Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον χαρηκα πολυ βρηκα τα κοριτσακια μου τις φιλες μου και παω να παρω το ασβεστιο μου , φιλακια πολλα!!!

εγω αιματοκριτη ειχα 33..νεφελακι εχεις και εσυ στιγμα??

συμπεθερα δεν πιστευω αν εχει αγορακι και η νεφελιτσα να μας τα χαλασεις???:rolleyes::lol:


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι μανούλες που είναι, το Smoutsaki και η Δημητρα? Μας έψαχνε και η Ζωή και είπε ότι θα συναντηθουμε στις μανουλες Ιουνίου Μαίου, αλλά δεν υπάρχει τέτοιο topic σρο forum cafe. Ελπίζω να είδε το μύνημα μου. Εγώ τώρα θα πάω μια βολτίτσα και όταν επιστρέψω ελπίζω να είναι και τα άλλα κορίτσια μας.

Link to comment
Share on other sites

Οι μανούλες που είναι, το Smoutsaki και η Δημητρα? Μας έψαχνε και η Ζωή και είπε ότι θα συναντηθουμε στις μανουλες Ιουνίου Μαίου, αλλά δεν υπάρχει τέτοιο topic σρο forum cafe. Ελπίζω να είδε το μύνημα μου. Εγώ τώρα θα πάω μια βολτίτσα και όταν επιστρέψω ελπίζω να είναι και τα άλλα κορίτσια μας.

Υπαρχει στο ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ Ιανουαριος-Δεκεμβριος 2010 το ειχα ανακαλυψει αλλα καμια δεν εγραφε για τον Ιουνιο και ετσι δεν συμμετεχω

Καλη βολτα , ελπιζω να μας βρουνε και οι αλλες και να τα πουμε πιο μετα.

ΑΑ Βανιλιτσα δεν ξερω τι θα κανω τωρα που μαζευονται πολλοι υποψηφιοι:D Αλλα φανταζεσαι πως θα ειναι για συμπεθερα το Νεφελακι??? ΧΙΧΙ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να έχω ρε συ Μαρα, από την πολύ κλεισούρα, όποτε βλέπω άνθρωπο με εκνευρίζει με τις μαλακίες που ακούω.

Εχω και το άγχος που δεν έχω ακούσει το μωρό.

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω εχω ακουσει το μωρο..συμφωνω ειναι γαμω το ψυχοφθορο...αλλα γιατι τοσο μεσα μεσα ρε αγαπη...δεν υπαρχει λογοσ να εισαι κλειδαμπαρωμενη σπιτι...παρε τον αντρα σου κ πηγαινετε για ενα φαγητο ασ πουμε..μην μενεισ μεσα..ειναι μλκια,...σπανε τα νευρα σ


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

Νεφελη μου μην αγχωνεσαι για το οτι δεν ακους το μωρο σου. Η γιατρος που μου εκανε το καρδιογραφημα μου ειπε οτι οταν κανουμε καθιστικη ζωη και δεν περπαταμε τουλαχιστον 40 λεπτα σε εντονο ρυθμο και το μωρο θα ειναι ηρεμο και οχι υπερκινητικο και θα αργησουμε να το ακουσουμε. Τωρα για το αλλο με τα νευρα σε καταλαβαινω και γω ετσι ειμαι.Επειδη δουλευω απο το σπιτι εχω κατι νευρα... Αλλα πρεπει να ξεκινησουμε να βγαινουμε γιατι μολις γεννησουμε ξερεις ποσο θα μας λειπει???

Link to comment
Share on other sites

Μώρε δίκιο έχετε σε αυτά που λέτε.

Απλά μετακόμισα τώρα στην επαρχία και δεν έχω φίλους εδώ. Εχασα όλες τις παρέες μου από Αθήνα. Με τον άντρα μου βγαίνουμε όσο μπορούμε, αλλά και αυτό δεν φθάνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα.. αλλη μια μερα κατακλισης.. εχω δει ολο το προγραμμα της ελληνικης τηλεορασης, επαιξα παιχνιδια στον υπολογιστη, διαβασα κι ακομα αργοκυλαει ο χρονος.. τελικα ποτε δεν ειχα συνειδητοποιησει ποσες δραστηριοτητες χωρουσα μεσα σε ενα και μονο εικοσιτετραωρο...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Εγώ πάλι σηκώθηκα και κοιτάζω την κοιλιά μου και δεν με ικανοποιεί το μέγεθός της...Μήπως κάτι δεν πάει καλά? Το ξέρω έχετε βαρεθεί να με ακούτε αλλά δυσυχως δεν έχω κανέναν άλλο να μιλήσω, όλοι αδιαφορουν για τις ανησυχίες μου. Είναι πολύ ασχημο να μη σε καταλαβαίνει κανένας...Την αλλη Παρασκευή έχω υπέρηχο. Την περασμένη Πεμπτη είδα το μωράκι και ήταν καλά, ελπιζω να μην άλλαξε κάτι. Θεε μου γιατι τόσο άγχος...Μας βαρεθηκε και ο Administrator και μας πέταξε έξω από το φόρουμ..:confused::confused::confused:


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και από εμένα Αγγέλα.

Μόλις ξύπνησα, γιατί όλο το βράδυ δεν μπόρεσα να κοιμηθώ.

Ακριβώς τα ίδια λόγια που έγραψες θα έγραφα και εγώ. Η κοιλιά μου δείχνει μικρότερη, το μωράκι δεν το έχω ακούσει, εμένα κανείς δεν με ακούει και γενίκά φοβάμαι μήπως κάτι δεν έχει πάει καλά.

Δεν αντέχω άλλο αυτό το άγχος, πότε θα καταφέρω να νιώσω καλά στην εγκυμοσύνη μου!

Link to comment
Share on other sites

πω πω και λεω πως μονο εγω ειμαι ετσι!!!καλε τι αγχος ειναι ολο αυτο???

εγω το ειπα και χθες στο νεφελακι , πως αν δεν περπατησει κανα τεταρτακι και δεν ασχοληθει με κατι να ξεχαστει το μπεμπε θα αργησει να το ακουσει.

εγω εκανα αυτο που λεω , που μου το ειπε βεβαια ο γιατρος προχθες και χθες το βραδακι ενιωσα το μπεμπε μου!!!σαν ενα δαχτυλακι να χτυπησε την κοιλιτσα μου ...ετσι το ενιωσα!!!

περπατηστε κανα 15λεπτο , ξεχαστητε με ψωνια με κατι τελοσπαντων και το βραδακι ξαπλωστε και ηρεμηστε....τοτε θα γινει!!!

Νεφελακι μου γλυκο αν ολη μερα εισαι σπιτι , σε εναν καναπε λες και συντρεχει λογος πως θα σου ερθει ο υπνακος το βραδι!!!????το ξερεις πως πρεπει να κοιμομαστε ενα 8ωρο σχεδον...???Ηρεμησε...

ολες καπως ετσι αισθανομαστε , αλλα πρεπει με το ζορι να βαλεις τον εαυτο σου να ασχοληθει με κατι για να ξεμπλοκαρεις!!!!εστω με ελαχιστες δουλιτσες στο σπιτι...εγω εχθες για παραδειγμα εβαλα πλυντηριο και οταν τελειωσε επαιρνα ενα-ενα τα ρουχα για να τα απλωσω..1ον για να μη σηκωσω την λεκανη που εχει βαρος και 2ον για να κινηθω λιγο!!!ολο κατω κατω δεν κανει καλο στον οργανισμο σου..και για να ξερεις οταν εμεις περπαταμε η κανουμε δουλιτσες τα μπεμπε μας κοιμουνται -τους νανουριζει η κινηση και οταν ξεκουραζομαστε αυτα ξυπνανε και κουνιουντα...ρωτα και τον γιατρο σου να δεις που θα σου πει το ιδιο....:wink:


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...