Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Καλησπέρα μόλις γύρισα από τον γιατρό και πραγματικά είμαι άλλος άνθρωπος με τον θυροειδή όλα καλά με την αυχενική ακόμα καλύτερα έκανα ένα μεγάλο λάθος με το διάβασμα 1:238 είναι ο μέσος όρος για την ηλικία 1:1319 είναι τα αποτελέσματα μου άρα άμνιο δεν παίζει να κάνω το μωράκι μας είναι πολύ καλά και μόνο αυτά με κάνουν τόσο χαρούμενη...... φυσικά το ότι είναι κοριτσάκι είναι το κερασάκι στην τούρτα.

Για ερωτικές επαφές κανονικά απλά πιο ήρεμα τώρα για της κράμπες μίλησε με τον γιατρό γιατί μπορεί να μην είναι και τίποτα, όταν ερχόμαστε σε επαφή λογικό είναι να κάνει συσπάσεις η μήτρα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ μιας και είδα το μήνυμα θα σου απαντήσω αν και είμαι στο

παρεάκι του Μαίου!

Όχι δεν κάνουμε γιατί πολύ απλά και ειλικρινά φοβάμαι!

Δεν μου το απαγόρεψε ο γιατρός..εγώ δεν θέλω..

Έμεινα έγκυος μετά από πολύ κόπο και 3 χρόνια αναμονής

και προσπαθειών οπότε δεν το ρισκάρω με τίποτα!

Και εννοείται πως ο άντρας μου είναι μαζί μου και

ούτε μια φορά δεν δυσανασχέτισε!

Σε λίγους μήνες που θα γεννηθεί η μικρή

θα κάνουμε όσο σεξ θέλουμε!!!!:D

Εντάξει η αλήθεια είναι ότι αν είναι να το κάνεις και να νιώθεις άβολα καλύτερα καθόλου στο πρώτο ήμασταν έτσι και δεν πάθαμε τίποτα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η αλήθεια είναι ότι αν είναι να το κάνεις και να νιώθεις άβολα καλύτερα καθόλου στο πρώτο ήμασταν έτσι και δεν πάθαμε τίποτα.

Ακριβώς!Σημασία έχει πώς νοιώθει η κάθε μία!

Και είμαι σίγουρη ότι παρ' όλο που είναι δύσκολο

οι άντρες μας,μας καταλαβαίνουνε!

Με το καλό το μωράκι σου!!! 4ο??? :shock: :shock:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις γύρισα από τον γιατρό και πραγματικά είμαι άλλος άνθρωπος με τον θυροειδή όλα καλά με την αυχενική ακόμα καλύτερα έκανα ένα μεγάλο λάθος με το διάβασμα 1:238 είναι ο μέσος όρος για την ηλικία 1:1319 είναι τα αποτελέσματα μου άρα άμνιο δεν παίζει να κάνω το μωράκι μας είναι πολύ καλά και μόνο αυτά με κάνουν τόσο χαρούμενη...... φυσικά το ότι είναι κοριτσάκι είναι το κερασάκι στην τούρτα.

Για ερωτικές επαφές κανονικά απλά πιο ήρεμα τώρα για της κράμπες μίλησε με τον γιατρό γιατί μπορεί να μην είναι και τίποτα, όταν ερχόμαστε σε επαφή λογικό είναι να κάνει συσπάσεις η μήτρα.

Μπράβο για την αυχενική, μπράβο και για το κορίτσι!! Φαντάζομαι τη χαρά σου που έσπασε το σερί επιτέλους :)


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

πάρα πολύ σπάσιμο.... τελικά πριν απο λίγο είδα ενα κοκκινο μεγαλουτσικο κομμάτι κ τρόμαξα. πήρα αμέσως την γιατρό κ αύριο το πρωί με το άνοιγμα θα είμαι εκεί...Ελπίζω όλα καλά να είναι... με το που θα έρθω σπίτι θα σας στείλω αποτελέσματα...

Τι έγινε κοριτσάκι; Πολύ ανησύχησα με το μήνυμά σου. Πες μας όλα καλά;

Είχα μέρες να μπω. Δεν έχω υπολογιστή κ μπαίνω μόνο απ΄το κινητό τώρα.

Συγχαρητήρια σε όλες για τα καλά αποτελέσματα.

Άντε βρε τιτινάκι, να ΄ναι όλα καλά κ με σένα.

Όσο για το αν κ πότε το ακούμε, εγώ κάτι νιώθω όμως δεν ξέρω αν είναι αυτό. Όταν πήγα για αυχενική κουνιόταν συνέχεια κι εγώ δεν ένιωθα τίποτα γι ΄αυτό έχω αμφιβολίες ότι το ακούω από τώρα. Κ την Αθηνά μου μετά τις 19 νομίζω την άκουσα.

Φιλιά σε όλες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι έγινε κοριτσάκι; Πολύ ανησύχησα με το μήνυμά σου. Πες μας όλα καλά;

Είχα μέρες να μπω. Δεν έχω υπολογιστή κ μπαίνω μόνο απ΄το κινητό τώρα.

Συγχαρητήρια σε όλες για τα καλά αποτελέσματα.

Άντε βρε τιτινάκι, να ΄ναι όλα καλά κ με σένα.

Όσο για το αν κ πότε το ακούμε, εγώ κάτι νιώθω όμως δεν ξέρω αν είναι αυτό. Όταν πήγα για αυχενική κουνιόταν συνέχεια κι εγώ δεν ένιωθα τίποτα γι ΄αυτό έχω αμφιβολίες ότι το ακούω από τώρα. Κ την Αθηνά μου μετά τις 19 νομίζω την άκουσα.

Φιλιά σε όλες!

καλησπέρα, ευτυχώς τίποτα ... όλα καλα το μικρό μου με ταλαιπωρεί... ειναι πολύ χαμηλά κ θέλει πολύ προσοχή... αλλα με κλοτσάει πολύ κ τα πόδια του είναι πάνω απο την αριστερή σάλπιγγα... με αποτέλεσμα να μου εχει δημιουργήσει ενα μικρό αιμάτωμα... γιαυτό βλέπω αυτά τα κομμάτια... ειμαι όμως πολύ χαρούμενη.... αφου ειναι αυτό καλα, τιποτα άλλο δεν με νοιάζει. :D :D :D :D :D α και η γιατρός είπε .... οτι έχει την μύτη μ φαίνεται απο τώρα.... :P


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχάς ευχαριστώ πολύ κορίτσια και αντεύχομαι.

Ok με έβαλε στα αίματα το προηγούμενο μήνυμα και ρωτάω ευθέως και με όλο το θάρρος: κάνετε σεξ; όλες; κανονικά;

Εμείς έχουμε σχεδόν 3 μήνες να κάνουμε γιατί φοβόμαστε για το μωρό και κοντεύουμε να λαλήσουμε. 1 φορά που δοκιμάσαμε, με έπιασαν κράμπες στην κοιλιά, κι από τότε είπαμε να το αφήσουμε για τον Αύγουστο... :)

χμμμ νομίζω πως το sex είναι κάτι που τις περισσότερες μας ταλαιπωρεί... λοιπόν εμένα μέχρι να κλείσω κ τον τρίτο μου το είχε απαγορεύσει... στης 27 Δεκεμβρίου κ αφου είχα μπει στον τέταρτο λέω άντε επιτέλους .... τι το ήθελα λίγες ώρες μετα είδα λίγο αίμα (που σας είχα γράψει οτι τις γιορτές ήμουν ξάπλα) απο εκεί κ μετά τίποτα....τώρα με αυτό το συμβάν .... είπε κομμένο μέχρι νεοτέρας ... Το τραγικό είναι πως όσο τεμπέλα ήμουν πρίν την εγκυμοσύνη, τώρα σαν τρελή ..... ολο στο μυαλό μ το έχω.....:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: άσε που ανακάλυψα οτι η ονείρωξη δέν είναι μόνο αντρικό προνόμιο :oops: :oops: :oops: :oops:


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχάς ευχαριστώ πολύ κορίτσια και αντεύχομαι.

Ok με έβαλε στα αίματα το προηγούμενο μήνυμα και ρωτάω ευθέως και με όλο το θάρρος: κάνετε σεξ; όλες; κανονικά;

Εμείς έχουμε σχεδόν 3 μήνες να κάνουμε γιατί φοβόμαστε για το μωρό και κοντεύουμε να λαλήσουμε. 1 φορά που δοκιμάσαμε, με έπιασαν κράμπες στην κοιλιά, κι από τότε είπαμε να το αφήσουμε για τον Αύγουστο... :)

θα μου επιτρεψετε να το λεω γυμναστικη :tongue::tongue:

Εμεις ειχαμε κανει 2-3 φορες γυμναστικη με μεγαλη προσοχη,αλλα πραγματικα δεν νιωθαμε ανετα...κανενας απο τους 2 μας Πριν 2 μερες που πηγαμε και ειδαε το σπορακι ολοκληρο εμβρυακι ποια κουνουσε χερακια ποδαρακια εκανε κωλοτουμπες μετα απο κει δεν...........δεν μας παει δεν χανομαστε χωρις γυμναστικη για τους επομενους 6 μηνες :D:D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις γύρισα από τον γιατρό και πραγματικά είμαι άλλος άνθρωπος με τον θυροειδή όλα καλά με την αυχενική ακόμα καλύτερα έκανα ένα μεγάλο λάθος με το διάβασμα 1:238 είναι ο μέσος όρος για την ηλικία 1:1319 είναι τα αποτελέσματα μου άρα άμνιο δεν παίζει να κάνω το μωράκι μας είναι πολύ καλά και μόνο αυτά με κάνουν τόσο χαρούμενη...... φυσικά το ότι είναι κοριτσάκι είναι το κερασάκι στην τούρτα.

Για ερωτικές επαφές κανονικά απλά πιο ήρεμα τώρα για της κράμπες μίλησε με τον γιατρό γιατί μπορεί να μην είναι και τίποτα, όταν ερχόμαστε σε επαφή λογικό είναι να κάνει συσπάσεις η μήτρα.

Μπραβο Γλυκια μου!!! περιμενεις κοριτσαρο!!! τελεια!!! αντε μεχρι τωρα μονο κοριτσομανουλες,να δουμε και οι υπολοιπες :) Κοριτσια συσπασεις δημιουργουνται οταν κανετε γυμναστικη και ο αντρας τελειωνει μεσα,καλυτερα να το αποφευγετε οι συσπασεις μπορει να φερουν αποκολληση μεχρι και αποβολη καντε γυμναστικη αλλα με τραβηγμα η προφυλακτικο!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!Σημασία έχει πώς νοιώθει η κάθε μία!

Και είμαι σίγουρη ότι παρ' όλο που είναι δύσκολο

οι άντρες μας,μας καταλαβαίνουνε!

Με το καλό το μωράκι σου!!! 4ο??? :shock: :shock:

Εμενα παλι δεν θελει ο αντρας μου :shock::shock::shock::oops::oops: Δεν νιωθει ομορφα λεει...


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο Γλυκια μου!!! περιμενεις κοριτσαρο!!! τελεια!!! αντε μεχρι τωρα μονο κοριτσομανουλες,να δουμε και οι υπολοιπες :) Κοριτσια συσπασεις δημιουργουνται οταν κανετε γυμναστικη και ο αντρας τελειωνει μεσα,καλυτερα να το αποφευγετε οι συσπασεις μπορει να φερουν αποκολληση μεχρι και αποβολη καντε γυμναστικη αλλα με τραβηγμα η προφυλακτικο!

Κι εμείς με προφυλακτικό την κάναμε την γυμναστικούλα μας αλλά οι συσπάσεις, συσπάσεις... Δεν πειράζει, ας είναι καλά το μωρό, κι αντέχουμε και μερικούς μήνες αγύμναστοι ;)

Λοιπόν, κορίτσια, ακούστε ιστορία μεταξύ τραγικού και γελοίου:

Με ξυπνάει που λέτε σήμερα στις 6.30 το γατί να το βγάλω έξω. Σηκώνομαι η καλή σου, και καθώς περπατάω μέχρι την πόρτα αίσθάνομαι υγρά να βγαίνουν από κάτω. Πάω τουαλέτα, μούσκεμα το σερβιετάκι. Αμάν λέω, μου έσπασαν τα νερά, πάει το μωράκι το έχασα (14 εβδομάδα είμαι ακόμα). Ξυπνάω και τον άντρα μου - εν τω μεταξύ να έχει κάνει χτες επέμβαση καταρράκτη και να παριστάνει τον πειρατή με το ένα μάτι κλειστό, και να έχουμε αφήσει και το αμάξι στον αδερφό του - πανικοβαλλόμαστε παρέα... Περνάει καμιά ώρα, τα έχουμε παίξει τελείως, στέλνω μήνυμα στην γυναικολόγο ότι είχα πολλά υγρά. Με παίρνει καπάκι τηλέφωνο να συναντηθούμε στο μαιευτήριο γιατί λογικά έσπασαν τα νερά. Με φώναζε βέβαια Σέβη αντί Έφη αλλά δεν πονηρεύτηκα - μέσα στον πανικό κι εγώ, το μόνο που σκεφτόμουνα ήταν το μωράκι μου.

Τέλος πάντων φτάνουμε στο μαιευτήριο (μέχρι να φτάσουμε εγώ ήμουνα σίγουρη ότι το έχω χάσει το μωρό - και δώστου να με παίρνουν τα κλάμματα), περιμένουμε λιγάκι στην υποδοχή και μας παίρνει τηλέφωνο η γιατρός μόλις φτάνει, να κατεβούμε στην "παραλαβή". 'Οπου κατεβαίνουμε στην παραλαβή, και βλέπω ότι παραλαβή σημαίνει αίθουσες τοκετού - εγκεφαλικό πήγα να πάθω. Συναντιόμαστε με την γιατρό, η οποία αναρωτιέται γιατί είμαι εγώ εκεί κι όχι η Σέβη που είναι στις μέρες της να γεννήσει... οκ συνειδητοποιούμε ότι το είχε μπερδέψει κι άρα για αλλουνού νερά μίλαγε. Μπαίνουμε και σε μια αίθουσα να με εξετάσει, τσεκάρει υγρά από τον κόλπο - τίποτα καθαρά όλα. Τσεκάρει και το σερβιετάκι που το είχα φέρει μαζί μου, κι αυτό εντάξει. Το μωρό στον υπέρηχο να πηγαίνει γύρω γύρω, η καρδούλα του μια χαρά.

Εν τέλει, τι νομίζετε ήταν όλος αυτός ο πανικός;

Με την εγκυμοσύνη χαλαρώνουν όλοι οι μυς, κι όταν λέμε όλοι, εννοούμε και του ουρικού συστήματος... και μάλλον όπως ήμουνα από τον ύπνο και σηκώθηκα ε, ούτε λίγο ούτε πολύ, κατουρήθηκα.

Κι από ότι λέει η γιατρός, καλά θα κάνω α) να το συνηθίσω, και β) να κόψω τα σερβιετάκι και να φοράω κανονικές σερβιέτες (για να μην πω πάνες ακράτειας).

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν. Τώρα είμαι σπίτι και χαλαρώνω, γιατί το ψυχολογικό ήταν πολύ βαρύ... Από την άλλη πάλι, με πιάνουν και τα γέλια...


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς με προφυλακτικό την κάναμε την γυμναστικούλα μας αλλά οι συσπάσεις, συσπάσεις... Δεν πειράζει, ας είναι καλά το μωρό, κι αντέχουμε και μερικούς μήνες αγύμναστοι ;)

Λοιπόν, κορίτσια, ακούστε ιστορία μεταξύ τραγικού και γελοίου:

Με ξυπνάει που λέτε σήμερα στις 6.30 το γατί να το βγάλω έξω. Σηκώνομαι η καλή σου, και καθώς περπατάω μέχρι την πόρτα αίσθάνομαι υγρά να βγαίνουν από κάτω. Πάω τουαλέτα, μούσκεμα το σερβιετάκι. Αμάν λέω, μου έσπασαν τα νερά, πάει το μωράκι το έχασα (14 εβδομάδα είμαι ακόμα). Ξυπνάω και τον άντρα μου - εν τω μεταξύ να έχει κάνει χτες επέμβαση καταρράκτη και να παριστάνει τον πειρατή με το ένα μάτι κλειστό, και να έχουμε αφήσει και το αμάξι στον αδερφό του - πανικοβαλλόμαστε παρέα... Περνάει καμιά ώρα, τα έχουμε παίξει τελείως, στέλνω μήνυμα στην γυναικολόγο ότι είχα πολλά υγρά. Με παίρνει καπάκι τηλέφωνο να συναντηθούμε στο μαιευτήριο γιατί λογικά έσπασαν τα νερά. Με φώναζε βέβαια Σέβη αντί Έφη αλλά δεν πονηρεύτηκα - μέσα στον πανικό κι εγώ, το μόνο που σκεφτόμουνα ήταν το μωράκι μου.

Τέλος πάντων φτάνουμε στο μαιευτήριο (μέχρι να φτάσουμε εγώ ήμουνα σίγουρη ότι το έχω χάσει το μωρό - και δώστου να με παίρνουν τα κλάμματα), περιμένουμε λιγάκι στην υποδοχή και μας παίρνει τηλέφωνο η γιατρός μόλις φτάνει, να κατεβούμε στην "παραλαβή". 'Οπου κατεβαίνουμε στην παραλαβή, και βλέπω ότι παραλαβή σημαίνει αίθουσες τοκετού - εγκεφαλικό πήγα να πάθω. Συναντιόμαστε με την γιατρό, η οποία αναρωτιέται γιατί είμαι εγώ εκεί κι όχι η Σέβη που είναι στις μέρες της να γεννήσει... οκ συνειδητοποιούμε ότι το είχε μπερδέψει κι άρα για αλλουνού νερά μίλαγε. Μπαίνουμε και σε μια αίθουσα να με εξετάσει, τσεκάρει υγρά από τον κόλπο - τίποτα καθαρά όλα. Τσεκάρει και το σερβιετάκι που το είχα φέρει μαζί μου, κι αυτό εντάξει. Το μωρό στον υπέρηχο να πηγαίνει γύρω γύρω, η καρδούλα του μια χαρά.

Εν τέλει, τι νομίζετε ήταν όλος αυτός ο πανικός;

Με την εγκυμοσύνη χαλαρώνουν όλοι οι μυς, κι όταν λέμε όλοι, εννοούμε και του ουρικού συστήματος... και μάλλον όπως ήμουνα από τον ύπνο και σηκώθηκα ε, ούτε λίγο ούτε πολύ, κατουρήθηκα.

Κι από ότι λέει η γιατρός, καλά θα κάνω α) να το συνηθίσω, και β) να κόψω τα σερβιετάκι και να φοράω κανονικές σερβιέτες (για να μην πω πάνες ακράτειας).

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν. Τώρα είμαι σπίτι και χαλαρώνω, γιατί το ψυχολογικό ήταν πολύ βαρύ... Από την άλλη πάλι, με πιάνουν και τα γέλια...

πω πω γλυκια μου,θα τρελαθηκες οπως το λες απο την μια για γελια και απο την αλλη για κλαμματα :D

οσο για τα τσισα δεν εχω κατουρηθει ακομα αλλα αμα βηχω η γελαω πολυ μου φευγουν στο σερβιετακι λιγα :shock::shock::oops::oops: καθε 1 ωρα ειμαι τουαλετα και αναρωτιεμαι στο τελος τη θα κανω??

τελος καλο ολα καλα τελικα :D

Υπομονη και τα δυσκολα ερχονται!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Έφη μου πήρες μα γεύση από την αίθουσα τοκετού φυσικά δεν ήσουν και στην τρελή χαρά αλλά μη μασάς καθόλου όλα θα πάνε καλά σου το λέει μια γυναίκα που από το αγχος μου έχω βγάλει έρπη στα χίλια και έκζεμα στο μπικίνι χαχαχαχα


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια, πολύ άγχος βλέπω όλες! Τιτινάκι πολύ χάρηκα! Σε είχα στο μυαλό μου... Έφη τι περιπέτεια κι αυτή! Τέλος καλό όλα καλά!

Από δω κ στο εξής μόνο ευχάριστα να ακούμε εύχομαι!

Όσο για την "γυμναστική", ενώ δεν μας το ΄χει απαγορέψει, δεν μας βγαίνει. Φοβόμαστε... Πάντως τιτινάκι θα συμφωνήσω για την ονείρωξη...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά σε όλες... Με υγεία κ με το καλό να υποδεχθούμε τα μπεμπόνια μας..

Κοριτσάρες μου μπράβο σε όλες για τα καλά νέα... και για τα κοριτσάκια σας που είναι όλα καλά...

Εμείς έχουμε αυχενική την Τρίτη .... βέβαια δεν θα το δέσω ό,τι κ να μου πει για φύλο καθώς κ στον γιο μου άλλο μου είπε κ άλλο ήταν τελικά το καμάρι μου...

Οσο για την γυμναστική που λέτε ... εγώ (ενώ στον γιο μου είχα τρελλές ορέξεις) τώρα δεν έχω καθόλου... Έχω και τις ναυτίες κ τους ιλίγγους ακόμα που με τρελαίνουν κ έτσι καθόλου όρεξη για γυμναστική... Ελπίζω αργότερα να μου ρθει... :P


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...