Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

@l+n@ αν δεν ισχυσε ακομη σε σας το 8ωρο, περιμενε το και θα ερθει, δυστυχως... Κανονικο 8ωρο 7- 3 πλεον χειμωνα-καλοκαιρι για τα αγορια μας! Αυτο φυσικα ειναι το λιγοτερο. Για τα εκτος εδρας κι ο δικος μου ειπε κατι, αλλα ακομα δεν ειναι σιγουρο...

Εμενα με πνιγει η αδικια. Ασκησεις κατα τις οποιες αφηνουν πισω οικογενειες για μερες, υπηρεσιες που δεν πληρωνονται , μεταθεσεις καθε τοσο που δεν επιτρεπουν στην συζυγο να εργαστει αν δεν ειναι στον δημοσιο τομεα ειδικα τωρα με την ανεργια στο κοκκινο. Θελεις να κανεις δευτερο παιδι και το σκεφτεσαι...

Οπως το λες , mariamg, τι θα τους προσφερουμε στο μελλον? Ειμαι πολυ προβληματισμενη. Εκει μας εχουν φτασει οι ξεφτιλισμενοι. Να θελουμε να κανουμε οικογενεια και να το σκεφτομαστε...


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ ellain μου μακαρι να ηταν το προβλημα το μισαωρο!!!

Και να γινει κατι τετοιο θα ειναι το λιγοτερο που θα μας απασχολει!!

Τα χειροτερα ειναι αυτα που ακουγονται καθε μερα με τους μισθους και τις περικοπες και τις εφεδριες και οοοολα αυτα!!!!

Τι να πω ρε κοριτσια...

Τι μπορουμε να κανουμε και να πουμε?

Τιποτα!!!Γιατι ειναι η δουλεια τετοια που δεν μπορεις να αντιδρασεις και να ξεσηκωθεις για τιποτα...

Και οπως ειπαμε το χαλι ειναι γενικο...οποτε να λεμε και παλι καλα!

Τουλαχιστον ξερω πως ο,τι και να γινει εχουμε ενα εισοδημα που βρεξει χιονισει καθε 27 θα το εχω στο χερι...απο εκει και περα ειμαστε αναγκασμενοι να ζησουμε ετσι με αυτα!


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Κουκλες κανονικα αυτο ειναι το ωραριο στο δημοσιο ασχετο που τοσα χρονια το ειχανε κοψει το μισαωρο. Αυτο ειναι το λιγοτερο οι περικοπες ειναι το σημαντικο οι ασκησεις που δεν πληρωνοντε..... την επομενη εβδομαδα βγαινει ο δικος μου και ακομη δεν εχει πληρωθει απο την προηγουμενη. Θα μου πεις αν δεν κανουν και τις νυχτερινες-απογευματινες-ασκησεις τι στρατιωτικοι θα ητανε αλλα.......

Το αλλο οτι θαπληρωθουμε στις αρχες Νοεμβριου το ακουσατε και οχι 27/9.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ δύσκολα τα πράγματα..... πολύ αδικία.... ο Θεούλης δεν βλέπει θα ήθελα να 'ξερα

Άλλοι τα τρώνε απο την εφορία και οχι μόνο και άλλοι την πληρώνουν.

Άλλοι κάνουν υπηρεσίες, μεταθέσεις, ασκήσεις και άλλοι έχουν υψηλούς μισθούς.

Είχαμε "ξεφύγει" λίγο αλλά τώρα θα σκεφτόμαστε και το μισό ευρώ.

Πάντως δεν πρέπει να στερήσουμε αδελφάκι/αδελφάκια στο παιδί μας.

Κρίση είναι και θα περάσει σε 5 σε 10 χρόνια...

Θα υπάρχουν φτωχοί και πλούσιοι. Πολλοί φτωχοί....

Ας έχουμε την υγεία μας, την ελπίδα και πολύ αγάπη. Μια νεόπτωχη


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?πως τα περνατε?:P:p:p:pευχομαι να ειστε καλα με τα μικρα σας,το κρυο μας ξεκινησε με υγρασια μαζι εδω.η μικρη μου με τρεχει με το σχολειο..αχ,καλο βραδυ σε ολες:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Κουκλες κανονικα αυτο ειναι το ωραριο στο δημοσιο ασχετο που τοσα χρονια το ειχανε κοψει το μισαωρο. Αυτο ειναι το λιγοτερο οι περικοπες ειναι το σημαντικο οι ασκησεις που δεν πληρωνοντε..... την επομενη εβδομαδα βγαινει ο δικος μου και ακομη δεν εχει πληρωθει απο την προηγουμενη. Θα μου πεις αν δεν κανουν και τις νυχτερινες-απογευματινες-ασκησεις τι στρατιωτικοι θα ητανε αλλα.......

Το αλλο οτι θαπληρωθουμε στις αρχες Νοεμβριου το ακουσατε και οχι 27/9.

Ναι ποντικακι το ακουσα κι αυτο...σπουδαια!!!!!!

Κανενα καλο θα ακουσουμε??

Τουλαχιστον ας κοψουν τις μεταθεσεις αφου δεν εχουν λεφτα!!!

χαχαχα....ασε που και να μην τις κοψουν αμφιβαλλω αν καποιος διαθετει τα χρηματα για να την κανει και να τα παρεις μετα...πλεον κι αυτο δεν ξερεις ποτε θα ειναι να παρεις τα εξοδα μεταθεσεως.Εδω η φιλη μου δεν πηρε ακομα το επιδομα τοκετου και την ειπανε απο του χρονου.

Αχ.αχ...


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα πραγματα ειναι τραγικα και δεν ξερουμε ακομα αν θα μειωθουν και αλλο οι μισθοι.Ναι μεν δεν μπαινουμε στο ενιαιο μισθολογιο αλλα οι μισθοι μας λεει θα εξετασθουν σε δευτερη φαση.Παντως στον υπολοιπο δημοσιο τομεα κοβουν αρκετα επιδοματα ακομα και του γαμου...θα περνουν επιδομα μονο για το παιδι 50 ευρω..το παρηγορο ειναι οτι δεν κοβονται τα δωρα για Χριστουγγενα-Πασχα και Αδειας. Να δουμε εμας τι θα μας κανουν.... Δοξα τω Θεο να λεμε που εχουν εστω και αυτην την δουλεια γιατι οσοι δουλευουν στον ιδιωτικο τομεα ειναι πολυ χειροτερα τα πραγματα... Ωραια θα ηταν να εκοβαν τις μεταθεσεις και να μας πηγαιναν τον καθενα στον τοπο του ή τουλαχιστον να μας εδιναν ενα απιδομα για ενοικιο καθε μηνα ..δεν γινετε με 1000 και 900 μισθο να πληρωνεις 400 και 350 ενικιο για σπιτι στα νησια και στον Εβρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα.εμεις τελος με την ασκηση.ευχομαι να ειστε ολες καλα με τις οικογενειες σας.

κοριτσια περναμε εδω και μερες πολυ δυσκολα....ο μικρος μας 2,5χρονων εσπασε το χερακι του....ναι το χερακι του παρακαλω!!!και μαλιστα στον παιδικο!!!!και αυτος και εμεις ειμαστε πολυ χαλια...ταλαιπωρια,ταλαιπωρια...και το χειροτερο απο ολα δεν μας ειπαν τιποτα απο τον παιδικο.τιποτα,απλα ελατε να τον παρετε γιατι κλαιει...εχουμε αναστατωθει παρα πολυ...ειναι απαραδεκτοι...ασχετοι...τι να πω??θα ηθελα πολυ την γνωμη σας...αν θελει καποια κοπελα να το συζητησουμε θα μιλησω μονο αναλυτικα με πμ.υπαρχει λογος.ευχομαι να μην συμβει σε κανενα παιδακι σας αυτο που μας συμβαινει....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εμεις τελος με την ασκηση.ευχομαι να ειστε ολες καλα με τις οικογενειες σας.

κοριτσια περναμε εδω και μερες πολυ δυσκολα....ο μικρος μας 2,5χρονων εσπασε το χερακι του....ναι το χερακι του παρακαλω!!!και μαλιστα στον παιδικο!!!!και αυτος και εμεις ειμαστε πολυ χαλια...ταλαιπωρια,ταλαιπωρια...και το χειροτερο απο ολα δεν μας ειπαν τιποτα απο τον παιδικο.τιποτα,απλα ελατε να τον παρετε γιατι κλαιει...εχουμε αναστατωθει παρα πολυ...ειναι απαραδεκτοι...ασχετοι...τι να πω??θα ηθελα πολυ την γνωμη σας...αν θελει καποια κοπελα να το συζητησουμε θα μιλησω μονο αναλυτικα με πμ.υπαρχει λογος.ευχομαι να μην συμβει σε κανενα παιδακι σας αυτο που μας συμβαινει....

Δεσι μου περαστικα σας πραγματικα απαραδεκτοι..καλα να σπασει το χερακι του και το μονο που βρηκαν να πουν ειναι αυτο;; αρα δεν τα προσεχουν τα παιδακια οσο θα επρεπε... αχ,ποσο με αγχωνει αυτο οταν θα ερθει η ωρα να την στειλω παιδικο......

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.

σημερα ανχωθηκα λιγο και ειπα να σας ρωτησω γιατι ισως δεν ειμαι ενημερωμενη σωστα.

λοιπον μεχρι προχθες ελεγαν οτι εξαιρουντε απο την εφεδρεια τα σωματα ασφαλειας

απο εχθες που βγηκε το νομοσχεδιο σε καμια εξαιρεση δεν περιλαμβανοντε τα σωματα ασφαλειας.το προσεξατε?

ψαχνω και στα blogs αλλα σε καμια εξαιρεση δεν περιλαμβανοντε επισης τα σωματα ασφαλειας.εσεις μηπως ειστε καλυτερα ενημερωμενες

sorry αν σας χαλαω την ημερα αλλα με επιασε ενα ανχος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...