Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

nefelaki αφου δεν εχεις στιγμα μην ανησυχεις , παροδικο ειναι το νουμερο του αιματοκριτη σου και συντομα θα αυξηθει.

fairy baby ποσο αιματοκριτη ειχες?και σε μενα επεσε και μου ειπε για λιγο καιρο να τρωω μπιφτεκια και γενικα κοκκινο κρεας και αν δεν αναιβει τοτε να μου το αυξησει το σιδηρο!!!

Οι πονοι χαμηλα γυρω απο την περιοχη της μητρας ειναι οι μικρες συσπασεις που γινονται για να μεγαλωσει και να αποκτησει χωρο.Εμενα μου το ειπε ο γιατρος μου αλλα και ο γιατρος της αδερφης μου!!!

κοριτσια να σας ρωτησω κατι ασχετο-σχετικο??πονοκεφαλους εχετε???μερικες φορες μου ερχεται να σπασω το κεφαλι μου , ειναι που δεν θελω να πιω ουτε depon ενω μου εχει πει να παιρνω που και που για να μην υποφερω!!!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ έχω ημικρανίες, αλλά όχι καθημερινά. Αν πιεστώ λίγο πάντως θα με πιάσει αμέσως και το κακό είναι ότι δεν σταματούνε εύκολα. Και εμένα μου είπε να παίρνω κανένα depon, αλλά το αποφεύγω και με ανακουφίζουνε μόνο οι κομπρέσες.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έκλεισα τον 3ο κι εγώ υποφέρω από πονοκεφάλους...Κάνουμε υπομονή,κοριτσάκια μου,για τα παιδάκια μας!!!!Πάντως παρατηρώ αυτό που λέει η Νεφέλη μας,άλλοτε ξυπνάω πρησμένη στην κοιλιά κι άλλοτε τελείως ξεπρησμένη.Παίζει ρόλο τελικά σε τι κατάσταση θα βρίσκεται το έντερο κάθε φορά!Επίσης ενώ ήμουν μια χαρά 4-5 μέρες με λίγες αναγούλες,σήμερα που έκλεισα την 13η εβδομάδα πέθανα στις αναγούλες και στην ατονία!!!Καλή δύναμη σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koritsia den anteksa kai diavasa to topic sas na thimitho ligo ta palia. h alithia einai oti pernate thn kaliterh fash ths egkimosinis to deutero trimino kai mhn agxoneste toso poly. argotera tha deite oti ola diskoleuoun kai oso varenete kai plisiazete stis meres sas olo kai pio poly agxos tha exete. apolausete loipon thn egkimosini sas tora pou mporeite kai kante oso pio polla pragmata mporeite.

episis nomizw oti kapoia anefere oti idan to filo tou mwrou apo tis aimatologikes. apo oti gnwrizw auto den ginete. edw den einai sigouro 100% oute apo ton yperixo.

euxome se oles sas kalh kai teliomhnh egkimosini kai signwmh an sas enoxlisa:)

Link to comment
Share on other sites

koritsia den anteksa kai diavasa to topic sas na thimitho ligo ta palia. h alithia einai oti pernate thn kaliterh fash ths egkimosinis to deutero trimino kai mhn agxoneste toso poly. argotera tha deite oti ola diskoleuoun kai oso varenete kai plisiazete stis meres sas olo kai pio poly agxos tha exete. apolausete loipon thn egkimosini sas tora pou mporeite kai kante oso pio polla pragmata mporeite.

episis nomizw oti kapoia anefere oti idan to filo tou mwrou apo tis aimatologikes. apo oti gnwrizw auto den ginete. edw den einai sigouro 100% oute apo ton yperixo.

euxome se oles sas kalh kai teliomhnh egkimosini kai signwmh an sas enoxlisa:)

Καρδούλα από όσο έιδα από το ticker προκειται να γεννήσεις σύντομα. Με το καλό σου εύχομαι να αγκαλιάσεις το μωράκι σου.:lol: Εμεις εδώ έχουμε άγχος όπως διάβασες.... Δεν ξέρω αν είναι δικαιολογημένο ή αδικαιολογητό πάντως είναι λίγο δυσκολο να απολαυσουμε αυτη την περιοδο, ισως γιατι η καθε μια εχει έναν δικο της προσωπικό λόγο που την εμποδίζει ή απλώς αγχώδη χαρακτήρα. Πολλες φορες ευχήθηκα να ανήκα στις γυναικες που δεν σκέφτονται τιποτα που δεν τις απασχολει τιποτα και είναι μεσα στον ενθουσιασμό και την αισιοδοξία. Δυστυχως όσο και αν το προσπαθώ δεν γίνεται...


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα :tongue:!Τι κανετε σημερα κοριτσια ?

Καρδουλα μου καλα ειναι ολα αυτα που λες αλλα δεν....:rolleyes:!!το αγχος θα υπαρχει καθ΄ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης, στιγμες χαλαρωσης και αισιοδοξιας υπαρχουν αλλα υπαρχουν και οι αλλες που μας κανουν λιγο επιφυλακτικες !!Λογικο το βρισκω εφοσον για τις περισσοτερες ειναι η πρωτη φορα.σου ευχομαι με το καλο αντε και μεις συντομα να ρθουμε στη θεση σου και να περιμενουμε απο ωρα σε ωρα.


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Και εγώ ξύπνησα με άγχος σήμερα. Δεν γίνεται να μην καταλαβαίνω το μωρό μου. Νιώθω και την κοιλιά μικρότερη. Να δω πως θα το αντέξω μέχρι την άλλη εβδομάδα. Θα αρχίσω να τρελαίνομαι σε λίγο. Πως να μην αγχωνόμαστε! Δεν μπορώ να αφήσω το παρόν και να αγχώνομαι για το μέλλον. Πρώτα ο θεός ας φθάσουμε μέχρι εκεί και ας βαρυγκομάω, δεν ξέρω τι άλλοο να πω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.

Και εγώ ξύπνησα με άγχος σήμερα. Δεν γίνεται να μην καταλαβαίνω το μωρό μου. Νιώθω και την κοιλιά μικρότερη. Να δω πως θα το αντέξω μέχρι την άλλη εβδομάδα. Θα αρχίσω να τρελαίνομαι σε λίγο. Πως να μην αγχωνόμαστε! Δεν μπορώ να αφήσω το παρόν και να αγχώνομαι για το μέλλον. Πρώτα ο θεός ας φθάσουμε μέχρι εκεί και ας βαρυγκομάω, δεν ξέρω τι άλλοο να πω.

Νεφέλη μου για να καταλάβεις το άγχος μου ένα θα σου πω.εχω να κοιμηθώ από προχθες.Πέφτω για υπνο και το μάτι γαρίδα...

Τι να πω. Εχω εκνευρισμό χωρις λόγο


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Και εγώ ξύπνησα με άγχος σήμερα. Δεν γίνεται να μην καταλαβαίνω το μωρό μου. Νιώθω και την κοιλιά μικρότερη. Να δω πως θα το αντέξω μέχρι την άλλη εβδομάδα. Θα αρχίσω να τρελαίνομαι σε λίγο. Πως να μην αγχωνόμαστε! Δεν μπορώ να αφήσω το παρόν και να αγχώνομαι για το μέλλον. Πρώτα ο θεός ας φθάσουμε μέχρι εκεί και ας βαρυγκομάω, δεν ξέρω τι άλλοο να πω.

εγω νεφελακι αυτο το παθαινω πιο πολυ το απογευματακι που ξαπλωνω κανα μισαωρο και λεω να κοιμηθω λιγακι, αλλα με πιανει μια ταχυκαρδια και ενα αγχος για ολα ..αλλο πραγμα!!!το μωρακι σου συγουρα σε εχει κλωτσησει απλα εσυ δεν το εχεις καταλαβει ακομη.Γενικα εμεις που ειμαστε δυσκιλιες (εχουμε τελ.ενα προβληματακι με το εντερακι μας) νομιζουμε οτι ειναι αυτο αλλα δεν ειναι ...ειναι το πλασματακι.

εσυ τωρα θα κοντευεις και για την β-επιπεδου ε???τυχερουλα!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω νεφελακι αυτο το παθαινω πιο πολυ το απογευματακι που ξαπλωνω κανα μισαωρο και λεω να κοιμηθω λιγακι, αλλα με πιανει μια ταχυκαρδια και ενα αγχος για ολα ..αλλο πραγμα!!!το μωρακι σου συγουρα σε εχει κλωτσησει απλα εσυ δεν το εχεις καταλαβει ακομη.Γενικα εμεις που ειμαστε δυσκιλιες (εχουμε τελ.ενα προβληματακι με το εντερακι μας) νομιζουμε οτι ειναι αυτο αλλα δεν ειναι ...ειναι το πλασματακι.

εσυ τωρα θα κοντευεις και για την β-επιπεδου ε???τυχερουλα!!!

Αυτό που περιγράφεις Βανιλιτσα έχω κι εγώ...ταχυκαρδια, ολα μου φταινε, κανω πάνω κάτω το διάδρομο...Τι πράγμα ειναι αυτό? και το βράδυ..τιποτα ουτε βλέφαρο. Ο αντρας μου διπλα του καλου καιρού κι εγώ βλέπωτο ταβανι...


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

αγγελα μου εσυ ποσο εισαι??

εμενα με εχει συνηθησει πλεον που δεν κοιμαμαι και μου λεει ανοιξε λιγο την τηλεοραση μηπως και....!!!!

Να σας ρωτησω και κατι αλλο??ερχεστε σε επαφη???(τι ρωταω τωρα εεεε????) εμας μας ειπε οτι μπορουμε αλλα δεν:!:

κατι φιλες απο την δουλεια μου ελεγαν πως ολα κανονικα μεχρι τον 7ο!!!!

εγω ουτε να το σκεφτω δεν μπορω οχι και να το κανω!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...