Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

μην αγχωνεσαι βρε μηπως με το αγχος κανεις και κανενα καλο??ΟΧΙ!

οποτε ?να δεις που ολα θα ειναι μια χαρα!!!!σπανια βρισκουν κατι εκτος αν υπαρχει κληρονομικοτητα η αν η μαμα ειναι σε μεγαλη ηλικια.απλως προληπτικα το κανουν σε ολες!αντεεε κ αγχωνεται κ το μπεμπε ετσιιιιιιι ..ολα τα αισθανονται μη νομιζεις!

νεφελακιιιι τι κανειιιιιις???ολα οκ???σε ποια εβδ εισαι τωρα?

Δημητρα γεια και από εμένα. Αύριο είμαι 20η και 1 ημέρα. 18η και 2 ημερών το μωράκι μου ήτανε μια χαρά, ελπίζω να είναι όλα καλά και τώρα που θα ξαναπάω. Θα πιω σε λιγο ένα ποτ'ηρι γάλα και θα ξαπλώσω μήπως και ακουσω τίποτε. Τι να κάνω και εγώ η καημενούλα.

Φίφι μου θα κάνουμε μια προσευχουλα και για εσένα, εύχομαι τα καλύτερα για αύριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φιφη μου ευχομαι ολα να ειναι καλα και το πιστευω πως θα ειναι!!!η σμουτσ ειχε προβλημα δε μπορουσε να ενεργοποιησει το λογαριασμο εδω.της εξηγησα τι να κανει ελπιζω να πιασει!!!

Και εγώ υπέθεσα ότι έλειπε διακοπές. αντε να μπορέσει να μπει γρήγορα να σας έχουμε κοντά, μας δίνετε πραγματικά πολύ κουράγιο.

Vanilitsa μου που είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα γεια και από εμένα. Αύριο είμαι 20η και 1 ημέρα. 18η και 2 ημερών το μωράκι μου ήτανε μια χαρά, ελπίζω να είναι όλα καλά και τώρα που θα ξαναπάω. Θα πιω σε λιγο ένα ποτ'ηρι γάλα και θα ξαπλώσω μήπως και ακουσω τίποτε. Τι να κάνω και εγώ η καημενούλα.

Φίφι μου θα κάνουμε μια προσευχουλα και για εσένα, εύχομαι τα καλύτερα για αύριο.

ηρεμησε κλεισε ματια σκεψου το μωρακι.προσπαθησε να αυτοσυγκεντρωθεις σα να το βλεπεις μεσα σου κ μη σκεφτεσαι τιποτε αλλο


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Γιουχουουουοουυου

Βρε, δεν μπορουμε να παμε σ' ενα τραπεζι να φαμε, λυσσαξατε που ειμαι και που ειμαι. Ηρθα κι εγω, η εταιρη τρελλομαμα του θεματος.

Για να καταλαβω, το βγαλανε το θεμα απο το φορουμ και το βαλανε εδω?:confused:


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Σμουτσακιιιιι. Αντε βρε κοριτσια μας λειψατε!!! το θεμα το βαλανε στο καφε γιατι το ειχαμε κανει καφενειο μιλουσαμε για τα παντα και το κανουνε αυτο απο το parents οταν δεν μιλας για ενα συγκεκριμενο θεμα. Δεν μας πειραζει αρκει να ειμαστε ολες μαζι παλι ενωμενες . Νεφελακι θα ξαναρωτησω αυριο γιατι δεν ακουμε τα παιδακια μας αλλα δεν υπαρχει προβλημα σου λεω. Δασκαλες πολυ χαρηκα που μας βρηκατε μας ειχατε λειψει . Ευχομαι σε ολες μια ευχαριστη καινουργια εβδομαδα , θα σας ενημερωσω αυριο για το καρδιογραφημα και μετα εχουμε να μιλαμε για την Β . Ευτυχως που μας βρηκανε οι μαμαδες γιατι τι θα καναμε μοναχουλες μας??? Φιλακια σε ολες σας

Link to comment
Share on other sites

και μολις ετοιμαζομουνα να μπω, και να γραψω, αντε λυσσαξατε να ερθουμε... και που ειστε ολες τωρα?

Ευτυχως ετυχα της υποδοχής που ηθελα οποτε..... δεν θα σας εγκαταλειψω

χεχε


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Smoutsaki! Καλά που μπήκατε με την Δήμητρα γιατί προβλέπεται δύσκολη εβδομάδα.

Εγώ σήμερα δεν με βλέπω να κοιμάμαι. Είναι καμία ξύπνια για παρέα?

Link to comment
Share on other sites

Που είστε όλες σήμερα? Κουραστήκατε το σκ και σας πήρε ο ύπνος.

Εγώ δεν με βλέπω να κλείνω μάτι σήμερα από το άγχος. Ευτηχώς που έχει τα βραβεία χρυσών σφαιρών στο nova και περνάει ο χρόνος μου.

Κάθε εβδομάδα που αρχίζει και είναι να πάω για υπέρηχο, τρέμω ολόκληρη. Ούτε και σήμερα ένιωσα το μωράκι. Ο θεούλης να το προσέχει και ας το ακούσω πιο μετά.

Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι θα γίνω μανούλα. Μακάρι θεούλη να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

nefelaki κι εγω μεχρι τις 1.30 ψιλοχαλια ημουν φοβομουν μη παθω καμια μεγαλη κριση πανικου!smoutsaki καλωσηρθες κι εσυ τωρα ειμαστε απαρτια πιστευω!φιφι μου ευχομαι κι εγω να πανε ολα καλα στο εμβρυοκαρδιογραφημα..παω για δουλιτσα τωρα .φιλακια σε ολες..ουφ φτανει η πεμπτη ..θεε μου να βγουν οι μετρησεις καλες..


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλημερα,

να μπω κι εγω στο καφε σας,ερχομαι απο το καφε της εξωσωματικης..

εχω μπει στην 15η εβδομαδα,την προηγουμενη εβδομαδα καναμε την ληψη τροφοβλαστη και την αυχενικη,ολα καλα,αλλα μετα ακινητη για 3 μερες....επηξα

evi,επειδη με ρωτησες,τον τροφοβλαστη τον εκανα γιατι ειμαι 37 ετων

παρολο που ειμαι νεα στο topic,θα ηθελα να πω κατι....

γιατι αγχωνεστε για απλα πραγματα ,του τυπου ποτε θα το ακουσω,οκ, θα το ακουσουμε,εξαλλου απο την στιγμη που θα το καταλαβουμε θα ειναι μεγαλο και μετα η αισθηση θα ειναι ολο και πιο ενοχλητικη,αφου το εμβρυο θα μεγαλωνει συνεχως,ψυχραιμιιιιιααααα!!!!

εγω νομιζω οτι πρεπει να εστιασουμε στο πως θα περασουν οι μηνες αυτοι ,ανετα και χαλαρα

ας πουμε εγω εχω πονοκεφαλους,περιμενω πως και πως να αρχισει το μαγνησιο μηπως και μειωθουν

εχω ακομη λιγουρες που νομιζα οτι στον τεταρτο μηνα θα ειχαν σταματησει,και εχω εντονους πονους στις θηλες,ξερει καμια τι κανουμε,καμια συμβουλη.....


[sIGPIC][/sIGPIC]ΓΑΡΔΕΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γκέλυ και καλωςήρθες.

Το άγχος σχετικά με το άκουσμα του μωρού δημιουργήται γιατι σκεύτεσαι μήπως δεν είναι καλά το μωράκι. Οταν οι περισσότεροι στην εβδομάδα που βρίσκεσαι το έχουνε νιώσει και εσύ όχι, νομιζω δεν θα το περάσεις απαρατήρητο.

Για τον πόνο στις θήλες το έχω ακούσει και από μία φίλη μου, η οποία βάζει μία σχετική κρέμα από το φαρμακείο για να μην την ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γκέλυ και καλωςήρθες.

Το άγχος σχετικά με το άκουσμα του μωρού δημιουργήται γιατι σκεύτεσαι μήπως δεν είναι καλά το μωράκι. Οταν οι περισσότεροι στην εβδομάδα που βρίσκεσαι το έχουνε νιώσει και εσύ όχι, νομιζω δεν θα το περάσεις απαρατήρητο.

Για τον πόνο στις θήλες το έχω ακούσει και από μία φίλη μου, η οποία βάζει μία σχετική κρέμα από το φαρμακείο για να μην την ενοχλεί.

κοιτα,δεν θελω να κανω μαθημα σε κανεναν,απλα αυτο που λεω ειναι οτι αυτη την αγωνια ,θα την εχουμε μεχρι την στιγμη του τοκετου

εχω ακουσει ιστοριες για κοπελες στον ενατο μηνα ,που ενω το παιδι ειναι μεγαλο ,εκεινες ηρεμουν μονο στον καρδιοτοκογραφο....ε,και δεν το θεωρω δημιουργικο(οχι οτι εγω δεν το εχω στο μυαλο μου)

νομιζω οτι ενας τροπος για να καταστειλουμε αυτο το αγχος ειναι να προβληματιστουμε για αλλα θεματα,οπως αν πρεπει να φαμε βιολογικο ή κανονικο μαρουλι....αν το μαξιλαρι υπνου-εγκυμοσυνης που υπαρχει στην αγορα ειναι τελικα βολικο ή οχι....τι ψαρια μπορουμε να τρωμε(δεν εβγαλα καμια ακρη διαβαζοντας τα διαφορα site)...τετοια.....


[sIGPIC][/sIGPIC]ΓΑΡΔΕΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στις όμορφες μανούλες to be :). Μπορεί να μη σας έχω δει αλλά νομίζω ότι όπως και με τα μωρά έτσι και οι μανούλες to be είναι όλες... κούκλες ;).

Φίφι μου ελπίζω σήμερα να ήρεμίσεις οριστικά. Θα περιμένω να διαβάσω νέα σου.

Γκέλυ καλωσ'ηρθες στην παρέα μας και σου εύχομαι τα καλύτερα για το μικρό σου. Έχεις δει το φύλο? (αν θέλεις να το μοιραστείς). Γι'αυτό που ρώτησες για τις θηλές, είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και η γιατρός μου μου έδωσε το Lansinoh Lanolin. Είναι 100% καθαρή λανολίνη που χρησιμοποιούν οι θηλάζουσες μητέρες και δεν περιέχει καθόλου συντηρητικά. Επειδή είμαι λίγο "τρελαμένη" με τις κρέμες περιποιήσης και τα συντηρητικά τους γενικά το ψάχνω πολύ και νομίζω ότι αυτή είναι η καλύτερη που κυκλοφορεί (από άποψη συστατικών).

Φιλιά σε όλες


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στις όμορφες μανούλες to be :). Μπορεί να μη σας έχω δει αλλά νομίζω ότι όπως και με τα μωρά έτσι και οι μανούλες to be είναι όλες... κούκλες ;).

Φίφι μου ελπίζω σήμερα να ήρεμίσεις οριστικά. Θα περιμένω να διαβάσω νέα σου.

Γκέλυ καλωσ'ηρθες στην παρέα μας και σου εύχομαι τα καλύτερα για το μικρό σου. Έχεις δει το φύλο? (αν θέλεις να το μοιραστείς). Γι'αυτό που ρώτησες για τις θηλές, είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και η γιατρός μου μου έδωσε το Lansinoh Lanolin. Είναι 100% καθαρή λανολίνη που χρησιμοποιούν οι θηλάζουσες μητέρες και δεν περιέχει καθόλου συντηρητικά. Επειδή είμαι λίγο "τρελαμένη" με τις κρέμες περιποιήσης και τα συντηρητικά τους γενικά το ψάχνω πολύ και νομίζω ότι αυτή είναι η καλύτερη που κυκλοφορεί (από άποψη συστατικών).

Φιλιά σε όλες

ευχαριστω για την πληροφορια για την κρεμα,θα συμβουλευτω και την μαια του κεντρου και θα την παρω,δεν ειχα σκεφτει οτι επρεπε να παρω καποια κρεμα για τις θελες τοσο νωρις,ενω για τις ραγαδες εχω αρχισει να βαζω

παντως και εγω το σκεφτομαι αυτο για τα καλλυντικα και τα αλλαξα σχεδον ολα με του κορρε,

για το φυλο ,δεν ειχα επιλογη να το κρατησω για εκπληξη,ο αντρας ηθελε ,οπωσδηποτε να το μαθει,και αντιλαμβανεσαι την χαρα του οταν πριν καν αρχισει η αυχενικη,ο γιατρος μας ειπε,σχεδον με την ιδια περηφανεια ,που ειχε μετα ο ανδρας μου,οτι περιμενουμε αγορακι!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]ΓΑΡΔΕΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...