Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

κοριτσια το εχω γραψει καιποιο πανω οι γιατροι μετρουν την εγκυμοσυνη απο την τελευταια περιοδοα οχι απο την συληψη οποτε ειναι 4 εβδομαδων + 2 βδομαδες (απο την τελευταια περιοδο) πρωτος μηνας!!!! 6 εβδομαδων μεχρι 10 δευτερος μηνας 11-14 εβδομαδων τριτος μηνας και 15-18 τεταρτος μηνας!!! ετσι οπως τα μετρατε δεν βγαινουν οι μηνες....... εμενα παντως ο γιατρος μου μου λεει οτι την 14 εδομαδα μπαινω στον τεταρτο και 18 εβδομαδων στον πεμπτο και 22 εβομαδων που γινεται η β επειπεδου κλεινουμε 5ο μηνα και μπαινουμε εκτο ετσι οπως τα υπολογιζετε εσεις β επιπεδου κανουμε οταν κλεινουμε τον 6ο ποια????

Όταν πήγα στον γιατρό την πρώτη φορά (δεν ακούσαμε καν καρδούλα ήταν τόσο μικρό) μου λέει είσαι 4 εβδομάδων και 5 ημερών αλλά κανονικά είσαι 5+2.Ούτε καν μπήκα στην διαδικασία να τον ρωτήσω γιατί δεν το κατέχω αυτό με τις ημερομηνίες.Κ ξέρω ότι ΠΗΤ=αλλαγή μήνα μιας κ το έβλεπα κ εμπράκτως κι από την 1η εγκυμοσύνη που είχα κάποιες παραπάνω αδιαθεσίες εκείνες τις μέρες.Κατά τ'αλλα άντε βγάλε άκρη με τους γιατρούς κ πως μετράνε!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μου έδωσε κολπικά υπόθετα κ μία κολπική αλοιφή μου αύξησε το μαγνήσιο αν κ οι πόνοι είναι εντερικοί...κ μου είπε οτι θα φύγει. τι να πώ ελπίζω να μην ξανα δώ αίμα γιατί οσο κι αν γνωρίζω τι είναι, κάθε φορά φοβάμαι πολύ....

Βρε κορίτσια για πείτε μου ποσα κιλά βάλατε μεχρι τώρα ???

Α, για τα κιλά είμαι πολύ περήφανη για τον εαυτό μου! Είμαι 14ε. & 5 η. κι έχω χάσει 3 κιλά με σωστή και προσεγμένη διατροφή. Η γιατρός μου είπε να μην πάρω ούτε ένα οπότε να κι ένα πράγμα που πάει καλά. Η ξαδέρφη μου που είναι ένα μήνα πιο έγγυος από μένα έχει πάρει 10. Οκ είναι πολύ πιο μικρή και λεπτούλα, αλλά πολλά δεν είναι για τόσο νωρίς;

Σήμερα ήρθαν επιτέλους τα χάπια της πίεσης που είχα παραγγείλει από Αμερική στις 26/12/12. Γιατί βλέπετε, εδώ στην Ελλάδα, ο γιατρός έχει δικαίωμα να γράψει ένα χάπι που δεν το έχουν όμως οι φαρμακοποιοί στη λίστα, άρα πάει αυτό. Τα φαρμακεία το έχουν μεν στη λίστα αλλά σταμάτησαν εδώ κι ένα μήνα να το έχουν στο στοκ - Χριστουγεννιάτικα πέρναμε τηλέφωνο όλα τα εφημερεύονται και τις φαρμακαποθήκες μπας και το βρούμε (άλλο σόου από εκεί).

Δηλαδή εμείς οι έγκυες με υπέρταση, τι πρέπει να κάνουμε; Κι αυτές που δεν ξέρουν ή δεν μπορούν να παραγγείλουν από το εξωτερικό, να πεθάνουν δηλαδή;


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

10 κιλά?Κι είναι 5 μηνών?Πολλά είναι!Μετά που θα της ανοίξει η όρεξη πόσα θα πάρει?Ας προσέχει λιγάκι γιατί θα έχει θέμα μετά κι είναι κρίμα!

Αυτό με το φάρμακο μ'ενδιαφέρει ephie!Ο αδερφός μου θέλει ένα φάρμακο που έχει έλλειψη στην Ελλάδα και ψάχνουμε μήπως το βρούμε από εξωτερικό.Ξέρεις πως μπορώ να το ψάξω?


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Swanocean για το Dopegyt που έψαχνα χρησιμοποίησα αυτούς εδώ - ήταν οι μοναδικοί που το είχαν διαθέσιμο κι έστελναν οπουδήποτε χωρίς χρέωση. Και είχα και πολύ καλή επικοινωνία μαζί τους, μου έκανε εντύπωση που απάνταγαν αμέσως στα μέιλ μου (προφανώς επειδή αργούσε, επικοινώνησα 3-4 φορές). Μπορείς να πληρώσεις και με paypal αλλά χρειάστηκε να τους το ζητήσω πρώτα (αυτοί προτείνουν western union αν δεν κάνω λάθος). Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη.


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό στους 9!!!Όσο για το μαιευτήριο θα πας εκεί που είναι ο γιατρός σου.Εκτός κι αν εννοείς ότι είναι σε δημόσιο ή ιδιωτικό γιατί παίζει ο γιατρός να είναι και στα 2.

Eyxaristw :-) epishs me to kalo Oles mas.

Apla o giatros mou synergazetai me 2 idiwtika to iasw k to lhtw opote prepei NA dialexw... kamia symvoulh?

A xexasa NA rwthsw to giatro depon epitrepetai? Vafes malliwn? Epsaxa sto Google k oi gnwmes diistantai...


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και πάλι έβαλα τα μικρά μου για ύπνο και είπα να κάτσω λίγο.

Αλεξία για depon αν επείγει επιτρέπετε αλλά και πάλι θα σου έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό σου, για βαφή και εγώ ήθελα να σας ρωτήσω εμένα δεν με αφήνει να τα βάψω μέχρι της 22 εβδομάδες και το μαλλί μου είναι χάλια.

Καφέ πίνετε; Με το φαγητό τι κάνετε εγώ θέλω να φάω τα πάντα ανέκαθεν ήμουν λιγούρα αλλά δεν έβαζα κιλά, στην εγκυμοσύνη δεν ξέρω τι παθαίνω και ενώ τρώω το ίδια τα βάζω τα κιλά μπαμ μπουμ.

Έφη μπράβο σου για τα κιλά πραγματικά σε ζηλεύω θα ήθελα τουλάχιστον το πρώτο τρίμηνο να μην έβαζα θα ήμουν πιο χαλαρή.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι έβαλα τα μικρά μου για ύπνο και είπα να κάτσω λίγο.

Αλεξία για depon αν επείγει επιτρέπετε αλλά και πάλι θα σου έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό σου, για βαφή και εγώ ήθελα να σας ρωτήσω εμένα δεν με αφήνει να τα βάψω μέχρι της 22 εβδομάδες και το μαλλί μου είναι χάλια.

Καφέ πίνετε; Με το φαγητό τι κάνετε εγώ θέλω να φάω τα πάντα ανέκαθεν ήμουν λιγούρα αλλά δεν έβαζα κιλά, στην εγκυμοσύνη δεν ξέρω τι παθαίνω και ενώ τρώω το ίδια τα βάζω τα κιλά μπαμ μπουμ.

Έφη μπράβο σου για τα κιλά πραγματικά σε ζηλεύω θα ήθελα τουλάχιστον το πρώτο τρίμηνο να μην έβαζα θα ήμουν πιο χαλαρή.

Εγω μεχρι τωρα εχω βαλει 600 γραμμαρια....βεβαια προσεχω τι τρωω πχ γλυκο εχω να φαω απο 22 νοεμβριου που εμαθα οτι ειμαι εγκυος

Depon Απαγορευεται μεχρι να κλεισεις το πρωτο τριμηνο ρωτα καλυτερα τον γιατρο σου εμενα οταν ρωτησα λογο πονοκεφαλου δεν με αφησε να παρω!!!

Οσο για το μαλλι γιατι δεν τον ρωτας για φυτικη που εχουν τα φαρμακεια??? εγω με τετοια τα βαφω καλυπτουν και τις ασπρες μια χαρα


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου είπε άφοβα ντεπόν ή παναντόλ! Τρέχα γύρευε!!! Για βαφές μαλλιών παρόλο που επιτρέπονται πι φυτικές από κάποιο σημείο κ μετά εγώ φοβάμαι. Έτσι κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ τώρα προβλέπεται θα τα αφήσω έτσι. Τώρα βέβαια έχω περισσότερα λευκά αλλά τι να κάνουμε.

Α, έχω 3 μέρες να κάνω εμετό κι είμαι πολύ χαρούμενη!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Swanocean για το Dopegyt που έψαχνα χρησιμοποίησα αυτούς εδώ - ήταν οι μοναδικοί που το είχαν διαθέσιμο κι έστελναν οπουδήποτε χωρίς χρέωση. Και είχα και πολύ καλή επικοινωνία μαζί τους, μου έκανε εντύπωση που απάνταγαν αμέσως στα μέιλ μου (προφανώς επειδή αργούσε, επικοινώνησα 3-4 φορές). Μπορείς να πληρώσεις και με paypal αλλά χρειάστηκε να τους το ζητήσω πρώτα (αυτοί προτείνουν western union αν δεν κάνω λάθος). Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Υπερευχαριστώ!!!Θα το κοιτάξω μπας και βγάλω άκρη!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eyxaristw :-) epishs me to kalo Oles mas.

Apla o giatros mou synergazetai me 2 idiwtika to iasw k to lhtw opote prepei NA dialexw... kamia symvoulh?

A xexasa NA rwthsw to giatro depon epitrepetai? Vafes malliwn? Epsaxa sto Google k oi gnwmes diistantai...

Αχ δυστυχώς δεν έχω εμπειρία ούτε γνώμη για κανένα από τα 2.Το ντεπόν επιτρέπεται αλλά όχι συχνά κ οι βαφές μαλλιών συνήθως δεν τις προτείνουν.Καλό θα είναι όμως να ρωτήσεις τον γιατρό σου και ότι σου πει αυτός.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eyxaristw :-) epishs me to kalo Oles mas.

Apla o giatros mou synergazetai me 2 idiwtika to iasw k to lhtw opote prepei NA dialexw... kamia symvoulh?

A xexasa NA rwthsw to giatro depon epitrepetai? Vafes malliwn? Epsaxa sto Google k oi gnwmes diistantai...

alexia σχετικά με τα μαιευτήρια, χτες τα συζήταγα με την γιατρό μου που συνεργάζεται με όλα. Αυτό που μας είπε και θεωρώ ότι είναι σημαντικό για μένα λόγω ηλικίας και υγείας, είναι ότι το Λητώ δεν έχει μονάδα εντατικής ούτε για την μητέρα ούτε για το νεογνό, ούτε διαθέτει καρδιολόγο. Άρα αν κάτι δεν εξελιχθεί φυσιολογικά θα χρειαστεί μεταφορά σε άλλο μαιευτήριο. Ιασώ, Μητέρα, Ρέα μας είπε ότι διαθέτουν μονάδες εντατικής και ειδικότητες.

Ελπίζω να βοήθησα.


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

alexia σχετικά με τα μαιευτήρια, χτες τα συζήταγα με την γιατρό μου που συνεργάζεται με όλα. Αυτό που μας είπε και θεωρώ ότι είναι σημαντικό για μένα λόγω ηλικίας και υγείας, είναι ότι το Λητώ δεν έχει μονάδα εντατικής ούτε για την μητέρα ούτε για το νεογνό, ούτε διαθέτει καρδιολόγο. Άρα αν κάτι δεν εξελιχθεί φυσιολογικά θα χρειαστεί μεταφορά σε άλλο μαιευτήριο. Ιασώ, Μητέρα, Ρέα μας είπε ότι διαθέτουν μονάδες εντατικής και ειδικότητες.

Ελπίζω να βοήθησα.

Αληθεια σου ειπε τετοιο πραγμα!!!???? :shock::shock::shock:

το λητω εχει μοναδα εντατικης!!

Γεννησα εκει και τον γιο μου ο οποιος λγο ζαχαρου εγκυμοσυνης που ειχα εμεινε στην μοναδα εντατικης νεογνων 48 ωρες!! και εννοειται οτι εχει και καρδιολογο με τον οποιο πριν την γεννα εκανα triplex οχι απλα ενα καρδιογραφημα :shock::shock:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

alexia σχετικά με τα μαιευτήρια, χτες τα συζήταγα με την γιατρό μου που συνεργάζεται με όλα. Αυτό που μας είπε και θεωρώ ότι είναι σημαντικό για μένα λόγω ηλικίας και υγείας, είναι ότι το Λητώ δεν έχει μονάδα εντατικής ούτε για την μητέρα ούτε για το νεογνό, ούτε διαθέτει καρδιολόγο. Άρα αν κάτι δεν εξελιχθεί φυσιολογικά θα χρειαστεί μεταφορά σε άλλο μαιευτήριο. Ιασώ, Μητέρα, Ρέα μας είπε ότι διαθέτουν μονάδες εντατικής και ειδικότητες.

Ελπίζω να βοήθησα.

http://www.leto.gr/page.aspx?p_id=569


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια σου ειπε τετοιο πραγμα!!!???? :shock::shock::shock:

το λητω εχει μοναδα εντατικης!!

Γεννησα εκει και τον γιο μου ο οποιος λγο ζαχαρου εγκυμοσυνης που ειχα εμεινε στην μοναδα εντατικης νεογνων 48 ωρες!! και εννοειται οτι εχει και καρδιολογο με τον οποιο πριν την γεννα εκανα triplex οχι απλα ενα καρδιογραφημα :shock::shock:

crochetmania καλά τώρα εντυπωσιάστηκα, έως και σοκαρίστηκα. Δεν το καταλαβαίνω γιατί να μου πει κάτι τέτοιο αν δεν ισχύει, εκτός κι αν έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε που γέννησες. Είδα και το λινκ που δημοσίευσες και όντως λέει για εντατική. Θα πάρω τηλέφωνο να τσεκάρω. Βέβαια, λόγω απόστασης, ούτως ή άλλως ΡΕΑ θα πήγαινα που έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη καθώς έχω κάνει σχεδόν όλες τις εξετάσεις μου εκεί. Αλλά σίγουρα κλονίζει λίγο την εμπιστοσύνη το να μην σου δίνουν έγκυρες πληροφορίες...


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

crochetmania καλά τώρα εντυπωσιάστηκα, έως και σοκαρίστηκα. Δεν το καταλαβαίνω γιατί να μου πει κάτι τέτοιο αν δεν ισχύει, εκτός κι αν έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε που γέννησες. Είδα και το λινκ που δημοσίευσες και όντως λέει για εντατική. Θα πάρω τηλέφωνο να τσεκάρω. Βέβαια, λόγω απόστασης, ούτως ή άλλως ΡΕΑ θα πήγαινα που έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη καθώς έχω κάνει σχεδόν όλες τις εξετάσεις μου εκεί. Αλλά σίγουρα κλονίζει λίγο την εμπιστοσύνη το να μην σου δίνουν έγκυρες πληροφορίες...

Κοριτσακι μου γλυκο ξερω σιγουρα οτι εχει εντατικη,εχω ηδη περασει απο κει μια φορα για υπερηχο και εκει που περιμενα απεναντι μου ηταν η πορτα της εντατικης,εξαλλου επειδη το ζαχαρο μου ειναι παλι ψιλοτσιμπιμενο και ακολουθω διατροφη δεν με βλεπω να γλυτωνω ινσουλινη οπως και στον γιο μου το συζητησαμε με τον γιατρο μου και μου ειπε οτι το μαρακι θα νοσηλευτει παλι στην εντατικη του Λητω(φαντασου οτι ο Γιατρος μου ειναι Μετοχος στο Λητω οχι απλα γιατρος του λητω) δεν μπορω να ξερω γιατι τετοια παραπληροφορησει ισως δεν το θεωρει καλο?? δεν ξερω....Παντως και για το Ρεα τα καλυτερα εχω ακουσει!!! πολυ ωραιο σαν νοσοκομειο κοριτσια ειναι και το μητερα εγω δεν ειχα επιλογη να διαλεξω γιατι ο γιατρος μου ειναι μονο στο λητω κοριτσια πριν αποφασισετε πηγαινετε να τα δειτε Εγω παντως αν ειχα επιλογη θα γεννησα στο μητερα!! ειχε νοσηλευτει ο μικρος 10 μηνων με ουρολειμωξη (εχει και παιδιατρικη μοναδα με τους καλυτερους Γιατρους) ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη!!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...