Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

αγγελα μου εσυ ποσο εισαι??

εμενα με εχει συνηθησει πλεον που δεν κοιμαμαι και μου λεει ανοιξε λιγο την τηλεοραση μηπως και....!!!!

Να σας ρωτησω και κατι αλλο??ερχεστε σε επαφη???(τι ρωταω τωρα εεεε????) εμας μας ειπε οτι μπορουμε αλλα δεν:!:

κατι φιλες απο την δουλεια μου ελεγαν πως ολα κανονικα μεχρι τον 7ο!!!!

εγω ουτε να το σκεφτω δεν μπορω οχι και να το κανω!!!

Τώρα είμαι στη 15η. Εδώ και δυο μέρες έχω απιστευτα νευρα...ισως και από πιο πριν αλλα την εβδομάδα που μας πέρασε όλα μου εφταιγαν. Σκεφτομαι ότι θα ερθει το βράδυ και με πιανει απελπισια...

Οσο για το θέμα της επαφής ούτε κατά διάνοια γιατι το παιδι ειναι από εξωσωματική (ομάδα υψηλού κινδύνου) και δεν επιτρεπεται σε καμια φάση ουτε 1ο,ουτε 2ο ούτε 3ο τρίμηνο.


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εμείς με το θέμα της επαφής μια από τα ίδια. Μας έδωσε πράσινο φως ο γιατρός μετά το πρώτο τρίμηνο, αλλα και εγώ δεν θέλω ούτε να το σκεφτώ. Το μυαλό μου είναι συνέχεια στο μωρό, οπότε δεν νομίζω να καταλάβαινα και πολλά. Είναι πολύ δύσκολο πάντως. Εμείς νομίζαμε ότι θα είμαστε από τα λίγα ζευγάρια που δεν το κάνουν, αλλά φαίνεται υπάρχουνε πολλοί. Ειδικά για τους άντρες μας!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γλυκα την κανω σιγα-σιγα , παω να μαγειρεψω..και μετα εχω κομμωτηριο!!λεω το βραδι να το ριξουμε εξωωωωω χιχιχιχι...θα παμε κανα σινεμαδακι και μετα για φαγητο!!!Μερικες φορες εχω την εντυπωση πως λογο του αγχους μας και των νευρων μας παραμελουμε λιγο τους αντρες μας!!!και τους εαυτους μας δηλ!!!:rolleyes:


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γλυκα την κανω σιγα-σιγα , παω να μαγειρεψω..και μετα εχω κομμωτηριο!!λεω το βραδι να το ριξουμε εξωωωωω χιχιχιχι...θα παμε κανα σινεμαδακι και μετα για φαγητο!!!Μερικες φορες εχω την εντυπωση πως λογο του αγχους μας και των νευρων μας παραμελουμε λιγο τους αντρες μας!!!και τους εαυτους μας δηλ!!!:rolleyes:

Να περάσετε τέλεια... συμπεθέρα!!!


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

kalimera egkyoules 2ou triminou. euxaristw gia tis euxes sas. sas katalavenw apolita gia to pws niothete apla sas lew pws exoun ta pragmata:) oso gia ta mwrakia sas an ta akoute i oxi akoma mhn agxoneste gyro sthn 24 vdomada arxizei na ginete poly aisthito kai meta den tha xortenete klotsies. tora einai mikroulia akoma:) kalh sas mera kalo sk kai sintoma na exete ta mwra sas agkalia. pernaei grhgora o kairos na to kserete. oute pou tha to katalavete pws perase:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera egkyoules 2ou triminou. euxaristw gia tis euxes sas. sas katalavenw apolita gia to pws niothete apla sas lew pws exoun ta pragmata:) oso gia ta mwrakia sas an ta akoute i oxi akoma mhn agxoneste gyro sthn 24 vdomada arxizei na ginete poly aisthito kai meta den tha xortenete klotsies. tora einai mikroulia akoma:) kalh sas mera kalo sk kai sintoma na exete ta mwra sas agkalia. pernaei grhgora o kairos na to kserete. oute pou tha to katalavete pws perase:)

Μακάρι Καρδούλα από το στόμα σου και στου θεού το αυτί. Με καθυσήχασες σχετικά με το άκουσμα του μωρού, γιατί αγχώθηκα πολύ. Σου εύχομαι με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το υγειέστατο μωράκι σου.

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες... γιατί καλέ να σε διώξουμε??? μήπως είμαστε VIP και δεν το έχω πάρει χαμπάρι??? Πόσο είσαι???

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΕΛΕΙΣΑ ΤΗΝ 23η εβδομαδα. ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΡΩΤΗΣΩ ΑΥΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΕΛΕΙΣΑ ΤΗΝ 23η εβδομαδα. ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΡΩΤΗΣΩ ΑΥΤΟ.

Ρενατα πότε άκουσες το παιδί σου?

Link to comment
Share on other sites

Κοριστια γεια σας και απο εμενα. Αχ τι τραβαμε ρε γαμωτο και ειμαστε ακομη στον 5ο?? Οσες εχουνε πονοκεφαλο ειναι μια απο τις παρενεργειες του 5ου μηνα. Οι αυπνιες ειναι γενικο φαινομενο στην εγκυμοσυνη μετα το 1ο τριμηνο.Εγω παθαινω το εξης , ξυπναω μεσα στην μαυη νυχτα γυρω στις 4 και δεν μπορω να κοιμηθω μεχρι τις 6 . Εχω τρελαθει να βλεπω σκαι που εχει κατι ηλιθια ντοκυμαντερ. Τωρα για το σεξ εμας μας ειπε γενικοτερα δεν υπαρχει προβλημα αλλα χαλαρα. Εχουμε κανει κατι προσπαθειες οχι οτι εγω ειχα τρελη ορεξη αλλα να για τον ανδρα , και μην νομιζετε οτι το ευχαριστηθηκα, ειχα συνεχεια το μυαλο μου στο παιδι ασε που και η πραξη κρατησε πολυ λιγο οποτε τζαμπα κοπος :):)

Νεφελακη κανε λιγο υπομονη, νε ξερεις το εχω ψαξει παρα πολυ για το ποτε θα ακουσουμε το παιδι και ειναι πολυ νωρις ακομη. Ιδιως εαν εχεις κανει γυμναστικη για πολυ καιρο στην ζωη σου θα αργησεις πιο πολυ.Αυτες που το εχουν ακουσει νωρις δηλαδη 15 16 17 εβδομαδων ειναι εξαιρεση στον κανονα. Παω να φαω κοριτσακια σας φιλω πολυ και θα τα πουμε το απογευμα

Αληθεια η Δημητρα και η Σμουτς που ειναι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω εδω... σταθερα!!! κληνηρης απο Δευτερα, αναμενω να κλεισει η εβδομαδα.. εννοειται πως κι εγω ξυπναω μεσ τη μαυρη νυχτα και εχω δει οτι υπαρχει στην τηλεοραση... οποιες μπορειτε να βγειτε εξω, απολαυστε το κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia,

vlepo oti arxizoume na eglimatizomaste siga-siga ston neo xoro!!!!!!!Pos pate apo symptomata????Kati pire to mati mou gia ponokefalous,atonia klp..mia apo ta idia!Nefeli aporeis me tin koilia sou pou den megalonei eeeeeee???????Am emena i dikia mou nomizeis fainetai??Den me katalavainei anthropos!Ase pou exasa akomi 1 kilo.......Poios na mou to elege:Ego,i megaliteri latris ton geuseon pou me to zori kratiomouna sta kila mou gyrisa sta kila pou eixa 19 xronon!Ypo alles sinthikes tha to theorousa evlogia..tora exo spastei!!!!Kai mou ti dinoun ki oloi oi gyro pou sxoliazoun"ma pos egines etsi??montelo,montelo". Mou erxetai pleon na tous vriso!Telospanton,ti na po....ypomoni-slogan to exo kanei!Ante,tora na doume siga siga kai ta apotelesmata ton b'epipedou...Euxomai se oles ta kalytera nea

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia,

vlepo oti arxizoume na eglimatizomaste siga-siga ston neo xoro!!!!!!!Pos pate apo symptomata????Kati pire to mati mou gia ponokefalous,atonia klp..mia apo ta idia!Nefeli aporeis me tin koilia sou pou den megalonei eeeeeee???????Am emena i dikia mou nomizeis fainetai??Den me katalavainei anthropos!Ase pou exasa akomi 1 kilo.......Poios na mou to elege:Ego,i megaliteri latris ton geuseon pou me to zori kratiomouna sta kila mou gyrisa sta kila pou eixa 19 xronon!Ypo alles sinthikes tha to theorousa evlogia..tora exo spastei!!!!Kai mou ti dinoun ki oloi oi gyro pou sxoliazoun"ma pos egines etsi??montelo,montelo". Mou erxetai pleon na tous vriso!Telospanton,ti na po....ypomoni-slogan to exo kanei!Ante,tora na doume siga siga kai ta apotelesmata ton b'epipedou...Euxomai se oles ta kalytera nea

Marsolan γειά σου...Βλέπω κι εσύ αυπνίες. Εγώ συνεχίζω το ίδιο βιολί με τις αυπνίες...Δεν έχω κλεισει μάτι. Κάνω βόλτες μέσα στη νύχτα σαν τον δράκουλα. Από κοιλιά, άσε καλύτερα...πλάκα. Από όρεξη...ομοιως, έχασα κι εγώ ένα κιλό, όχι όμως από τους εμετούς αλλά επειδη δεν τρώω ιδιαιτέρως...Από νεύρα, καλά δεν το συζητάμε...Λέω στον ευατό μου" Μην αγνώνεσαι, φυσιλογικό θα είναι". Τι να πω. Αυτός ο τέταρτος μήνας είναι πολύ σπάσιμο τελικά. Είσαι έγκυος ή δεν είσαι? Αμ το άλλο? Που αισθάνομαι αναλαφρη σαν πουλάκι οταν περπατάω? Και το τελευταίο σπαστικό είναι ότι εχω πεθάνει και απόψε στη διψα. Πίνω νερά συνέχεια. Απο ζάχαρο, μετρήθηκα σήμερα 68 έιχα...Τι συμβαίνει επιτέλους????:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο με το νερο, εγω που δεν επινα ουτε σταγονα πριν, τωρα το θελω.. και γενικα εχω αλλαξει συνηθειες, πινω πορτοκαλαδες (που δεν τις εβαζα στο στομα μου) και τρωω γιαουρτια... ουτε μεταλλαξη να εχω παθει, δε με αναγνωριζω... οσο για τα κιλα, ειμαι απο αυτες που εβαλαν μαζεμενα στην αρχη, που αν δεν ετρωγα με πεθαινε το στομαχι μου.. τωρα εχω σταθεροποιηθει.. ευτυχως γιατι ενας θεος ξερει ποσα θα εφτανα με αυτο το ρυθμο.καλημερα σε ολες..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

Μου άρεσε αυτό που είπες Αγγέλα,'Είσαι έγκυος ή δεν είσαι!'.

Και εγώ νομίζω ότι ο 4ος και ο 5ος μήνας είναι πολύ εκνευριστικοί, η κοιλιά κάπως αρχίζει να φαίνεται αλλά δεν κάνει και μπαμ, όντως περπατάμε ανάλαφρα, όταν ξαπλώνω απορώ αν έχω παιδί μέσα μου, νιώθω πάλι ανάλαφρη, είναι και αυτό το άκουσμα του παιδιού που σου γίνεται έμμονη ιδέα. Από την άλλη πηγαίνουμε στον υπέρηχο και βλέπουμε ένα ολοκληρωμένο ανθρωπάκι να κάνει κολοτούμπες και απορούμε.

Τι να πω! Αστεία ακούγονται, αλλά δεν είναι. Εγώ κοντεύω να τρελαθώ από αυτήν την κατάσταση. Βγήκαμε με τον άντρα μου για φαγητό χθες και πρέπει να έφαγα γύρω στο ένα κιλό, συν δύο γλυκά, ήμουν αποφασισμένη τρώγοντας να δω την κολιά μου πιο μεγάλη και με τα γλυκά να κάνω το παιδί να κουνιέται πολύ μπας και το νιώσω. Το αποτέλεσμα ήταν μάταιο, μόνο το κιιλό μου έμεινε στον ποπό και στα μπούτια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...