Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

ευχαριστω για την απαντηση.ευχομαι και εγω να μην χρειαστει.αν καποιοα κοπελα εχει ακουσει κατι ας μου πει ή εστω ενα τηλ να ρωτησω καπου υπυθνα γιατι στις μοναδες δεν ξερουν και πολλα.


fSL3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας, είμαστε πλέον όλοι μαζί. Τακτοποιούμε τα πράγματα του μπαμπά μας με χαρά.

Εύη δυστυχώς δεν γνωρίζω ούτε εγώ κάτι, γιατί δεν κάνεις μια ερώτηση κατευθείαν στο ιδιωτικό; Ή μήπως ο σύντροφος/σύζυγός σου ρωτήσει στην μονάδα του που να απευθυνθεί.

Μαρία και δέσι χρόνια πολλά (κρατάνε 40 μέρες οι ευχές έτσι ;))


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!

Νιοβη ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩ ΠΟΛΥΥΥΥ για τις ευχες σου,

οτι καλυτερο για σενα και την οικογενεια σου!!!!

χαιρομαι πολυ που ειστε επιτελους ολοι μαζι.μακαρι να μην παρετε τωρα μεταθεση για πολυυυ πολυυυ καιρο,ναστε εκει ολοι μαζι!!! :D

μαρια τελικα σας ειπαν για τα ΣΟΑ,θα μπειτε??

τα υπολοιπα κοριτσια που ειναι καλε??ευχομαι ναστε ολες καλα!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ΔΕΣΙ μου να είστε καλά και χρόνια πολλά σε όλες τις εορτάζουσες. Σήμερα μας είπαν ότι μπορούμε να μπούμε στα ΣΟΑ αλλά για ακόμα μια φορά δεν είναι έτοιμοι κτλ και τον στέλνω μόνο του να καθαρίσει τακτοποιηθεί κτλ και έπειτα να πάμε εμείς για βόλτα.

αυτή τη στογμή φορτώνει το αυτοκίνητο και αύριο ξημερώματα αναχώριση. ΚΑλή συνέχεια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑι ήρθε η μέρα και έφυγε στις 6 το πρωί . Περιτό να σας πω το τι γίνεται σήμερα στο σπίτι με τον μεγάλο... τουλάχιστον ο μικρός ακόμα δεν καταλαβαίνει και πολλά. Αχ, να δούμε πως θα περάσει ο καιρός ...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολες!!!!

μαρια μου με το καλο να παει ο μπαμπας σας και στην συνεχεια να πατε και εσεις!!!ωραια χαιρομαι που θα μπειτε στα ΣΟΑ..

Χτες ειδοποιησαν τον συζυγο μου οτι μενουν πολλα κενα διαμερισματα στα ΣΟΑ και εαν θελουμε επειδη εχουμε μορια μπορουμε να μπουμε..φυσικα και δεχτηκαμε.αρχισα σιγα σιγα να μαζευω και εγω για μετακομιση,ευτυχως δεν εχουμε πολλα πραγματα..απο την μια χαιρομαι φυσικα που θα φυγουμε απο το ενοικιο που πραγματικα δυσκολευομαστε παρα πολυ αλλα απο την αλλη ειχα συνηθισει εδω στο σπιτι..τεσπα,να μην γκρινιαζω.ευχομαι καλη συνεχεια και καλη δυναμη σε ολες!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!θα ηθελα την βοηθεια σας.ειμαι 35 εβδ και λογω γηρασμενου πλακουντα και καποιου προβληματος στο βαρος του μωρου θα μπω καισαρικη θεσ κη καπως πιο γρηγορα.γι αυτο υπαρχει ο κινδυνος το μωρακι να χρειαστει εντατικη ισως.μηπως ξερετε αν το ταμειο του στρατου καλυπτει σε καποιο ποσοστο εντατικη νεογνου σε ιδιωτικο?ευχαριστω

αν το ιδιωτικο ειναι συμβεβλημενο δεν βρισκω το λογο να μην καλυπτει!

το μονο προβλημα σε εμας ειναι οτι γινεται χαμος με την παραλαβη των παιδικων βιβλιαριων οποτε ισως χρειαστει να το παρετε οι ιδιοι για να μην σας το καθυστερησουν.ΠΑΝΤΩΣ επειδη γεννησα την κορη μου στην 35η εβδομαδα δεν θεωρω οτι θα χρειαστειτε θερμοκοιτιδα, το μωρο τις περισσοτερες φορες αναπνεει μονο του απο αυτη τη βδομαδα και μετα:D θα μπορουσες να ρωτησεις το μαιευτηριο που θα γεννησεις αν ειναι συμβεβλημενο και αν ναι τι χρεωνεστε εσεις (αν χρεωνεστε). αν παλι πας σε μη συμβεβλημενο μαλλον θα τα κανεις απλα δαπανη οποτε εκει τρεχα γυρευε...παντως τις χρεωσεις θα τις μαθεις καλυτερα απο το ιδιο το μαιευτηριο.


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε? :)

i want to be mama πως εισαι?πως παει η εγκυμοσυνη σου? :) εβγαλες ακρη με γιατρο?

εμεις μαζεψαμε τα πιο πολλα πραγματα,ετοιμαζομαστε να μεταφερθουμε..σημερα το εβαψε ο μπογιατζης και αυριο θα παω να καθαρισω..σε λιγες μερες θα κοψουμε και την γραμμη του τηλεφωνου οποτε θα κανω περιπου μηνα να σας ξανα γραψω.μπορει να παω καποια στιγμη σε ιντερνετ καφε για να ενημερωθω για τα πμ.φιλια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό η μετακόμιση ΔΕΣΙ μου! Αντε τουλάχιστον να μην έχετε τα 'εξοδα του ενοικίου. Εμένα φυσικά ακόμα δεν έχει μπει στο σπίτι για χίλιους δύο λόγους αλλά ελπίζω μέχρι την Παρασκευή να έχει φύγει ο προηγούμενος να μπούμε εμεις. Evi αν γέννησες να σου ζήσει και όλα να πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα.

ευχαριστω μαρια μου.σημερα πηγαμε και καθαρισαμε...μας βγηκε η πιστη!!!θα παω παλι αυριο για παραθυρα και μπαλκονια και σιγα σιγα ετοιμαζομαστε το αλλο σ/κ να παμε..βρε παιδια απορω..πως μπορουν ορισμενοι και καταστρεφουν και βρωμιζουν διαμερισματα οπως τα ΣΟΑ??

ειναι καινουργια σχετικα εκει που παμε αλλα εαν ο καθε ενας που μπαινει δεν προσεχει..δυστυχως ειναι πολυ ασχημο αυτο που αφηνει πισω για τον επομενο..λυπαμαι πολυ οταν βλεπω ενα καινουργιο διαμερισμα και να εχει φθορες και...πολυ βρωμια.. :(

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΣΙ με το καλό η μετακόμιση, τουλάχιστον να γλειτώσετε κανένα έξοδο.

δέσι μακάρι να ήταν όλοι καθαροί. Άσε έχω δει κι εγώ σπίτια για σπίτια.

Εν τω μεταξύ σιχαίνομαι εύκολα κι στη δουλειά μου αντιμετωπίζω συχνά πρόβλημα, είτε με τις μυρωδιές κάποιων, είτε με τις βρωμιές. (οι συνάδελφοί μου με κοροϊδεύουν) .

Δέσι τι έγινε με το παιδικό; Εμάς μας πείρανε κανονικά χωρίς εσπα (εκεί παραμένουμε επιλαχούσες), θα πληρώνουμε 30 ευρώ το μήνα.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Είμαι γυναίκα πυροσβέστη και σε 2 μήνες παίρνει μετάθεση για Αθήνα. Τώρα μένουμε Θεσσαλονίκη. Ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρετε αν το παιδί μου μπει εδώ στον δημοτικό σταθμό όχι μέσω έσπα μπορεί και αυτό να πάρει μετάθεση για παιδικό στην Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Είμαι γυναίκα πυροσβέστη και σε 2 μήνες παίρνει μετάθεση για Αθήνα. Τώρα μένουμε Θεσσαλονίκη. Ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρετε αν το παιδί μου μπει εδώ στον δημοτικό σταθμό όχι μέσω έσπα μπορεί και αυτό να πάρει μετάθεση για παιδικό στην Αθήνα?

Γεια σου, σε αυτούς που μετατίθονται οι ημερομηνίες κι οι εγγραφές διαφοροποιούνται, θα πας στον δήμο στο οποίο ανήκει ο παιδικος στην Θεσ/νίκη κι συγκεκριμένα στο τμήμα όπου είναι οι υπεύθυνοι για τους παιδικούς για να τους ενημερώσεις και φυσικά θα σου πούνε τι μπορείς να κάνεις.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, σε αυτούς που μετατίθονται οι ημερομηνίες κι οι εγγραφές διαφοροποιούνται, θα πας στον δήμο στο οποίο ανήκει ο παιδικος στην Θεσ/νίκη κι συγκεκριμένα στο τμήμα όπου είναι οι υπεύθυνοι για τους παιδικούς για να τους ενημερώσεις και φυσικά θα σου πούνε τι μπορείς να κάνεις.
Σ' ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...