Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια τι κανετε?απο οτι βλεπω την ιδια απορεια εχουμε ολες πως θα βγει ο μηνας?η βδομαδα να πω καλητερα?:confused::confused::confused::confused:εχει σκεφτει καμια για εξω?:?:

Δεν το εχουμε σκεφτει αλλα ηδη ξερω πολλα ατομα και ακουω καθημερινα πως ηδη καποιοι φευγουν ή σκεφτονται να φυγουν.....

Link to comment
Share on other sites

ψεματα τελος αρχιζει η πεινααααααααα! ο μηνας δε βγαινει με τπτ οσο και να προσπαθουμε τι θα κανουμε ρε γμτ?

Τελικα περισσευει πολυς μηνας στο τελος του μισθου... Δυστυχως!:-(

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω θα ηθελα παρα πολυ να τους δειρω!!!!!! χαλια μαυρα και καθε μηνα περνουμε και λιγοτερα και φυσικα μας ηρθε και η εκτακτη εισφορα, την οποια αποφασισαμε να μην πληρωσουμε....:rolleyes: κατα τα αλλα λεω να σταματησω να σκεφτομαι οτι ο μισθος θα παει ακοοοοοοομη πιο κατω:!:

Εμεις την πληρωσαμε σημερα γιατι ειπαν πως ειναι υποχρεωτικη..το χρεος παει στην εφορια και περνει 1% προσαυξηση.. δεν θελω να εχω μπλεξιματα με εφοριες.

Επισης δεν θα μπορεις να παρεις φορολογικη ενημεροτητα πραγμα που σημαινει οτι οτιδηποτε θες να παρεις με δανειο δεν θα μπορεις πχ δεν εχεις μετρητα να κανεις μια μετακομιση δεν θα μπορεις να παρεις καταναλωτικο,θες να παρεις πλυντηριο με δοσεις ; δεν θα εγκρινετε το δανειο γιατι και αυτο δανειο ειναι...κτλπ.. και το χρεος στην εφορια δεν διαγραφετε ποτε απλα διογκωνετε και σε 10 χρονια πχ αν θες ενα στεγαστικο δεν θα σου δινουν..

Η εκτακτη εισφορα θα ερχετε καθε χρονο μεχρι το 2015 εαν δεν θα την πληρωσεις ποτε βαλε 5 χρονια επι το ποσο που σου ηρθε με τις προσαυξησεις καθε μηνα;; οποτε για ολα αυτα επελεξα να το πληρωσω

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω θα ηθελα παρα πολυ να τους δειρω!!!!!! χαλια μαυρα και καθε μηνα περνουμε και λιγοτερα και φυσικα μας ηρθε και η εκτακτη εισφορα, την οποια αποφασισαμε να μην πληρωσουμε....:rolleyes: κατα τα αλλα λεω να σταματησω να σκεφτομαι οτι ο μισθος θα παει ακοοοοοοομη πιο κατω:!:

Καλυτερα να την πληρωσετε γιατι μετα παλι εσεις θα εχετε τις συνεπειες οποτε.............. εμας δεν μας εχει ερθει ακομη η επιστροφη αν ερθει ποτε δηλ.

Κοριτσια η κατασταση ειναι τραγικη ,αθλια και λυπητερη......οπως ειπε και μια κοπελα στο fb και ηταν πολυ ευστοχο το κακο δεν ειναι οτι κοβουν απλα αλλα το οτι ακομα δεν ξερουμε που ειναι ο πατος!!!!! Πριν μηνες καποιος μου ελεγε πως θα εξισωθουν οι μισθοι του δημοσιου τομεα με αυτους του ιδιωτικου και των θεωρησα υπερβολικο τωρα πλεον το πιστευω και εγω...

Εμας αυτο το μηνα μας εκοψαν 140 ευρω πηραμε μισθο 1080 ... τα χειροτερα ομως ερχονται στον επομενο μισθο θα εχουμε και αλλη μειωση που ερχετε να προστεθει στην ηδη υπαρχων λογω μειωσης και παλι του αφορολογητου που και αυτο θα υσχισει αναδρομικα απο 1.1.11 .

Το αφορολογητο εγινε 5000 για οσους ειναι πανω των 30.

Οσοι ειναι κατω των 30 απο 12000 εγινε 9500 οποτε θα γινουν και αλλες κρατησεις .

Στο FB παλι εγραφαν οτι οι κατω των 30 θα εχουν περιπου μια νεα μειωση που θα ειναι περιπου 150 ευρω και οι ανω των 30 περιπου 200...

Οποτε εχουμε και λεμε 140+150=290 οι συνολικες κρατησεις... οποτε τον αλλο μηνα εμεις προσωπικα θα παρουμε 930...ΠΕΣΑΜΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1000 ωραιοτατα... και απο την νεα χρονια για να παρουμε την 7η δοση ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ...τα παραπανω ειναι για την 6η δοση μονο...και μεχρι τον Δεκεμβριο.Μαυρα Χριστουγεννα θα κανουμε!

Πως νιωθετε;;;;;;;;;;;; ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ;; δεν υπαρχει λεξη πιστευω να περιγραψεις κατι τετοιο ισως η πιο καταλληλη θα ειναι η ΚΑΤΟΧΗ!

Και μεσα σε ολες τις μειωσεις ερχονται και τα ραβασακια της εφοριας...τελη κυκλοφοριας,ασφαλειες,πετρελαιο κτλπ....

καλε με αγχωσες περισσοτερο αν και τα ηξερα ολα αυτα αλλα........ εμας μας κοψανε 220 ευρω. ο μηνας δε βγαινει οτι και να κανουμε δεν ξερω τι θα κανουμε.

Τελικα περισσευει πολυς μηνας στο τελος του μισθου... Δυστυχως!:-(

χαχαχαχα πολυ καλο αλλα οπως ειπες και εσυ δυστυχως! και να συμπληρωσω εγω ειναι η αληθεια!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα ομορφες μανουλες τι κανετε???

Βλεπω ειχατε συζητηση για τα χαλια μας...

Φανταστικα ε???

Καλα Ιωαννα αν γινει κ αυτο που λες....θα το χρειαζομαι το πιεσομετρο καθε μερα....χαχαχαχα!!!!

Τι να πεις!!!

Να ρωτησω και γω κατι?Ηρθε χαρτι σε καμια μοναδα οτι κοβονται τα εκτως εδρας?Ισχυει?

Ακουγεται πολυ τελευταια και ηδη γνωστος μας,μας ειπε σε μοναδα του διδυμοτειχου εχει παει τετοιο χαρτι...

Αντε να δουμε τι θα γινει...

Τα παιδια μας κοριτσια...

Αυτα να σκεφτομαστε μοναχα....

Αχ......


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Δεσι επέστρεψε ο ανδρούλης σου; Εμένα ο δικός μου φεύγει την Δευτέρα!!!!!! Από τον μισθό του έκοψαν 200 ευρω σχεδον αλλα είναι αναδρομικά!! Γυρω στα 187 θα κόψουν τον άλλο μήνα και αλλα 160 κατι τον επόμενο!! Μετα θα είναι η κανονική μείωση που θα ανέρχεται γυρω στα 50 ευρω το μηνα!! Ετσι του ειπαν τουλάχιστον!! Ήρθε και η λυπητερή από την εφορία και δέσαμε!!

ellain τι κανεις; Το αγορακι σου; Την τελευταια φορα που μιλήσαμε ησουν ακόμα εγκυος!! Ηρθατε Ελλάδα; Σʼευχαριστω για τις ευχές!! Εχω δυο υπέροχες κορες πλεον που υπερλατρεύω και τρέμω καθημερινά για το παρον και το μελλον τους!!! Εμεις πλεον ειμαστε Ορεστιάδα!!!

joannakip συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!! Απελπισία και τρόμο!! Πως θα φροντίσω τα κορίτσια μου; Δεν με νοιάζει για εμας, εμεις ας στερηθούμε κι άλλο, αυτά τα ερμα όμως τι φταίνε; Το μόνο που θέλω πλεον είναι να καταφέρω να τα μεγαλώσω και να τους δωσω ότι εφόδια χρειαστούν για να ζήσουν μια αξιοπρεπή ζωη!! Αλλα πολύ φοβάμαι πως ετσι όπως είναι η κατασταση και όπως θα γινει δεν θα τα καταφέρω!! Αυτος είναι ο φοβος μου

@Λ+Ν@ πως τα πας με την εγκυμοσύνη σου; Εμεις ειμαστε Ορεστιάδα και δεν ήρθε κανένα χαρτί για διακοπή των εκτός εδρας στην παραμεθώριο!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα Μαρακι μου,ολα πανε μια χαρα δοξα τον Θεο!!!

Ο μπεμπουλης μεγαλωνει και φουσκωνει την κοιλιτσα της μαμας του!!!

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον..

Εσενα οι κορακλες σου τι κανουν??

Η μικρη σου εφτασε κιολας 2 μηνων ε??Τι καλα...

Οσο για τα εκτως μακαρι να μην τα κοψουνε,ειναι μια βοηθεια κι αυτα...


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε ήδη μακριά από τον σύζυγο λόγω οικονομικών, πόσο πιο χάλια πια, τι θα γίνει επιτέλους.

Δεν τους ενδιαφέρει τίποτα, χρειάζονται λεφτά - νέες περικοπές, νέες έκτακτες εισφορές.

Δεν βλέπω όμως καμιά περικοπή σε κάποιον βουλευτή. Αλλά προκαλούν κιόλας από πάνω.

Αγοράζουν νέα οχήματα, ταξιδεύουν, τρώνε τζάμπα κ.ά. κι όταν χρειαστούν το κάτι επιπλέον νέα περικοπή.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είμαστε ήδη μακριά από τον σύζυγο λόγω οικονομικών, πόσο πιο χάλια πια, τι θα γίνει επιτέλους.

Δεν τους ενδιαφέρει τίποτα, χρειάζονται λεφτά - νέες περικοπές, νέες έκτακτες εισφορές.

Δεν βλέπω όμως καμιά περικοπή σε κάποιον βουλευτή. Αλλά προκαλούν κιόλας από πάνω.

Αγοράζουν νέα οχήματα, ταξιδεύουν, τρώνε τζάμπα κ.ά. κι όταν χρειαστούν το κάτι επιπλέον νέα περικοπή.

σιγα να μην κοψουν απο τους εαυτους τους!! αφου εχουν εμας τα κοροιδα να πληρωνουμε......που θα παει εχει ο καιρος γυρισματα:rolleyes:


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια...ο,τι και να κανουμε πλεον μας εχουνε του χεριου τους!!!!

Ιδιως τους αντρες μας που κανουν μια τετοια δουλεια που απαιτει πειθαρχια και σεβασμο!!!

Και 500 ευρω να φτασουμε να παιρνουμε δεν θα μπορουμε να κανουμε τιποτα απολυτως γιατι και παλι θα θεωρουμαστε απο τους ευνοημενους!!

Οταν ο στρατιωτικος παιρνει τοσα οι υπολοιποι θα παιρνουν τα μισα και λιγοτερα!

Υπομονη σε ολους στρατιωτικους και μη!!

Εγω λεω και δοξα τον Θεο γιατι εκει εξω υπαρχουν ανθρωποι που ειναι και εμειναν ανεργοι και οι δυο συζυγοι και ειναι στο ελεος του Θεου και εχουν να μεγαλωσουν και να θρεψουν και παιδια!!!

Και νιωθω την ανακουφιση οτι τουλαχιστον μονιμοποιηθηκαμε και δεν κινδυνευουμε με απολυσεις.

Ας εχουμε την υγεια μας και κουτσα στραβα ολο και καπως θα την βγαλουμε...

ΕΛΠΙΖΩ...


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τι γολγοθας ειναι αυτος που περναμε βρε κοριτσια? κοβουνε κοβουνε που θα παιε πια αυτο εχουμε ριξει τοσο την ποιοτητα της ζωης μας που θα παει πια αυτο?

Αλλα οπως ειπε και η Λενα λεμε δοξα το Θεο!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το παραλογο ειναι οτι μιας και μειωσαν μισθους τους βαζουν να δουλευουν και μιση ωρα παραπανω, καλο?Τι ψυχολογικος πολεμος ειναι αυτος?Αντιδρασεις θελουν να δουν?δεν μπορω να καταλαβω...


w0fYp2.png

jdyQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...