσι να είναι και ήσυχο το παιδί να απολαμβάνει βόλτες.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Τζό με το καλό να γεννήσεις.

Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι.

Με το καλό να δεχθείς το θαυματάκι σου στην αγκαλία σου πλέον.

Θα περιμένουμε νέα σου.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τζο λογικά θα έχεις γεννήσει τώρα.Θα περιμένουμε νέα σου.

Σόνια είναι καλύτερα η μπέμπα σου?Πήγατε στον παιδίατρο?

Εμεις απο προχθές έχουμε ένα θεματακι με το φαγητό, τρώει και μετά απο λίγο σιγά σιγα αρχίζει να τα βγάζει λίγο λίγο μέχρι να έρθει το επόμενο γεύμα, είναι και λαίμαργος, εννοείται πως δεν κοιμάμαι γιατι φοβάμαι να μην μου πνιγεί.Σήμερα θα πάμε στον παιδίατρο να δούμε τί θα μας πεί.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Στέλλα. Τί κάνετε;

Εμείς ακόμα τα ίδια με την μπέμπα. Την Τετάρτη πήγα και στον παιδίατρο σου μια βόλτα. Τα λέγαμε πάνω από ώρα. Τα εξαντλήσαμε όλα αλλά και πάλι δεν βρήκαμε την αιτία. Πάντως είναι πολύ συμπαθητικός.

Βγάζει γουλίτσες το μωρό;Μπορεί και να μην είναι τίποτα. Θα σου πεί και ο παιδίατρος φυσικά.

Η Jo λογικά θα γέννησε και για αυτό θα χάθηκε. Μόλις μπορέσει να ξεκολλήσει από τον γιο της θα μπεί να μας πεί τα νέα της.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...