Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

AAAAA!!!! Εσεις εχετε δοντακια:):):) Εμεις μονο 2 αλλα τα δειχνουμε με πολύ χαρη:):):) Με εχει τρελανει το μικρο!!!!:):):) Αληθεια μονο εγω εμεινα με μπουμπού!!!! ΑΑΑΑΑ.... να με προσεχετε!!!:):)

Η μικρη Μαρια ανακαλυπτει την φωνη της και τσιριζει απο χαρα όλη την ωρα.....αλλα για πολύ φωνη!!!!! Αφου ο μπαμπας μας λεει οτι σεληνιαζετε το απογευμα και φωναζει όλη την ωρα:):):):):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λινα τελειος ο μικρος εμεις ειμαστε 8600 και 71 ποντοι!!!!

Νεφελη ξεκιναω δουλεια και σκεφτομαι πως θα την αφησω, εχω φαει κολλημα!!!

Προσπαθω εδω και 3 μερες να δωσω ξενο γαλα υποαλλεργικο σε μπουκαλι αλλα δεν το θελει, στην κρεμα της που το εβαλα το εφαγε, δεν ξερω τι να κανω. Ποσο να επιμεινω;

Συγγνώμη που χώνομαι, είμαι μανούλα Οκτωβρίου (αν και μάλλον εμείς το κλείσαμε το καφέ...). Να σου πω τι έκανα με την κόρη μουγια να αποθυλάσω όταν ήταν περίπου 9 μηνών; Κάθε μέρα, αφού είχε "φάει" μια και ήταν και εξακολουθεί να είναι ανάφαγη, άφηνα να περάσει καμιά ώρα και την έπαιρνα αγκαλιά στη στάση θυλασμού και της έδινα το μπιμπερό. Δεν έπινε, το πετούσα, μετά από περίπου δύο βδομάδες το ήπιε ξαφνικά και χωρίς κανέναν λόγο όλο. Όσες φορές δοκίμασα να της δώσω μπιμπερό ενώ ήταν θεονήστικη έγινε χαμός από τα ουρλιαχτά της, εκνευρίστηκε και ούτε από εμένα ήπιε γάλα ούτε κοιμήθηκε καλά. Και πάλι όταν είχε γεμάτη κοιλίτσα φυσικά και δεν θα έπινε κάτι άγνωστο. Απλά υπομονή ήθελε, και λεφτά για το γάλα, αν και εμείς της δώσαμε το neslac το εβαπορέ και ήταν φθηνότερο. Α, και προτίμησα να κώψω ένα- ένα τα γεύματα, αφήνοντας τελευταίο αυτό που ξυπνούσε μέσα στη μαύρη νύχτα.


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Θανουλα ευχαριστω για την συμβουλη, για την ωρα συνεχιζω να θηλαζω και φτιαχνω την κρεμα της με αυτο το γαλα. Εχει τοσα γευματα που δεν ξερω εαν ειναι ποτε νηστικη.

630 θηλασμος

930 φρουτα

1100 εαν ειμαι σπιτι θηλασμος

100-130 φαγητο

1530 θηλασμος

1830 κρεμα

2130 θηλασμος

300 θηλασμος


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια.... κάτι γίνεται από κίνηση έτσι...χαχαχαχ

Μάγδα εγώ να σου πω πως αποθήλασα.... μια μέρα δοκίμασα να του δώσω με μπιμπερό το βραδυνό αλλά δεν... πολύ κλάμα!!! το προσπάθησα για περίπου 3 μέρες κ μετά τα παράτησα γιατί το λυπόμουν. μου είπαν οτι ο κανόνας είναι να το αφήσεις νηστικό. δεν το έκανα γιατί είδη ήμασταν πίσω σε κιλά, οπότε δεν με έπερνε κάτι τέτοιο. έψαχνα στο ιντερνετ αλλά τπτ που να μου λέει κάτι καινούριο. βρήκα όμως ένα μπιμπερό που ήταν ακριβώς σα το στήθος. τα παρήγγειλα. όταν ήρθε (μέχρι τότε θήλαζα), το δοκίμασα οπου κ ήπιε!!!!! στο μεταξύ κ το νερό με το ζόρι το έπινε. έπινε λίγο κ μετά τπτ. την επόμενη μέρα γεμάτη χαρά, το ξαναδοκίμασα... δούλεψε... βάζω λοιπόν ένα από τα μπιμπερό που είχα, ξέροντας πως δεν θα κάνω τπτ αλλά λέω ας δοκιμάσω. σημ.κ με δικό μου γάλα οι δοκιμές κ με ξένο.... και να ι ξεκίνησε με μπιμπερό. δεν τον ένοιαζε το μπιμπερό, αλλά οτι ήταν έτοιμο να το κάνει. θεωρώ λοιπόν οτι δεν θα πρέπει να κάνεις πίσω με τις δοκιμές. θέλει πείσμα από εσένα αλλά να είναι έτοιμο κ το μικρό για την αλλαγή. επίσης θεωρώ οτι δεν υπάρχει κ λόγος να της δίνεις ενδιάμεσα γάλα(εφόσον είστε καλά σε κιλά). δλδ να μείνει λίγο νηστική έτσι ώστε να μην έχει α΄λλη επιλογή εκτός από το να φάει..... φαντάσου οτι ο μπέμπης είναι 9 μηνών και είναι 7,5 κιλά... είναι χαμηλά σε κιλά σε σχέση με άλλα παιδάκια. παρόλαυτά είναι πολύ καλός, είναι μέσα στις καμπύλες κ αυτό έχει σημασία... όπως κ με την κόρη μου που ήταν στα μισά κιλά από τον μπέμπη ως πρόωρο. παίρνουνε και τα 2 μου παιδιά 400γρμ το μήνα.... θέλω να σου πως μην ανησυχείς τόσο πολύ με τις ποσότητες του φαγητού της αν χάσει και 2 γεύματα....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Zounitsa μου απο βδομαδα παω δουλεια αρα παει ο θηλασμος στις 11 ωρα, τωρα δεν ξερω εαν πρεπει να την ταιζω μισοκοιμισμενη στις 630 ή το αντικαταστισω με ξενο (οτι ωρα ξυπνησει). Μου ειπαν για τις αλλεργιες καλο ειναι να θηλασω εναν χρονο. Σκεφτομαι τον Ιουλιο να αλλαξω το γευμα στις 630 και τελος Ιουλιου το βραδυνο γευμα και να κρατησω μονο τα γευματα στης 300 που μια τα κανει μια οχι.

Τωρα για το μπουκαλι σταματησα τα πειραματα αλλα θα ξαναδοκιμασω με τσαι χαμομηλι που μου ειπαν να την δινω για την δυσκοιλιοτητα.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάγδα μου πρόσεχε με το χαμομήλι γιατί κ αυτό προκαλεί αλλεργίες... όσο αφορά το πρόγραμμα, θα στο στρώσει μόνη της η μπουμπού!!!! απλά αυτό που σου είπα μην στεναχωρηθείς αν τον πρώτο καιρό σου χάσει κ κανά γεύμα... κάθε αλλαγή είναι για τα μικρούλια μεγάλη!!! υπομονή και κουράγιο και φυσικά πείσμα απο΄εσένα.... :wink:


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

κοίτα για το πρωινό γάλα των 6;30 κράτα το γιατί είναι μικρούλα ακόμα να πιει γάλα κ μετά να φάει κ φρούτα. φαντάσου οτι αργότερα θα μπει κ το αυγό για πρωινό μαζί με τα φρούτα οπότε θα τους πέφτει πολύ... προσπάθησε να κόψεις των 3 την νύχτα.... ίσως αν αντικαταστήσεις το βραδυνό πριν το μεγάλο ύπνο, μπορέσεις να κόψεις των 3. βέβαια σου ξαναλέω θα στο δείξει κ μόνη της τι θέλει....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

είμαστε από τις 21/5 στην σελίδα 200 και δεν λέει να ξεκολήσει..... 'αντε από μία καλημέρα να πούμε και αλλάξαμε..... χαχααα

καλημέρα σας και μπράβο στα μωράκια που γίνονται παιδάκια....

Φεγγαρένια μπράβο!!!! παιδόπουλο!!!!

εμείς μασάμε πολύ καλά, αλλά του δίνω ακόμα αλεσμένο. βουτάμε τα πάντα κ ειδικά οτι έχει να κάνει με φαγητό... από γάλα πάλι δεν θα έλεγα οτι μας αρέσει... τι να κάνουμε!!!!

φιλάκια.....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα καλησπερα

χρονια και ζαμανια εχω να μπω και να γραψω αλλα δεν προλαβαινω καθολου μιλαμε.......

Με τρια παιδια δουλεια και σπιτι δεν φτανει ο χρονος ουτε για γιουχου!

Εμεις καλα ειμαστε μεγαλωνουμε και ζωηρευουμε,εχουμε βγαλει 2 δοντακια,κοψαμε απο τους 9 μηνες μονοι μας τα αλεσμενα,δεν περπαταμε αλλα στεκομαστε ορθιοι οταν μας κρατουν,τρελεινομαστε στην κυριολεξια με τα αδερφια μας και βαπτιζομαστε 26 Ιουλιου ανημερα των γενεθλιων μας!

Μπραβο σε ολα τα ζουζουνια που μεγαλωνουν και υποσχομαι να προσπαθω εστω να δινω το παρον


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

καλώς την τριτομάνα.... εδώ με 2 κ με βοήθεια και δεν προλαβαίνω, φαντάσου εσύ....!!!!1 χαχαχχαααα

όπως βλέπεις δεν έχει κ πολύ κίνηση το καφέ. λίγα έχασες...

μπράβο στα ζουζούνια σου!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλησπερα

χρονια και ζαμανια εχω να μπω και να γραψω αλλα δεν προλαβαινω καθολου μιλαμε.......

Με τρια παιδια δουλεια και σπιτι δεν φτανει ο χρονος ουτε για γιουχου!

Εμεις καλα ειμαστε μεγαλωνουμε και ζωηρευουμε,εχουμε βγαλει 2 δοντακια,κοψαμε απο τους 9 μηνες μονοι μας τα αλεσμενα,δεν περπαταμε αλλα στεκομαστε ορθιοι οταν μας κρατουν,τρελεινομαστε στην κυριολεξια με τα αδερφια μας και βαπτιζομαστε 26 Ιουλιου ανημερα των γενεθλιων μας!

Μπραβο σε ολα τα ζουζουνια που μεγαλωνουν και υποσχομαι να προσπαθω εστω να δινω το παρον

ποπο μπράβο ρε κοπελιά! είσαι αστέρι!

Εγώ με τα δυο και δουλειά και τα χω παίξει, φαντάζομαι εσύ...:wink:

Καλή δύναμη και με το καλό η βάπτιση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες κοριτσουδια!!!ειδα φως και μπηκα!!χαχαχα!!!

Τι κανετε;;εμεις πεταξαμε και το τριτο μας δοντακι,το πανω αριστερα,τσιριιιιιιιιιιζουμε σαν να μαλωνουμε!!το κανουν και τα δικα σας;;;ενω λεει καμποσες λεξουλες για την ηλικια του,τον πιανει πατακρουση,τα λεει ολα μαζεμενα και φωναζει σαν να μαλωνει!!ειδικα οταν παιζει!!ισως τσεκαρει τη φωνη του κ μαζι και τις αντοχες μου μεχρι τον πονοκεφαλο!!αφου μιλαμε με τον αντρα μου οταν μιλαμε δεν ακουμε τι λεει ο αλλος κι ολο ειμαστε στο τιιι;;

Που να τον μεγαλωναν και φωνακλαδες γονεις!!σε ακριβως 2 μηνες ξεκιναω δουλεια και με εχει πιασει η ψυχη μου!!ετοιμασιες για τη γαμοβαφτιση,εεεεξοδε πολλαααα και αγιος ο θεος!!!

Ποσο σας βγαζω το καπελο σε οςες εχετε κι αλλα παιδακια!!τους αγωνιστικους χαιρετισμους μου σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!! Εμεις καναμε τη βαφτιση μετα κοπων και πολλων βασανων.... Το βραδυ πριν τη βαφτιση εγω ημουν με εμετους, διαρροια και φυσικα την επομενη μερα εξαντλημενη και με πυρετο! Κυλησε κι ο αντρας μου και ειχα εκτος απο το δικο μου πονο να νταντευω κι εκεινον που ηταν χειροτερος απο το μικρο οταν ειναι αρρωστος!!! Ο μικρος δεν εκλαψε καθολου στη βαφτιση ισα ισα νομιζω οτι καταχαρηκε το μπανακι του! Τωρα προσπαθουμε να συνελθουμε απο τη γαστραντεριτιδα που μας χτυπησε.... Με τον αντρα μου ειμαστε στα μαχαιρια γιατι νιωθει εξαντλημενος και δεν αντεχει να κανει τιποτα στο σπιτι οποτε εχουν πεσει ολα πανω μου μιας κι εγω ειμαι ξεκουραστη!!!!

Μαγδα εγω πηρα ενα ποτηρακι της avent που ειναι σαν κανονικο ποτηρι αλλα με καλυμμα για να μη χυνεται και απο κει πινει νερο αλλα και γαλα μια φορα που δοκιμασα! Σκεφτομαι σιγα σιγα να κοψουμε τον πρωινο θηλασμο και μεχρι το χρονο να αποθηλασουμε ομαλα. Μην αγχωνεσαι με τα γευματα! Πλεον χορταινουν ικανοποιητικα με τις στερεες τροφες οποτε ακομα κι αν της κοψεις 1-2 θηλασμους παλι μια χαρα θα ειναι, απλα θα θηλαζει περισσοτερο πρωι και βραδυ. Εμενα τρωει στον παιδικο μεσημεριανο στις 12.30 και μετα γιαουρτι η κρεμα στις 5!!! Στην αρχη τον θηλαζα στο ενδιαμεσο αλλα μονος του μου εδειξε οτι δε θελει κι ετσι τωρα δεν του δινω τιποτα! Συμφωνω με τη ζουνιτσα οτι θα σου δειξει μονη της τι θελει! Μολις γυρισεις στη δουλεια θα αλλαξει πολυ το προγραμμα της και η συμπεριφορα της μεχρι να συνηθισει την αλλαγη. Εμας μας πηρε σχεδον ενα μηνα να προσαρμοστουμε.... Παντως τωρα ειμαστε πολυ καλυτερα απο πριν!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...