Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

ανέκδοτα και άλλα εύθυμα για γονείς


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Μπαίνει ένας βομβιστής σε ένα pet shop πετάει μέσα μια χειροβομβίδα και φωνάζει δυνατά:

- Έχετε 30 δευτερόλεπτα να βγείτε όλοι έξω.

Από το βάθος του μαγαζιού απαντάει μια χελώνα:

- Εεεεεε είσαι και πολύ μλκς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Βγαίνει ξημερώματα Κυριακής ένας μεθυσμένος από το μπαρ και ξεκινάει για το σπίτι του...

Στο δρόμο συναντάει... έναν παπά.

Αφού τον αγριοκοιτάει θολά από το μεθύσι, αρχίζει να τον βαράει.

Μπουνιές, κλοτσιές, ξανά μπουνιές ώσπου πέφτει λιπόθυμος ο παπάς.

Τον κοιτάει με ειρωνικό ύφος ο μεθύστακας και λέει:

«Χα! Τι Batman και κουραφέξαλα!»

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Ενα χαμόγελο δεν στοιχίζει τίποτα και όμως είναι πολύτιμο. Πλουτίζει εκείνον που το δέχεται χωρίς να πτωχαίνει εκείνον που το δίνει. Δεν διαρκεί παρά μιά στιγμή αλλά η ανάμνησή του είναι καμιά φορά αιώνια. Κανένας δεν είναι τόσο πλούσιος για να μην το έχει ανάγκη.

Ενα χαμόγελο αναπαύει τον κουρασμένο, δίνει θάρρος στον απογοητευμένο, παρηγορεί μέσα στη λύπη, αναπτερώνει την αισιοδοξία. Είναι αντίδοτο σε κάθε θλίψη.

Κι όμως δεν δανείζεται, δεν κλέβεται, δεν αγοράζεται, γιατί είναι κάτι που έχει αξία μονάχα τη στιγμή που δίνεται.

Κι αν καμιά φορά συναντήσετε κάποιο άνθρωπο που δεν σας χαρίζει το χαμόγελο που αξίζετε, σταθείτε γενναιόδωροι και δώστε το δικό σας, γιατί κανείς δεν έχει τόσο ανάγκη απʼ το χαμόγελο, όσο εκείνος που δεν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

Ένας νέος συγγραφέας διαβάζει ένα απόσπασμα από έργο του, σʼ ένα μεγάλο συγγραφέα. Και εκείνος λέει : “Η λογοτεχνία κάνει εξαιτίας σας ένα μεγάλο βήμα."“

Ω! Σας ευχαριστώ” απαντά κολακευμένος ο νεαρός. “Μα γιατί μʼ ευχαριστείτε; Δεν σας είπα αν το βήμα έγινε προς τα μπρος ή προς τα πίσω.”

Ο πελάτης αγανακτισμένος : Τι κατάσταση είναι αυτή; Όλη τη νύχτα δεν έκλεισα μάτι, παρακολουθώντας μια ολόκληρη μάχη ποντικών ! Ο ξενοδόχος : Και τι θα θέλατε να δείτε κύριε με τα λεφτά που δώσατε ; Ταυρομαχίες

- Καλά εσύ είσαι άσχημη!

- Κιʼ εσύ είσαι μεθυσμένος!

- Ναι, αλλά εσύ είσαι πολύ άσχημη!

- Κιʼ εσύ είσαι πολύ μεθυσμένος!

- Ναι, αλλά εγώ αύριο δεν θα είμαι

Η μητέρα στα δύο μικρά της παιδιά που παίζουν.

- Για πείτε μου, πάνω στον μπουφέ υπήρχαν δύο σοκολάτες. Γιατί έμεινε μόνο μία;

- Έμεινε μία γιατί δεν την είδαμε!

Δάσκαλος: Βασίλη, έγραψες 50 φορές “Άλλη φορά δεν θα ξεχνάω να φέρνω τα βιβλία μου”;

Όχι κύριε το ξέχασα!

Τι θα λέγατε σ' ένα τρικέφαλο τέρας;

Γεια σας, γεια σας, γεια σας!

-Ποιος είναι ο παρατατικός του ρήματος ξυπνώ;

-Κοιμόμουν.

-Μπαμπά είσαι πολύ τυχερός! Κέρδισες 20 χιλιάδες.

-Α, ωραία! Αλλά πως;

-Να, θυμάσαι που μου είπες πως αν περνούσα τη τάξη θα μου έδινες 20 χιλιάδες;

Ε, λοιπόν δεν την πέρασα!

-Δε μου λες Μιχαλάκη, αν στη μια τσέπη του παντελονιού σου έχεις 2.000 δρχ και στην άλλη 9.000 δρχ, τι θα έχεις συνολίκά;

-Ξένο παντελόνι, κύριε!

Μια μέρα ο πατέρας του Τοτού του είπε: "Τοτό πήγαινε να πάρεις το σφυρί του γείτονα"

Ο Τοτός πήγε στο γείτονα και του ζήτησε το σφυρί αλλά αυτός δεν του το 'δωσε γιατί το χρειαζότανε.

Ο Τοτός επιστρέφει στον πατέρα του και του λέει ότι ο γείτονας δεν του δίνει το σφυρί του. Και ο πατέρας του απαντάει "Τοτό πήγαινε να φέρεις το δικό μας!!"

Η μητέρα του Τοτού του είπε να πάει στο Super-Market να πάρει πέντε γάλατα ΝΟΥΝΟΥ. Ο Τοτός πάει στο Super-Market αλλά στην πόρτα σταματάει και διαβάζει την αφίσα που λέει "Γάλατα υπάρχουν πολλά ΝΟΥΝΟΥ όμως ένα!!" . Ο Τοτός γυρίζει στο σπίτι με άδεια χέρια. Ρωτά λοιπόν η μαμά του που είναι το ΝΟΥΝΟΥ και αυτός απαντά όπως η αφίσα : "Γάλατα υπάρχουν πολλά ΝΟΥΝΟΥ όμως ένα!!"

ΟΙ ΑΝΤΩΝΥΜΙΕΣ

Η δασκάλα ρωτάει το μαθητή :

Ξέρεις να μας πεις δύο αντωνυμίες;

Ποιος; εγώ;

Μπράβο παιδί μου

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δάσκαλος : Αν ξεκινήσουν από αντίθετα σημεία, ένας πεζός κι ένα αυτοκίνητο που τρέχει με 130 χλμ. Την ώρα , που θα συναντηθούν;

Μαθητής : Στο νοσοκομείο κύριε.!!

Η ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΗ ΦΟΤΟΓΡΑΦΙΑ

Η δασκάλα λέει στα παιδιά :

Σήμερα θα βγάλουμε μια αναμνηστική φωτογραφία για να την έχετε και να λέτε όταν μεγαλώσετε ότι, να, εδώ είναι ο Φάνης, Ο Δημήτρης, η Μαρία...

Κι ένας μαθητής πετάγεται και λέει:

- Και στη μέση είναι η δασκάλα μας η μακαρίτισσα

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ

Τοτό, μήπως ξέρεις που είναι τα μάτια της γιαγιάς;

Μα στο πρόσωπο της!

Η γλώσσα της;

Στο στόμα της

Τα δόντια της;

Στο κομοδίνο Κυρία!!

2BeeLine.GIF (669 bytes)

ΜΑΘΗΜΑ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ

Για πρώτη φορά στη ζωή του ο Τοτός έχει διαβάσει καλά Γεωγραφία

Για πες μου Τοτό, που είναι η Κίνα

Στη σελίδα 50 Κύριε !!

ΚΟΥΦΑ

-Τι λέει το παγάκι στην πορτοκαλάδα;

-Λειώνω για σένα !!!

-Πως λέγετε αυτός που κρατά τα αυτιά του;

-“Αυτοκράτορας”

-Πως λέγονται οι κάτοικοι της Κούβας;

- “Κουβάδες”

πηγη ... http://anekdotatop.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Είναι ένας πελαργός και κουβαλάει ένα γέροντα 80 χρονών..

Κάποια στιγμή γυρνάει ο γέροντας και λέει στον πελαργό:

«Έλα μαλάκα, παραδέξου ότι χαθήκαμε».

http://www.foreveralone.gr/2013/12/kamena-anekdota.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...