Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια και απο μενα , ηρθα και εγω στο καφε .

Πως πατε ?κανατε υπερηχο ?Σας ζυγισαν το μωρακι ? μαθατε φυλο?

Νεφελη μην αγχωνεσαι ετσι κοριτσι μου.Το φοβιζεις το μωρο και δεν κανει .


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Fairy Baby εγώ έκανα πριν 10 ημέρες και τώρα πρώτα ο θεός σε μια εβδομάδα πάω για β επιπέδου. Το φύλλο δεν το μάθαμε ακόμη, την άλλη εβδομάδα θα ζητήσουμε να μας το πει. Εσύ το έμαθες? Θυμάσαι τι αοματοκρίτη έχεις? Από ότι θυμάμαι είμαστε και κοντά στις ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,κοριτσάρες μου!!!!!!!Σας βρήκα!!!!!!!Σήμερα έκλεισα την 13η εβδομάδα!!!!Την Παρασκευή που πέρασε κάναμε την αυχενικούλα μας!!Όλα πήγαν πολύ καλά,το φύλο δε φάνηκε ακόμη!!!!Πάντως αυτό που λέει το Νεφαλάκι μας με την κοιλιά το παρατηρώ κι εγώ κι έχω καταλάβει ότι αναλόγως σε τι κατάσταση βρίσκεται το έντερό μας πρήζεται και η κοιλιά μας.Μία ξυπνάω πολύ πρησμένη,μία όχι!!!!Είναι κι αυτή η αναμονή μέχρι την κλωτσιά!!!Επόμενο ραντεβού 12 Φλεβάρη,αγωνία 1 μήνα!!!!!!Πώς μεγαλώνουν όμως έτσι τα μωράκια μας!Είναι απίστευτο!!Το είχα δει περίπου 9 εβδομάδων και ήταν ένα μικρό περιστεράκι και τώρα ολόκληρο παιδάκι,με τα ποδαράκια του,τα χεράκια του,όλα του!!!Πολύ συγκινητικό!!!!Παναγίτσα μου,να έχεις καλά όλα τα μωράκια μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα για υπερυχο την Τριτη.Ολα καλα μου ειπε μεγαλωνουμε...σε κανα 10ημερο μπαινω στον 5ο μηνα .Ειχα βεβαια συσπασουλες παλι , μου ειπε οτι σε αυτες τις βδομαδες ειναι φυσιολογικο γιατι μεγαλωνει η μητρα και πρεπει να βρει χωρο!!οι αματολογικες και ουρων μια χαρα , αιματοκριτης χαμηλος 33.Νεφελη εχεις στιγμα?


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να'μαι κι εγω... Μπορώ να πω οτι μου έχει σπάσει τα νεύρα ο administrator!!!αμαν πια...

Τελοσπαντων... Καλώς ήρθαμε

Φιλάκια

Επεξεργάστηκαν by NewMummy1

m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη Vanilitsa μου, με ξαναρώτησες για το στίγμα, όχι δεν έχω. Στο μικροβιολογικό είπανε στον άντρα μου όλα εντάξει, τώρα θα τα πάω και στο γιατρό να μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω πολλούς πόνους στη μήτρα μου και λίγο ανησυχώ... .η γιατρός μου μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και ότι καταλαβαίνω πως μεγαλώνει η μήτρα μου, αλλά ένα άγχος το 'εχω. Συμβαίνει και σε καμία άλλη αυτό:?:


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω πολλούς πόνους στη μήτρα μου και λίγο ανησυχώ... .η γιατρός μου μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και ότι καταλαβαίνω πως μεγαλώνει η μήτρα μου, αλλά ένα άγχος το 'εχω. Συμβαίνει και σε καμία άλλη αυτό:?:

Σημασία έχει αυτό που σου είπε ο γιατρός Newmummy γι αυτό να μην σε ανυσηχεί.

Με το πρήξιμο στο στήθος πως τα πάτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μου επεσε ο αιματοκριτης μου και μου διπλασιασαν την δοση σιδηρου.

Φυλο περιμενω και εγω την Β επιπεδου.

Ευχομαι να μας πανε ολα καλα

φιλακια


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΚΑΦΕ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΔΙΩΞΕΤΕ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΡΟΣΙΑ. ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΜΠΤΩ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΧΟΣ. ΕΤΣΙ ΕΛΕΓΕ ΑΚΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟΝ 5ο. Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ. ΜΕΤΑ ΟΛΩΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ Η 16η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟ ΣΤΑΔΙΟ. ΣΥΝΗΙΩΣ ΤΙΣ ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ 18η ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΕΓΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΝΟΙΩΣΑ ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΝΑ ΤΗΝ 18η. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ. ΑΛΛΕΣ ΤΟ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΣΤΗΝ 20η. ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ. ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Σημασία έχει αυτό που σου είπε ο γιατρός Newmummy γι αυτό να μην σε ανυσηχεί.

Με το πρήξιμο στο στήθος πως τα πάτε?

Αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία... Μπορεί να μην έχω κοιλιά :confused: ακόμα αλλά το στήθος... αγελάδας!!! Εχει τριπλασιαστεί και μέχρι πριν λίγο καίρο πονούσα τρελά, ειδικά οι θηλές μου. Τώρα έχει σταματήσει ο πόνος αλλά η... αγελάδα παραμένει :lol:.


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΚΑΦΕ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΔΙΩΞΕΤΕ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΡΟΣΙΑ. ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΜΠΤΩ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΧΟΣ. ΕΤΣΙ ΕΛΕΓΕ ΑΚΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟΝ 5ο. Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ. ΜΕΤΑ ΟΛΩΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ Η 16η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟ ΣΤΑΔΙΟ. ΣΥΝΗΙΩΣ ΤΙΣ ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ 18η ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΕΓΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΝΟΙΩΣΑ ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΝΑ ΤΗΝ 18η. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ. ΑΛΛΕΣ ΤΟ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΣΤΗΝ 20η. ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ. ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.

καλώς ήρθες... γιατί καλέ να σε διώξουμε??? μήπως είμαστε VIP και δεν το έχω πάρει χαμπάρι??? Πόσο είσαι???


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω πολλούς πόνους στη μήτρα μου και λίγο ανησυχώ... .η γιατρός μου μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και ότι καταλαβαίνω πως μεγαλώνει η μήτρα μου, αλλά ένα άγχος το 'εχω. Συμβαίνει και σε καμία άλλη αυτό:?:

New Mummy αν και είμαι πιο πίσω από σένα στην 14η εβδομάδα και 6 ημ έχω αρκετά συχνά πονάκια κάτω χαμηλά και στη μέση. Ο γιατρος μου είπε ότι ανόιγει η μήτρα και πιέζει κάτω. Πιστευω αυτό να συμβάινει και σε σένα. Αφού δυο γιατροί λενε το ίδιο πράγμα, αυτό θα είναι...

Επεξεργάστηκαν by αγγέλα74

dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...