Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ για όσες ήμαστε κοντά στις εβδομάδες κ όσες έχουν εμπειρία ότι σήμερα είμαι 7 και 1 αλλά ο υπέρηχος με έδειξε 6… αρχικά λέει άδειος σάκος … μετά λέει βλέπω εμρυακα στοιχεία είναι πολύ μικρό μου είπε καρδιά να παλεύει ούτε λόγος δεν φαινόταν το έμβρυο κε ψάξιμο το είδαμε …μ είπε ίσως σταματησε να αναπτύσσεται ίσως ίσως … τέλος πάντων μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα πάλι να δούμε τι γίνεται … αυτααααααααααα….. τι να κάνουμε αισιοδοξία και προχωράμε …  και να μην πάνε όλα καλα το έχω ξανά περάσει και κάπως το έχω πάρει ψύχραιμα … 

      Και μένα εχθές ο υπέρηχος το μέτρησε ως 6wd2 ενώ η γιατρός στα χαρτιά έγραφε 7w. Άρα και γω είμαι πιο πίσω όπως και συ. Επίσης επειδή είναι μικρό δε μπορέσαμε να ακούσουμε καρδια με κολπικό υπέρηχο μόνο με κοιλιακό. Στην αρχή το μηχάνημα έδειχνε ότι βρηκε 143 παλμούς αλλά δεν ακουγόταν ούτε φαινόταν το ζιγκ ζαγκ που κάνει όταν ακούς καρδια. Ακουσαμε αλλα οχι αμεσως και ευκολα...Αρα θα ακούσετε την επόμενη εβδομάδα!!!! 🙏

      πρίν από 12 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σε καταλαβαινω όμως είναι πολύ σημαντικό να έχετε το κατάλληλο ενδομητριο. Μπράβο που σταματάνε τη διαδικασία και νοιάζονται και δε στα βάζουν βιαστικά. Μήπως πρέπει να σου δώσουν άλλη αγωγή ώστε να το βοηθήσουν? Κάνε μια συζήτηση. Εύχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!

      • Ευχαριστώ 1
      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!!!!!τι κανετε?να καλοσορισω το ksotiko k την floreta να ευχηθω μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη.εγω απο χτες ξεκινησαν παλι οι εντονες αναγουλες ουτε να κοιμηθω μπορουσα.χτες εκανα υπερηχο θυροειδη εχω ιστορικο κ ολα οκ κ ενω ηταν σημερα να παρω τ αποτελεσματα απ τις εξετασεις που εκανα θα ναι ετοιμα την Δευτερα.

Σ΄ευχαριστώ πολύ, να σαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ειμαι στο καφε Ιουλιος 2013 αλλα σας παρακολουθω αφου πητ εχω 6-8-2013 αλλα θε γεννησω Ιουλιο λογο καισαρικης Φιλακια σε ολες σας και τελειομηνες εγκυμοσυνες να εχουμε!
γεια σου μια υπεροχη εγκυμοσυνη σου ευχομαι ευχαριστω για την βοηθεια κ εγω με καισαρικη θα γεννησω

Κορίτσια κι εγώ για καισαρική πάω γιατί είναι δίδυμα.

Crochetmania σου είπε από τώρα ο γιατρός ημερομηνία καισαρικής ή η καισαρική γίνεται πάντα νωρίτερα; Σόρρυ για την άγνοιά μου, όλα αυτά είναι καινούργια για μένα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ για καισαρική πάω γιατί είναι δίδυμα.

Crochetmania σου είπε από τώρα ο γιατρός ημερομηνία καισαρικής ή η καισαρική γίνεται πάντα νωρίτερα; Σόρρυ για την άγνοιά μου, όλα αυτά είναι καινούργια για μένα :cool:

Στην 38η εβδομαδα τα περνουν τα μωρακια,για να μην εχουν απροοπτα....δλδ να ξεκινησει φυσικα ο τοκετος εσενα επειδη ειναι διδυμακια λογικα θα στα παρει ακομα ποιο γρηγορα 36η εβδομαδα και μετα σιγουρα θα σε βαλει!!! :D:D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Στην 38η εβδομαδα τα περνουν τα μωρακια,για να μην εχουν απροοπτα....δλδ να ξεκινησει φυσικα ο τοκετος εσενα επειδη ειναι διδυμακια λογικα θα στα παρει ακομα ποιο γρηγορα 36η εβδομαδα και μετα σιγουρα θα σε βαλει!!! :D:D

ααα τότε πρέπει κι εγώ να αρχίσω να γράφω στο καφέ του Ιουλίου, μου φαίνεται... η ΠΗΤ μας είναι 13 Αυγούστου αλλά έτσι όπως το λες μας κόβω για τέλη Ιουλίου :tongue:

Αχ..... όλος ο κόσμος θα κάνει διακοπές κι εμείς θα λιώνουμε με τις κοιλούμπες μας σαν καρπούζια :cool:

Σ΄ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!!Τί κάνετε??Να καλωσορίσω τα καινουρια κορίτσια,να έχετε μια καλη κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη!Εγώ σήμερα εκλείσα κ επισήμως τη 12η εβδ και πάω αισίως στην 13η..τολμώ να πώ οτι ...ίσως...λιγάακι...να σταμάτησαν τα πολλά συμπτώματα-εμετοί,ναυτίες κτλ-μπορεί να είναι κ ψυχολογικό βέβαια!χιχιχι!

Κατα τ άλλα σε 2 μερούλες έχουμε αυχενική και έχουμε αγωνία και άγχος..

Α και ξεκίνησα και σίδηρο μαζί με φολικό!Αυτά τα νέα απο το "μέτωπο"

Φιλακιαα


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσο για τις κρέμες για τις ραγάδες, μια φίλη φαρμακοποιός που γέννησε πρόσφατα μου είπε ότι αυτή έβαζε μόνο βαζελίνη... ότι οι κρέμες αυτές είναι πανάκριβες και δεν κάνουν τίποτε διαφορετικό από τη βαζελίνη. Από την άλλη η πεθερά μου που είναι κι αυτή φαρμακοποιός ήταν κάθετη, να μην το ριψοκινδυνέψω, λέει. Έτσι πήρα κι εγώ τις κρεμούλες μου (Elancyl) και ησύχασα.

Floreta για τις ραγάδες στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έβαζα αμυγδαλέλαιο..Δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό ή οχι πάντως δν έκανα καμία!


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Καλωσορίζω όλα τα καινούρια κορίτσια στην παρέα μας καλές κ τελειόμηνες εγκυμοσύνες εύχομαι!! Naya τι καλά σε 2 μέρες θα δεις το μωράκι σου κ τέλος το άγχος μετά!! Η αλήθεια είναι οτι εγώ μετά την αυχενική θα ηρεμήσω αλλά αργεί ακόμα...

Τι κάνετε κατά τα άλλα? Τα νέα σας!! Σκέφτομαι να αρχίσω μετά τη 12η εβδομάδα κρέμα για ραγάδες, για πείτε ιδέες!(κρατάω το αμυγδαλελαιο αλλά με ενοχλεί λίγο η μυρωδιά του, είναι έντονη?)


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!!Τί κάνετε??Να καλωσορίσω τα καινουρια κορίτσια,να έχετε μια καλη κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη!Εγώ σήμερα εκλείσα κ επισήμως τη 12η εβδ και πάω αισίως στην 13η..τολμώ να πώ οτι ...ίσως...λιγάακι...να σταμάτησαν τα πολλά συμπτώματα-εμετοί,ναυτίες κτλ-μπορεί να είναι κ ψυχολογικό βέβαια!χιχιχι!

Κατα τ άλλα σε 2 μερούλες έχουμε αυχενική και έχουμε αγωνία και άγχος..

Α και ξεκίνησα και σίδηρο μαζί με φολικό!Αυτά τα νέα απο το "μέτωπο"

Φιλακιαα

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! :P:p:p Κι εμείς αυχενική έχουμε την Πέμπτη. Περισσότερο ο άντρας μου έχει αγχωθεί, για να είμαι ειλικρινής.

Κι εγώ νομίζω ότι συμπτώματά μου υποχωρούν... δεν τολμώ να το πω ακόμη με σιγουριά, αλλά έχω λιγότερες ζαλάδες και κάπως περισσότερη ενέργεια! Βρε λες; Θαύμα θα είναι....

Κι εγώ σίδηρο πριν 5 μέρες ξεκίνησα, νομίζω ότι με κάνει να νιώθω λιγότερο άτονη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Καλωσορίζω όλα τα καινούρια κορίτσια στην παρέα μας καλές κ τελειόμηνες εγκυμοσύνες εύχομαι!! Naya τι καλά σε 2 μέρες θα δεις το μωράκι σου κ τέλος το άγχος μετά!! Η αλήθεια είναι οτι εγώ μετά την αυχενική θα ηρεμήσω αλλά αργεί ακόμα...

Τι κάνετε κατά τα άλλα? Τα νέα σας!! Σκέφτομαι να αρχίσω μετά τη 12η εβδομάδα κρέμα για ραγάδες, για πείτε ιδέες!(κρατάω το αμυγδαλελαιο αλλά με ενοχλεί λίγο η μυρωδιά του, είναι έντονη?)

Καλημέρααα!! Εύχομαι και σε σένα μια υπέροχη, τελειόμηνη εγκυμοσύνη :)

Εγώ για τις κρέμες είπα, βάζω μια από το φαρμακείο (Elancyl) αλλά είναι πανάκριβη (25 ευρώ το μπουκάλι!!) οπότε ίσως την αλλάξω.. αλλά κι εγώ στο ψάξιμο είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσεις κοιμάστε καλά το βράδυ;

Μόνο εγώ έχω το πρόβλημα ότι διψάω πολύ και κατουριέμαι;

Κάθε βράδυ σηκωνομαι γύρω στις 4 φορές... δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ μπάνω σιγά σιγά σε ρυθμούς εντατικού διαβάσματος:mad: Πανεπιστήμονες θα βγουν τα παιδιά μου, πρώτο κατευθείαν μαθηματικός, το δεύτερο με το μεταπτυχιακό στο χέρι:tongue:

Σας φιλώ!!!!!!

Άστα κι εγώ μια από τα ίδια, προσπαθώ να τελειώσω το διδακτορικό μου... αν καταφέρω να έχω το πρωτο draft μέχρι να γεννήσω θα είμαι πολύ ευχαριστημένη....

πολύ δύσκολο να είσαι έγκυος και να διαβάζεις, δεν το περίμενα. Δυσκολεύομαι πολύ γιατί είμαι συνέχεια κουρασμένη. Κι εσύ έχεις ήδη ένα παιδάκι... πως τα καταφέρνεις; Μπράβο σου!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσεις κοιμάστε καλά το βράδυ;

Μόνο εγώ έχω το πρόβλημα ότι διψάω πολύ και κατουριέμαι;

Κάθε βράδυ σηκωνομαι γύρω στις 4 φορές... δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση...

το ιδιο κ εγω μπορω να σου πω οτι ενα μπουκαλι το βραδυ το θελω


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!!Τί κάνετε??Να καλωσορίσω τα καινουρια κορίτσια,να έχετε μια καλη κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη!Εγώ σήμερα εκλείσα κ επισήμως τη 12η εβδ και πάω αισίως στην 13η..τολμώ να πώ οτι ...ίσως...λιγάακι...να σταμάτησαν τα πολλά συμπτώματα-εμετοί,ναυτίες κτλ-μπορεί να είναι κ ψυχολογικό βέβαια!χιχιχι!

Κατα τ άλλα σε 2 μερούλες έχουμε αυχενική και έχουμε αγωνία και άγχος..

Α και ξεκίνησα και σίδηρο μαζί με φολικό!Αυτά τα νέα απο το "μέτωπο"

Φιλακιαα

Naya μου θα σου πω οτι σημερα ειναι η πρωτη μερα μετα απο ενα μηνα χωρις αναγουλα!!!!! Φοβαμαι να το πιστεψω!

Αντε κοριτσακι μου να κανεις την αυχενικη σου και να περνουμε σειρα μια μια, εγω την Πεμπτη το πρωι....με το αναλογο αγχος φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσεις κοιμάστε καλά το βράδυ;

Μόνο εγώ έχω το πρόβλημα ότι διψάω πολύ και κατουριέμαι;

Κάθε βράδυ σηκωνομαι γύρω στις 4 φορές... δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση...

Floreta και εγω διψαω πολυ, μάλιστα πηρα και το γιατρο την Παρασκευη και μου είπε οτι ειναι σύνηθες! Και ξέρεις όσο πιο πολύ πίνεις τόσο πιο πολύ κατουριέσαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Καλωσορίζω όλα τα καινούρια κορίτσια στην παρέα μας καλές κ τελειόμηνες εγκυμοσύνες εύχομαι!! Naya τι καλά σε 2 μέρες θα δεις το μωράκι σου κ τέλος το άγχος μετά!! Η αλήθεια είναι οτι εγώ μετά την αυχενική θα ηρεμήσω αλλά αργεί ακόμα...

Τι κάνετε κατά τα άλλα? Τα νέα σας!! Σκέφτομαι να αρχίσω μετά τη 12η εβδομάδα κρέμα για ραγάδες, για πείτε ιδέες!(κρατάω το αμυγδαλελαιο αλλά με ενοχλεί λίγο η μυρωδιά του, είναι έντονη?)

Μαράκι και εγώ για την ώρα βάζω βαζελίνη αλλα ξέρω μια πολύ καλή της FREZYDERM που λέγεται Prevenstria! Σκέφτομαι να την ξεκινήσω μετά τη 12η και βλέπουμε! Βέβαια αν το δέρμα έχει την τάση να κάνει ραγάδες δεν μπορείς να αποφύγεις και πολλά πράγματα αλλα εμείς θα κάνουμε ότι μπορούμε!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...