Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Κοριτσακια γυρισαμε απο το χωριο εξαντλημενοι! Κρυωσε ο μικρουλης γιατι ειχε υγρασια το σπιτι κι ετσι μειναμε αυπνοι ολα τα βραδια, τη μερα ολο γκρινια γιατι δε μπορει να αναπνευσει... Σημερα ειναι λιγο καλυτερα! Αρχισα να τον ντυνω λιγο πιο ελαφρια (κορμακι, μπλουζακι κοντομανικο και μακρυ παντελονι τη μερα, κορμακι και φορμακι κοντομανικα και καλτσακια για τη νυχτα και χωρις σκεπασματα), κοιμηθηκε λιγο καλυτερα, πηγε στον παιδικο και περασε ωραια η μερα του! Με τη βαφτιση ειμαστε σχεδον ετοιμοι! Το αλλο σκ ειναι!!!! Το θεμα μας ειναι υφασματινα πουλακια με λιτη διακοσμηση σε λευκο-μπεζ-γαλαζιο.


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νεφέλη με το καλό η βάφτιση....!!!!

Λινάκι μια χαρά θα είναι... καλύτερα έτσι γιατί δεν μπορείς να έχεις 2 θέματα σε ένα event.... (το έριξα κ το αγγλικό μου χαχαχαα). με το καλό κ εσείς!!!!!

έλα να δίνουμε παρόν σιγά-σιγά!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσούδια!

Νεφέλη με το καλό η βάφτιση!

Εμείς ετοιμαζόμαστε για 21 Ιουνίου!

Προς το παρόν είμαστε άρρωστοι εγώ και ο μεγάλος με πυώδη αμυγδαλίτιδα και πυρετό, και από χτες ξεκινήσαμε αντιβίωση :( Ο γιατρός είπε ότι είναι κολλητικό, οπότε περιμένω οσονούπω και τον μικρό. Ο μεγάλος μέσα σε όλα έβγαλε και 3 δόντια (τα πρώτα του) μέσα σε 2 μέρες και είναι να τον κλαίνε οι ρέγγες :rolleyes: Όλη μέρα κλαψουρίζει, τρώει ελάχιστα και μόνο αγκαλίτσα ησυχάζει... Αλλά κάναμε το εξής κόλπο χτες το βράδυ και δούλεψε: του βάλαμε παυσίπονο μέσα στο βραδινό μπιμπερό για να κοιμηθεί ήρεμος, και μετά στις 2 το πρωί βάλαμε ξυπνητήρι με τον άντρα μου και σηκωθήκαμε και του δώσαμε και άλλο παυσίπονο και άντεξε το πουλάκι μου μέχρι το πρωί χωρίς να γκρινιάξει... το καλό μου! Μακάρι να μπορούσα να είμαι άρρωστη εγώ αντί γι΄αυτόν...

Κατά τ΄άλλα μου την έχει δώσει με όλα αυτά τα τζίτζιλα-μίτζιλα της βάφτισης... τα μαρτυρικά, τις κορδέλες και ένα σωρό λεπτομέρειες που τώρα με τα μωρά δεν προλαβαίνω καθόλου να ασχοληθώ! Όχι τίποτα, αλλά είμαι και άρρωστη με πυρετό (ας γκρινιάξω λίγο)

Σας στέλνω πολλές φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Φλώρα!!!!!!!! περαστικά σας!!! και κουράγιο και υπομονή και...και...και.... όλα!!!!! ε ρε τι σας βρήκε καλοκαιριάτικα... εγώ είμαι 10 μέρες τώρα με μπούκωμα κ με καταροή κ τα έχω πάρει, φαντάζομε εσάς!!!!

τα φτιάχνεις μόνη σου βρε θηρίο??? κουράγια πολλά!!!!

με το καλό τα μπομπιράκια σας!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα φτιάχνεις μόνη σου βρε θηρίο??? κουράγια πολλά!!!!!

αχχχαχααα! όχι, δεν τα φτιάχνω μόνη μου! No way! (να πετάξω κι εγώ το αγγλικό μου). Δεν προλαβαίνω με τίποτα! Τα έχω δώσει σε μια κοπέλα που ασχολείται με αυτά.. αλλά πρέπει να της δώσω οδηγίες, όπως καταλαβαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα με το καλο οι ετοιμασιες των βαπτισεων, εμεις πηραμε τα δειγματακια, η μικρη μου βγαινει τελειες φωτο!!!!! Μονο ο στολισμος δεν ηταν οπως ειπα αλλα δεν πειραζει.

Φλορετα περαστικα σας, ο μικρουλης τραβαει ζορι....


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λινα τελειος ο μικρος εμεις ειμαστε 8600 και 71 ποντοι!!!!

Νεφελη ξεκιναω δουλεια και σκεφτομαι πως θα την αφησω, εχω φαει κολλημα!!!

Προσπαθω εδω και 3 μερες να δωσω ξενο γαλα υποαλλεργικο σε μπουκαλι αλλα δεν το θελει, στην κρεμα της που το εβαλα το εφαγε, δεν ξερω τι να κανω. Ποσο να επιμεινω;


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φλορετα περαστικα σας!!

Μαγδα που θα την αφησεις οταν γυρισεις στη δουλεια; Παιρνει μπουκαλι; Εμενα στον παιδικο περναει τελεια!!! Τωρα ξεκινησα κι εγω να του δινω νερο με ποτηρακι και μολις το συνηθισει θα αρχισω να του δινω και γαλα ωστε να αποθηλασουμε σταδιακα. Ελπιζω να τα καταφερουμε μεχρι τον Αυγουστο...


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!

Νερο δινω και εγω με το ποτηρακι της Νυκ, αλλα γαλα δεν πινει απο μπιμπερο, μαλλον εχει θεμα με το γαλα, γιατι απο τον μπαμπα της πινει 80-100 μλ. Αχ δεν ξερω πως θα αποθηλάσω!!!

Τι κανετε??? Πως πανε οι ετοιμασιες??? Την αλλη εβδομαδα πηρα το οκ να δοκιμασω στην μικρη ροδακινο, βερυκοκο, καρπουζι και πεπονι:):):) Αντε να δω πως θα τα συνδιασω!!!! Θελω να δοκιμασω και γλυκοπατατα με γλυκο κολοκυθι αλλα να το πατησω και να το φαει, εδωσε καμοια πατημενο φαγητο??? ψωμακι δωσατε???


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

μαγδουλα εμεις πλεον τρωμε κομματακια τα λαχανικα και τα φρουτα μας και αλεθουμε μονο το κρεας και τα σκληρα φρουτακια μαλιστα τρωμε πεπονι με το πηρουνακι χωρις καμμια βοηθεια! επισης τρωμε κρακερακια και τη μπανανα μας ολοκληρη το απόγεμα τρωμε ζυμαρικα η γιαουρτι με πετσα. αυτη βδομαδα θα αρχισουμε ψαρι επιτελους ψωμακι τρωει μονο αυτο που φτιαχνουμε στον αρτοπαρασκευαστη στο σπιτι μας το αλλο το φτυνει κατευθειαν ειναι 10 μηνων. ακλε ποτε φτασαμε τη 200 σελιδα; αντε να τις χιλιασουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,πως ειστε?

Εχω καιρο να γραψω κ εχω χασει επεισοδια, τι κανουν τα βλασταρια σας?

Εμεις μις χαρουλα, ετοιμαζομαστε να κανουμε την γαμοβαφτιση τον αλλο μηνα!


NkOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω κομματακια του δινω τα φρουτα κ τα λαχανικα, μια χαρα μασαει..εχει κ 7 δοντια παει για το 8ο τωρα!

Μαγδα να σας ζησει η μπουμπου!

Βαφτιστηκε κανενα αλλο μωρακι?


NkOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις τρωμε ακομα αλεσμενα αλλα δεν τα κανω τελειως πουρε, κοιταω να εχουν μικρα κομματακια μεσα. Καποιες φορες του δινω κομματακια μπανανα, μπιφτεκι η πατατες και ψωμι για να το τρωει μονος του. Το αβγο του το δινω λιωμενο με το πιρουνι και το τρωει μια χαρα απλα αργει πολυ μεχρι να το μασησει... Χθες το βραδυ εκλαιγε συνεχεια μεχρι που του εδωσα panadol και κοιμηθηκε αμεσως! Το πρωι ειδα οτι το κατω ουλο του ειναι πρησμενο!! Ετοιμαζει το 7ο δοντακι του!!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...