Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

:( :( :( πως μπορεί μία ωραία μέρα να χαλάσει στις 1:58....ουφ... κορίτσια δεν αντέχω άλλο... μπήκα έκανα το μπανάκι μου έβαλα τις κρεμούλες μου (που αξιώθηκα σήμερα να αγοράσω (για ραγάδες)) κ πρίν απο λίγο που πήγα τουαλέτα είχα ένα (συγνώμη για την αηδιαστική περιγραφή) κομμάτι, σαν πολλα υγρά με λίγο καφέ... τι ήταν αυτό τώρα?? δεν θα αντέξω να ξυπνήσω αύριο κ να δώ πάλι αίμα.... έλεος ... δεν γίνετε να ευχαριστηθώ λίγο την εγκυμοσύνη μου :confused: είμαι γκρινιάρα το ξέρω αλλα τρόμαξα τόσο πάλι.

Γλυκο μου κοριτσακι καλημερα παρε τηλ τον γιατρο σου να τον ενημερωσεις.

πιθανοτατα δεν ειναι τπτ συνηθως συμβαινει οταν αλλαζουμε μηνα η οταν πχ χθες κανονικα περιμενες να αδιαθετησεις περιμενουμε νεα σου


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω ολα καλα με τον υπερηχο, ειμαστε 3 εκατοστα με 178 παλμους το λεπτο :Dειναι υπεκινητικο μας ειπε,ολα πολυ καλα!!! :D

τωρα περιμενω να παει 21 για να κανω Αυχενικη Ευχομαι ολες να ειστε καλα Φιλακια!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκο μου κοριτσακι καλημερα παρε τηλ τον γιατρο σου να τον ενημερωσεις.

πιθανοτατα δεν ειναι τπτ συνηθως συμβαινει οταν αλλαζουμε μηνα η οταν πχ χθες κανονικα περιμενες να αδιαθετησεις περιμενουμε νεα σου

Τελικά μου είπε οτι μάλλον έκανα μπάνιο με πιο ζεστό νερο απο οτι πρέπει κ γιαυτο... Αλλα αφου δεν εχω τίποτα τώρα ολα καλά. μαυρο υπνο έκανα, ξυπνούσα κ έτρεχα να δω αν έχω αίμα. όσο γιαυτό που είπες... λές γιαυτό στης 27 δεκ να είχα αίμα???(τεπ 26 σεπ) κ τον προηγούμενο μήνα που είχα πάλι στο τέλος του μήνα ηταν... γιαυτό δεν βρίσκουν τίποτα στις εξετάσεις μ, ουτε μικρόβιο αλλά ούτε αποκόλληση πλακούντα... μου έφτιαξες την διάθεση... :*


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ολα καλα με τον υπερηχο, ειμαστε 3 εκατοστα με 178 παλμους το λεπτο :Dειναι υπεκινητικο μας ειπε,ολα πολυ καλα!!! :D

τωρα περιμενω να παει 21 για να κανω Αυχενικη Ευχομαι ολες να ειστε καλα Φιλακια!

:D :D :D μπράβο βρέ κορίτσι όλα τέλεια να είναι ... κοίτα δεν ξέρω σίγουρα αλλα νομίζω πώς οι 178 παλμοί εκτός απο υπερκινητικό λένε για αγόρι... εμάς πάντως έτσι μας είπε οτι τα αγορια έχουν παραπάνω παλμούς απο τα κορίτσια. εγώ την Δευτέρα θα μάθω σίγουρα για φύλλο ;) Πάνω απο όλα γερά παιδιά... αλλα η ανυπομονησία υπάρχει ... απο περιέργεια κ μόνο.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ έχω την Αυχενική στις 17 κ ανυπομονώ τόοοοοσο πολύ!!!

Το 1ο το είχα ακούσει αν θυμάμαι καλά στην 19η βδομάδα και μετά από κάνα 2 βδομάδες άρχισα να τον νιώθω κανονικά Για να δούμε τώρα στο 2ο!Λένε ότι το ακούς πιο νωρίς!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:D :D :D μπράβο βρέ κορίτσι όλα τέλεια να είναι ... κοίτα δεν ξέρω σίγουρα αλλα νομίζω πώς οι 178 παλμοί εκτός απο υπερκινητικό λένε για αγόρι... εμάς πάντως έτσι μας είπε οτι τα αγορια έχουν παραπάνω παλμούς απο τα κορίτσια. εγώ την Δευτέρα θα μάθω σίγουρα για φύλλο ;) Πάνω απο όλα γερά παιδιά... αλλα η ανυπομονησία υπάρχει ... απο περιέργεια κ μόνο.

Μπα το δικό μου ήταν πάνω από 180 και τελικά τώρα που βγήκαν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης έμαθα ότι είναι κορίτσαρος. Και όλα καλά ευτυχώς παρά τους μεγάλους μου φόβους! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπα το δικό μου ήταν πάνω από 180 και τελικά τώρα που βγήκαν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης έμαθα ότι είναι κορίτσαρος. Και όλα καλά ευτυχώς παρά τους μεγάλους μου φόβους! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες!

Μπράβο για τον κορίτσαρο αλλά κυρίως για τα καλά νέα πολύ χάρηκα.......... είσαι η πρώτη που μαθαίνει το φύλο με σιγουριά.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

t1t1n4k1 κοριτσάκι ευτυχώς δεν είναι τίποτα, είναι μεγάλο σπάσιμο όμως να βλέπεις αίμα.

Εγώ τελικά πήρα τον γιατρό να πάω αύριο δεν μπορώ να περιμένω άλλο αλλά ακόμα και έτσι είμαι να σκάσω τι κακό και αυτό βρε παιδί μου στα άλλα δεν ήμουν έτσι.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για τον κορίτσαρο αλλά κυρίως για τα καλά νέα πολύ χάρηκα.......... είσαι η πρώτη που μαθαίνει το φύλο με σιγουριά.

natasa2002 ευχαριστώ :) πετάω στα σύννεφα από το πρωί που έμαθα τα αποτέσματα - αφου πρώτα έριξα ένα "καθαρτικό" κλάμα, να ξεσπάσει όλη αυτή η αγωνία που πέρασα...

Τώρα που έφυγε κι αυτό, έχω αρχίσει να σκέφτομαι το επόμενο στάδιο, ότι καλό είναι να ξεκινήσω γυμναστική (τελείως αγύμναστη φυσικά μέχρι τώρα) για να αρχίσω να προετοιμάζω το σώμα μου. Θα μιλήσω βέβαια και με τη γιατρό μου, αλλά εσείς οι πιο έμπειρες έχετε καμιά ιδέα για κάτι κατάλληλο;


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

t1t1n4k1 κοριτσάκι ευτυχώς δεν είναι τίποτα, είναι μεγάλο σπάσιμο όμως να βλέπεις αίμα.

Εγώ τελικά πήρα τον γιατρό να πάω αύριο δεν μπορώ να περιμένω άλλο αλλά ακόμα και έτσι είμαι να σκάσω τι κακό και αυτό βρε παιδί μου στα άλλα δεν ήμουν έτσι.

πάρα πολύ σπάσιμο.... τελικά πριν απο λίγο είδα ενα κοκκινο μεγαλουτσικο κομμάτι κ τρόμαξα. πήρα αμέσως την γιατρό κ αύριο το πρωί με το άνοιγμα θα είμαι εκεί...Ελπίζω όλα καλά να είναι... με το που θα έρθω σπίτι θα σας στείλω αποτελέσματα...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


natasa2002 ευχαριστώ :) πετάω στα σύννεφα από το πρωί που έμαθα τα αποτέσματα - αφου πρώτα έριξα ένα "καθαρτικό" κλάμα, να ξεσπάσει όλη αυτή η αγωνία που πέρασα...

Τώρα που έφυγε κι αυτό, έχω αρχίσει να σκέφτομαι το επόμενο στάδιο, ότι καλό είναι να ξεκινήσω γυμναστική (τελείως αγύμναστη φυσικά μέχρι τώρα) για να αρχίσω να προετοιμάζω το σώμα μου. Θα μιλήσω βέβαια και με τη γιατρό μου, αλλά εσείς οι πιο έμπειρες έχετε καμιά ιδέα για κάτι κατάλληλο;

μπράβο βρε έφη μ χαίρομαι πολύ για σένα... τελικά ήμαστε απο την φύση μας λίγο υπερβολικές ... ολο στο κακό βρε παιδί μου το μυαλό μας. είδες όμως ??? ολα καλά κ τζάμπα ταράζουμε τα μικρά μας με το άγχος... αντε με το καλό ο κοριτσαρος σου κ αν τελικά ειναι αγόρι το δικό μ θα σ την καπαρώσω :) κ θα είμαι καλή πεθερά :P :p :P φιλάκια γλυκιά μ, κ εύχομαι τα ευχάριστα νέα σ να φέρουν γούρι σε όλες μας.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα το δικό μου ήταν πάνω από 180 και τελικά τώρα που βγήκαν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης έμαθα ότι είναι κορίτσαρος. Και όλα καλά ευτυχώς παρά τους μεγάλους μου φόβους! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες!

Συγχαρητήρια πρωτίστως για τα ευχάριστα νέα!!!Μακάρι να κυλήσουν όλα ομαλά μέχρι το τέλος!!!Και συγχαρητήρια για την μπέμπα!!!Με το καλό!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω σημειώσει τραγικά πολλές απουσίες. Το ξέρω κορίτσια και πραγματικά μου λείπετε. Ήμουν όμως 10 μέρες στο κρεβάτι με μικρή αποκόλληση που ευτυχώς πλέον έχει υποχωρήσει πλήρως, μετά την χριστουγεννιάτικη και πρωτοχρονιάτικη παραμονή μας στο κρεβάτι και ένα κουτί utragestan. Εμείς το πάθαμε λόγω σεξ. Γιατί αν και δεν απαγορεύεται, υπάρχουν κάποιες στάσεις που πρέπει να αποφεύγονται. Δυστυχώς ενώ είχαμε ξανακάνει σεξ με πολύ μεγαλύτερη ένταση θα έλεγα, τώρα το μωράκι μας δεν είχε προφανώς την όρεξή μας και είπε να διαμαρτυρηθεί. Στο χθεσινό μας ραντεβού ο γιατρούλης μας είπε ότι δεν υπάρχει τίποτα πλέον και όλα βαίνουν καλώς. Οι απαντήσεις της αυχενικής ήταν καλές, αλλά λόγω ηλικίας (38), μας είπε ότι είναι μόνο δικό μας θέμα αν θέλουμε αμνιο ή όχι. 1:2378 για 21 και 1:100 για αποβολή στην αμνιο, για εμάς σημαίνει ότι μάλλον δεν πρέπει να την κάνουμε και να ελπίζουμε ότι όλα θα πάνε καλά. Επίσης θα ήθελα να σημειώσω εδώ ότι είμαι ασφαλισμένη στην πρόνοια, σε περίπτωση που κάποια κοπέλα θα ήθελε ίσως κάποια πληροφορία. Και για μένα φρέσκα είναι όλα και δεν γνωρίζω πολλά, αλλά μαθαίνω. Πχ δεν πλήρωσα για αυχενική, δεν πληρώνω για εξετάσεις και στην δική μου περίπτωση πληρώνω συμμετοχή στα φάρμακα το 10% της τιμής τους. Όλα αυτά προϋποθέτουν βέβαια να γίνονται οι εξετάσεις σε δημόσιο νοσοκομείο και τα φάρμακα να χορηγούνται από το εσωτερικό φαρμακείο του νοσοκομείου. Για να ασφαλιστείς στην πρόνοια, πρέπει να έχεις ισόδημα κάτω από 6.000 ευρώ βασικά. Εγώ έχω λίγο παρακάτω, είμαι στον ΟΑΕΔ απλά εγγεγραμμένη χωρίς να επιδοτούμαι, δεν είχα άλλη ασφάλεια σε ισχύ, είμαι ανύπαντρη (και θα παραμείνω όσο έχω την πρόνοια) και είναι η πρώτη φορά που αισθάνομαι τυχερή που είμαι ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΠΤΩΧΗ !!! χαχαχααχχα. Επίσης θα ήθελα να πω σε περίπτωση που και αυτό ενδιαφέρει κάποια κοπέλα, εμείς θα κάνουμε αναγνώριση του παιδιού για να πάρει το όνομα του μπαμπά του, γιατί βάζοντάς τα κάτω μας συμφέρει περισσότερο από το να κάνουμε έναν τουλάχιστον πολιτικό γάμο, τουλάχιστον προς το παρόν. Απλά να γνωρίζετε ότι η διαδικασία λέγεται ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΥΟΦΟΡΟΥΜΕΝΟΥ ΤΕΚΝΟΥ (η αναγνώριση γίνεται όταν ακόμα το μωράκι είναι στην κοιλιά), η διαδικασία είναι πολύ πιο εύκολη και γρήγορη από την απλή ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ που γίνεται μετά την γέννηση του παιδιού (πράγμα που σημαίνει ότι το παιδί αρχικά γεννιέται με το επώνυμο της μητέρας και στην συνέχεια γίνεται συμβολαιογραφική πράξη και μπλα μπλα). Στην περίπτωση ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ ΚΥΟΦΟΡΟΥΜΕΝΟΥ ΤΕΚΝΟΥ, ο μπαμπάς και η μαμά παίρνουν τις ταυτοτητούλες τους και ένα 100αρικάκι ευρώ, πάνε στον συμβολαιογράφο, βάζουν δύο υπογραφούλες και το παιδάκι έχει το όνομα του μπαμπά αμέσως μόλις γεννιέται. Οκ, το κοινωνικό θέμα θα το αφήσω στην άκρη γιατί εκνευρίζομαι όταν ακούω τις λέξεις νόθο, εξώγαμο κλπ κλπ που μου θυμίζουν ΟΥΓΚΑΝΤΑ. Πιστέψτε με ότι όσο σκέφτομαι ότι όλοι περιμένουν να κάνω ένα παιδί για να μου πάρουν μέχρι και το τελευταίο μου ευρώ, από νοσοκομεία μέχρι γιατρούς, από ταμεία μέχρι φαρμακεία κι από εφορίες μέχρι εκκλησίες ... προτιμώ να μείνω ανύπαντρη και να αποκτήσω το παιδί του έρωτα και όχι των ευρώ. Εύχομαι σε όλες να είστε καλά και θα προσπαθήσω να μπαίνω συχνότερα τώρα που είμαι αρκετά καλύτερα. Καλή χρονιά σε όλεςςςςςςςςςς !!!

Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχάς ευχαριστώ πολύ κορίτσια και αντεύχομαι.

Ok με έβαλε στα αίματα το προηγούμενο μήνυμα και ρωτάω ευθέως και με όλο το θάρρος: κάνετε σεξ; όλες; κανονικά;

Εμείς έχουμε σχεδόν 3 μήνες να κάνουμε γιατί φοβόμαστε για το μωρό και κοντεύουμε να λαλήσουμε. 1 φορά που δοκιμάσαμε, με έπιασαν κράμπες στην κοιλιά, κι από τότε είπαμε να το αφήσουμε για τον Αύγουστο... :)


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχάς ευχαριστώ πολύ κορίτσια και αντεύχομαι.

Ok με έβαλε στα αίματα το προηγούμενο μήνυμα και ρωτάω ευθέως και με όλο το θάρρος: κάνετε σεξ; όλες; κανονικά;

Εμείς έχουμε σχεδόν 3 μήνες να κάνουμε γιατί φοβόμαστε για το μωρό και κοντεύουμε να λαλήσουμε. 1 φορά που δοκιμάσαμε, με έπιασαν κράμπες στην κοιλιά, κι από τότε είπαμε να το αφήσουμε για τον Αύγουστο... :)

Εγώ μιας και είδα το μήνυμα θα σου απαντήσω αν και είμαι στο

παρεάκι του Μαίου!

Όχι δεν κάνουμε γιατί πολύ απλά και ειλικρινά φοβάμαι!

Δεν μου το απαγόρεψε ο γιατρός..εγώ δεν θέλω..

Έμεινα έγκυος μετά από πολύ κόπο και 3 χρόνια αναμονής

και προσπαθειών οπότε δεν το ρισκάρω με τίποτα!

Και εννοείται πως ο άντρας μου είναι μαζί μου και

ούτε μια φορά δεν δυσανασχέτισε!

Σε λίγους μήνες που θα γεννηθεί η μικρή

θα κάνουμε όσο σεξ θέλουμε!!!!:D


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...