Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

καλημερα φιλεναδουλες μου...αχ τα ιδια περναμε ολες:wink:και μεις εχθες πηγαμε σινεμαδακι και μετα για φαγητο και ειχα μια νυστα!!!Λεω ωραια θα γυρισουμε κατα τις 12 και θα ξεραθω!!!αμ ελα που πηγε 1 πηγε 2 πηγε 3 πηγε 4 και το ματι γαριδα:confused:!!!6 το πρωι κοιμηθηκα και σηκωθηκα 10!!!το κεφαλι παει να σπασει και νευρααααααα!!!!!αφου και τον αντρα μου που καταλαβαινα οτι κοιμοταν του εδινα κλωτσιες για να ξυπνησει και αυτος!!!!και μενα η ορεξη μου εχει κοπει , και καλα κανει γιατι ειμαι και 1,60 με το ζορι αν παχυνω και πολυ σα βαρελακι του κρασιου θα γινωω:lol:!

βρε κοριτσια εγω εχω ταραξει τις πορτοκαλαδες και τα ακτινιδια που τα εβλεπα παλια και ανατριχιαζα.


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλοςήρθες Ζωή και σε αυτήν την παρέα.

Εγώ μόλις διαπίστωσα ότι πήρα συνολικά 8 κιλά!!!

Δεν με πειράζει καθόλου βέβαια, ας έχω μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με το μωρό μου αγκαλιά και τα κιλά είναι δευτερεύοντα για μένα.

Link to comment
Share on other sites

εγω ζυγιστηκα την τριτη που πηγα στον γιατρο , ξεκινησα 55 κιλα και τωρα ειμαι στα 59.μου ειπε να κοψω λιγο τα ζυμαρικα αλλα ειναι η αδυναμια μου βρε κοριτσια!!γλυκα και τετοια δεν τρωω γιατι δεν μου αρεσουν!!!γεια σου Ζωουλα??πως πας?

mermaid μου κανε λιγο υπομονη, αφου δεν ειχες πολυ αιμα θα ειναι μικρη η αποκολληση.Βρε κοριτσια απο τι γινεται η αποκολληση?απο καποια λαθος η αποτομη κινηση ή συμβαινει λογω το οτι μεγαλωνει η μητρα!!?

mermaid μου εχεις δει τι μπεμπε εχεις??


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

koritsia εγω απο υπνο ξεραινομαι καθε βραδυ οπως και πριν την εγκυμοσυνη!την τριτη κλεινω την 22 εβδομαδα!απο κιλα 6 μεχρι τωρα.η μπεμπα παντως εμενα εκανε απο την 16 εβδ.αισθητη την παρουσια της με τα πεταρισματα στην κοιλια και τωρα νιωθω σαν κλοτσια οποτε την αισθανομαι ενα γκουπ..η πολλα μαζεμενα.κανει μαγκιες.παντως η νυφη μου που γεννησε περυσι αργησε οπως εσεις κοριτσια να το ακουσει το μωρακι.δεν ειναι τιποτα αυτα.απο σεξ εμεις μια στις δεκαπεντε αλλα για λιγο..και δεν ειμαι αφοσιωμενη πολυ!εχουμε τα μπεμπακια μας!αποψε τι θα κανετε φιλεναδιτσες μου?εγω ξυπνησα σημερα απο τις 7 πηγα στην δουλεια με τον αντρα μου γυρισα στις 5 και το βραδυ θα παμε στους γονεις μου για φαγακι!σλουρπ..βλεπω να γινομαι τοφαλεξ!!!χα χα χα:-P:-P:-P


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σας.. δεν ξερω ακριβως σε τι οφειλεται η αποκολληση ισως να εχει σχεση με κουραση καμια φορα.. vanilitsa στην αυχενικη που εκανα πριν λιγες μερες ο γιατρος ειπε οτι μπορει να ειναι αγορι αλλα δεν ειναι ακομα απολυτα σιγουρο.. εκανα τη δευτερη μου ενεση και ελπιζω για το καλυτερο.. καλο σας βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια, άγχος πολύ άγχος!

Γιατί δεν νιώθω το μωράκι μου για να ηρεμήσω λίγο!

Ερχεται και η εβδομάδα του υπέρηχου και αρχίζω να τρέμω.

Link to comment
Share on other sites

kalimeroudia kai pali,

alli mia nyxta aypnoias exei arxisei!!!!!Aggela akous??kala pou yparxei to Internet kai i Nova,allios san tin Astero tha eixa katantisei!!!Xtes stis 5.30 ta xaramata ekei pou prospathousa na koimitho arxisan kati thoryvoi apo pano,san na xtypagan karekles-epipla ksero ego ti pragma itan auto..Kala,eprepe na meino egyos gia na akouo oli tin polykatoikia ti kanei,pote katouraei,pote tinazei,pote plenei...Gia gelia kai gia klammata!Aaa kai kati gia aktinidia diavasa parapano...ta exo ki ego tsakisei mazi me kati portokalia-einai vlepete ta mona pou dexetai to stomaxi.kai sokolata idios ygeias pou pote prin den tin etroga me euxaristisi,tora mono tetoia!To moro pisteuo tha arxiseis ki esy Nefeli na to akous se liges meres!Ego me to ekleisa 19h arxise na mou rixnei merikes alla oxi dynates kai oxi synexeia!Den to pisteua!Tora perimeno tin epomeni metrisi ston yperixo..me tosi afageia fovamai min tyxon to moro den megalonei!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κουκλίτσες... Εχώ και εγώ πονοκεφάλους πολύ συχνά αλλά είναι και αυτό από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης. Τελικά σε μένα εμφανιστηκαν όλα τα συμτώματα μέχρι στιγμής :( Από τους εμετούς που είχα και την αφαγία που συνεχίζεται μέχρι και τώρα έχω χάσει 8 κιλά και δεν έχω ξαναπάρει κανένα. Εχω όμως κουραστεί πάρα πολύ με αυτή την κατάσταση. Όσο για τις επαφές δεν έχω καθόλου όρεξη και ενώ έχουμε πράσινο φως από τη γιατρό από τότε που μάθαμε για την εγκυμοσύνη μου έχει γίνει μόνο 5 φορές και χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία :(. Αν και είμαι ευγνώμων που η μικρή μου είναι μια χαρά μέχρι στιγμής, τη χαρά αυτής της περιόδου δεν την αντιλαμβάνομαι και πολύ :confused:

Φιλιά σε όλες


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

koritsia σημρα που δεν δουλευουμε με τον αντρα μου κανω δουλειες σπιτι γενικο καθαρισμα!δεν καθομαι λεπτο ελπιζω να μην κουραζω και το μωρο..αχ σημερα εχω κι εγω λιγο πονοκεφαλο ...ρε νεφελακι παλι θα πας για υπερηχο ?εγω εχω να παω στο γιατρο απο 17 δεκεμβριου!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:την πεμπτη ομως εχω το β επιπεδου φοβαμαι πολυ...


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας,κορίτσια μου!!Πάνω που είχα ηρεμήσει 5-6 μερούλες με τις αναγούλες,με το που έκλεισα την 13η εβδομάδα άρχισαν πάλι και είμαι όλο ανακατεμένη!!!Ας είναι καλά το μωράκι μου,δε με νοιάζει!!Έχω επόμενο ραντεβού 12 Φλεβάρη!!Ποιος αντέχει μέχρι τότε!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και εύχομαι με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας. Μπήκα κι εγώ στο δεύτερο τρίμηνο επιτυχώς οπότε είπα να επισκεφτώ την παρεούλα σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι με την ευκαιρία.. ο γιατρός μου έδωσε 2 πιθανές ημερομηνίες τοκετού, μία ημερολογιακή και μία υπερηχογραφική.. ποιά θα πρέπει να λάβω εγώ υπόψιν μου ώστε να υπολογίσω ακριβώς πόσων εβδομάδων είμαι?


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

koritsia σημρα που δεν δουλευουμε με τον αντρα μου κανω δουλειες σπιτι γενικο καθαρισμα!δεν καθομαι λεπτο ελπιζω να μην κουραζω και το μωρο..αχ σημερα εχω κι εγω λιγο πονοκεφαλο ...ρε νεφελακι παλι θα πας για υπερηχο ?εγω εχω να παω στο γιατρο απο 17 δεκεμβριου!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:την πεμπτη ομως εχω το β επιπεδου φοβαμαι πολυ...

Τι να κάνω Ζωή μου, που με τρώει το άγχος! Και εγώ κατά την Πέμπτη θα πάω για β επιπέδου. Μέχρι να αρχίσω να το ακούω θα είμαι αγχωμένη. Εγώ ευτηχώς έχω καιρό που δεν με πόνεσε το κεφάλι μου. Περισσότερο είχα τέλος τρίτου και όλο τον τέταρτο. Πρόσεχε να μην κουράζεσαι πολύ με τις δουλειές, δουλεύεις που δουλεύεις και μέσα στην εβδομάδα. Ισως το παιδί να μην το νιώθω γιατί δεν κινούμαι και καθόλου, τι να πω. Πρώτα ο θεός να είναι καλά το μωράκι μου και όλα τα άλλα θα έρθουνε.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και εύχομαι με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας. Μπήκα κι εγώ στο δεύτερο τρίμηνο επιτυχώς οπότε είπα να επισκεφτώ την παρεούλα σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι με την ευκαιρία.. ο γιατρός μου έδωσε 2 πιθανές ημερομηνίες τοκετού, μία ημερολογιακή και μία υπερηχογραφική.. ποιά θα πρέπει να λάβω εγώ υπόψιν μου ώστε να υπολογίσω ακριβώς πόσων εβδομάδων είμαι?

Αυτό έτυχε και σε μία φίλη μου και μπερδεύτηκε. Η υπερηχογραφική νομίζω ότι είναι και η πιο αξιόπιστη, γιατί βγαίνει ανάλογα με το πως μεγαλώνει το μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,κορίτσια μου!!Πάνω που είχα ηρεμήσει 5-6 μερούλες με τις αναγούλες,με το που έκλεισα την 13η εβδομάδα άρχισαν πάλι και είμαι όλο ανακατεμένη!!!Ας είναι καλά το μωράκι μου,δε με νοιάζει!!Έχω επόμενο ραντεβού 12 Φλεβάρη!!Ποιος αντέχει μέχρι τότε!!

Κουράγιο Εβη26 μου, εύχομαι με το καλό να σου σταματήσουνε και να ηρεμήσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...