Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι είναι η λήψη τροφοβλάστης?Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Swanocean δες εδώ για τη λήψη τροφοβλάστης (για να μην το ξέρεις, λογικά ήταν καλά τα αποτελέσματα της αυχενικής! μπράβο!). Ευχαριστούμε για τις ευχές, το μωράκι κι εγώ :D


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ααααα κατάλαβα!!!Δεν το ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοια εξέταση.Εμάς το ραντεβού μας για αυχενική είναι 17 του μηνός, δεν το έχουμε κάνει ακόμη κ ελπίζω να βγουν καλά τα αποτελέσματα.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααααα κατάλαβα!!!Δεν το ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοια εξέταση.Εμάς το ραντεβού μας για αυχενική είναι 17 του μηνός, δεν το έχουμε κάνει ακόμη κ ελπίζω να βγουν καλά τα αποτελέσματα.

@Swanocean: ωωω είναι μικρούλι ακόμα... εμείς την κάναμε 27/12. Όσο μικρότερη η μαμά, τόσο καλύτερα τα αποτελέσματα! Για να καταλάβεις, η γιατρός μου είπε ότι αν ήμουν 35, με αυτήν την αυχενική δεν θα το συζήταγε καν για τροφοβλάστη. Μακάρι να έχεις πολύ πολύ καλά αποτελέσματα!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ!Βασικά ήξερα ότι μετά τα 35 συνηθίζουν να κάνουν αμνιοπαρακέντηση αλλά μιας κ είμαι πολύ λιγότερο δεν έχω δώσει σημασία!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας. Εύχομαι όλες να είστε καλά εμένα τα νευρά μου είναι τεντωμένα με ενοχλούν σχεδόν τα πάντα άντε να μου περάσει γιατί δεν ξέρω πόσο θα με αντέξουν. Γιατρό έχουμε την άλλη βδομάδα και το περιμένω πώς και πως να δούμε το μπεμπάκι μας.

Ephie καλά αποτελέσματα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εύχομαι όλες να είστε καλά εμένα τα νευρά μου είναι τεντωμένα με ενοχλούν σχεδόν τα πάντα άντε να μου περάσει γιατί δεν ξέρω πόσο θα με αντέξουν. Γιατρό έχουμε την άλλη βδομάδα και το περιμένω πώς και πως να δούμε το μπεμπάκι μας.

Ephie καλά αποτελέσματα.

κορίτσια μου καλημερα. Νατασα μου και εγω απο νευρα άλλο τίποτα... τον αντρα μ τον εχω κουράσει... Σήμερα ξύπνησα με πόνο...αρκετό αλλα μόνο σε ένα σημείο... οπότε ελπίζω να είναι το μωρό εκεί κ γιαυτό να πονάω... Βρε κορίτσια είναι λογικό που ενώ βρίσκομαι στις 14 εβδομάδες και 6 ημέρες, δεν έχω καταλάβει καθόλου το μωρό??? δεν θα έπρεπε να κάνει κάτι??? :| Εγω εχω ραντεβού στις 14 και νομίζω θα σκάσω μέχρι να πάω.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

t1t1n4k1 για πρώτο είναι φυσιολογικό συνήθως μετά της 18 εβδομάδες εγώ ακόμα και στο τρίτο που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να το καταλάβω νωρίς το ένιωσα με σιγουριά γύρο στης 18 η αλήθεια είναι ότι μπορεί πολλές φορές να ένιωσα το κάτι της ακόμα και τώρα αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Καλά δεν υπάρχει το συναίσθημα............... άσε που πλέον ξέρεις ότι το μωράκι υπάρχει και όλα πάνε καλά.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

nataca2002 να' σαι καλά, ευχαριστώ.

Κι εγώ είμαι στις 13 και 5 ακόμα και ανυπομονώ αλλά τίποτα ακόμα. Πάντως εμείς οι πρωτάρες, από ότι διαβάζω, κατά την 19η-20η εβδομάδα και καλά είναι αν πάρουμε τίποτα είδηση.

Ευτυχώς εξακολουθώ να έχω ανακατωσούρες και αναγούλες, οπότε υποθέτω ότι όλα βαίνουν καλώς ;).


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με της αναγούλες πια στην 10η εβδομάδα εκεί που είχα όλο το 24ωρο ξαφνικά ξύπνησα και δεν είχα τίποτα την ίδια μέρα είχα και λίγο αίμα τα είδα όλα ευτυχώς από τότε πήγα 2 φορές και είναι όλα καλά.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια μου καλημερα. Νατασα μου και εγω απο νευρα άλλο τίποτα... τον αντρα μ τον εχω κουράσει... Σήμερα ξύπνησα με πόνο...αρκετό αλλα μόνο σε ένα σημείο... οπότε ελπίζω να είναι το μωρό εκεί κ γιαυτό να πονάω... Βρε κορίτσια είναι λογικό που ενώ βρίσκομαι στις 14 εβδομάδες και 6 ημέρες, δεν έχω καταλάβει καθόλου το μωρό??? δεν θα έπρεπε να κάνει κάτι??? :| Εγω εχω ραντεβού στις 14 και νομίζω θα σκάσω μέχρι να πάω.

Ειναι πολυ νωρις ακομα γλυκια μου εγω τον γιο μου τον ακουσα 20 εβδομαδων και καθημερινα απο 22 εβδομαδων! υπομονη! :D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με της αναγούλες πια στην 10η εβδομάδα εκεί που είχα όλο το 24ωρο ξαφνικά ξύπνησα και δεν είχα τίποτα την ίδια μέρα είχα και λίγο αίμα τα είδα όλα ευτυχώς από τότε πήγα 2 φορές και είναι όλα καλά.

αυτο το παθαινω και εγω υπαρχει μερα που ειμαι χαλια ζαλαδες ταση για εμετο καουρα και μερα που δεν εχω τπτ ουτε πριξημο στο στηθος και μετα αντε παλι απο την αρχη!!! σημερα εχω υπερηχο και ανυπομονω να δω το μικρουλακι μου :D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κορίτσια..... 2η παλλίνδρομη μέσα σε 6 μήνες. Αύριο πάω για απόξεση.... Άντε τώρα να βρω δύναμη να συνεχίσω.....

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε υπέροχες εγκυμοσύνες και με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας!!!!

Καλή συνέχεια.

Νατασουλα μου λυπαμαι παρα πολυ πραγματικα

ξεκουρασου παρε το χρονο σου και θα βρεις δυναμη να συνεχισεις κοπελα μου,μην χαθεις εμεις εδω ειμαστε ;) φιλακια και ευχομαι γρηγορα με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρήξιμο κ αναγούλες έχω κ εγώ... αλλα απο ζαλάδες τίποτα. ακόμη παίρνω μόνο filicine τίποτα άλλο... απο τον άλλο μηνα κ αν ... για σίδηρο κ ασβέστιο... αν και νομίζω οτι οι πόνοι που έχω στα πόδια είναι απο το ασβέστιο... αχ το ξέρω οτι είναι νωρίς αλλα κάθομαι κ του μιλάω κ λέω :<<βρε αγάπη μ πάτα μια κλοτσιά την μάνα σ, μην την λυπάσαι βάρα... αλλα τίποτα αυτο... με γράφει απο τώρα. αντε κορίτσια μακάρι όλα καλά να πάνε για όλεσ μας κ να μας σακατέψουν στις κλοτσιές... ;) crochetmania κορίτσι τη έγινε με τον υπέρηχο??? περιμένουμε νέα. φιλάκια κορίτσι καλό βράδυ κ κάλη ξεκούραση


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

:( :( :( πως μπορεί μία ωραία μέρα να χαλάσει στις 1:58....ουφ... κορίτσια δεν αντέχω άλλο... μπήκα έκανα το μπανάκι μου έβαλα τις κρεμούλες μου (που αξιώθηκα σήμερα να αγοράσω (για ραγάδες)) κ πρίν απο λίγο που πήγα τουαλέτα είχα ένα (συγνώμη για την αηδιαστική περιγραφή) κομμάτι, σαν πολλα υγρά με λίγο καφέ... τι ήταν αυτό τώρα?? δεν θα αντέξω να ξυπνήσω αύριο κ να δώ πάλι αίμα.... έλεος ... δεν γίνετε να ευχαριστηθώ λίγο την εγκυμοσύνη μου :confused: είμαι γκρινιάρα το ξέρω αλλα τρόμαξα τόσο πάλι.

XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...