Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Κατ΄αρχάς ευχαριστώ πολύ κορίτσια και αντεύχομαι.

Ok με έβαλε στα αίματα το προηγούμενο μήνυμα και ρωτάω ευθέως και με όλο το θάρρος: κάνετε σεξ; όλες; κανονικά;

Εμείς έχουμε σχεδόν 3 μήνες να κάνουμε γιατί φοβόμαστε για το μωρό και κοντεύουμε να λαλήσουμε. 1 φορά που δοκιμάσαμε, με έπιασαν κράμπες στην κοιλιά, κι από τότε είπαμε να το αφήσουμε για τον Αύγουστο... :)

Στην 1η εγκυμοσύνη κάναμε κανονικά (εννοείται από τον 3ο μέχρι τον 7ο) τώρα δε μας πολυβγαίνει να πω την αλήθεια.Μας έδωσε πλέον το ελεύθερο ο γιατρός αλλά 1 φορά κάναμε την οποία μπορώ να πω ούτε ζέστη ούτε κρύο.Πάντα όμως με προσοχή και μαλακά κι όχι να βγάλουμε τα απωθημένα μας. Μας βλέπω κ εμάς μετά την γέννηση πάλι αχαχαχαχα


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα μόλις γύρισα από τον γιατρό και πραγματικά είμαι άλλος άνθρωπος με τον θυροειδή όλα καλά με την αυχενική ακόμα καλύτερα έκανα ένα μεγάλο λάθος με το διάβασμα 1:238 είναι ο μέσος όρος για την ηλικία 1:1319 είναι τα αποτελέσματα μου άρα άμνιο δεν παίζει να κάνω το μωράκι μας είναι πολύ καλά και μόνο αυτά με κάνουν τόσο χαρούμενη...... φυσικά το ότι είναι κοριτσάκι είναι το κερασάκι στην τούρτα.

Για ερωτικές επαφές κανονικά απλά πιο ήρεμα τώρα για της κράμπες μίλησε με τον γιατρό γιατί μπορεί να μην είναι και τίποτα, όταν ερχόμαστε σε επαφή λογικό είναι να κάνει συσπάσεις η μήτρα.

Να σας ζήσει ο κορίτσαρος!!!!Πολλά κοριτσάκια μας έπεσαν φέτος μάλλον είναι η χρονιά τους!!!Και τα αποτελέσματά σας βγήκαν πολύ καλά μακάρι να συνεχίσετε έτσι μέχρι τέλους!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ευτυχώς τίποτα ... όλα καλα το μικρό μου με ταλαιπωρεί... ειναι πολύ χαμηλά κ θέλει πολύ προσοχή... αλλα με κλοτσάει πολύ κ τα πόδια του είναι πάνω απο την αριστερή σάλπιγγα... με αποτέλεσμα να μου εχει δημιουργήσει ενα μικρό αιμάτωμα... γιαυτό βλέπω αυτά τα κομμάτια... ειμαι όμως πολύ χαρούμενη.... αφου ειναι αυτό καλα, τιποτα άλλο δεν με νοιάζει. :D :D :D :D :D α και η γιατρός είπε .... οτι έχει την μύτη μ φαίνεται απο τώρα.... :P

Όλα καλά δλδ!Αυτά είναι ευχάριστα νέα κ ας σε ταλαιπωρεί λιγάκι.Σου είπε ο γιατρός ότι θα συνεχιστεί πολύ ακόμα ή θα σταματήσει κάποια στιγμή?Γιατί είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι έτσι κ ας μην είναι το μωρό.Σημασία έχει όμως ότι το μωρό είναι εντάξει!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς με προφυλακτικό την κάναμε την γυμναστικούλα μας αλλά οι συσπάσεις, συσπάσεις... Δεν πειράζει, ας είναι καλά το μωρό, κι αντέχουμε και μερικούς μήνες αγύμναστοι ;)

Λοιπόν, κορίτσια, ακούστε ιστορία μεταξύ τραγικού και γελοίου:

Με ξυπνάει που λέτε σήμερα στις 6.30 το γατί να το βγάλω έξω. Σηκώνομαι η καλή σου, και καθώς περπατάω μέχρι την πόρτα αίσθάνομαι υγρά να βγαίνουν από κάτω. Πάω τουαλέτα, μούσκεμα το σερβιετάκι. Αμάν λέω, μου έσπασαν τα νερά, πάει το μωράκι το έχασα (14 εβδομάδα είμαι ακόμα). Ξυπνάω και τον άντρα μου - εν τω μεταξύ να έχει κάνει χτες επέμβαση καταρράκτη και να παριστάνει τον πειρατή με το ένα μάτι κλειστό, και να έχουμε αφήσει και το αμάξι στον αδερφό του - πανικοβαλλόμαστε παρέα... Περνάει καμιά ώρα, τα έχουμε παίξει τελείως, στέλνω μήνυμα στην γυναικολόγο ότι είχα πολλά υγρά. Με παίρνει καπάκι τηλέφωνο να συναντηθούμε στο μαιευτήριο γιατί λογικά έσπασαν τα νερά. Με φώναζε βέβαια Σέβη αντί Έφη αλλά δεν πονηρεύτηκα - μέσα στον πανικό κι εγώ, το μόνο που σκεφτόμουνα ήταν το μωράκι μου.

Τέλος πάντων φτάνουμε στο μαιευτήριο (μέχρι να φτάσουμε εγώ ήμουνα σίγουρη ότι το έχω χάσει το μωρό - και δώστου να με παίρνουν τα κλάμματα), περιμένουμε λιγάκι στην υποδοχή και μας παίρνει τηλέφωνο η γιατρός μόλις φτάνει, να κατεβούμε στην "παραλαβή". 'Οπου κατεβαίνουμε στην παραλαβή, και βλέπω ότι παραλαβή σημαίνει αίθουσες τοκετού - εγκεφαλικό πήγα να πάθω. Συναντιόμαστε με την γιατρό, η οποία αναρωτιέται γιατί είμαι εγώ εκεί κι όχι η Σέβη που είναι στις μέρες της να γεννήσει... οκ συνειδητοποιούμε ότι το είχε μπερδέψει κι άρα για αλλουνού νερά μίλαγε. Μπαίνουμε και σε μια αίθουσα να με εξετάσει, τσεκάρει υγρά από τον κόλπο - τίποτα καθαρά όλα. Τσεκάρει και το σερβιετάκι που το είχα φέρει μαζί μου, κι αυτό εντάξει. Το μωρό στον υπέρηχο να πηγαίνει γύρω γύρω, η καρδούλα του μια χαρά.

Εν τέλει, τι νομίζετε ήταν όλος αυτός ο πανικός;

Με την εγκυμοσύνη χαλαρώνουν όλοι οι μυς, κι όταν λέμε όλοι, εννοούμε και του ουρικού συστήματος... και μάλλον όπως ήμουνα από τον ύπνο και σηκώθηκα ε, ούτε λίγο ούτε πολύ, κατουρήθηκα.

Κι από ότι λέει η γιατρός, καλά θα κάνω α) να το συνηθίσω, και β) να κόψω τα σερβιετάκι και να φοράω κανονικές σερβιέτες (για να μην πω πάνες ακράτειας).

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν. Τώρα είμαι σπίτι και χαλαρώνω, γιατί το ψυχολογικό ήταν πολύ βαρύ... Από την άλλη πάλι, με πιάνουν και τα γέλια...

Φαντάζομαι τον πανικό που πάθατε!Έγινε κ αυτή η παρεξήγηση κ έδεσε το γλυκό αλλά τέλος καλό όλα καλά!Συγνώμη αλλά γέλασα στο τέλος!Και στο σημείο που ο άντρας σου το παίζει πειρατής!Εκείνη τη στιγμή είναι τραγικό αλλά μετά που έχουν τελειώσει όλα αισίως είναι αστείο.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά δλδ!Αυτά είναι ευχάριστα νέα κ ας σε ταλαιπωρεί λιγάκι.Σου είπε ο γιατρός ότι θα συνεχιστεί πολύ ακόμα ή θα σταματήσει κάποια στιγμή?Γιατί είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι έτσι κ ας μην είναι το μωρό.Σημασία έχει όμως ότι το μωρό είναι εντάξει!

μου έδωσε κολπικά υπόθετα κ μία κολπική αλοιφή μου αύξησε το μαγνήσιο αν κ οι πόνοι είναι εντερικοί...κ μου είπε οτι θα φύγει. τι να πώ ελπίζω να μην ξανα δώ αίμα γιατί οσο κι αν γνωρίζω τι είναι, κάθε φορά φοβάμαι πολύ....

Βρε κορίτσια για πείτε μου ποσα κιλά βάλατε μεχρι τώρα ???


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Geia sas k apo mena sorry gia ta greeklish apla den exw ellhnikous xarakthres sto tablet mou. 1h fora egkyos me pit 24/07/2013. Ola prwtognwra k tromaktika, polles nayties k emetoi.. ayxenikh ekana xtes me kala apotelesmata apla perimenw k thn papp-A th deytera. Ouf. . .

A PO kila exw parei hdh 3!!!! Sas eyxomai Oles mia kalh egkymosynh....

A AAA exete dialexei maieythrio h einai polu nwris akoma????


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Aλεξια καλως μας ηρθες!!! με το καλο και το δικο σου το μωρακι,Μπραβο που η αυχενικη σου ηταν καλη,καλα αποτελασματα και στο Papp-A

βρε κοριτσια εγω την αυχενικη θα την κανω στο Λητω η αυχενικη με Την Papp-A Βγαινουν σε 1 ωρα και τα παιρνω κατευθειαν και παω γυναικολογο Εσας γιατι αργουν τοσο??

Αλεξια μου εμενα ο γυναικολογος μου ξεγγεναει Λητω οποτε οπως και στον γιο μου θα γεννησω παλι στο λητω

Ουφ κοριτσια εχω τρελαθει 2 μερες τωρα στις καουρες....... Εσεις εχετε??? χθες απο τισ 3.30 το βραδυ μεχρι τισ 6 δεν μπορουσα να κοιμηθω!!! τελικα ιπια ενα ποτηρι γαλα και ηρεμησα καπως στον Γιο μου δεν ειχα τετοια.... και αναρωτιεμαι αν απο τωρα εχω καουρες μετα τι θα κανω........


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Emena mou ekane thn ayxenikh o gunaikologos mou k thn pappA thn esteile seergasthrio k mesolavouse sk. Epishs synergazetai me 2 maieythria to lhtw k to iasw k den xerw poio NA dialexw... opoia sumvoulh eyprosdekth.

Crochetmania k mean tis I dies wRes me pianoun nayties k Meta paw kommatia sthn douleiaaa


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

alexia καλός ήρθες και με το καλό

Από κιλά έχω βάλει αλλά δεν σκάω μόλις περάσω τα 60 θα αρχίσω την γκρίνια, κορίτσια όπως και να έχει θα τα χάσουμε το θέμα είναι να βάλουμε τόσα ώστε να μην δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα είτε με μας είτε με το μωρό.

Για την γέννα πρώτα ο θεός ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ στην Θεσσαλονίκη.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα. Κι εγώ αυχενική στον γιατρό κ pappA σε εργαστήριο οπότε περίμενα 2-3 μέρες. Όσο για μαιευτήριο, εμένα συνεργάζεται με Μητέρα κ Ρέα. Με βολεύει Ρέα γιατί είναι πιό κοντά μου, αλλά σκέφτομαι κ το μητέρα γιατί εκεί γέννησα το Αθηνάκι μου και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Θα δούμε...

Από κιλά είχα χάσει 1 λόγω εμετών το οποίο κ πήρα πίσω παρόλο που δεν έχουν σταματήσει ακόμα. Το ίδιο είχε γίνει κ την πρώτη φορά βέβαια κ μέχρι το τέλος είχα αισίως πάρει 15 κιλά. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι την πρώτη φορά τέτοια εποχή μου είχαν περάσει οι εμετοί. Τώρα έχω ακόμα. Ελπίζω να σταματήσουν σύντομα γιατί δεν την παλεύω.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ κορίτσια μου την τρίτη κλείνω τον τέταρτο και έχω πάρει είδη 3,5 κιλά. ενώ είναι καλά τα κιλά που πήρα.... ουτε πολλά αλλα ούτε και λίγα... μου είπε οτι το μωρό είναι 107γρ κ οτι είναι λίγο... δέν είναι ευχαριστημένη κ οτι φταίω εγώ... καμία διευκρίνηση όμως.... εσείς που έχετε κ άλλα παιδάκια τη λέτε??? θυμάστε ποσα κιλάκια ήταν το μωρό σας στον τέταρτο???


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ κορίτσια μου την τρίτη κλείνω τον τέταρτο και έχω πάρει είδη 3,5 κιλά. ενώ είναι καλά τα κιλά που πήρα.... ουτε πολλά αλλα ούτε και λίγα... μου είπε οτι το μωρό είναι 107γρ κ οτι είναι λίγο... δέν είναι ευχαριστημένη κ οτι φταίω εγώ... καμία διευκρίνηση όμως.... εσείς που έχετε κ άλλα παιδάκια τη λέτε??? θυμάστε ποσα κιλάκια ήταν το μωρό σας στον τέταρτο???

ο γιος μου ηταν 153 γραμμαρια ο γιατρος σου το ειπε???

Εμενα μια χαρα μου φαινεται


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Aλεξια καλως μας ηρθες!!! με το καλο και το δικο σου το μωρακι,Μπραβο που η αυχενικη σου ηταν καλη,καλα αποτελασματα και στο Papp-A

βρε κοριτσια εγω την αυχενικη θα την κανω στο Λητω η αυχενικη με Την Papp-A Βγαινουν σε 1 ωρα και τα παιρνω κατευθειαν και παω γυναικολογο Εσας γιατι αργουν τοσο??

Αλεξια μου εμενα ο γυναικολογος μου ξεγγεναει Λητω οποτε οπως και στον γιο μου θα γεννησω παλι στο λητω

Ουφ κοριτσια εχω τρελαθει 2 μερες τωρα στις καουρες....... Εσεις εχετε??? χθες απο τισ 3.30 το βραδυ μεχρι τισ 6 δεν μπορουσα να κοιμηθω!!! τελικα ιπια ενα ποτηρι γαλα και ηρεμησα καπως στον Γιο μου δεν ειχα τετοια.... και αναρωτιεμαι αν απο τωρα εχω καουρες μετα τι θα κανω........

καούρες ε??? εγω έτσι κατάλαβα οτι είμαι έγκυος... ειχα καούρες πριν καλα καλα την αναμενόμενη περίοδο. τελικά σταμάτησαν στον 2ο μήνα κ τώρα λίγες μέρες πρίν κλείσω τον τέταρτο... τσούπ.... λιγο λιγο εμφανίζονται πάλι. πότε τα μώρα ξεκινούν να βγάζουν μαλλιά??? γτ απο όσο ξέρω τότε σε πιάνουν οι πολλές καούρες...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

ο γιος μου ηταν 153 γραμμαρια ο γιατρος σου το ειπε???

Εμενα μια χαρα μου φαινεται

μου είπε οτι απλά είναι λίγα τα κιλά του κ πρέπει να τρώω καλά... λες αυτό να μην είναι καλό???


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

μου είπε οτι απλά είναι λίγα τα κιλά του κ πρέπει να τρώω καλά... λες αυτό να μην είναι καλό???

καλά εμένα αυτή τωρα τελευταία δεν μου τα λεεί και πολύ καλά ... σκέφτομαι να πάρω κ μια δεύτερη γνώμη


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...