Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

καφέ 10ος μηνας και βάλε!!


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπερα!!!!!!! Μηλαμε επαθα πλακα οταν ειδα το γρουπακι σας παλι , χαρηκα πολυ !!!

Χαλό Πελαζίδιον!!Δεν σε έχει πάρει σε κανένα θέμα το μάτι μου!! αναρωριόμουνα (βαριέμαι να το διορθώσω) τι κάνεις!!!!

γιουπι,με το καλο να ερθει το νεο μπεμπε!

Μερσί! Οπως πάω όμως... έκανα κάτι αεροπλανικά πριν με τη Λυδια αγκαλιά κ με έπιασε ένας σφάχτης στην κοιλιά άλλο πράγμα....

και μετα φταιω εγω που δεν παμε για καφε!!:tongue:

ειναι αλλο παιδι χθες και σημερα..μιλαμε για ατελειωτες ωρες στο βυζι και κοιμαται μονο στην αγκαλια μου.. Το πιο χαρακτηριστικό σημάδι άλματος... υπομονη αν θυμάμαι καλά κρατάει κάμποσο...

ο αλλεργιολογος τι αλλα σου ειπε; Είπε πολλά, κάναμε κ δερματικά τεστ κ δεν έδειξε αλλεργία... ελπίζω μόνο να είναι αξιοπιστα γιατί σημερα την πλάκωσα στα βουβαλίσια γιαούρτια.....

εγω ακομα δεν το εχω πολυπιστεψει οτι εχουμε αλλεργια. δεν μπορω να βγαλω ακρη. τις τελευταιες τεσσερις μερες (που ηταν και αρρωστος) τα κακα του εγιναν μουσταρδι με κοκκους και πηχτα για πρωτη φορα τους τελευταιους 3 μηνες! και αυτο το διαστημα τρωω τα παντα (δηλαδη κανονικα λεμε!) τελικα ρε παιδι μου μηπως δεν ειναι αλλεργια;αιμα δεν εχω ξαναδει περα απο εκεινη τη μια και μοναδικη φορα και τα πρασινα κακα σταματησαν τελειως..και ουτε βλεννες εχει πια..τι γινεται οεο;

Κοίτα.... κάνε μια τελευταία δοκιμή αλλά αν δεις οτι το παιδί έχει πάλι αίμα κ βλένες τέρμα ή ο θηλασμός ή τα τεστ τύπου τρώω λίγο να δω αν το πειράζει... Σόρυ για το ύφος αλλά είναι σοβαρό πρ το θέμα...

γιουπακι ευτυχως που δεν κοιμασαι ρε (ξερεις εσυ:tongue:)

:tongue::tongue::tongue:

Καλα θα με πέίτε καμμια συμβουλή για τα τικεράκια (πώς τα αλλάζω κ πώς βάζω δύο) ή θα έχω στο τέλος κανένα τικερ του τύπου I've been brestfeeding 7 years 2 weeks and 3 days?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Yioupaki καλα ειμαι εγω , εδω στο νησι βαριεμαι , γιατι βρεχει βρεχει και παλι βρεχει !!!

Μπραβο για την εγκυμοσυνη και για την μικρη ..

Εγω κοριτσια δεν το σκαιφτομαι ακομα για 2 ( αν και το θελω ) αλλα πρωτα θελω να διωξω απο το κεφαλι μου την πεθερα και μετα να δω !!! να τελειωσω και το σχολειο, να βγαλω τους φρονιμιτες και μετα!!!

Φιλακια!!


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

γιουπακιιιιι!!! σε βαρεσαν οι ορμονες κατακεφαλα νομιζω!!!τι φωναζεις μαρη; ουστ!:tongue::tongue::tongue: (βαριεμαι να γραψω αλλα θα στα χωσω τηλεφωνικως....)

σημερα εχει γενεθλια η μασκωτ μας!!:D:D

χριστινακι να σου ζησει η μικρη!πως πηγε το παρτυ;

(καλα το βλαμμενο το στεφανι μου διαβαζει τι γραφω και μου εκανε παρατηρηση οτι το παρτυ πλεον το γραφουνε με γιωτα (παρτι) και οτι στα χρονια μου το λεγανε to know as better:evil::evil::evil: κοινως δηλαδη μολις με ειπε κωλογρια!!:evil::evil::evil:

πελαζι τι κανεις βρε ψυχη; τι κανει ο οθωνας;

ειρηνακι που εισαιιιιι;;; πως ειναι ο φατσουλας;

μαεστρο αναρρωσες ή ακομα χαλια;κατι πηρε το ματι μου για ταβερνεια βεβαια...χμμμμ....

σημερα πηγα για καφεδακι και κουνιες με τη τζοαννα...λιαστηκαμε, ηπιαμε καφεδακι, καναμε κουνιες....εχει απιστευτες μερες στη σαλονικα..ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!το μονο κακο ειναι οτι ειναι κυριακη...κλεισουρα παλι απο αυριο....:-(

Link to comment
Share on other sites

κοινως δηλαδη μολις με ειπε κωλογρια!!:evil::evil::evil:

Γκουχ, γκουχ. :tongue:

μαεστρο αναρρωσες ή ακομα χαλια;κατι πηρε το ματι μου για ταβερνεια βεβαια...χμμμμ....

Όπως κατάλαβες, μια έξοδο χρειαζόμουν, για να στανιάρω. :mrgreen:

σημερα πηγα για καφεδακι και κουνιες με τη τζοαννα...λιαστηκαμε, ηπιαμε καφεδακι, καναμε κουνιες....εχει απιστευτες μερες στη σαλονικα..ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!το μονο κακο ειναι οτι ειναι κυριακη...κλεισουρα παλι απο αυριο....:-(

Που πήγατε; Να πάμε και παρέα καμιά φορά, αυτή τη βδομάδα υποτίθεται ότι θα 'χει καλό καιρό.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανες!

Τι γινετε ρε πελαζι?Ολοι καλα?Μενετε ακομα με το πεθερηδιο?

Ελενη εσυ τι κανεις?φρκαρισμενη στο σπτι?

Μαεστρια περαστικα και αγυριστα....

Εμενα το αγορι μου ειναι καλυτερα...την Πεμπτη εχουμε γιατρεσα οποτε βλεπουμε...

Μετα απο πολυ καιρο(μηνες.......) κι'εγω κατεβηκα κεντρο για ψωνια και καφε και ηταν ακρος αναζωογονητικο!


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα θα με πέίτε καμμια συμβουλή για τα τικεράκια (πώς τα αλλάζω κ πώς βάζω δύο) ή θα έχω στο τέλος κανένα τικερ του τύπου I've been brestfeeding 7 years 2 weeks and 3 days?????

Λοιπον.....Πατα πανω στο τικερ σου,σε βγαζει στο connectedmoms,σκρολ νταουν και επελεξε για Λυδια το Child's age,επελεξε background next και μετα icon next βαζεις ημ.γεν και πατας create a ticker

Σε λιγο η συνεχεια.....

Κανεις copy το "PseudoHTML, UBBCode or BBCode" παραλληλα πας στον πινακα ελεγχου + στην επεξεργασια υπογραφης εκει κανεις paste και αποθηκευση!

Εχεις πλεον ανανεωμενη υπογραφη!!!!


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Γκουχ, γκουχ. :tongue:

Όπως κατάλαβες, μια έξοδο χρειαζόμουν, για να στανιάρω. :mrgreen:

Που πήγατε; Να πάμε και παρέα καμιά φορά, αυτή τη βδομάδα υποτίθεται ότι θα 'χει καλό καιρό.

στο φραγμα! εχω παει 2 φορες και εσυ ποτε!!χαχαχαχχα!!!σουπερ ηταν! αν εχει καλο καιρο το επομενο σκ παμε και στα πλατανακια στο πανοραμα. (γαμάτα ειναι στο φραγμα παντως!χανεις!)

χθες πηγαμε και για ψαρακι στη μηχανιωνα και ηταν ωραια αλλα σημερα μου ειπε το στεφανι της ιωαννας (γαμω τα παιδια παρεπιπτοντως:D) οτι εχει σουπερ λουκουμαδες εκει και δεν εφαγα ρε γαμωτο και τους σκεφτομαι συνεχεια η κοιλιοδουλη τωρα!!:mrgreen:

ρηνιω μπραβο για το ζουζουνο μου...και εμεις πεμπτη εχουμε ντοκτορι..

ο μικρος εμενα με εχει πηδ@#@%ξει!!!! κοιμαται μονο στην αγκαλια μου μιλαμε και δεν καθεται ουτε 5 λεπτα στο ριλαξ..και γκαριζει συνεχεια!:confused:

διαβασα λιγο για τα αλματα παλι και λεει οτι ειμαστε στη χειροτερη εβδομαδα (17η)...ελπιζω να ειναι αυτο και να μην ειναι μονιμη η κατασταση γιατι την εκατσα!:confused:εχω 3 μερες να κοιμηθω!

γιουπακι παντως τα κακα μας συνεχιζουν ακαθεκτα να ειναι σουπερ! δεν εχει κανει πρασινα εδω και μια εβδομαδα και εχω φαει και κεικ και σοκολατες!!! ειμαι σχεδον σιγουρη οτι οτι και να ειχε το ξεπερναμε..καμια σχεση λεμε! (σας εχω πρηξει με τα κακα του μπεμπη το ξερω αλλα λυπηθειτε με..και στο δευτερο παιδι τα ιδια αγχη περναμε πιστεψτε με!πες ειρηνη!!)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.....Πατα πανω στο τικερ σου,σε βγαζει στο connectedmoms,σκρολ νταουν και επελεξε για Λυδια το Child's age,επελεξε background next και μετα icon next βαζεις ημ.γεν και πατας create a ticker

Σε λιγο η συνεχεια.....

εγω δεν της ελεγα γιατι γουσταρα να δω τικερακι "θηλαζω 7 χρονια 3 εβδομαδες και 3 μερες"":lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

668236b8ba3t1467.gif

να σας κεράσω κάτι για το κοριτσάκι μου!!αύριο έχουμε το παρτάκι μας και θα κόψουμε την τουρτίτσα μας!!

ΑΑΑ!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕΕ!!!

Ευχομαι να περασει σουπερ η μικρη αυριο!:D:D

γιουπακι τωρα ειδα το μην.θενκ γιου!

λοιπον....

μολις εστειλα mail στο δημαρχο θερμης....:rolleyes: αμα δειτε πως ειναι η παιδικη χαρά στον τριλοφο θα παθετε πλακα...ουτε στο σαραγεβο τετοιο χαλι...ολα σκουριασμενα και σπασμενα...:(:( μπας και βοηθησει δηλαδη..μακαρι, γιατι ειναι κριμα..ολοι λεφταδες ειναι εδω μια παιδικη χαρα δεν αξιωθηκαν να φτιαξουν...οι μεζονετες και οι βιλες τους μαραναν...:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σημερα μου ειπε το στεφανι της ιωαννας (γαμω τα παιδια παρεπιπτοντως:D) οτι εχει σουπερ λουκουμαδες εκει και δεν εφαγα ρε γαμωτο και τους σκεφτομαι συνεχεια η κοιλιοδουλη τωρα!!:mrgreen:

Έλεος, καλέ, πήγε σ' ένα φράγμα και μας έχεις πρήξει!!

Ναι, Μηχανιώνα το 'χουμε κάνει κι εμείς, καφέ, λίγο παιδική χαρά (είχε εκεί στην παραλία αν θυμάμαι καλά) και φαγητό και λουκουμάδες. Αν κι εμένα δεν μ' αρέσουν ιδιαίτερα.

Μην ανησυχείς, θα 'ναι καλός ο καιρός, όλο θα πηγαίνετε κατά 'κει, Μηχανιώνα, Περαία, θα φας λουκουμάδες να χορτάσεις. :tongue:

Γμτ, πάλι σήμερα αισθάνομαι κάπως κομμένη. Αλλά θα πάω γυμναστήριο, να κάψω λίγο παστίτσιο, γιατί χθες στη μανούλα γουρούνιασα ασύστολα!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!σας ευχαριστώ για τις ευχές!!

κι εμείς βολτίτσα το σκ...

μάλλον θα κάνω copy paste από το άλλο το καφέ...να μην τα γράφω διπλά!!έχω και τενοντίτιδα!!!

περαστικά στο μπουμπουκάκι ειρήνη μου!!

γιουπάκι να προσέχεις τώρα!!άσε τα αεροπλάνικά!!

εμείς εδώ δέσποινα από όλες τις παιδικές χαρές μια αξίζει,στην πόλη και πάει όλη η κέρκυρα εκεί!!κι εμείς εκεί πάμε.

όλες οι άλλες έχουν να ανακαινιστούν από όταν ήμουν μικρή!!

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!!!Θελουμε φωτο απο το παρτι στον παιδικο?Παει παιδικο?Εσυ τι νεα?απο δουλέια?το στεφανι σου ολα καλα?Για πες νεα γιατι τα εχω χασει!!

Καλημεραααααααααααααα

Αααααα θενκς και για το κερασμα!!!!Φαινονται τελεια μη μου πεις οτι εσυ τα εφτιαξες.....


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...