Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Άδειες, Επιδόματα, Παροχές κ.α.


papoi

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Έψαξα αρκετά μέσα στο φόρουμ αλλά δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο και γι'αυτό τον λόγο τολμώ να ανοίξω νέο θέμα!

Μετά απο πολύ ψάξιμο και στο ιντερνετ αλλά και σε υπηρεσίες, βλέπω ότι είναι πολύ δύσκολο να μάθει κάποια υποψήφια μανούλα για τις άδειες που δικαιούται αλλά και για τις ήδη μανούλες τί δικαιούνται απο εδώ και πέρα.

Αναφέρω όσα μπόρεσα να βρώ εγώ.

Αν υπάρχει κάποιο λάθος παρακαλώ να με διορθώσετε [μια και τα περισσότερα είναι λίγο παλιά]

Εδω ένα άρθρο για τις άδειες μητρότητας στον ιδιωτικό τομέα.

και εδώ μπορείτε να δείτε πληροφορίες για την ειδική 6μηνη άδεια του ΟΑΕΔ.

Ελπίζω να μπορέσουμε να μαζέψουμε πληροφορίες για όλα τα ταμεία [αναφέρω τα ιδιωτικά μιας και αυτά έχω ψάξει] και να λύσουμε τις όποιες απορίες μας!

Καλό σας απόγευμα!:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

Καλησπέρα !!!!Μήπως υπάρχει καμία μανούλα που να δουλεύει στον ίδ. Τομέα και ο σύζυγος στο δημόσιο; ;;

Τι ισχύει με τις άδειες; ;εάν πάρω εγώ 6μηνο οαεδ, δικαιούται και ο άντρας μου το 9μηνο;;;

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2018 at 5:46 ΜΜ, koutsouni10 είπε:

Καλησπέρα !!!!Μήπως υπάρχει καμία μανούλα που να δουλεύει στον ίδ. Τομέα και ο σύζυγος στο δημόσιο; ;;

Τι ισχύει με τις άδειες; ;εάν πάρω εγώ 6μηνο οαεδ, δικαιούται και ο άντρας μου το 9μηνο;;;

Ναι δικαιούται κανονικά κ ο άντρας σ από όσο γνωρίζω. Έχω φίλη που δουλεύει στον ιδιωτικό κ έχει πάρει το εξάμηνο του ΟΑΕΔ κ όταν τελειώσει η δική της άδεια θα πάρει ο άντρας της που δουλεύει στο δημόσιο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...