Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Τιτινάκι σε ποιά εβδομάδα είσαι δηλ; Μπερδεύομαι με τους μήνες... Το τικεράκι μου λέει 15 εβδομάδων ότι είναι 100 γραμ. Το ίδιο λένε και κάποια applications που έχω κατεβάσει στο τηλ. Στον γιατρό θα ξαναπάω σε μιά βδομάδα αλλά μου ακούγεται φυσιολογικό το βάρος που αναφέρεις.

Χθες για πρώτη φορά δεν έκανα εμετό. Ελπίζω να συνεχιστεί.. Ναυτίες και καούρες έχω ακόμα βέβαια. Για να δούμε...

Χαρούμενη Κυριακή σε όλες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κ έστω κ καθυστερημένα καλή χρονιά! Μετά από σχετική μικρή ταλαιπωρία ίωση στην αρχή και μετά ένας φρονιμήτης που αποφάσισε να βγεί τώρα , όλα καλά. Την Παρασκευή έκανα τον υπέρηχο της αυχενικής διαφάνειας και τα αποτελέσματα ήταν ευτυχώς πολύ καλά. Τώρα περιμένω τα αποτελέσματα της Papp A.Με σχετική βεβαιότητα 99% όπως είπε κ η εμβρυολόγος κάθως κάναμε ενδοκολπικά τον υπέρηχο ,περιμένουμε αγοράκι. Κατα τ άλλα την υπνηλία που είχα διαδέχτηκε η αϋπνία...χαχαχα.

2013.png

Link to comment
Share on other sites

t1t1n4k1 μου κάτι μετράς λάθος τον τέταρτο τον κλείνουμε Φεβρουάριο άσχετα μ αυτό όμως θυμάμαι ότι είμαστε μαζί στης βδομάδες άρα είσαι στην 16η το μωράκι σου είναι μια χαρά άσε που δεν παίζει ρόλο όσο τρως τόσο παχαίνει το μωρό εγώ που έβαζα πάνω από 20 κιλά τα μωράκια μου ήταν από 3000 ως 3180 μια φίλη μου που είχε θέμα και έχασε αντί να βάλει γέννησε σχεδόν 3500. Αν έχεις την παραμικρή αμφιβολία θα έλεγα ή να μιλήσεις μαζί της ή να πάρεις δεύτερη γνώμη.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Τιτινάκι σε ποιά εβδομάδα είσαι δηλ; Μπερδεύομαι με τους μήνες... Το τικεράκι μου λέει 15 εβδομάδων ότι είναι 100 γραμ. Το ίδιο λένε και κάποια applications που έχω κατεβάσει στο τηλ. Στον γιατρό θα ξαναπάω σε μιά βδομάδα αλλά μου ακούγεται φυσιολογικό το βάρος που αναφέρεις.

Χθες για πρώτη φορά δεν έκανα εμετό. Ελπίζω να συνεχιστεί.. Ναυτίες και καούρες έχω ακόμα βέβαια. Για να δούμε...

Χαρούμενη Κυριακή σε όλες!

Μακάρι να στρώσεις και από όλα τα υπόλοιπα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ έστω κ καθυστερημένα καλή χρονιά! Μετά από σχετική μικρή ταλαιπωρία ίωση στην αρχή και μετά ένας φρονιμήτης που αποφάσισε να βγεί τώρα , όλα καλά. Την Παρασκευή έκανα τον υπέρηχο της αυχενικής διαφάνειας και τα αποτελέσματα ήταν ευτυχώς πολύ καλά. Τώρα περιμένω τα αποτελέσματα της Papp A.Με σχετική βεβαιότητα 99% όπως είπε κ η εμβρυολόγος κάθως κάναμε ενδοκολπικά τον υπέρηχο ,περιμένουμε αγοράκι. Κατα τ άλλα την υπνηλία που είχα διαδέχτηκε η αϋπνία...χαχαχα.

2013.png

Μπράβο για τα αποτελέσματα έτσι να είναι και η papp a όσο για την αυπνία μιλάμε για πολύ σπάσιμο είχα στο πρώτο και τώρα από την άλλη θα είσαι προετοιμασμένη για τα ξενύχτια με το μωράκι.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κ έστω κ καθυστερημένα καλή χρονιά! Μετά από σχετική μικρή ταλαιπωρία ίωση στην αρχή και μετά ένας φρονιμήτης που αποφάσισε να βγεί τώρα , όλα καλά. Την Παρασκευή έκανα τον υπέρηχο της αυχενικής διαφάνειας και τα αποτελέσματα ήταν ευτυχώς πολύ καλά. Τώρα περιμένω τα αποτελέσματα της Papp A.Με σχετική βεβαιότητα 99% όπως είπε κ η εμβρυολόγος κάθως κάναμε ενδοκολπικά τον υπέρηχο ,περιμένουμε αγοράκι. Κατα τ άλλα την υπνηλία που είχα διαδέχτηκε η αϋπνία...χαχαχα.

Επιτέλους κι ένα αγόρι, βρε κορίτσια, στη παρέα.

Κι εμένα ξεκίνησαν οι αϋπνίες αλλά ευτυχώς βλέπω τα κουράγια μου να έχουν πάρει τα πάνω τους. Σήμερα πήγαμε για βόλτα και περπάτησα σχεδόν μισή ώρα για πρώτη φορά μετά από μήνες χωρίς να κουραστώ στα 5 λεπτά. Και μετά γύρισα σπίτι και μαγείρεψα και ΔΕΝ κατέρρευσα. Πρωτοφανές :)

Εν τω μεταξύ βλέπω ότι όλα καλά νέα ακούμε τώρα τελευταία! Μπράβο, έτσι να πάμε μέχρι τον Ιούλιο!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

μου είπε οτι απλά είναι λίγα τα κιλά του κ πρέπει να τρώω καλά... λες αυτό να μην είναι καλό???

Κοριτσακι μου γλυκο δεν νομιζω οτι το οσο τρωμε εχει να κανει και με την αναπτυξη του μωρου

εκεινο βρεξει χιονισει τα συστατικα που χρειαζεται θα τα τραβηξει απο μας.....γιαυτο και εχουμε προβλημα με ασβεστιο αιματοκριτη κτλ

εμενα παντως ο γιατρος μου φωναζει να μην τρωω:D:D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ έστω κ καθυστερημένα καλή χρονιά! Μετά από σχετική μικρή ταλαιπωρία ίωση στην αρχή και μετά ένας φρονιμήτης που αποφάσισε να βγεί τώρα , όλα καλά. Την Παρασκευή έκανα τον υπέρηχο της αυχενικής διαφάνειας και τα αποτελέσματα ήταν ευτυχώς πολύ καλά. Τώρα περιμένω τα αποτελέσματα της Papp A.Με σχετική βεβαιότητα 99% όπως είπε κ η εμβρυολόγος κάθως κάναμε ενδοκολπικά τον υπέρηχο ,περιμένουμε αγοράκι. Κατα τ άλλα την υπνηλία που είχα διαδέχτηκε η αϋπνία...χαχαχα.

2013.png

Μπραβο για την Αυχενικη μπραβο και για τον Αγοραρο!! αχ και εγω ελιζω να μαθω εχω περιεργια μεγαλη και αγωνια


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

αυπνιες δεν εχω,υπνηλιες μονο προς το παρων κοιμαμαι 14-16 ωρες την μερα το απολαμβανω τωρα που μπορω γιατι μετα βουρ στα ξενυχτια!! Ναυτιες και καουρες επησις καλα κρατουν!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

καούρες ε??? εγω έτσι κατάλαβα οτι είμαι έγκυος... ειχα καούρες πριν καλα καλα την αναμενόμενη περίοδο. τελικά σταμάτησαν στον 2ο μήνα κ τώρα λίγες μέρες πρίν κλείσω τον τέταρτο... τσούπ.... λιγο λιγο εμφανίζονται πάλι. πότε τα μώρα ξεκινούν να βγάζουν μαλλιά??? γτ απο όσο ξέρω τότε σε πιάνουν οι πολλές καούρες...

μαλλακια αρχιζουν να μεγαλωνουν απο την 10 εβδομαδα και αρχιζουν να εχουν απο την 13η τουλαχιστον ετσι λεει το βιβλιο που διαβαζω,αληθεια κοριτσια εσεις εχετε καποιο βιβλιο εγκυμοσυνης?


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυπνιες δεν εχω,υπνηλιες μονο προς το παρων κοιμαμαι 14-16 ωρες την μερα το απολαμβανω τωρα που μπορω γιατι μετα βουρ στα ξενυχτια!! Ναυτιες και καουρες επησις καλα κρατουν!!

Το πόσο σε ζηλεύω δεν λέγετε έχω να κοιμηθώ τόσες ώρες ούτε θυμάμαι από πότε 7 με 8 ώρες και αν είμαι πτώμα 10 με το ένα μάτι ανοιχτό λόγο των παιδιών το αργότερο 8 το πρωί είναι όλα στο πόδι.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

μαλλακια αρχιζουν να μεγαλωνουν απο την 10 εβδομαδα και αρχιζουν να εχουν απο την 13η τουλαχιστον ετσι λεει το βιβλιο που διαβαζω,αληθεια κοριτσια εσεις εχετε καποιο βιβλιο εγκυμοσυνης?

Αυτό με το μαλλί δεν ξέρω πόσο αλήθεια είναι στο πρώτο που είχα πολλές καούρες μου βγήκε με χνουδάκι στον δεύτερο που δεν είχα τρομάξαμε από το μαλλί.

Από βιβλία έχω την βίβλο της εγκυμοσύνης την έχω μάθει απ έξω.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

t1t1n4k1 μου κάτι μετράς λάθος τον τέταρτο τον κλείνουμε Φεβρουάριο άσχετα μ αυτό όμως θυμάμαι ότι είμαστε μαζί στης βδομάδες άρα είσαι στην 16η το μωράκι σου είναι μια χαρά άσε που δεν παίζει ρόλο όσο τρως τόσο παχαίνει το μωρό εγώ που έβαζα πάνω από 20 κιλά τα μωράκια μου ήταν από 3000 ως 3180 μια φίλη μου που είχε θέμα και έχασε αντί να βάλει γέννησε σχεδόν 3500. Αν έχεις την παραμικρή αμφιβολία θα έλεγα ή να μιλήσεις μαζί της ή να πάρεις δεύτερη γνώμη.

εισαι σίγουρη? γιατι εγώ σήμερα ειμαι 15 εβδομάδες, 5 ημέρες κ ο γιατρός μου μου είπε οτι την τρίτη κλείνω τον τέταρτο κ 12 φεβρουαρίου κλείνω τον πέμπτο. μου είπε να μπαίνω εδώ.... http://christospappas.gynaikologos-thessaloniki.gr/page/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%85%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B7%CF%82


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

εισαι σίγουρη? γιατι εγώ σήμερα ειμαι 15 εβδομάδες, 5 ημέρες κ ο γιατρός μου μου είπε οτι την τρίτη κλείνω τον τέταρτο κ 12 φεβρουαρίου κλείνω τον πέμπτο. μου είπε να μπαίνω εδώ.... http://christospappas.gynaikologos-thessaloniki.gr/page/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%85%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B7%CF%82

Τι να σου πω βρε κούκλα μου αλλιώς τα ξέρω εγώ είμαι 15+2 πάντα άλλαζα μήνα σύμφωνα με την ΠΗΤ 5/7 κάθε 5 του μήνα.

Αν και να σου πω με συμφέρει ο δικός σου τρόπος γιατί με την κοιλάρα που έκανα διστάζω να λέω ότι μόλις μπήκα στον τέταρτο.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...